Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Планински Обувки
Автор: victory   
Дата:   10-01-17 20:23

Аз използвам тези:https://k2outdoor.bg/product/bestard-breithorn-pro/ Паснаха ми добре на крака,леки са,удобни.Недостатък-много тънка стелка и краката се подбиват,така че сложих още една силиконова отгоре,което малко увеличи теглото, но поносимо :)След година и малко неинтензивно ползване омекнаха някак си повече отколкото ми се иска!Мембраната започна да пропуска,даже след последния крос в сухия сняг около 15 мин.и пръстите на краката ми бяха мокри/дано да е влязъл сняг отгоре и да се заблуждавам/Така де използвам трисезонни, цяло парче кожа, цял гумен борд и за зимата,което не е правилно/скъсява живота на обувката/,но предпочитам по-меката и сгъваща се подметка пред чисто зимната"трошаща"краката дъска-това разбира се е при НЕинтензивно ходене.Според мен най-важното в избора на такава обувка е правилният размер!ПАТИЛ съм си с обувки,които"залепват"в магазина,но при слизане подбиват ужасно пръстите отпред и съм се молил наклона да свърши по-бързо...Сега съм намерил едно универсално лично за мен решение-успея ли да обуя с вълнен/дебел плетен/ чорап обувката без да стиска-това е моята обувка,вземам я без да мисля повече :) Успех в избора!


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: victory   
Дата:   10-01-17 20:30





Публикацията е редактирана (10-01-17 20:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: mitpis   
Дата:   10-01-17 20:49

Ползвам Scarpa Charmoz Pro GTX, много леки и удобни алпийски обувки с жлеб за котки, гарантирано сухи крака в сняг и мокър сняг, комбинирам ги с полуавтоматични котки на CAMP и на практика съм нямал проблеми зимата в нашите планини и лятото в Алпите. Друга марка , която бих препоръчал е на La Sportiva зимните обувки. През есента лятото и пролетта ползвам Scarpa R-EVOLUTION GTX много съм доволен винаги сухи крака и държат страхотно глезена имам и топ модела на Solomon на трисезонните обувки, много са удобни, но горатекса им държи по-зле отколкото Scarpa.
По принцип си пазарувам обувките от промоции на шенгенски онлайн магазини, излиза ми по евтино от нашите магазини и няма я простотията от сорта на този номер е изчерпан, ако имам съмнение относно номера на някой модел, ги меря в наш магазин и си ги поръчвам от интернет.



Публикацията е редактирана (10-01-17 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: realnoncho   
Дата:   10-01-17 21:35

Както споменаха за Витоша и други еднодневни разходки няма нужда от суперпро обувки. Особено като ги ползват рядко при мен. Важното е да са удобни. С такива съм от година-две, тази само ги напръсках с импрегниращ спрей от Лидл:

http://www.millets.co.uk/mens/104934-peter-storm-mens-langdale-ii-leather-walking-boot.html


Само споделям какви ползвам, не за препоръка, защото не съм ги натоварвал особено. По-високи не искам, по-скоро подобен размер се комбинират с гети/снегоходки.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Frenchev   
Дата:   11-01-17 00:25

Да, гетите са много важен компонент зимата (а и не само). Имал съм няколко вида. Въпреки че изглеждат като нещо много просто, се оказва, че е много важно да са измислени добре - дължина, форма, преден или заден цип, кукичка на върха за връзките на обувките, затягане в горната част за да не се изхлузват и прочее.

В момента съм с едни на salewa и съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Zdram   
Дата:   11-01-17 07:45

Малко фотографски спам в темата.


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Argo   
Дата:   11-01-17 08:48

Zdram
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Vladimir666   
Дата:   11-01-17 09:51

Точно па на Витоша така съм се наигравал, че ако не ми е беше яка екипировката щях да съм ЧАЛ!

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Vladimir666   
Дата:   11-01-17 09:52

Иначе имам един познат, който се качи януари по кецове и дънки на Мусала.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: philip   
Дата:   11-01-17 10:19

Гетите са ме спасявали и в роса[smilie3]

Жена ми изкара с един чифт Оланг над 10 г. - не мръднаха (сега ги носи сестра и), а за същото време скъсах 3 чифта обувки (ходим заедно по планините). Преди ~ 2 г. на промоция си купихме по един чифт от същия модел за двамата на цената на 1.

https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1484122333_IMG_1261.JPG


Единственият им кусур за мен е трудното чистене на подметката след преходи в кал.


От около 2 г. за леки летни преходи и зимно време в градски условия ползвам тези и съм доволен.


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: te4i   
Дата:   11-01-17 10:36

не знам за Витоша, но тази зима и в града си трябват стабилни обувки, особено, ако се шщлаяеш с апарат дълго по улиците

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: roumen6   
Дата:   11-01-17 10:54

На Нончо предложението изглежда яко и бюджета е под контрол... и стават за Витоша! [beer] [beer] [beer] само с мерките трябва да се внимава, че на някои производители...



Публикацията е редактирана (11-01-17 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Shael   
Дата:   11-01-17 11:18

Тези Оланг от снимката са чудесни за планина през лятото и за града през зимата, особено при сняг, киша и дъжд, каквито има в момента.Износил съм няколко чифта през годините, без дефекти и грижи.Добре са промазани, не пропускат вода, но как биха се държали при сериозни зимни преходи, не знам.На някой от моделите подметките са доста еластични и предполагам неподходящи за котки.


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: gloster   
Дата:   14-01-17 12:45

Здравейте, как да си почистя обувките? кожата побеля!

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: imitev   
Дата:   14-01-17 13:35

Ако са кожени (не набук) - измиване с вода, изсушаване, ваксиране с боя за обувки.

Ако са набук - измиване с вода и четка, изсушаване, пръскане с препарат за набук.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: silvesar   
Дата:   02-01-20 21:48

Здравейте и Честита Нова година!
Какви обувки бихте ми препоръчали за зимата в планината? Търся както за мен така и за жена ми и децата.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: D.S   
Дата:   02-01-20 22:23

Този въпрос е като " препоръчайте ми апарат до ... лева" Щом ще ходите семейно, идете до декатлон. Но това не са зимни обувки. Ентусиасти много, то и аз съм ходил с декатлонски, но после краката не си ги усешташ. Стават до, както се пише разходка до Витоша за 2-3 часа в хубаво време. За по-сериозно ходене вече екипировката е по-друга



Публикацията е редактирана (02-01-20 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: compur   
Дата:   03-01-20 00:02

аз пазарувам от тук

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Myth   
Дата:   03-01-20 00:50


https://m.shoes.com/pi/garmo/jb/garmo178245_100016_jb.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: getsata   
Дата:   03-01-20 15:03

Аз от няколко години си купувам на Karrimor и съм изключително доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: ombre   
Дата:   03-01-20 15:09

Аз по планини не ходя,понеже съм мързелив.Но мисля,че макар и тук да се дават прекрасни предложения,можете да питате и в форум за планинари,алпинисти и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Славчо1989   
Дата:   04-01-20 00:17

Миналата година си купих тези обувки от Декатлон https://www.decathlon.bg/mzhki-obuvki-za-prehodi-mh500-id_8493840.html
, после и брат ми си купи същите, понеже му харесаха.Ползвам ги много в градски условия, но съм катерил и Черни Връх с тях.При температура от -13 градуса в комбинацията със зимен чорап и гети, нямах никакви проблеми.Смятам, че това в ниския целови клас е един добър избор, оттам нагоре има голям избор.Има и доста магазини из София основно, които предлагат много качествени неща, зависи колко ти е бюджета и кое ти е комфортно като модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: mihalo   
Дата:   05-01-20 05:01

Много лесно ми измръзват пръстите на краката.

Най-доброто което съм намерил за себе си са едни работни обувки. Пластмасово бомбе което държи свободно пространството около пръстите и не ги притиска. Стелка с адаптиращ се към стъпалото гел. Може би малко по тежки от скъпите туристически обувки, но са ми по-комфортни.

Дообре де:)Производител Cofra, модела Buffalo, ама с два номера по-големи. Тия италианци пуснаха и чисто туристически обувки, взех едни, добри са, но ми мръзнат пръстите с тях. Нямат предпазното бомбе.

Последно си ги поръчах от магазина за работно облекло и обувки на "Захарна фабрика". Предишните ги ползвах 7 зими преди да им се пробият токовете.

С това мога да съм от помощ.


Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: Stanimakis   
Дата:   05-01-20 20:17

Аз имам едни Salomon X Ultra 3 Mid Gtx от Декатлон. Преди година ги пуснаха там и бяха на много ниска цена спрямо другаде - 210 лв. После я вдигнаха, явно бяха се пообъркали леко :) Не съм ходил на сняг и не съм ги мокрил много с вода. По-скоро са 3 сезонни, но са много удобни. И ходя уверено с тях на всякакъв терен + подритване на камъни. Обувка трудно се взима особено тези дебели зимни планински. Преди да купя имах идеи, какво бих искал и кое ми харесва на вид и по характеристики. Но когато отидох да меря всичко се промени. Просто не са ми удобни повечето и те ограничават в движенията :) Имам слаб крак. Ходил съм и със стари военни кубинки в сняг, не пропуснаха нищо. Въпреки, че са ми точно по крака това не е най-удобната обувка.



Публикацията е редактирана (05-01-20 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински Обувки
Автор: ikoveliko   
Дата:   06-01-20 14:22

"Salomon TOUNDRA PRO" са ми най-удобните и топли зимни обувки. Един месец зимата в Норвегия нямах никакви ядове. До -15С -20С няма шанс да ти замръзнат краката, ако пък се движиш - още по-добре. Купувал съм ги преди 2г от "Спорт бокс-а" на Симеоновско в София, но скоро бях там и проверих дали ги имат и вече не внасяли този модел...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »