Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Планински Обувки
Автор: Infection   
Дата:   09-01-17 22:18

Здравейте ще споделите ли кой с какви обувки ходи по планината особено по това време сегА?

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Argo   
Дата:   09-01-17 22:26

Columbia Men's Bugaboot Plus III OH Wide Cold Weather Boot

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: gushev   
Дата:   09-01-17 22:26

От Декатлон
https://www.quechua.fr/chaussure-randonnee-quechua-forclaz-600-high-homme-impermeable-id_8343092

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-01-17 22:47

Ползвам 3 сезонни Salewa Mountain Trainer Mid GTX, а зимни Salewa Snow Trainer Insulated GTX За мен са оптимално съотношение цена-качество, а и са ми много удобни. Това е лично мнение и зависи от много фактори, дори и анатомията на даден човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Infection   
Дата:   09-01-17 22:50

Благодаря ви, но немога да намеря нито едни от тези посочените в България, а ми трябват спешно. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-01-17 22:56

Ето ти магазина

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Infection   
Дата:   09-01-17 23:04

Благодаря много [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: gdt   
Дата:   09-01-17 23:09

http://www.decathlon.bg/p/8324356_obuvki-alpinism-sini.html#/449-272-41

Аз си взех тези, но не съм ги пробвал все още.

И нека попитам съфорумците тук: Трябва ли обувките да бъдат малко по-големи (с около 1 номер по-големи) както при трисезонните обувки например, с цел, да не се набиват краката? Или при зимни преходи е желателно обувката да бъде точно по крака?

Моля за мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: ikoveliko   
Дата:   09-01-17 23:10

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13921044_10206973024544414_6316463863152501961_n.jpg?o...


SCARPA ! Много. много доволен! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-01-17 23:21

gdt, кой ти е казал че обувките трябва да са един номер по-големи? Обувките се мерят с чорапа с който ще ги носиш, имай предвид че в реални условия кракът по ред причини, топлина натоварване и т.н. се подува леко, но един номер ми се вижда много и можеш да получиш травми и охлузване ако са ти големи, особно от това че се намалява устойчивостта,защото кракът "мърда" в обувката, при слизане пръстите ще ти се смачкат от плъзгането и ударът в предната част. Правилото е да са ти абсолютно точни с чорапа, но без да ти стискат или да са ти широки. Затова доста от марките предлагат и половинки на номерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: gdt   
Дата:   09-01-17 23:29

BXMarkov, от личен опит е това с номерчето. След 10-12 часа по камъните, особено последните 2,3 спускане и набиване на пръстите е по-добре да има някакво минимално разстояние между крака и обувката. Поне аз така направих с последните си 3сезонки и съм много доволен. По същия начин си взех и Alpin-ките, но не съм сигурен дали трябва. При тези обувки нещата стоят малко по-различно: ще се носят котки, обувката трябва да е доста стегната, доста по-твърди са и не знам дали това разстояние няма да доведе до проблемите посочени от теб. Затова и питах за мнение, благодаря за което :)
Все пак мисля да ги пробвам тези дни с един бърз Черни Връх и ако не ги чувствам удобни, да се възползвам от прекрасната политика на Декатлон. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-01-17 23:33

"Все пак мисля да ги пробвам тези дни с един бърз Черни Връх" - добра идея, след като и така и така си ги имаш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: E.Stanev   
Дата:   09-01-17 23:33

Колега така зададен въпроса ти звучи, като: с какъв апарат снимате в този сезон сега? Не се заяждам, само ти казвам, че въпросът ти е твърде широко скроен. Сега за да не съм голословен, ще се опитам да ти помогна като ти задам следните въпроси:

1. Само в планината ли мислиш да ползваш обувките или и в градски условия?
2. Само зимата ли ще ги ползваш или търсиш трисезонни обувки за по студените сезони > Пролет, Есен, Зима или за по топлите > Пролет, Лято, Есен?
3. Какъв ти е бюджета?

[smile]

Една преоръка от мен:

http://planika.bg/BG/category/backpacking/backpacking-мъже/



Публикацията е редактирана (10-01-17 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: prozium   
Дата:   09-01-17 23:39

Скоро открих марката Hanwag, немски са по произход, но се произвеждат в Хърватска. Ценово погледнато се падат в средата - нито много скъпите, нито евтините. Моделът, който имам аз ми излезна около 260лв с намаление. За сравнение, сходният на Salewa беше около 400лв. Бяха тествани около 12 дни на походи из Норвегия и мога само да ги похваля - няма спарване, държаха глезена перфектно, сцеплението е страхотно. При слизане сякаш леко обират вибрациите и краката са една идея по-отпочинали. И аз винаги меря обувките с чорапите, с които смятам да ги нося и гледам да ми паснат добре, без да стискат никъде, но и без да хлопат.
Зимните, които ползвам са JackWolfskin и тях въобще не мога да ги похваля - спарват, глъзгат се, при все че се водят зимни, има леко отпускане в глезена, което при зимни условия е доста кофти. Налага ми се по-скоро да ползвам сноубордските си обувки със снегоходки, за да се чувствам сигурен.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: veskofu   
Дата:   10-01-17 00:51

Един merrell gore-tex с подметка vibram и сте вие.

В чужбина има нещото наречено Wide Fit, за хора с по-широки крака. За съжаление още в България нямаме такъв избор. За това много хора се принуждават да купуват по-големи обувки, защото отстрани им стяга.
Нося 41 от Найк, но 41 са ми тесни, затова се принуждавам да взимам 42.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Zdram   
Дата:   10-01-17 08:40

През зимата аз съм с тези . Отвреме-навреме излизат такива в olx по 50-60 лв. Най-здравите обувки, които съм имал, но и най-тежките. Моите съм ги ползвал поне за 40-50 сериозни зимни преходи. Другият месец ще станат на 20 години. Може и да ме надживеят. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: EvaJor   
Дата:   10-01-17 09:36

Ако случайно се окаже, че са по-голям номер, причиняват дискомфорт при слизане или пък започват да пропускат влага отпред, по една тънка дамска превръзка отпред на пръстите и леко под ходилото върши страхотна работа. Проверено.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: m.djorov   
Дата:   10-01-17 14:32

Аз отидох до един ловен магазин и си взех обувки от там. Първите ми бяха Cheruca, с гумен борд отстрани, високи, да държат глезените. Изкараха 5 години. И зиме, и лете по баирите. Накрая просто им изтърках подметките - каучукови. Кожата си остана здрава. Сега съм с едни други, пак подобни, италиански обаче, да видим. Поне сухо пазят, но като, че ли по-малко ми топлят от Черуките.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: chukov   
Дата:   10-01-17 14:59

Черни връх изисква зимни обувки. Не просто за планината, а зимни. Щото иначе ти се намокрят краката и измръзват

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Frenchev   
Дата:   10-01-17 15:38

Аз съм с тези:


https://www.sport-schuster.de/out/pictures/master/product/1/162900_44_0_pic1.jpg



Скъпички са, но си заслужават всяка стотинка. Не са точно зимни, но спокойно може да се ползват зимата, ако не се налага да се закачат котки или нещо друго по тях.

Много е важно обувката да се пробва. Никога не бих си взел точно моя размер а една идея по-големи, защото винаги ги нося с дебел чорап (и лятото) и освен това крака малко се подува.

Бих ти препоръчал да са с goretex мембрана и vibram подметка.

Иначе и аз мога да се оплача от Jack Wolfskin. По скоро жена ми. Не е доволна. Доста са широки около глезена и не могат да се стегнат. Освен това не са много удобни. А доколко мембраната им texapore може да се сравнява с GoreTex няма да коментирам.

Съвета ми е да не се скъпите и да си вземете качествени обувки. Това е един от най-важните компоненти на всяка планинска екипировка! Освен това е удоволствие да носите качествена и удобна обувка!

Наскоро в подножието на Ботев, намерихме едни изхвърлени обувки с разлепена подметка. Бяха с "мембрана" GorTec и подметка Vibrom. Не изглеждаха много носени, но са сдали багажа на много кофти място и само се моля човека, който е бил с тях да е имал резервен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: itilien   
Дата:   10-01-17 16:50

"Автор: chukov
Дата: 10-01-17 14:59

Черни връх изисква зимни обувки. Не просто за планината, а зимни. Щото иначе ти се намокрят краката и измръзват
"

Черни Връх НЕ изисква зимни обувки. Изисква просто читави трисезонни по възможност от цяла кожа (езика да няма шевове). Витоша е планина за еднодневни ходения и дори да ти се намокрят обувките ще слезеш на същия ден и няма да е кой знае какъв проблем. Пък и ако не се качваш веднага след валеж пътеките са отъпкани. Да не говорим колко хора, включително пенсионери, се качват горе с много по-лоши обувки.

Баш зимната обувка е друго нещо - твърда подметка с канали за котки. Това на Витоша не е нужно. Също така не разчитайте на мембраните. Те са ефективни за някакво време в началото на живота на обувката, но бързо се развалят. Ако искам да не ми се наквасват обувките ги мажа с репелентни мазила, съдържащи восък.

Как аз избирам размера на обувка.
1 - най-важното. Първо гледам дали обувката ми стои добре на ширина. Има обувки (Бореал примерно), които са по-тесни от други (Бестард, Гармонт),и това стеснение е още от подметката. Ако не е добре - не вземай. Имах едни бореалки, които направо ми взеха здравето в началото, което беше доста дълъг период. Сега съм с Бестард, които още от магазина ми залепнаха по крака.
2 - При добре разхлабена обувка, с чорап с какъвто ще се носят, си завирам крака така, че пръстите ми да опрат отпред. Трябва да ми остане толкова пространство, че да си пъхна палеца зад петата.

Като цяло пръстите не трябва да се усещат много стегнати - трябва да можеш да си ги движиш малко. За зимни обувки важи в още по-пълна степен, защото въздухът в обувката изолира. Ако пък с тези обувки няма да се ходи много по баири, а ще се стои повече на едно място, тогава може да са и малко по-големи, за да има повече пространство.



Публикацията е редактирана (10-01-17 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: chukov   
Дата:   10-01-17 17:32

Итилиене, миналата седмица снегът беше до кръста там. Говорих с човек, подценил ситуацията и тръгнал без снегоходки

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Frenchev   
Дата:   10-01-17 17:39

Пенчо, итилиен е прав. За Витоша не ти трябват зимни обувки. Дали снега е до кръста няма голямо значение с какви обувки ще си ако нямаш снегоходки.

Итилиен го е казал много добре - мембраната има живот една максимум две години. След това помагат мазилата. Затова си взимам кожени обувки, които са по издържливи и много по-лесни за импрегниране от останалите.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: itilien   
Дата:   10-01-17 18:47

chukov - Снегоходките нямат нищо общо с обувките, можеш да ги сложиш и на незимни обувки. Половин метър може да е в неотъпканото, но на местата, където са отъпкали се ходи по-нормално. Пък и повечето зими няма толкова сняг. По-важното е обаче, че никой не ходи повече от 1 ден по Витоша. Дори и да ти се наквасят обувките, вечерта ще си на топло у вас. Един познат преди няколко години в хич не малък сняг се беше качил по маратонки, не помня до къде.

Обувките винаги кожени, даже не само кожени, ами от цяло парче кожа - езикът да не е с шевове.

Иначе хубави средно зимни обувки (щото има и баш зимни - с чорап и т.н., дето са 600 и кусур лева) са Бестард Непал.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: compur   
Дата:   10-01-17 19:14

и аз да метна моите 5 ст. в темата - избирайте обувки само и единствено след 17 часа. Защото тогава краката ви се се понадули...

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: victory   
Дата:   10-01-17 20:23

Аз използвам тези:https://k2outdoor.bg/product/bestard-breithorn-pro/ Паснаха ми добре на крака,леки са,удобни.Недостатък-много тънка стелка и краката се подбиват,така че сложих още една силиконова отгоре,което малко увеличи теглото, но поносимо :)След година и малко неинтензивно ползване омекнаха някак си повече отколкото ми се иска!Мембраната започна да пропуска,даже след последния крос в сухия сняг около 15 мин.и пръстите на краката ми бяха мокри/дано да е влязъл сняг отгоре и да се заблуждавам/Така де използвам трисезонни, цяло парче кожа, цял гумен борд и за зимата,което не е правилно/скъсява живота на обувката/,но предпочитам по-меката и сгъваща се подметка пред чисто зимната"трошаща"краката дъска-това разбира се е при НЕинтензивно ходене.Според мен най-важното в избора на такава обувка е правилният размер!ПАТИЛ съм си с обувки,които"залепват"в магазина,но при слизане подбиват ужасно пръстите отпред и съм се молил наклона да свърши по-бързо...Сега съм намерил едно универсално лично за мен решение-успея ли да обуя с вълнен/дебел плетен/ чорап обувката без да стиска-това е моята обувка,вземам я без да мисля повече :) Успех в избора!


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: victory   
Дата:   10-01-17 20:30





Публикацията е редактирана (10-01-17 20:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: mitpis   
Дата:   10-01-17 20:49

Ползвам Scarpa Charmoz Pro GTX, много леки и удобни алпийски обувки с жлеб за котки, гарантирано сухи крака в сняг и мокър сняг, комбинирам ги с полуавтоматични котки на CAMP и на практика съм нямал проблеми зимата в нашите планини и лятото в Алпите. Друга марка , която бих препоръчал е на La Sportiva зимните обувки. През есента лятото и пролетта ползвам Scarpa R-EVOLUTION GTX много съм доволен винаги сухи крака и държат страхотно глезена имам и топ модела на Solomon на трисезонните обувки, много са удобни, но горатекса им държи по-зле отколкото Scarpa.
По принцип си пазарувам обувките от промоции на шенгенски онлайн магазини, излиза ми по евтино от нашите магазини и няма я простотията от сорта на този номер е изчерпан, ако имам съмнение относно номера на някой модел, ги меря в наш магазин и си ги поръчвам от интернет.



Публикацията е редактирана (10-01-17 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: realnoncho   
Дата:   10-01-17 21:35

Както споменаха за Витоша и други еднодневни разходки няма нужда от суперпро обувки. Особено като ги ползват рядко при мен. Важното е да са удобни. С такива съм от година-две, тази само ги напръсках с импрегниращ спрей от Лидл:

http://www.millets.co.uk/mens/104934-peter-storm-mens-langdale-ii-leather-walking-boot.html


Само споделям какви ползвам, не за препоръка, защото не съм ги натоварвал особено. По-високи не искам, по-скоро подобен размер се комбинират с гети/снегоходки.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Frenchev   
Дата:   11-01-17 00:25

Да, гетите са много важен компонент зимата (а и не само). Имал съм няколко вида. Въпреки че изглеждат като нещо много просто, се оказва, че е много важно да са измислени добре - дължина, форма, преден или заден цип, кукичка на върха за връзките на обувките, затягане в горната част за да не се изхлузват и прочее.

В момента съм с едни на salewa и съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Zdram   
Дата:   11-01-17 07:45

Малко фотографски спам в темата.


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Argo   
Дата:   11-01-17 08:48

Zdram
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Vladimir666   
Дата:   11-01-17 09:51

Точно па на Витоша така съм се наигравал, че ако не ми е беше яка екипировката щях да съм ЧАЛ!

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Vladimir666   
Дата:   11-01-17 09:52

Иначе имам един познат, който се качи януари по кецове и дънки на Мусала.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: philip   
Дата:   11-01-17 10:19

Гетите са ме спасявали и в роса[smilie3]

Жена ми изкара с един чифт Оланг над 10 г. - не мръднаха (сега ги носи сестра и), а за същото време скъсах 3 чифта обувки (ходим заедно по планините). Преди ~ 2 г. на промоция си купихме по един чифт от същия модел за двамата на цената на 1.

https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1484122333_IMG_1261.JPG


Единственият им кусур за мен е трудното чистене на подметката след преходи в кал.


От около 2 г. за леки летни преходи и зимно време в градски условия ползвам тези и съм доволен.


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: te4i   
Дата:   11-01-17 10:36

не знам за Витоша, но тази зима и в града си трябват стабилни обувки, особено, ако се шщлаяеш с апарат дълго по улиците

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: roumen6   
Дата:   11-01-17 10:54

На Нончо предложението изглежда яко и бюджета е под контрол... и стават за Витоша! [beer] [beer] [beer] само с мерките трябва да се внимава, че на някои производители...



Публикацията е редактирана (11-01-17 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Shael   
Дата:   11-01-17 11:18

Тези Оланг от снимката са чудесни за планина през лятото и за града през зимата, особено при сняг, киша и дъжд, каквито има в момента.Износил съм няколко чифта през годините, без дефекти и грижи.Добре са промазани, не пропускат вода, но как биха се държали при сериозни зимни преходи, не знам.На някой от моделите подметките са доста еластични и предполагам неподходящи за котки.


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: gloster   
Дата:   14-01-17 12:45

Здравейте, как да си почистя обувките? кожата побеля!

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: imitev   
Дата:   14-01-17 13:35

Ако са кожени (не набук) - измиване с вода, изсушаване, ваксиране с боя за обувки.

Ако са набук - измиване с вода и четка, изсушаване, пръскане с препарат за набук.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: silvesar   
Дата:   02-01-20 21:48

Здравейте и Честита Нова година!
Какви обувки бихте ми препоръчали за зимата в планината? Търся както за мен така и за жена ми и децата.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: D.S   
Дата:   02-01-20 22:23

Този въпрос е като " препоръчайте ми апарат до ... лева" Щом ще ходите семейно, идете до декатлон. Но това не са зимни обувки. Ентусиасти много, то и аз съм ходил с декатлонски, но после краката не си ги усешташ. Стават до, както се пише разходка до Витоша за 2-3 часа в хубаво време. За по-сериозно ходене вече екипировката е по-друга



Публикацията е редактирана (02-01-20 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: compur   
Дата:   03-01-20 00:02

аз пазарувам от тук

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Myth   
Дата:   03-01-20 00:50


https://m.shoes.com/pi/garmo/jb/garmo178245_100016_jb.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: getsata   
Дата:   03-01-20 15:03

Аз от няколко години си купувам на Karrimor и съм изключително доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: ombre   
Дата:   03-01-20 15:09

Аз по планини не ходя,понеже съм мързелив.Но мисля,че макар и тук да се дават прекрасни предложения,можете да питате и в форум за планинари,алпинисти и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Славчо1989   
Дата:   04-01-20 00:17

Миналата година си купих тези обувки от Декатлон https://www.decathlon.bg/mzhki-obuvki-za-prehodi-mh500-id_8493840.html
, после и брат ми си купи същите, понеже му харесаха.Ползвам ги много в градски условия, но съм катерил и Черни Връх с тях.При температура от -13 градуса в комбинацията със зимен чорап и гети, нямах никакви проблеми.Смятам, че това в ниския целови клас е един добър избор, оттам нагоре има голям избор.Има и доста магазини из София основно, които предлагат много качествени неща, зависи колко ти е бюджета и кое ти е комфортно като модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: mihalo   
Дата:   05-01-20 05:01

Много лесно ми измръзват пръстите на краката.

Най-доброто което съм намерил за себе си са едни работни обувки. Пластмасово бомбе което държи свободно пространството около пръстите и не ги притиска. Стелка с адаптиращ се към стъпалото гел. Може би малко по тежки от скъпите туристически обувки, но са ми по-комфортни.

Дообре де:)Производител Cofra, модела Buffalo, ама с два номера по-големи. Тия италианци пуснаха и чисто туристически обувки, взех едни, добри са, но ми мръзнат пръстите с тях. Нямат предпазното бомбе.

Последно си ги поръчах от магазина за работно облекло и обувки на "Захарна фабрика". Предишните ги ползвах 7 зими преди да им се пробият токовете.

С това мога да съм от помощ.


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Stanimakis   
Дата:   05-01-20 20:17

Аз имам едни Salomon X Ultra 3 Mid Gtx от Декатлон. Преди година ги пуснаха там и бяха на много ниска цена спрямо другаде - 210 лв. После я вдигнаха, явно бяха се пообъркали леко :) Не съм ходил на сняг и не съм ги мокрил много с вода. По-скоро са 3 сезонни, но са много удобни. И ходя уверено с тях на всякакъв терен + подритване на камъни. Обувка трудно се взима особено тези дебели зимни планински. Преди да купя имах идеи, какво бих искал и кое ми харесва на вид и по характеристики. Но когато отидох да меря всичко се промени. Просто не са ми удобни повечето и те ограничават в движенията :) Имам слаб крак. Ходил съм и със стари военни кубинки в сняг, не пропуснаха нищо. Въпреки, че са ми точно по крака това не е най-удобната обувка.



Публикацията е редактирана (05-01-20 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: ikoveliko   
Дата:   06-01-20 14:22

"Salomon TOUNDRA PRO" са ми най-удобните и топли зимни обувки. Един месец зимата в Норвегия нямах никакви ядове. До -15С -20С няма шанс да ти замръзнат краката, ако пък се движиш - още по-добре. Купувал съм ги преди 2г от "Спорт бокс-а" на Симеоновско в София, но скоро бях там и проверих дали ги имат и вече не внасяли този модел...


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: mitpis   
Дата:   06-01-20 18:07

Щото стана въпрос за марката Salomon в никакъв случай модела X Ultra Trek Gtx W GORE-TEX. Много удобни, топли и т.н., но за година и нещо станаха на нищо, съсипаха се много бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Hsathv   
Дата:   06-01-20 18:33

Те Саломон са китайска марка. И Адидас не можа да ги изправи на крака. Нищо общо нямат с едновремешното качество, което и тогава не беше цветущо.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: mitpis   
Дата:   06-01-20 18:58

Това че са китайски не е от решаващо значение, имам апроач Ла Спортива Boulder X, която е китайска и е много здрава обувка, но не става за трисезонна щото са ниски и формата и целта им е друга.



Публикацията е редактирана (06-01-20 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Бармалей   
Дата:   06-01-20 19:00

зимни обувки? Само кожени! Малко по-тежки... малко по-скъпи, но почти вечни.
Всичките други "промазани" красавици, на втората година - по сгъвките - почват да пропускат...
П.П. И с колкото се може по-малко декоративни шевове!

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: kery70   
Дата:   07-01-20 09:31

Преди около четири години взех Boreal Atlas. Не са най топлите зимни, но вършат работа. Гледам че в момента и цената им е с около 100лв надолу.
https://stenata.com/turisticheski-obuvki/2840-obuvki-boreal-atlas.html?xxx=116



Публикацията е редактирана (07-01-20 15:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: nislon   
Дата:   07-01-20 10:05

Обиколих всички наши високи върхове, по няколко пъти с евтини китайски гуменки. Като се скъсат, купувам нови. Много ми са удобни.
Взех си планински адидаски за 160 лв. и щях да се пребия с тях, затова стоят като паментик :)

http://pic.pbelev.com/albums/2/29/49/50/19689.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: mitpis   
Дата:   07-01-20 11:18

Петьо, да не те ухапе през гуменките някоя змия, ходи с нещо по високо . Ох, забравих, че си приятелче със змиите...![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: nislon   
Дата:   07-01-20 11:52

Сакън! Нито през гуменките, нито през шортите [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: digitalpr   
Дата:   07-01-20 13:26

Имам един много важен критерии при избор на истински обувки за планина и той е обувките да са изработени от цяло парче кожа. Всичко останало е компромис и рано или късно краката са мокри, независимо от наличието на мембрана. Дебелата и безшевна кожа е това което пази краката сухи. Мембраната е бонус, има стабилни обувки и без мембрана. Едно от най-лабилните места що се отнася до пропускане на обувката е езика. Там се стича водата от панталона, там се посреща и тревата пълна с роса рано сутрин. Ако долната част на езика е част от кожата на обувката още по добре.

За пример мога да дам Bestard Breithorn Pro. - https://www.bestard.com/ficha.php?idioma=eng&t=341-0805-Breithorn-Pro

Целия борд е друг много голям плюс при газене във вода, кал, киша и т.н., но трябва да се има предвид че неминуемо втвърдява обувката.

Ако обувките се ползват за ден и се знае че на края на деня ще се спи в хижа, където могат да се изсушат - няма проблем да се купят каквито и да е стига да са удобни. Разни Декатлонски, Соломонски и други любителски обувки. Ако обаче предстои преход една седмица на палатка и няма къде да се изсушат обувките, горните критерии за мен са задължителни.


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Myth   
Дата:   07-01-20 22:52

От тоя сайт някой пазарувал ли е? https://www.obuvki.bg/

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: SLR   
Дата:   08-01-20 00:24

И с обувките е като с апаратите, всичко е на класове, марки и за какво точно ще ги ползваш.

Качествените марки които се предлагат у нас, се броят на пръстите на едната ръка, и цените започват от 350 лв.
Среден клас има повече, и са между 120 и 250 лв.
Иначе както писаха, може и с маратонки, въпреки че не пожелавам на никого да ходи в планината така обут.

На мен, като по активен, съм си взел висок клас, на жената среден, а на децата, където ги израстват през шест месеца, им взимам от Декатлон.
Говоря за еднодневни преходи със средно натоварване.

П.П. - като човек с по-широк крак, мога да дам един глас повече за Бестард, макар че съм доволен и от Бореал!

[beer]



Публикацията е редактирана (08-01-20 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: ogogogo   
Дата:   08-01-20 12:40

https://www.idahoadventuresports.com/products/mammut-trovat-advanced-high-gtx-mens-hiking-boot

Mammut Trovat Advanced High GTX® Твърда подметка, гор текс мембрана, държи чудесно крака.


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Бармалей   
Дата:   08-01-20 17:23

https://www.scoutbg.org/bg/skautska-biblioteka/shoes.html

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: philip   
Дата:   08-01-20 17:55

Myth: "От тоя сайт някой пазарувал ли е? https://www.obuvki.bg/"

Да 2 пъти, коректни са, поне за мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Myth   
Дата:   09-01-20 22:26

Автор: philip
Дата: 08-01-20 17:55

Myth: "От тоя сайт някой пазарувал ли е? https://www.obuvki.bg/"

Да 2 пъти, коректни са, поне за мен.


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: mihalo   
Дата:   14-01-20 00:36

Опс :(
Забравих да пусна линк и да отбележа някои важни неща.

Cofra

Buffalo

Преди няколко години италианците преместиха производството в Албания, качеството спадна с ок. 10-15 процента по мое мнение, но цената спадна реципрочно. Отлични обувки за под 200лв. За мен това е нито един лев похарчен за гъзария [smilie25]

П.П. Не ми плащат за реклама, а трябва [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: fotovas   
Дата:   16-01-20 23:17

Nevica

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »