Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-16 16:56

пикник това реклама ли е нещо???

Иначе дайанфос внасят Годокс. Според мен са доста по-надеждни от някой дето пак се е появил, щото може и пак да изчезне заедно със "сервиза", не ли?


Както вече са писали Годокс в момента са сериозно напред заради доста богатата система. Не знам някой друг да има подобна.

За Сони безогледално мога да потвърдя, че мерят по-точно на ТТЛ от конкуретни марки.

YN не са дори конкурент. За мен YN са умряла компания вече, освен ако не обновят сериозно продуктите си. Едно че нямат поддръжка за Сони, което е голям % от пазара в момента. Друго е, че нямат цяла система а сбирщина от полуфабрикати на сравнително изгодни цени....Годокс имаше слухове, че ще поддържат и Фуджи....



Публикацията е редактирана (28-12-16 16:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Boio   
Дата:   28-12-16 17:19

Да споделя и аз малко опит с китайски светкавици. Имам Yongnuo YN-685N (никонска) - за парите си е чудесна светкавица, поддържа всичко и работи отлично. В iTTL режим обърната към тавана поне според мен леко недоекспонира, но на +0.3 е ок. С eneloop батерии държи много, интересното е само, че дори когато ги сложа свалени от зарядното, на светкавицата не показва пълен заряд, но си държат дълго. Не ми се е случвало да прегрее, но все пак не снимам професионално и не я подлагам на такъв тормоз. Ползвал съм я и с дистанционния спусък YN-622TX и работи супер, и е много удобно да си настройваш всичко от него без да трябва да ходиш до самата светкавица.

Единственият проблем, който съм имал със светкавицата, е че пластмасовата пластинка, която държи контактите за батериите от вътрешната страна на вратичката, един ден просто се разпадна докато сменях батерии. За съжаление не се продава като резервна част (има само вратички), но си я залепих и няма никакъв проблем да се ползва. От фирмата, която ги внася у нас ми бяха казали, че ще поръчват цели вратички, но все още нямат.

Друго, което трябва да се има предвид, е че когато светкавицата се ползва с дистанционния спусък има проблем да се ползва флашметър. Проблемът идва от това, че китайската реализация на дистанционните настройки напрактика ползва TTL протокола, дори когато светкавицата е в ръчен режим, и за това винаги има два импулса, които лъжат флашметъра. Има изписано доста по темата в чуждите сайтове, както и трикове как да се заобиколи това, но все пак е хубаво да се знае. Аз не съм имал възможност да експериментирам, защото флашметър (все още) нямам :).

Напоследък си мисля дали да не мина на Godox, защото спусъци и т.н. имат съвместимост и със студиините им светкавици, та Yongnuo-то може и да замине в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: piknik   
Дата:   28-12-16 21:08

"Автор: hotsnail
Дата: 28-12-16 16:56
пикник това реклама ли е нещо???"

Не е - ако е реклама, що питам за 2-те марки?

Всяко питане тук във Форума за Канон, Никон и пр. - реклама ли е?
Откъде ти хрумна - не знам...[smilie11]

Значи трябва да пусна нова тема: нещо такова:

"СНИМАМ С МАРКОВА ТЕХНИКА - ПРЕДЛОЖЕТЕ МИ НЕ МАРКОВА СВЕТКАВИЦА - КОЛЕБАЯ СЕ МЕЖДУ 2 МАРКИ".
МОЛЯ, ДА БЪДЕТЕ КОНКРЕТНИ...

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ...



Публикацията е редактирана (28-12-16 21:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: piknik   
Дата:   28-12-16 21:30

Моля, кажете ми как се редактира Заглавието на Темата - "HTML" предложи и Кактус светки - гледал съм филмчета на Колосковски с Кактус - прави чудеса...

Питам сериозно - виждам, че други успяват да променят заглавието - аз не.



Публикацията е редактирана (28-12-16 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Lycan   
Дата:   28-12-16 23:34

За Кактусите вижте Илко Александров :)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: piknik   
Дата:   28-12-16 23:40

"Lycan" - тука ме уби. !!!

"Sir Sky" - Илко, макар и в Япония ( сигурен съм, че може да си плати Канон светка) - ползва Кактус ????

Верно ????? А Харакири ползва ли?

"Lycan", ако имаш информация - сподели... не се майтапя...



Публикацията е редактирана (28-12-16 23:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: victory13   
Дата:   29-12-16 01:00

Илко напоследък работеше с Нисин... но може пак да е сменил...

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: Lycan   
Дата:   29-12-16 01:28

Хмм, вие интернет не ползвате ли?

http://www.cactus-image.com/ambassador-ilko-allexandroff.html


https://www.youtube.com/watch?v=a_duVJuyzTs




Btw, за да не стават недуразумения до вчера бях HTML :)


Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: piknik   
Дата:   29-12-16 03:00

Егаси готината тема се развива [cool] [smilie7] [smilie5]

Да пуснем музика и продължаваме.. Евала !

https://www.youtube.com/watch?v=3nUnElylTY8&feature=related


Да Ви пожелая Ч.Н.Г !

Най-вече Здраве и Късмет. И Стъкла - Телата ги използвайте за удоволствие...[smilie5] [cool] undefined[smilie7] [beer]



Публикацията е редактирана (29-12-16 03:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: fifata   
Дата:   29-12-16 10:39

Гледам и Кактуса и Годокс-а ама ме дразни това със захващането да се навива всеки път... На yongnuo-то 685 го направиха само с едно палче и е супер удобно.

Boio и при мен го има този проблем с напълно заредените батерии да ги показва на 2 или 3 чертички, но да си карат доста време. Важното е, че като почне да мига, че батерии са слаби и след 10-15 светвания умира.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: lamerko   
Дата:   29-12-16 10:47

Имам YN-568 Ex II - там си е с врътка. За сметка на това Nissin-а за Фуджито си е с чопче.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo или Godox светкавици - нека да е полезна.
Автор: victory13   
Дата:   29-12-16 11:42

Общо взето, вълкът козината и ника може да си смени, но нрава си му остава същия...

Имаме нет, ползваме го... Тук може да се разгледа, като на последната снимка се вижда какво ползва Илко: светка Нисин и модификатори Кактус. В това видео, което е от началото на месеца, ако издържите до 8-9-та минути, ясно ще го видите обяснено от самия потребител на техниката...

Успех! [shtrak]



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »