Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: steeens   
Дата:   19-01-17 16:28

http://cameradecision.com/compare/Nikon-D3300-vs-Canon-EOS-100D



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-01-17 18:19

Никона има исо над 1000 и аз бих избрал него, но няма данни за автофокуса ,което е най-важния параметър -точност и бързина.Аз имам некс ф3 и автофокусът е бавен.Ако трябва да снимам по динамични неща минавам на видео за да не изпусна моменти.
Примерни снимки с никона д3200 гледах тукhttp://35photo.ru/items/Nikon+D3200_i5156/
.



Публикацията е редактирана (19-01-17 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   19-01-17 19:01

за точност на аф - обзалагам се, че всяка безогледалка е по-точна от този Никон [smile]
За бързина - сравнения не може и да има.
За исото - силно ме съмнява твоето сони да се представя по-зле от никона на високо исо.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: aab72aab   
Дата:   19-01-17 20:33

Ще си позволя един съвет, понеже съм минал по този път. От казаното до момента- вземи Nikon 3300, не е голям, но е DSLR. Има всичко да решиш- нагоре или до любителско ниво. Със сапунерките няма да го разбереш. Не е за пренебрегване апарат втора ръка. Даже е за предпочитане, в базара има на ниски цени почти нови. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Eeyore   
Дата:   19-01-17 21:00

Ами хубаво е да не се обзалагаш!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   19-01-17 21:29

И да се обзалагам и да не - колкото брак на плитък доф имах с Никона, толкова с безогледалката и нарочно не мога да докарам. Но все пак да не отклоняваме нещата към фазов и контрастен АФ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: nokoniko   
Дата:   19-01-17 21:40

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=85812
- предлагам добро начало...[cool] [cool] [cool] със това е екстра - https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=86205
- с 1000 лв. си решава проблема.



Публикацията е редактирана (20-01-17 06:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-01-17 17:45

Pianoslayer,
Трябва да решиш дали искаш да започнеш да изграждаш фотографска система (тяло със сменяеми обективи, което означава дългосрочен ангажимент и сериозни инвестиции) или искаш да снимаш за кеф - което в повечето случаи изключва система със сменяеми обективи.
Каквото и да избереш, трябва да знаеш, че предложената от Pavlov канонска EF-M система е възможно най-бъгъвата и най-безперспективната.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Twingo   
Дата:   20-01-17 18:05

Dimitar.tzankov написа:

> Не е по-малък от D3400.

По-малък е. 100d е най-малкия dslr. Единствено отстъпва на d3400 с 10 грама, което не е от голямо значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-01-17 00:19

Има едно много мило съображение за фотоапарат с несменяем обектив.

1. това е цялата ти система. поради този факт - компактна, щото нямаш други обективи, няма глупости излишни, примерно една батерия и толкова.
2. понеже няма други обективи, гледаш да снимаш с наличния обектив - и поради това - учиш се да снимаш, щото започваш да си ползваш главата и краката.
3. ползването на краката във фотографията е крачка към успеха - това Робърт Капа го е казал, почти в този вид :)
4. липсата на тежести ви дава възможност да снимате и да ходите с фотоапарата денонощно, без да мислите къде е раницата и да се чудите дали да я мъкнете... щото раница няма.
5. липсата на раница не означава, че вие оставате на ниво аматьор, просто не трупате техника. готино е да виждаш как снимките ти стават по-добри без да сменяш техниката. щото обратното е илюзия. вие снимате, не фотоапарата.
6. нека да сложа и една последна точка, за тежест.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   21-01-17 01:03

Да, разбираме предимствата на апарат с несменяема оптика и другите "излишни глупости", ясно е вече, че всичко е в главата на фотографа и техниката не е от грам значение, аз обаче имам един много елементарен въпрос:
Как със сонито от първия пост с помощта на "краката и главата" ще достигнете да речем до този резултат: клик!
Ако някой от този форум ми покаже този кадър със сони рх100, аз моментално изхвърлям техниката в коша и се отказвам от фотографията, както и приемам безусловно, че техниката е "илюзия. вие снимате, не фотоапарата".

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-01-17 01:23

поздрав

Освен Сони, има и други фотоапарати - някои - дори по-успешни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   21-01-17 01:46

Добре, разширяваме избора: Дали ще бъде удобно някой, който счита, че всичко става с крака и глава, би показал кадър като посочения - с който и да било апарат с несменяема оптика?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   21-01-17 01:55

my.point.of.view: точно това твое "мило съображение" след време ще е най-добрия повод, човек да си смени техниката с нещо "по-така". Това при положение, че "прихване интерес" към фотографията и всички познати имат голяма и черна техника с мистични сили. Няма лошо, но от финансова гледна точка не е много ефикасно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-01-17 03:39

Не зная : )
Аз от години снимам с фотоапарат с несменяема оптика. Вие преценете дали имам интерес към фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: Konstantinov   
Дата:   21-01-17 13:24

https://3.img-dpreview.com/files/p/TS1800x1200~sample_galleries/6467050899/9867115132.jpg
По моя препоръка малката ми дъщеря си купи RX100, но след месец го продаде и снима с айфона,не и се занимава.Има боке на 10мм и 1,8.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: steeens   
Дата:   21-01-17 15:49

Ако увеличиш малко бюджета - това е истината...сравнена с 100 д

Ще имаш 4к видео, от което може да вадиш 8 Мп снимки, обектива е идеален , а и имаш централен затвор, което доста полезно в много случаи...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: stzz   
Дата:   21-01-17 17:17

Nikon D80 от базара(до около 20к - 30к сработвания на затвора) + нов Nikon AF-S 50mm f/1.8G!
В рамките на бюджета е...........и от тук насетне, докъдето стигнеш

(Сони-то също е добър вариант - аз за любителските си нужди, ползвам камера с не сменяем обектив)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: kery70   
Дата:   03-02-17 18:00

И аз бих предложил panasonic lumix lx100. А относно поста на vkk1, сори ама това и с този никон и обектив дето му се предлага няма да го постигне. С канона също. Човека ще снима за кеф и спомен. За този дефокус в приложената снимка има скъп джам и матрица, и голяма доза обработка. Има и друг начин, боке панорама но изместваме темата. Айде със здраве, човека е написал какво иска. Когато утеснее ще смени или пък не. Ако толкоз се държи на сменяема оптика, гледай фуджи или некс серията на сони. И при двете има що годе сносни стъкла на поносими цени. А можеш и стари ръчнофокусни обективи да ползваш ако се запалиш. Успех!!!



Публикацията е редактирана (03-02-17 18:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: danielangelov   
Дата:   03-02-17 19:58

И аз съм същия казус :D (да не отварям нова тема). Искам апарат, с който в общия случай ще снимам с автоматичният режим (понеже предимно ще обикалям и няма да имам време спокойно да си правя снимки), да има екран който се завърта на 180 градуса, да има широк ъгъл и да възможно най-малък (ще ходя с туристическа раница и не искам да имам още една чанта апарат).
Горното ме доведе до Sony a5000, Sony a5100 и Fuji X-A3.
Първият е с 300-400-500 лева по-евтин от другите 2 ...
Основното, за което ще се ползва е пейзажи и ... "селфи" снимки на мен и приятелката със забележителностите, които посещаваме (за това са въртящият екран и широкият ъгъл).
Важно е китака на първо време да върши работа и да не изисква купуване на широкоъгълен (да има по-голям ъгъл на снимане от телефона - LG G4)
Макро фотографията ми е много интересна и ако китака "става" ще е бонус, но в бъдещ момент със сигурност ще се оборудвам.
Гледам и Pentax K-S2, понеже освен всичко има weather resistance, което е много полезно за обикаляне по баирите и в същото време е "най-малкият WR DSLR", но си мисля че колкото и да е малък ще изисква пак не-малко чантЕ.
Нямам опит с апарат със сменяеми лещи, но не искам "сапунерка", защото а5000 ще ми даде същото качество, но може да му взема обективи и да стане още по-добре с времето (ако греша - поправете ме).
Всяко мнение е добре дошло :) [beer]



Публикацията е редактирана (03-02-17 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   04-02-17 07:46

danielangelov, много правилно си се ориентирал според мен,
само виж от китовите на сони - мисля 16 2.8 и 16-50 не се водеха много читави, а 18-55 ставаше, може и да бъркам, че мина доста време, откакто ги проучвах, виж назад в темите, коментирано е.
По повод последното изречение - да, това сони ще ти даде качество, сравнимо /или по-добро/ с всеки кроп dslr, защото използват aps-c матрица, а не нокът, като на доста от предлаганите тук в темата.
Фуджито е също готина играчка, но виж обективите, с които планираш да снимаш сега /и в бъдеще/, дали те устройват. То и за сони важи същото впрочем :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »