Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Спешно ми трябва
Автор: S.nikolov   
Дата:   06-01-17 13:23

Колеги, спешно ми трябва оборудване за снимки за дрехи в онлайн магазин.
Какво бихте ми препоръчали като техника?

От фон до осветление.. какъв обектив бихте ползвали имайки предвид ,че мястото е гараж и височината му е 2.5м.. помещението вътре е 3х5м
Днес или утре трябва да поръчам техниката, за да мога вторник да започна да действам. До сега не съм снимал такива неща и от всичко което знам за тея работи е как да си настроя баланса на бяло :D Ще имам нужда от нискобюджетно или среднобюджетно решение, тъй като проекта към тях не е с много дългосрочен план и поне искам да избия сумата която ще получа. (снимките няма да се обработват, а директен jpeg в сайта им... можете да разберете за какво говорим...)
 Re: Спешно ми трябва
Автор: Synthy   
Дата:   06-01-17 13:43

А на мен ми е чудно нещо друго: защо се наемаш да снимаш такива неща, след като нищо не ти е ясно по задачата?

И за да не съм офтопик: от 35 до 50мм на кропка ще ти свършат работа. За осветление.. аз бих пробвал с два еднакви софтбокса, за да получа равномерно осветление. Ама тук гурутата с опит да кажат, аз само предполагам.

И пак: защо се нае, след като имаш толкова много базови въпроси?
 Re: Спешно ми трябва
Автор: S.nikolov   
Дата:   06-01-17 13:45

точно с 50ка на кропка ще сложа. Мислех на фф, но няма да има смисъл. На практика знам кое как да го направя, но не зная кое осветление ще ми свърши работа. И фон ще ми трябва

идеята ми е кроп+50ка.
Фонова система бял цвят->Две лампи с чадъри от двете страни на предмета и аз по средата.
Виждам, че има фонови системи за по 300лв и горница. Предпочитам да дам някой лев отгоре, за да е по-качествен. По същият начин и за осветлението с държачите бих додал някой лв, за да не се налага след 2 седмици да купувам по-здрав или по-добра изработка, но пък не бих се нахвърлил и на най-скъпото..

А относно въпроса защо се заемам - приятел ме помоли. Бил си наел фотограф, ама то какви снимки бяха, та ми се доплака.
На въпроса с базовите въпроси - затова пиша във форума, а не наливам пари в магазина. Надявам се някой да даде по-добра идея кое как да го направя или поне кое да купя.. Писах и на дайнафос, но не знам кога ще ми отговорят на въроса.



Публикацията е редактирана (06-01-17 13:52)
 Re: Спешно ми трябва
Автор: Synthy   
Дата:   06-01-17 13:54

Ако ще снимаш само горнище или само долнище - 50мм може би ще свършат работа. По-добре имай за бекъп нещо по-късо. Или направо отиди в гаража и щракни 2-3 снимки да видиш как е като дължина (или опъни една ролетка у вас и щракай с 50-ката). Фона с какво ще го осветиш за да е равен и да няма сенки? Май ще трябва да дръпнеш на около 1м. манекена с дрехата, за да не се покаже сянката отзад. Мислил ли си за фон да ползваш софтбокс, за да е еднакво осветен? Едно тяло колкото да направи бял фона и после да не си играеш да тифецваш във фотошоп.
 Re: Спешно ми трябва
Автор: GenaDP   
Дата:   06-01-17 13:55

А сигурен ли си, че ще я свършиш по-добре от наетия фотограф?

Две лампи с чадъри от двете страни на предмета и аз по средата

Ако ще са лампи - приготви си статив. И при тази постановка фонът ти на снимките ще излиза сив, не бял.

Виждам, че има фонови системи за по 300лв и горница. Предпочитам да дам някой лев отгоре, за да е по-качествен.

И 3000лв. да дадеш за фонова система, от това снимките няма да станат по-читави. Можеш и бяла стена да ползваш, или един фон, закачен на тавана с кукички...
 Re: Спешно ми трябва
Автор: S.nikolov   
Дата:   06-01-17 14:08

Synthy ,тествах снимки с кропа и обектива - окей ще са нещата. мястото ще свърши работа. да, мислих за нещо такова с което да осветя фона

GenaDP , сигурен съм че ще свърша работата, иначе нямаше да се заема да оправя нещата. До сега не съм снимал дрехи, но не е късно... ако се наложи ще загубя 1 ден с цел да станат нещата както трябва, отколкото човека да си троши главата с това което има в момента.
какво би препоръчал, за да не излиза фона сив. В момента мястото което ми бяха подготвили беше ъгъл с 1х1м и височина около 3м.. както и да застана на стнимката- все ще се вижда ъгъла. Затова ще взема фонова система. мислих с чадър от ляво под ъгъл и чадър от дясно под ъгъл с идеята да осветя хем дрехата . хем фона.. ако не става с чадъри -софтбокове ли ще е по-добрата идея.
 Re: Спешно ми трябва
Автор: Synthy   
Дата:   06-01-17 14:12

На мен идеята ми беше фона да бъде самият софтбокс - не да го осветяваш с него.
 Re: Спешно ми трябва
Автор: GenaDP   
Дата:   06-01-17 14:18

При кьоше с размер 1х1м. - забрави, че ще стане нещо прилично.

Трябват ти 3 или 4 осветителни тела - две за продукта, 1 или 2 за фона. Разстояние м/у фона и продукта - поне метър. Ако ще е постоянно осветление - изкуствен манакен, и статив за камерата. Ако са светкавици - може жив манакан и да се снима от ръка.
 Re: Спешно ми трябва
Автор: S.nikolov   
Дата:   06-01-17 14:27

за мястото 1х1 и аз се посмях...затова по-горе казах с какви ще работя.
ще е изкуствен манекен , ще снимам от статив. въпроса е какви тела да избера и в случая ще намеря как да осветя всичко, за да стане както трябва.
 Re: Спешно ми трябва
Автор: Synthy   
Дата:   06-01-17 14:33

Само за идеята: ако се сглоби една палатка 2х2х2м и се осветява отвън като за предметна фотография... Дали би се получило нещо прилично?
 Re: Спешно ми трябва
Автор: iasen2   
Дата:   06-01-17 14:35

по добре си наеми студио или дай на някой друг да го снима. Няма нищо срамно да откажеш поръчка, която не може да изпълниш.
 Re: Спешно ми трябва
Автор: ecobo   
Дата:   06-01-17 14:40

iasen2 написа:

> Няма нищо
> срамно да откажеш поръчка, която
> не може да изпълниш.

Това е най-точно по темата [smilie3]
 Re: Спешно ми трябва
Автор: quazimodo   
Дата:   06-01-17 14:42

Ето малко идейки (не са мои, пък и с английския съм зле[smilie5]) http://www.tabletopstudio.com/documents/clothing_photography.htm


За фона, както му бяха отговорили на Ясенчо[smilie5] преди 7-8 години в подобна тема, си требе фонов рефлектор. Аз смЕтам, че може и два софтбокса със самоделни добавки, които да блокират част от светлината. За манекена още 2 бокса. Колкото е височината на манекена, толкова трябва да ти е отстоянието от фона, за да няма сенки. Напълно постижимо е пропускането на тифецването. Ще ти трябват малко повече пробни снимки.



Публикацията е редактирана (06-01-17 14:53)
 Re: Спешно ми трябва
Автор: GNikolov   
Дата:   06-01-17 14:53

Много по-евтино ще ти е да наемеш студио ако е еднократна поръчка. По думите ти съдя ,че не знаеш в какъв филм ще се вкараш. А и няма да минеш без обработка. Послушай Ясен , напълно прав е в случая.
 Re: Спешно ми трябва
Автор: the_fraction   
Дата:   06-01-17 14:58

Направо я дай на някой друг ...
Така де [smilie3]
 Re: Спешно ми трябва
Автор: S.nikolov   
Дата:   06-01-17 15:32

съгласен съм с вас, но това което искам да кажа е, че човека за който ще поснимам не му се дават ама никакви пари за тая работа.. да не говорим за друг човек да ги снима или студио. Затова пуснах темата. Хем ще му помогна, хем да покрия сметките с някоя нова техника. Затова споменах че не иска и обработка.. колкото и смешно да звучи.
проекта е за около 2 месеца работа. Едва го навих да ми вземе човек който да глади дрехите и да въвежда инфото в някакъв складов софт... аз ще снимам и ъплоудвам в магазина му.

Работата е много с никакъв бюджет. Ако не ми беше приятел, нямаше да се навия да му помагам. Затова ви питам за съвети. Знам, че ако трябва някой да ги снима ще избера iasen2 щото в Русе знам какво предлага , дори да не се познаваме лично :)
 Re: Спешно ми трябва
Автор: the_fraction   
Дата:   06-01-17 15:34

S.nikolov [smilie24]
 Re: Спешно ми трябва
Автор: mitpis   
Дата:   06-01-17 15:39

Точно и това аз щях да напиша, човека търси съвет как да свърши работа, а не да наеме някой, който ще му вземе пари за снимки колкото стойността на цялата стока на магазина. Пък и не е доволен от наетия фотограф, та който може най-добре му дайте съвет как да се справи, споко няма да ви вземе хляба.



Публикацията е редактирана (06-01-17 15:40)
 Re: Спешно ми трябва
Автор: iasen2   
Дата:   06-01-17 15:41

S.nikolov , аз на твое място бих се отказал веднага.

Ей така, за да разберат тия клиенти, че не се прави така.
В онлайн бизнеса няма нищо спешно или нещо което трябва да се прави бързо по простата причина, че докато се разработи един такъв бизнес минават години.
 Re: Спешно ми трябва
Автор: mitpis   
Дата:   06-01-17 15:50

iasen2 "тия клиенти" доста често са хора взели назаем пари да се захванат с нещо да избутат някак си и всеки лев им е ценен, та моля без високомерие спрямо хората хванали се да направят нещо, а не да са безработни, ако имат възможност ще ти платят естествено, ако нямат няма. Одобрявам S.nikolov, че се опитва да помогне с каквото може, но за съжаление не съм запознат със студийната работа да му дам съвет.
 Re: Спешно ми трябва
Автор: iasen2   
Дата:   06-01-17 15:55

mitpis , бизнесът не е благотворително дружество. А много често задачата на фотографа е да обясни на клиента минималните изисквания един продукт да стане на някакво прилично ниво. Иначе е само загуба на време.
 Re: Спешно ми трябва
Автор: mitpis   
Дата:   06-01-17 16:05

iasen2 на този свят има и приятели и не всичко е само желание за печалба, както сам ти писа бизнесът не е благотворително дружество,та никой не е защитен от фалит, възможно е доброто което си направил на приятел да ти се върне в бъдеще.
 Re: Спешно ми трябва
Автор: chukov   
Дата:   06-01-17 16:06

Ей тъй като почнат, нямали и не им се давали пари за фотограф. Защото и разбирането за фотографията им е такова - скъп апарат-гарантрани снимки в кои да е ръце.

Ненавиждам подобно мислене от страна на хора, които се занимават с бизнес.

Съжалявам, че не помогнах по темата, но самата ситуация ме дразни
 Re: Спешно ми трябва
Автор: Synthy   
Дата:   06-01-17 16:06

Към днешна дата напълно подкрепям казаното от mitpis.
 Re: Спешно ми трябва
Автор: chukov   
Дата:   06-01-17 16:12

Абе пичове " ... без пари, защото помагам на един приятел ..."
На колко сте години?
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена