Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: samurai2   
Дата:   12-01-17 16:00

Благодаря Pavlov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: Twingo   
Дата:   12-01-17 16:07

Jk.freeman написа:

> Ей тази няма ли да стане
> ЦЪК

Имам я същата от един голям комплект с филтри, пада сравнително лесно, поне на моите обективи. По-добре нещо от базара :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: Jk.freeman   
Дата:   12-01-17 16:33

Аааа това беше добре да се знае, браво!
Но така или иначе се намери колега който ще му подари капачки.

Всичко е добре, когато свършва добре.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: m.djorov   
Дата:   12-01-17 16:57

Капачки от Photo* нещо си магазините. Преди време така щерката ми скри капачката на 35-цата и си взех нова от магазина (9 лв) след 2 седмици търсене и надежди да изскочи от някъде. 3 дни след като си купих новата, дойде малката и ми я показа къде я е мушнала. Сега имам 2 :) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: Jk.freeman   
Дата:   12-01-17 17:07

Оооооо това са много чаровни дивотийки, предполагам и ти им се радваш, колкото и аз. Това е единственото същество на света, на което не мога да се разсърдя и което не може да ме ядоса. И всяка дивотийка която роди щурата и главичка, ме кара да се чувствам щастлив, че я има. Не капачка, ами сигурно и обектив да ми скрие, като ме погледне с големите си очи и пак ще омекна. Да са ни живи и здрави[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: Synthy   
Дата:   12-01-17 17:09

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: my.point.of.view   
Дата:   12-01-17 19:41

Аз си бърша обектива в тениската. Става идеално.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: Jk.freeman   
Дата:   12-01-17 20:17

Me too...

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: sssaaa   
Дата:   12-01-17 23:30

Благодаря ви на всички! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: sveto92   
Дата:   13-01-17 16:44

Че какъв е проблема на мокрите кърпички ЗА ОЧИЛА (не обикновени). Пробвал съм почти всички варианти за чистене..
Обикновен микрофибър - повечето са ужасни, трудно може да си намери човек хубав микрофибър (като човек с очила гарантирам, че повечето замазват гадно).
В комплектите за почистване на обективи (онези 3в1 5в1 и тн) има мокри кърпички алкохолни, сходни на тези за очилата. Така че не намирам нищо лошо в това. Пробвах ги преди няколко дена и си чистят идеално, бързосъхнещи алкохолни. Никакви следи не оставят. Все пак са направени за оптика - повечето очила не са чак толкова евтини също, с кви ли не покрития, така че би трябвало да са щадящи.

Духалката е само за премахване на едрите прашинки. Не всички се отлепят обаче. Иначе е хубаво да имаш 1 такава в джоба (аз си чистя така и клавиатурата :D )

Добър вариант за чистене на отпиката е гюдерия - синтетична или още по-добре естествена кожа. Скъпичка излиза , но пък чисти много добре и е мека, не драска.

Друг добър вариант, който съм ползвал са едни хартиени кърпички за еднократна употреба. Продават ги в комплектите, те са като тефтерчета, и са много тънки. Чистят идеално в повечето случаи.
В тези комплекти има и хубави спрейчета за почистване, които в комбинация с микрофибър или гюдерия вършат чудеса за упоритите замазвания.


Не е желателно с хартиени носни кърпички да чистиш, че повечето (поне евтините) са доста груби. Същото важи и с тениска :D Може да си надереш покритията.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: asahi   
Дата:   14-01-17 12:21



Боби лъвчето, питал ли си се защо хората не снимат масово с такъв Хелиос, а иначе ги има много? Има лесен и труден начин да намериш отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: samurai2   
Дата:   14-01-17 12:24

asahi
аз не съм го взел за масово снимане [smile] Жена ми хареса въртящото се боке и поиска да си го купим.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: asahi   
Дата:   14-01-17 12:45

Въртящо боке има Хелиос 85/1.5. Този го виждаш какво може. Ако вкараш в кадъра 1/4 небе ще видиш още.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубен капак на обектив
Автор: samurai2   
Дата:   14-01-17 12:49

Още нищо не съм видял какво може [smile] само таз снимка имам с него , от Еконт както го взех веднага на тържество отидох и на бързо снимах сервитьорката и от тогава седи в калъфа при светкавицата[smile].Нека малко се затопли времето и ще
си поиграем с него-само да сме живи и здрави.[beer] но определено ще е трудничко с ръчният фокус.



Публикацията е редактирана (14-01-17 12:54)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »