Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Нов член на форума
Автор: samurai2   
Дата:   15-01-17 19:41

fotograf123 [smilie24]
 Re: Нов член на форума
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-01-17 20:04

Автор: fotograf123
Дата: 15-01-17 19:39

Г-н Ночев давате ли си сметка че ей така докато си запълваме времето правите обобщения за хора дето не познавате били глупави или прости плюс глупави невежи олигофрени тъпанари и тн. и се чудя къде намирате морално оправдание да съдите за потенциала на тези хората ... по картинките дето са постнали във ФФ ..


Нещо си се объркал! Аз не обсъждам хората (те обсъждат мен), а техните действия, знания и умения. Има съществена разлика, но може би е непосилно за теб да я сханеш.


samurai2,
Очевидно знаеш само "[smilie24]" и да губиш гумички за окуляр. Защо мъчиш клавиатурата?
 Re: Нов член на форума
Автор: samurai2   
Дата:   15-01-17 20:06

chrisnoch [smilie24]
следя с интерес темата [smilie3]
 Re: Нов член на форума
Автор: bg2014   
Дата:   15-01-17 20:28

Steker написа: ...............но не получих много ясен отговор на допълнителния ми въпрос, относно обективите. Някой ще ми разясни ли разликата между 18-55 и 18-135. Какво дава повече по скъпия и има ли смисъл да се набутвам за него на този ранен етап.

Прочети малко ТУК.

Когато търсиш разликата между двата обектива основната е, че единият има по-голямо увеличение.
Голямото число 135 се дели на малкото 18 и се получава увеличението (зум) на обектива. 18-55мм има 3 кратно увеличение, а този 18-135мм има 7.5 кратно. Т.е толкова ще може да приближаваш това, което снимаш.
Като светлосила са близки и почти без разлика.
ЕТО ти пример с друг обектив,( 28-300 мм, с 11 кратно увеличение ), но принципа ти става ясен, нали.
Когато градиш система гледаш да имаш всякакви обективи. Едни ползват 2 обектива - 18-55 и 55-300, а други предпочитат един, само с един но компромисен обектив 18-135 или 18-200 например. Имаш избор.
И отделно ще започнеш да търсиш обективи със светлосила 1:2.8, 1:1.8 или дори 1:1.4. Така ще можеш да снимаш при по-тъмни условия. Наистина трябва да почетеш литература, защото в една тема няма да стане.



Публикацията е редактирана (15-01-17 20:36)
 Re: Нов член на форума
Автор: fotograf123   
Дата:   15-01-17 20:52

Ок нека приемем че съм чувал за вашия филм Граница дори съм го гледал цели два пъти да ок поставя някакъв предел между класиките и това което настъпи след 89 г в бг киното появихте се на истинският пазар и виждате как не стигате до никъде ...

 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.