Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   07-01-17 21:31

Здравейте колеги!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   07-01-17 21:31

Още преди години се замислях за нов настолен компютър, понеже сегашния ми лаптоп се задъхва но след съвети от колеги за лек ъпгрейт на лаптопа искарах годината с него. Но вече взе да ме дразни и съм решил да си събера една нова машина (настолен компютър)!
Имам приятел който е в час с компютрите и ще ми помогни с начинанието, понеже аз хич не им разбирам[smilie5]
Той ми предложи кратка конференция от компоненти,която смята че ще ми върши добра работа! Но реших да се допитам и до вас за мнение, дали ще се получи добра конфигурация? Компютъра ще го ползвам основно за фото обработка на Lightroom и Photoshop.

CPU: Intel Core i5-4690k 3.5GHz Quard-Core Processor

Motherboard: Asus Z97-P ATX LGA1150 Motherboard

Memory: PNY Anarchy 16GB (2x8GB)DDR-1600

SSD: Samsung 750 Evo 500GB 2.5

Power Supply: be quite! Pure Power 9 400W 80+Silver Certified Semi-Modular ATX Power Supply

Така кутията още не е избрана но едвали е от голямо значение!

Ми това е за сега, той ми каза че този процесор може после и да се напомпи, а Motherboarda има опция до 32гб!
Едно важно нещо, трябва ли ми външна видеокарта? Той ми каза, че вградените вече били доста добри и щом няма да играя игри и да обработвам видео едва ли ще ми трябва? Аз обаче не съм сигурен в това, имам QHD Monitor Dell 2560 х 1440DP на който обработвам и не знам дали с вградената карта ще използвам максимума????
Те ще се радвам на мнения, съвети и предложения за да зглобя добра машина!
Благодаря предварително [beer]



Публикацията е редактирана (07-01-17 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   07-01-17 21:53

Ако ще е нов няма смисъл i5-4XXX и Z97. Актуалните са 6xxx и Z170, a от началото на годината вече и 7XXX серия. Съответно отиваш на DDR4 RAM и това предполага по-дълга актуалност на машината.

При тези условия може да минеш с вградената видеокарта, но ако тръгнеш по някое време да слагаш друга ще е по-добре да намислиш запас от захранване - 500+ W.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   07-01-17 22:43

Благодаря Нончо, ще видя дали ще мога да се вместя в бюджета ако скоча така! Но найстина така пък машината ще е актуална и добра поне няколко години![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Pavlov   
Дата:   07-01-17 22:49

Да караш само на SSD, пък било и 500GB, не ми се струва много удачно. Операционната система и ползваните програми спокойно се събират и на 120GB, и е хубаво за останалите пари да си предвидиш още един диск 1-2TB, за склад.
И не че марката на паметта има голямо значение, ама - точно PNY ли?!? Останал съм с впечатление, че флашките и мемори картите им са доста боклучави.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   07-01-17 23:07

Pavlov добро включване сега като се сетя първите ми 2 мемоари карти който бяха подарък с първия DLSR който си купих преди 4г бяха точно PNY, се бъгнаха и двете! Ще видим за друга памет! Предложете марка ?
Относно хардовете имам 2 настолни харда на ток 4TB и 5TB, единия го ползвам и сега закачен за лаптопа а втория само за back up! Така мисля да ги ползвам и на новата машина!Мисля че така ще е ок?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   08-01-17 00:08

Kingston, A-Data

Аз бих сложил А-DATA 256 SSD + нормален sata диск.

Според мен за работа с шопа ще трябва и читаво видео иначе ще се мотае.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: kiten   
Дата:   08-01-17 00:25

Уважаеми колеги и приятели, чуете ли, видите ли, или ви се предлага марката А-DATA и колкото да е ниска цената и без пари да е, бягайте далеко, просто не се замисляйте!!! Разбира се ако не си търсите беля на главата. Точно ssd дисковете на този бренд държат дъното на класацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: tyunkata   
Дата:   08-01-17 02:14

http://www.crash-bg.com/kompiutri.html


Z420. Слагаш му едно SSD за ОС и си ти.



Публикацията е редактирана (08-01-17 02:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   08-01-17 02:35


Толкова памети адата съм наслагал... Как пък не направиха проблем...

А диска ти е с 2 г. гаранция, ако там ти е ОС какво ти пука? Самсунгите да не са по-стока?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: lamerko   
Дата:   08-01-17 03:12

Да. Самсунг са мноооого по-напред, само да не ме приемете за техен дилър (не се занимавам с търговия) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Антивик   
Дата:   08-01-17 08:02

На първо четене предложената конфигурация ми се чини афиф. Дъното е предвидено за паметДДР3, а тук се предвижда само ДДР...Нещо не е догледано както трябва[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: piknik   
Дата:   08-01-17 08:46

Съгласен съм с "lamerko" за Самсунг.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: the_fraction   
Дата:   08-01-17 09:18

Аз бих ти предложил да си купиш реновирана ws :

2 x Intel Xeon Quad-Core E5620 (2.40GHz, 12MB L3 Cache
12288MB (12GB) DDR3 ECC Registered (Up to 48GB
Nvidia Quadro NVS 300 - 512MB - 64bit

и т.н.

хем ще намалиш въглеродния си отпечатък, хен ще имаш машина дето горе предложените ще и лапат пепелта [smile]

нещо подобно струва около 800лв

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   08-01-17 09:24

Има достатъчно добри SSD-та, доста от проблемните бяха в серии от минали години, често поправяни с ъпдейти на фирмуеър. Самсунг включително имаха проблеми с 840 серията. Според мен въпроса е да се направи ядрото на конфигурацията и след това да се нищят конкретни модели SSD.

Антивик,
Ако не разпознаваш, че 2x8 DDR-1600 се отнася за DDR3 е по-добре да си запазиш по-нататъчните съвети и "чинения" за да не объркваш допълнително питащия.

П.П. the_fraction,

Тази стара сървърна машина и с двата си процесора едвам докарва процесорната производителност на съвременен i5 (ако софтуера е достатъчно оптимизиран за мултипроцесорност). Quadro не трябва в случая, a при нужда от повече RAM трябва да се търси ECC Registered. И всичко това на цената на почти двойна консумация на енергия.



Публикацията е редактирана (08-01-17 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: the_fraction   
Дата:   08-01-17 09:50

Нончо,
машината е само примерна.
За снимки не му трябва кой знае каква.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Pavlov   
Дата:   08-01-17 10:04

За снимки не трябва кой знае каква машина, така е.
Обаче за Адобски софтуер си трябва [smile] . Моят i5-4460 почна да се позадъхва малко на Lightroom 6, както съм с 8GB RAM и SSD.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: the_fraction   
Дата:   08-01-17 10:22

Погледни колко ти товари рама и колко цпу-то.
Да не се окаже, че с една плочка ще литне.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Антивик   
Дата:   08-01-17 10:24

Нончо,
чета какво е написано и не гадая, какво точно е искал да каже пишещия! За мен написаното DDR си е DDR. Не виждам с какво ще му объркам сметките ако обърна внимание върху допусната грешка, било волна или неволна.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: dinio84   
Дата:   08-01-17 11:03

Машината, която са ти предложили е добра, но както казва realnoncho не е актуална - няма да можеш да правиш никакви ъпгрейди напред във времето. Видеокарта според мен ще ти трябва. Ако позволява бюджета виж нещо с GDDR5 памет и 256bit
Pavlov - аз карам Лаийтрум 6 на лаптоп, който е с енергоспестяващ i5 - не би трябвало твоята машина да се задъхва.

P.S. До автора - ако не бързаш с новия компютър можеш да изчакаш новите AMD Zen процесори - обещават много добри параметри/цени

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: barikn   
Дата:   08-01-17 11:26

Конфигурацията е ок. Аз лично съм със същото дъно, но със i7 процесор. Като начало според мен видео не ти трябва, освен ако не се заиграеш с 3д-то. Също така ще ти трявба и HDD задължително :).

PS: Дъното първоначално не комуникираше добре със SSD-то ( което беше Kingston, но модела не го помня ). Сега съм с Intel и нямам проблем. Трябва да проверите на сайта на Аsus за съвместимости с SSD, мисля че има такъв списък за конкретното дъно :)

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: didesignbg   
Дата:   08-01-17 12:31

Конфигурацията която ти предлагат е морално остаряла, от гледна точка на производителност не е зле, но откъм бъдещи ъпгрейди ще страда.
Цените на процесорите ще се променят около март, ако можеш съветът ми е да изчакаш. Ще излезе новата архитектура на АМД и очакванията са ако не друго поне цените да паднат.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-01-17 14:05

Благодаря ви много за съветите и насоките колеги!!!! Определено имам нужда от тях понеже съм невеж в тази област.
Така нещата отиват на там да надхвърля бюджета но в крайна сметка по добре да дам малко повече но да имам стабилна и с потенциал машина!Та кредитна ми карта ще помага, а после ще си стягам гъ...а!
Цяла сутрин разглеждам цени и компоненти и по препоръка на Нончо и останалите направих нов списък, който се надявам да е добро решение.

CPU: Intel Core i7 6700K Processor (4GHz, 4 Core, 8 Threads, LGA 1151 Socket Box)

Motherboard: Asus Z170 Pro Gaming

Memory: Corsair CMK16GX4M2B3000C15 Vegeance LPX 16GB (2 X 8GB) DDR4 3000MHz 2.0 High Performance Desktop Memory Kit

Storage: SSD Samsung 750 Evo 500GB 2.5 + Sagate Barracuda 1TB 3.5 7200RPM

Power Supply: be quite! Pure Power 9 CM 600W 80+ Silver Certified Semi-Modular ATX

Ми тези неща набелязах но не знам дали всичките са съвместими??? Моя приятел вчера ми даде един сайт на които си избираш компонентите и показва дали са съвместими! Но някой от компоненти в новия списък ги няма в сайта и не знам как да проверя!?!
Също така марката на рамта не знам до колко е добра и надежна?
Относно видео картата на този етам мисля да пробвам с вградената защото нещата ще станат найстина дебели в цената и няма да имам възможност на този етап! Та след време ако се наложи ще добавя!

Относно кутията, тя има ли голямо значение? Понеже и там цените са с голям диапазон, аз като цяло искам да е черна и що годе симпатична и до там?

Благодаря ви много колеги![beer]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (08-01-17 14:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   08-01-17 14:33

Процесорът ще може ли да работи в 3000 mHz памет?
На сайта на интел пише:
Memory Types DDR4-1866/2133, DDR3L-1333/1600 @ 1.35V

Бих сменил рама + бих взел процесор i7-6700 3.4 GHz. За разликата в парите бих взел свястна видеокарта.

Модерният фотошоп я използва доста при превютата в CameraRAW. Не знам вградената в процесора как ще се държи...

Обикновеният диск според мен е малък - аз бих взел поне 2 тб...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-01-17 14:52

Imitev ми аз не знам, аз ще питам и моя човек, той предполагам ще знае каква памет ще е най-добре за процесора, аз просто в гугъл написах и се спрях на тази :D
Нончо ако предложи памет ще се радвам понеже той ме насочи към този процесор и дъно!
Разликата в цената между двата процесора е 40лв така че ако 6700К 4GHz е по добрия процесор няма смисъл да взимам другия?
За харда 500гбссд+ 1тб мисля, че ще е достатъчно след като имам 2 настолни харда общо 9ТБ,на който ще мятам!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Maelstrom   
Дата:   08-01-17 15:15

Препоръчвам да не използвате DDR3L памет - по-безпроблемно е. Иначе няма проблем да се сложи която и да е DDR4 памет. Посочената по-горе (Corsair CMK16GX4M2B3000C15 Vegeance LPX 16GB (2 X 8GB) DDR4 3000MHz) може стандартно да работи и на по-ниски честоти (1866/2133). Ако няма да клокваш системата, всяка DDR4-1866/2133 памет е достатъчна.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-01-17 15:34

Maelstrom благодаря за ифото!!!
Относно клокването не съм толкова наясно дали ще има нужда поне на този етап! Смятам че ще се получи достатъчно добра машина за мойте нужди :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: MixMike   
Дата:   08-01-17 16:42

Колкото повече, толкова повече!...е казал мечо Пух.
Този процесор се е утрепал за клокване.
И 20% по-голяма производителност да се извади, пак е добре[smilie24]
А не е голяма философия.
Да не кажа, че спрямо едно време, когато се настройваха 10 неща и нямаше подробни видеа в you tube, в момента клокването се свежда до промяната на 1-2 настройки, подробно обяснени. Направо е песен!



Публикацията е редактирана (08-01-17 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   08-01-17 17:01

Компонентите изглеждат добре на пръв поглед. Няма проблеми паметта да си работи на 3000. Посоченото дъно поддържа: Dual DDR4 3400 (OC)
Аз съм с i7-6700 и паметта си работи на 2666 (каквато и е заводската честота). Взех си такава, защото е малко над стандартните 2133 и 2400 на подобна цена, а за 3000 голяма производителност не се печели, но цената се вдига. Ако има подобен вариант и при теб е оферта.

Ако имаш външни дискове и бекъпи може да караш и само с SSD-то. За вътрешен HDD под 2TB в случая няма смисъл за мен.

Иначе този процесор няма да изкара и 10% отгоре от клок със стандартното охлаждане, хубавото е че на 4Ghz е напълно достатъчен за доволно време напред :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Pavlov   
Дата:   08-01-17 17:17

Излишно скъпо дъно, излишно голям SSD диск. Ако имаш излишни пари, и ти се дават - ОК, но иначе не виждам смисъл.

ПП. Samsung сравнително отскоро почнаха да произвеждат SSD-та, и не знам защо всички изведнъж почнаха много да ги хвалят. Аз някакси им нямам още доверие.



Публикацията е редактирана (08-01-17 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   08-01-17 17:50


И аз какво съм гледал - привидяха ми се 100 долара разлика между процесорите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-01-17 17:58

Благодаря ви, за памета ще оставя моя човек да прецени и да каже коя да сложи като му покажа на какво съм се спрял до тук! Павлов относно дъното Нончо го даде като вариант за да е с DDR4 и найстина като му гледах рейтинга и feedbacka от потребителите го хвалят доста, може би има и други DDR4 който да са читави но на по ниска цена! Относно SSDто и моя човек каза че Самсунг са едни от най добрите на пазара и като цяло из Интернет като ги гледах ги хвалят! Ще по мисля върху големината му дали да не взема 250 и 2тб от другите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   08-01-17 18:38

DDR4 са основно паметите за този чипсет Z170. Има и някакви модели в по-ниския клас с DDR3, но не са много. За другото може да се мине и с не-гейминг дъно за по-малко пари. Не съм давал аз този вариант :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: pesho666   
Дата:   08-01-17 23:45

Кутия DeepCool Tessaract BF, Mid Tower, ATX,
EVGA Захранване 500W Active PFC, 100-W1-0500-KR
GIGABYTE H110M-S2H, H110, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, HDMI, LGA1151
INTEL CORE i7-6700, LGA1151, Skylake
CRUCIAL 2X 8GB DDR4 2400 Ballistix Sport LT Gray CL16, BLS8G4D240FSB
Solid State Drive (SSD) Samsung 850 EVO, 2.5", 250GB, SATA III
HDD Seagate BarraCuda® 1TB, 7200rpm, 64MB cache, SATA III
Това е балансирана конфигурация за твоите нужди,ако вземеш К процесор,ще трябва задължително и добър охладител и Z дъно което доста оскъпява ненужно конфигурацията,с парите които ще спестиш около 350лв+около 150лв. може да помислиш за по-нататък да вземеш и прилично видео Gtx-1060,RX 480,определено има потенциал за надграждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: lamerko   
Дата:   08-01-17 23:49

При Асус "гейминг" дъното дава повече портове, което за мен е доста добре, макар целта ми да не е за игри :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: dinio84   
Дата:   09-01-17 14:22

...и все пак ако не бързаш изчакай AMD-zen процесорите. Обещават производителност като на някой от новите i7 но на половин цена + ако смяташ да караш с вградената в процесора графика - AMD със сигурност ще има по-добра графика.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   09-01-17 15:34

Точно тези AMD RYZEN процесори, които ще конкурират i7 няма да имат вградени в процесора графични ядра. Ще има такива процесори (APU), но те ще са в по-ниския клас. Аз лично от опит знам, че ако опреш до чакане винаги ще чакаш да излезе още по-ново :)

Иначе и аз като lamerko съм с такова дъно по подобни причини - по-стабилна изработка и някои удобни неща като доста USB 3.0 портове (+ USB 3.1 и USB-C), М.2, повече SATA, Display Port на вградената графика, по-добър мрежови порт и аудио, повече конектори за вентилатори.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   09-01-17 16:12

AMD ги чакам от 20 години да направят конкурентен процесор на интелските и им слушам предварителните суперлативни анонси. Аз лично не бих ги чакал изобщо...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: didesignbg   
Дата:   09-01-17 20:26

Ми лошо няма гледам последната i3ка на 400 лева, купувайте то всичко дето не е интел не работи [smilie5]
Иначе за последните 20 години не е да не са яли интел якото дърво, в послените 5 години доста се олабиха АМД и то си личи в цените на сините. Такова оливане никога не е било.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   09-01-17 20:44

Бе имат издънки наистина и цените са дебели, ама нямат тяга АМД - как да работи човек на това недоразумение?

Хайде офис машина да си вземе човек да чопли в нета - ама там интелците имат супер евтини процесори с видеокарта и цялата машина излиза без пари...

Щом цициите от апъл не минават на АМД - значи не стават въобще...

PS: Amd никога не са можели да извадят алтернативен мощен процесор. Всичко им е само PR. Не е като да не съм имал АМД. А и няма да забравя ерата на Котлоните.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: didesignbg   
Дата:   09-01-17 21:19

Ей така за майтап разгледах цените на АМД в момента 8320Е е 283 лева. Ако знаеш за какво го купуваш и това е многоядрено натоварвнане - примерно лайтрум, трябва да го бориш с i5 за 400 лева. А АМД-то ще направи и преспокойно 20% клок от базовата си честота. Не бих го препоръчал стандартно, поради други причини, но ако си на много затегнат бюджет, това е правилният отговор.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: obscureman   
Дата:   09-01-17 21:37

За SSD марката Samsung има наистина добри отзиви, аз съм с 840 Pro (на лаптоп) и доколкото съм чел, Pro версията си заслужава повече от EVO. Софтуера на Samsung също е много читав и при Pro версията отключва много висока скорост. При мен в бюджетен вариант съм със SSD само на дял С и съм доволен. Дали обаче целия ти хард диск да е SSD зависи от това какъв ти е бюджета. Аз съм склонен да си взема цял голям SSD хард, но когато технологията поевтинее и стане по-масова. За момента цените ми се виждат прекомерно високи от 500 ГБ до 2 ТБ.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   10-01-17 01:22

Здравейте колеги!
Днес бях доста зает и нямах време да пиша.
Сега доста по четох и се опитах да придобия малко повече представа за някой от компонентите!
Разгледах и предложената конфигурация от колегата pesho666 на който благодаря както и на всички останали!
Така относно дъното, твърдо реших да е Assus Z170 Pro Gaming, това дъно определено има потенциал!!! Разполага с доста повече портове което дава доста повече възможности както сега така и за в бъдеще! Освен това разполага с няколко важни за мен неща който други по евтини не предлагат! Display Port е голям + в комбинация с Intel HD graphic 530 Supports DisplayPort with max. resolution 4096 x 2304 @ 60 Hz което достатъчно за моя монитор който е с резолюция 2560х1440 и 60Hz, а отделно HDMI 1.4 към който мога да си вържа телевизора! Та на този етап мисля да пробвам без да копувам допълнителна видео карта! Звуковата карта в това дъно е доста добра, а аз съм ценител и имам малка система която ще ме радва докато работя на компа, а и не само! Също така това дъно позволява много лесно и сериозно да се клоква и ъпгрейдва с i7 6700 но К версията, това ще е и процесора! Има и още дъното позволява закачането на два SSD диска което е добра алтернатива за надграждане в бъдеще!

Та за сега твърдо остава процесор i7 6700K и дъното Assus Z170 Pro Gaming!!! От тук на татък остава да избера рам, предложената от pesho666 изглежда добър вариант вариант и малко по евтин, както и захранването на EVGA! Не съм решил още колко голям SSD и HDD да сложа но скоро ще реша! Кутията е лесна, само не знам в крайна сметка дали ще ми трябва охлаждане!?!

Относно AMD не мисля повече да се захващам с тях!!! Сегашния ми лаптоп е с АМД процесор и АМД видео карта и като цяло съм доволен за 4ри години! Но в момента имам проблем точно с видео картата при която има някакъв бъг и не мога да си отворя контролния панел на настройките, а искам да променя една резолюция която през windowsa не става, носих го мъчиха го но казаха само с прейнсталация ще стане!!! Пича ми каза че АМД имат и добри продукти но съпорта и драйварите са им зле и много хора имат проблеми имено заради това! Каза копуваш те пишат драйвари и ъпдейти но до едно време и после оставят нещата по течението!



Публикацията е редактирана (10-01-17 01:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: dimidumi   
Дата:   10-01-17 12:42

imitev написа:

...
> Щом цициите от апъл не минават на
> АМД - значи не стават въобще...
>
> PS: Amd никога не са можели да извадят
> алтернативен мощен процесор.
> Всичко им е само PR. Не е като да не
> съм имал АМД. А и няма да забравя
> ерата на Котлоните.

Цицийте от Епъл отдавна са минали на АМД видеокарти и се опитват да пробутват един морално остарял МАК за близо 5000 лв. , уж намален [smilie5] Обаче днес и аз разгледах цените на компонентите и забелязах, че i7-6700 Skylake Socket 1151 Box = 659 лв , а AMD FX X8 8300 = 309 лв + Radeon RX 460 4GB RED DRAGON GDDR5 = 299 лв, общо 609 лв , е кое е по изгодното, щото i7-6700 с вграденото видео е недостатъчно и трябва да се налеят още 300 лв за видеокарта.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: xela1bg   
Дата:   10-01-17 13:24

Daniel_P, Много се извинявам за offtopic-a!

Не мога да разбера, какъв е смисъла в употребата на талкова много удивителни/възклицателни знаци?! Ако се вгледаш, ще видиш, че всяко едно твое изречени завършва така! А, някой с по три!!!

Сега е момента да ме наругаеш, ако искаш, но въпроса ми е наистина сериозен!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   10-01-17 14:52

Цицийте от Епъл отдавна са минали на АМД видеокарти и се опитват да пробутват един морално остарял МАК за близо 5000 лв. , уж намален [smilie5] Обаче днес и аз разгледах цените на компонентите и забелязах, че i7-6700 Skylake Socket 1151 Box = 659 лв , а AMD FX X8 8300 = 309 лв + Radeon RX 460 4GB RED DRAGON GDDR5 = 299 лв, общо 609 лв , е кое е по изгодното, щото i7-6700 с вграденото видео е недостатъчно и трябва да се налеят още 300 лв за видеокарта.

Те не са минали отдавна - просто когато прегърнаха x86 архитектурата, че им излизаше по-евтино от PowerPC, използваха карти ATI, по-късно купени от AMD.

Иначе мен лично не ме бърка да си вземе кой каквото иска [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: dimidumi   
Дата:   10-01-17 15:55

Мда така е, Ябълките гледаха да им е по-тънко, ама все пак това беше поне преди 5-6 год. , не помня вече, ама тяхното е наглост вече [smilie5] . Тези новите карти на АТИ (АМД) 4xx са доста добри за парите си, лично аз бих дал още 150-200 лв. за една 256 битова Радеон 470 с 8 гб ДДР5, ако се намери на подобна цена, иначе и аз съм за i7-6700 Skylake Socket 1151, ама много кинти му искат! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: pesho666   
Дата:   10-01-17 16:06

Кутията е важен елемент колега,предложената е с възможност за монтаж на 5 X 120mm.вентилатори + водно ако се наложи,води се бюджетна кутия има и доста по-скъпи,прозрачни,светещи и т.нт и не дотам удачни като решения кутии,по-добър вариант Fractal Design Define R5 .Щом имаш бюджет за К процесор и Z дъно няма лошо и аз съм със същата конфигурация,само да знаеш че процесора в комплекта няма охлаждане и ще се наложи да купуваш отделно,качествените са Noctua U12S или Noctua U14 има и по-евтини бюджетни решения.
На хубав звук от дъното много не разчитай и моето се води с добра звукова,но се наложи да взема допълнително X-Fi Titanium Fatal1ty звукова карта,в момента съм без видео карта и карам с вграденото видео като проца е на 4,5ghz24/7 и мога да кажа че си е доста добре,за пример играя Фифа 2017 без проблем на 45fps на full HD.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   10-01-17 16:16

Мда, ако ще е К процесор ще трябва и едно добро охлаждане за да се възползваш от възможността за вдигане на честотата. И като гледам вече има i7-7700, които излизат на подобни цени като старите, трябва да се прецени кое е по-изгодно в момента(при малка разлика в цената - новото, при голяма - старото).

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   10-01-17 16:18


Ако процесора е BOX си е с вентилатор.

Щом няма да си играе на оверклокинг - и боксовия ще му стигне.

Моята i7-2600 е натикана в кутия на 15 години без допълнителни вентилатори и с боксовия охладител. Видеото е Radeon HD 5870. Шеста година работи така с едно 450W захранване.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: pesho666   
Дата:   10-01-17 16:37


Ако процесора е BOX си е с вентилатор.
Да ама не,I7 6700K не се предлага с охладител в комплекта.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   11-01-17 03:39

Значи се предлага само с опаковъчна кутия, затова е box [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Щом е К значи ще го клокваш => спасяваш се с охладител


Ебаси апълските чалъми [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: iasen2   
Дата:   11-01-17 15:43

само да вметна, че i5, i7 са търговски наименования, гледайте модела, номера на процесора, буквите отзад и с колко кеш е процесора - това е от съществено значение за конкретната цел.
Стар евтин ксеон процесор с голяма кеш може да се окаже много по производителен от нов i5 или пентиум с мижава кеш.

сменял съм процесори с различна кеш и има съществена разлика в работата.
Разгледайте сайта на интел



Публикацията е редактирана (11-01-17 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: tyunkata   
Дата:   11-01-17 18:43

Бе аз препоръчах една машина с Xeon и Quadroмалко по-горе, ма тука се обсъждат памети, охлаждания, кутии, отключени множители! Всеки си знае кое за какво му, който не знае - отключва множители, качва честоти, слага охлаждания с широки кутии - свят широк и бездънен!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: samurai2   
Дата:   11-01-17 18:50

tyunkata [smilie24]
А решението е съвсем просто - купуваш си един скъп Лаптоп примерно DELL / над 1500 лв / .[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: didesignbg   
Дата:   11-01-17 18:50

Е как бе те ксеоните са с ядро от криптонит.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: pganev   
Дата:   11-01-17 18:52

Старото си е старо и наливането на пари в хардуер от преди няколко години си е пълна глупост. От горчив опит го знам, затова само процесор от новото седмо поколение на Интел или изчакай малко, за да се видят на практика възможностите на новите АМД. Ако няма да играеш игри вграденото видео е напълно достатъчно за възпроизвеждане дори на 8К.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: iasen2   
Дата:   11-01-17 19:03

като говорите за седма генерация идея имате ли си колко струва такъв процесор?

големия кеш е изключително ефективен при еднотипни изчисления , каквато е фотообработката
а даже седма генерация е с 6 мегабайта кеш, фокато ксеона може да е с по 32мб



Публикацията е редактирана (11-01-17 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: lord_kik   
Дата:   11-01-17 19:15

Явно бюджета не е ограничен,аз съм с i3 6100 и не се оплаквам,вграденото видео е повече от достатъчно единствено ако искаш 10бит. цвят тогава ще трябва друга видеокарта.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: didesignbg   
Дата:   11-01-17 19:26

разликата между 6та и 7ма генерация на интел е около 50 лева, доста по резонен е въпроса защо i7 а не i5? Все пак i5 6600K е 500 лева, а i7 6700K e 750лв, това е 50% разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: lamerko   
Дата:   11-01-17 19:31

Взимате си готин Ксеон и някакво евтино видео на първо време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: didesignbg   
Дата:   11-01-17 19:35

Да бе те ксеоните са по два за лев, да не говорим пък за 2011 дъната каква евтиния са.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: lamerko   
Дата:   11-01-17 19:39

Сега кажи, че са по-скъпи от аналогичните Ай-ки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: dimidumi   
Дата:   11-01-17 19:40

lord_kik написа:

> Явно бюджета не е ограничен,аз съм
> с i3 6100 и не се оплаквам,вграденото
> видео е повече от достатъчно
> единствено ако искаш 10бит. цвят
> тогава ще трябва друга видеокарта.

Не е достатъчно колега, НЕ Е, опитай да рендваш 3Д предмет, например една бутилка от вино с етикет от 10-на слоя в Илюстратор или Фотошоп и ще си скъсаш нервите от чакане. i7-6700 в момента е на промоция около 650 лв. , ако се купува НОВА машина, задължително с ДДР4, разликата в цените С ДДР3 е около 10-на % , не си заслужава да се влагат пари в умиращи стандарти и технологии! [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (11-01-17 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: didesignbg   
Дата:   11-01-17 19:53

Ами те истинските ксеони нямат i7 аналози, тези са някакви интелски маркетингови трикове, и 30те лева дето ще ги спести купувайки ребрандиран ай ще ги даде за видео, печелейки малко кеш и губейки мандрахерци ако не го клокне.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: pganev   
Дата:   11-01-17 20:01

Моят е i5-7500 за 460 лв., абсолютно стабилно работи на 4.5 ГХц с обикновен охладител Arctic Cooling Freezer 7 Pro, като съм настроил вентилаторът да се включва само когато температурата достигне 42 градуса. Дори при гледане на 4К тя е доста по-ниска, така че вентилаторът се включва само при рендване в Adobe Premiere, където натоварването на процесора достига 98-100%, но температурата не мръдва над 55 градуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: didesignbg   
Дата:   11-01-17 20:14

Ако си клокнал каби лейк от не К-а серията бих казал че си първият в света. При скайлейк за малко имаше отворена врата, но интел не се минаха за дълго.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: pganev   
Дата:   11-01-17 21:56

Да, в грешка съм, процесорът е i5-6500, а РС-то си го сглобих април миналата година.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: roumen6   
Дата:   12-01-17 11:05

то тука станало като в Хардуерния форум -процесори , памети, клок, ънклок... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: lamerko   
Дата:   12-01-17 11:20

Не бих клоквал работна машина за нищо - дори да има "чалъм" за това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   14-01-17 21:37

Здравейте колеги,

Бях много зает последните няколко дни и не ми остана време да пиша.

Искам да благодаря на всички включи ли се!
Изключително много ми помогнахте с вашите препоръки и насоки, за да подбера подходящите компоненти с който да сглобя една мощна и с потенциал за напред машина.

Изпратих списъка с компонентите на който се бях спрял на моя познат който ще ми помогне със сглобяването и инсталацията. След кратко до оформяне и проверка за съвместимост, днес поръчах всички компоненти [cool]

И в крайна сметка списъка изглежда така:

CPU: Intel Core i7-6700K 4.0GHz Quad-Core Processor

CPU Cooler: Cooler Master Hyper TX3 Evo 43.1 CFM CPU Cooler

Motherboard: Asus Z170 PRO GAMING ATX LGA1151 Motherboard

Memory: Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2 x 8GB) DDR4-2400 Memory

Storage:Samsung 850 EVO-Series 250GB 2.5" Solid State Drive + Seagate Barracuda 2TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive

Power Supply: BeQuiet BN267 500 W Pure Power 9 Power Supply Unit

Case: Fractal Design Define R5 Black ATX Midtower Silent PC Computer Case

TP-LINK TL-WN881ND 300 Mbps Wireless N PCI Express Adapter with Two Antennas

Ами това е, мисля че ще се получи доста добра машина и би трябвало Photoshopa и Lightroom да летят![smilie6]
За сега ще пробвам без видео карта и мисля, че няма да има проблем! А ако усетя, че има нужда ще се копува след време! Така или иначе първия бюджет който бях определил го отпуснах още като пострада кредитна ми карта след което обаче аз ще пострадам :D Но това е лимита, като някой от компонентите ги намерих с лека отстъпка и в крайна сметка съм доволен! Надявам се като е готов също да остана доволен, ще се похваля.

Благодаря отново на всички и се надявам темата да е била полезна и за други колеги! Съжалявам и за !!!!!! постоянното използване, по инерция си ги слагам, а и толкова съм добре граматически, ма това е др. Тема!
Успех на всички и на фокус [shtrak]






[beer]



Публикацията е редактирана (14-01-17 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-17 03:27

Чудесно, на мен темата ми е от огромна полза, следя я от самото начало! [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Дани, тре'а да го полеем [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: pesho666   
Дата:   15-01-17 09:41

Добре се е получило с изключение на охладителя,имах го но го ползвах на I7-3770,там се справя но за К процесор ще се убедиш че не става ако ще клокваш,държиш ли на стокови честоти няма да има проблеми,другото е чудесно и ще останеш доволен,по нататък и една хубава карта и заспива работата.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »