Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Колко мм са 35 мм на кроп?
Автор: bg2014   
Дата:   10-01-17 15:31

За какво говорите, колеги?
Дайте малко за по-плоски......да ви разбера какво казвате.
Фотографията е толкова разпостранена и достъпна, че трябва някакъв начин да се профилира - професионална, любителска, комерсиална. И има няколко обединяващи групи да си бъбрим. Кое ви дразни от това?
Как да няма норми и морал? Сред какви хора живееш?
Истина- ти очакваш някой да ти я "сервира" ли?
Дайте малко по-оптимистично. Явно преспите около вас са по-дълбоки.
Ако само си представите, че в момента има хора без дом, нямат топлина, нямат храна и дрехи ще разберете, какво ви казвам. Това е истината.
Само, че и тя - истината е на нива, профилирана и виждаме онази, която в момента ни вълнува. Та затова питам кое ви вълнува в този момент (къде ви стяга чепика)?
 Re: Колко мм са 35 мм на кроп?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   10-01-17 15:47

Бих ти отговорил и то на драго сърце, обаче ше изтървем коня у рЯката...
 Re: Колко мм са 35 мм на кроп?
Автор: batsali   
Дата:   10-01-17 16:05

"от една и съща гледна точка, с различни системи, снимано с еднакъв зрителен ъгъл и еднакъв доф, снимките ще изглеждат абсолютно еднакво."

Липсва параметъра "кадриране". Няма да изглеждат еднакво. Тука вече става малко объркващо и ще трябва да си направя тестове и сметки като ми остане време.


За по-просто, нека разглеждаме само квадратни кадри. 36х36мм, с нормален обектив 50/1.4 и 56х56мм с нормален обектив 80/2.25.

Еднакъв зрителен ъгъл, еднакъв абсолютен отвор. Търсете формули за дефокус и увеличение и смятайте, аз за съжаление трябва да изчезвам. [beer]
 Re: Колко мм са 35 мм на кроп?
Автор: InnerSelf   
Дата:   10-01-17 19:44

Еквивалентното фокусно разстояние на 35 мм обектив, който се използва на т.нар. кропната матрица, чийто кроп фактор е 1.5 е 52,5 мм на стандартна 35 мм матрица, със съответните зададени по-горе размери.
При друг кроп фактор нещата стоят по друг начин :)
Т.е 35 мм обектив на матрица с 1.5 кроп фактор не е широк обектив, както при ФФ, а е нормален обектив.
 Re: Колко мм са 35 мм на кроп?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   10-01-17 20:13

@mihalo

От този форум избягаха хората, с които си пишех преди години.
Може би четат по малко, но не участват с фотографията си.
Лично аз много страдам за липсата на Ичиконти например,
това е фотограф, който е бил преди Б автор, ама истински,
доказал се автор, не като днешните, хора, които са ми обяснили
фундаментални неща във фотографията, с думи прости и без поза.
И други, които няма сега да изброявам, защото ще са все старите
муцуни.
Събрах малко снимки в една въртележка с гръмкото име Портфолио .
Нито са мислени за портфолио, нито нищо.

Вчера се замислих за милиметрите.

Снимам с 35 мм обектив, който се оказа любим и несменяем за мен,
поне на този етап. Нямам обяснение какво ме грабна.
Смених го с 60 мм, който приравнен пак дава 35 мм.
Но се оказва, че ... продължавам да си обичам истинските 35 мм.
И затова пуснах темата, малко да видя какво мислите
по въпроса.
Различни обективи, по различен начин ще изглеждат снимките.
Още повече, че единия фотоапарат е много над нивото на другия.

Много мислех да си купя едно Фуджи Х100 с 23 мм обектив, но
колкото и да се навивам... не ми хареса. Няма да ми хареса
повече от 35 мм, камо ли повече от 60 мм. А 60 мм е разстояние,
което става за много неща. Като торта, която от едната страна
е сладка, а от другата - солена.

Това е.
 Re: Колко мм са 35 мм на кроп?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-01-17 20:33

Момчета, не съм искал да ви обиждам.
Просто се зачудих. Знаете как обичам да се чудя.
 Re: Колко мм са 35 мм на кроп?
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   11-01-17 23:17

Има ли вариант да споделиш един и същ кадър, сниман на 60мм на МФ и 35мм на ФФ, според мен това което харесваш е рисунъка на определен обектив и емоцията да снимаш с него, защото приравниш ли блендите (поне до колкото ми е известно) няма причина един и същ зрителен ъгъл (и еднакъв отвор за светлина) да изглежда различно според сензора.
 Re: Колко мм са 35 мм на кроп?
Автор: nalexiev   
Дата:   12-01-17 00:27

Колкото 24 мм на ФФ :)
 Re: Колко мм са 35 мм на кроп?
Автор: mihalo   
Дата:   12-01-17 03:39

my.point.of.view цитат: - "" Знаете как обичам да се чудя.""
Точно затова ме е яд, че си с единия крак вън от форума! Моля те, не само заради мен, хората не трябва да губят от поглед факта, че притежават.. всеки своята уникална индивидуалност. Опитите за подражание са процес на придобиване на знание, но в крайна сметка са си нещо "втора" употреба.

Аз мисля, че всеки, който е честен си има своята point.of.view.

 Re: Колко мм са 35 мм на кроп?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   12-01-17 13:29

Нямам един и същ кадър с двата фотоапарата, за да ви покажа.
Ламелите на блендите са различни и на отворена бленда са различни. На затворена бленда не мога да затворя достатъчно на средния формат, за да имам същата дълбочина на фокуса като на малкия формат, хаха, шегувам се. Шега, ама на практика така се оказва. И изведнъж - о, чудо - снимките ми са на фокус, а дърветата имат листа : )
Реалната разлика е повечето полутон, защото просто има повече филм.
След теста ще коментираме. Измислих как ще го направя. И вие ще кажете кое с какво е снимано : )
...
Михало,
Всеки трябва да бъде себе си. Ние нямаме нужда от втори Ван Гог или втори Леонардо. Нормално е, когато човек хареса нещо, да иска да го претвори, възпроизведе, да го притежава, да му се радва и т.н. Нищо лошо няма. Аз много харесвам цветна стереофотография. Това не го очаквахте, нали? Но не я правя. Има един уникален съфорумец - Завистта. Той я прави тази стерео фотография.
Във форума съм. Пиша. Снимки пускам в темите. В профила ми има линк към блога, там има за четене бая.
Има някакви групички в този форум, правят си четки един на друг. И са си само и единствено във вреда. Давате си сметка, че ако от пет ваши снимки има една с повече точки, вие ще направите още една подобна, за да получите тези повече точки. След като получите точките... вие спирате да се развивате, а да снимате според точките... не правите вашата фотография, а нечия друга фотография. Самокопиране и автоклиширане. Наблюдавам ги. Никой не е мръднал от години. Живи и здрави.
 Re: Колко мм са 35 мм на кроп?
Автор: itilien   
Дата:   12-01-17 14:03

ичиконти вече не снима, каза, че се е отказал от фотографията.

Ако кадрите ти са с едни и същи пропорции, при приравняване на фокусните разстояния и блендите няма как да усетиш разлика. Освен ако не се дължи на нещо извън тези характеристики - като рисунък на обектива примерно. Но средния формат няма 3:2, тъй че точно приравняване, особено с твърди обективи няма да стане. Когато пропорциите са различни трябва да се реши кой ъгъл да се приравнява - ако се приравни хоризонталния, вертикалния ще е различен. Също и обратното. Диагоналния да се приравнява пък е най-безсмислено, тогава и хоризонталния и вертикалния ще се различават.

Ако става дума обаче за 35мм и за АПС_Ц, тогава ако има 23 мм обектив, той би бил доста добро приближение. Само с постигането на дефокус може да не се получи съвсем, ама то зависи кой обектив искаш да заместиш.



Публикацията е редактирана (12-01-17 14:17)
 Re: Колко мм са 35 мм на кроп?
Автор: rimohit   
Дата:   12-01-17 14:13

Скоро не бях чел толкова "еверестично " изказавне ,my.point.of.view[beer]
 Re: Колко мм са 35 мм на кроп?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   12-01-17 17:50

Литнах в космоса да се боря с покемоните, извини ме. Знаеш колко ценя теб и фотографията ти.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.