Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Външен хард - капут
Автор: mihalo   
Дата:   14-01-17 02:20

cTpaHHo Хубаво, че си публикувал.. и има неща, които не са загубени :) Харесвам увода на темата ти, по този начин мисля и аз - изкачените баири стават скучни.

Ама не, че няма да ме яд месец поне, ако ми се случи нещо подобно [smilie22] [smilie22] [smilie22]


Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: terminator   
Дата:   15-01-17 21:47

Почти няма значение дали диска е външен или върешен, дали е единичен или са няколко в RAID, пък бил той и 50 или 60 ... Най-важното е ценната информация да се съхранява на поне 2 или 3 места, по възможност самите носители да не са в едно помещение. И да се актуализира периодично, де, че да не се окаже, че каквото ни трябва не е записано там овреме. Това е единственото спасение от повреда и унищожаване на самите дискове и не на последно място е доста добра прввантивна мярка срещу нашумелите и актуални напоследък крипто-вируси.
Автора на темата донякъде с лек хумор се успокоява, това е позитивно, но ... ако човек се занимава професионално със заснемане и обработка на снимки и ако тази дейност му е бизнес и се случи такава ситуация ... никак няма да е смешно.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - капут
Автор: metodiev_martin   
Дата:   15-01-17 22:30

cTpaHHo
ако си реши поне от любопитство да провериш, дали нещо може да се спаси от харда, пиши ми ЛС.
За щастие варианти вече има, зависи колко си готов да платиш за информацията.
Поздрави

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »