Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Pentax K-7 или Nikon D3200
Автор: idivanov   
Дата:   04-02-17 21:53

В базара се предлага един К500, който е доста по-нов модел от К7...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-7 или Nikon D3200
Автор: bg2014   
Дата:   05-02-17 20:04

Ако си намерил 3200 за 350 лева не се чуди. Взимай го. Комплектовай го с 50/1.8 за още 300 лв и снимай. Когато леко се усъвършенстваш ще решиш дали да оставаш на Никон, дали да бъде 3200 или ще растеш някак си.
Говориш за любителско снимане. Почти сигурно е, че с 3200 ще се справиш. С малко усилия и учене. Никое състезание не се провежда на тъмно. И никой апарат от нисък клас не се справя ДОБРЕ нито на тъмно, нито на високо ИСО. И последно - ако 3200 не ти хареса го продаваш без загуба. Това е.
Успех!
А... и 3200 има full HD видео.



Публикацията е редактирана (05-02-17 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-7 или Nikon D3200
Автор: Siluet23   
Дата:   05-02-17 22:01

Задължително Пентакса !

К-7 и 3200 са несравними като класове и като тела изобщо ...
изумявам се когато някой напише че пентакс не ставали за това и онова че афтофокуса им не работел и подобни глупости
к-7 е страхотно тяло със перфектен афтофокус. едни от най добрите ми кадри са правени точно с к-7
който не може да снима динамични сцени с афтофокус просто не може да снима. Пентакс изкъртват по коректност на автофокус далеч по прехвалени телца. за спорт к-7 и светъл обектив перфектна комбинация. снмам далеч по бързи и малки неща от търчащи хора и тялото е перфектно за целта ...матрицата за времето си беше супер

не бях писал в тоя форум от 100 години но се изумявам колко упорито се заклеймява Пентакс че не ставал ... що за лудост [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-7 или Nikon D3200
Автор: BXMarkov   
Дата:   05-02-17 22:48

написа: "който не може да снима динамични сцени с афтофокус просто не може да снима." [smilie24]
А К7 в сранение с Никон 3200 е много по-добро тяло във всяко отношение и всичко това за Исо и автофокус са глупости, до 3200 исо си снима чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-7 или Nikon D3200
Автор: simbon4o   
Дата:   06-02-17 00:00

Ами аз споделих опит с конкретните тела, дори бих добавил и пентакс К5 като по-зле на следящ фокус от този никон.
Можеби с по-новите може да има промяна, но при моделите с които съм снимал е такова положението. Дори на по-тъмно бих споделил и че Д7000 или Д5200-5500 са малко по-зле от моделите с 11 точковата аф като Д3200. Тук говоря за снимане на спорт на по-тъмно или изкуствено осветление.
Когато става дума за другото, което снимам по-често - сватбите. Там снимам предимно с твърди обективи и по-къси е там вече пентакса беше тотално зле. С никоя друга система съм нямал толкова много брак от фокус. Най-зле беше като се наложи да ползвам сервиза.
Снимането с 200мм и нагоре обектив на диви животни няма нищо общо с репортаж в зала или сватбарството, портрети и т.н. Камерите се държат по тотално различен начин и сцените се различават много.
И като стана дума за матрици и високо исо К7цата си е зле нека бъдем обективни [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-7 или Nikon D3200
Автор: steeens   
Дата:   06-02-17 01:40

simbon4o написа:

> Ами аз споделих опит с конкретните
> тела, дори бих добавил и пентакс К5
> като по-зле на следящ фокус от този
> никон.
> Можеби с по-новите може да има
> промяна, но при моделите с които
> съм снимал е такова положението.
> Дори на по-тъмно бих споделил и че
> Д7000 или Д5200-5500 са малко по-зле от
> моделите с 11 точковата аф като Д3200.
> Тук говоря за снимане на спорт на
> по-тъмно или изкуствено
> осветление.
> Когато става дума за другото,
> което снимам по-често - сватбите.
> Там снимам предимно с твърди
> обективи и по-къси е там вече
> пентакса беше тотално зле. С никоя
> друга система съм нямал толкова
> много брак от фокус. Най-зле беше
> като се наложи да ползвам сервиза.
> Снимането с 200мм и нагоре обектив
> на диви животни няма нищо общо с
> репортаж в зала или сватбарството,
> портрети и т.н. Камерите се държат
> по тотално различен начин и
> сцените се различават много.
> И като стана дума за матрици и
> високо исо

> К7цата си е зле нека бъдем
> обективни [smilie5]

Снимал си с К7? Дали? Дрънкаш си редовните мантри, като прочетеш думата Пентакс...изобщо явно се не сещаш, че проблема тогава е бил със ЗАУ-то...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-7 или Nikon D3200
Автор: simbon4o   
Дата:   06-02-17 08:15

Не толкова продължително, колкото с К200, К10, К30, К5, но да пробвал съм го и К5цата имаше доста подобрение спрямо К7. По мои наблюдения аф модула на изредените е един и същ с някакви софтуерни подобрения през поколенията. Но в общи линии до К5мк2 особени разлики в болежките няма. Всичките имат проблем малко или много със промяната на цветната температура на светлината(примерно по залез като стане червена светлината по-старите правеха метри грешка във фокуса, по-новите по-малко но пак имаше). Фокусните зони са огромни и се настъпват една друга поради което точността на фокуса варира много от кадър до кадър. Следящия беше неточен доста, освен може би с някои точно определени обективи, които имаха мотор, те обаче ако са пентакски ползват СДМ мотор, който е доказано ненадежден и се разваля постоянно на повечето модели.
За прахо и влаго защитата да не отварям дума... в нета има достатъчно теми за пентакси дърпащи прах заради кофти уплътнения. Мисля, че точно с К7 започваха проблемите по този въпрос, по-старите са наистина качествено сглобени машинки.

Това е положението, не ми се спори повече с хора не пипвали друга техника освен пентакс. Като поснимаш с никон или канон както трябва може пак да си говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-7 или Nikon D3200
Автор: ludiakolio   
Дата:   06-02-17 08:24

Няма по-куц никон от 3-та серия,това 3200 е като играчка от зрънчо.К7-цата е класи по-нагоре.Време е да се спре с блещене на глупости по форумите с цел самодоказване.



Публикацията е редактирана (06-02-17 08:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-7 или Nikon D3200
Автор: Synthy   
Дата:   06-02-17 08:42

Виж и D300. Сега ще ме наплюят сигурно, но тялото е много бързо, според мен има напълно използваемо исо 1600, при определени условия дори 3200 е чудесно, АФ му е бетон, и не е скъпо. За около 400-450лв. се намират запазени бройки на 40-50к кадъра. При ограничен бюджет аз лично бих взел малко по-старо тяло, но по-висок клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-7 или Nikon D3200
Автор: Posamkata   
Дата:   06-02-17 08:51

От нещата които прочетох дотук разбрах, че трябва да вдигна малко бюджета. Засега се търси Canon 60D или Nikon D5500, като Pentax не е забравен и наблюдавам няколко.
Има един 60Д който се опитвам да го преборя за 400лв:)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-7 или Nikon D3200
Автор: bg2014   
Дата:   06-02-17 10:31

Всяка тема става такава - избор между две конкретни тела, ама ми кажете трето или четвърто. Хубав избор. Това да се чудиш и двоумиш не е верния път за снимане и научаване на фотографията. Така с такива съвети ще се луташ дори и D5 да вземеш, или 5D да си купиш. Ако разбираш какво ти казвам?
Твърдиш, че си намерил за любителски снимки тяло 24 МП за 350 лв. Взимай го или го отстъпи на някой от нас примерно. ЗАЩОТО:
1. Ще снимаш на малко осветено. Трябва ти ИСО.
2. Почти винаги ще кропваш от кадъра. Затова си трябва пиксели. (сравняваш 14 срещу 24 МП).
3. Ако смяташ, че без познания ще успяваш да снимаш добри снимки с добър фокус на динамични сцени - НЯМА ДА СТАНЕ. С никое тяло. ( 5D / D5 )
Затова според мен взимай едно тяло със светъл обектив, започвай да снимаш и да поправяш грешките, и после реши какво ще ти върши работа в бъдеще.
Аз против никоя камера не мога да говоря. Всичко зависи от ЗАУ.
Но продажната възможност впоследствие на 3200 е по-добра. На практика ще си натрупал опит безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-7 или Nikon D3200
Автор: roburt48   
Дата:   06-02-17 10:32

Който търси - намира :) Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-7 или Nikon D3200
Автор: Tuborg   
Дата:   06-02-17 12:33

bg2014 напълно съгласен...

Единствено мога да допълня лични впечатления от ниския клас никон ... прекалено много неща липсват ... например АФ микро настройки, изнесени бутони и т.н.

Не бих взел ентри левъл камера нито на Никон нито на Канон ...

Posamkata сам трябва да стигнеш до решението...защото е много субективно . . . снимай с колкото се може повече камери и сам ще разбереш с коя се разбираш най-много...обективи за всички се намират ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »