Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon 6D или 5D mark 2
Автор: monogamen   
Дата:   20-12-16 17:10

Изкажете мнение за двата модела :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: lamerko   
Дата:   20-12-16 17:21

6D :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Mytronix   
Дата:   20-12-16 17:34

6д е много по-добро тяло ! Няма място за сравнение .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: catandgoddess   
Дата:   20-12-16 17:41

6D [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Fifata   
Дата:   20-12-16 17:57

6D :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: ss_sgp   
Дата:   20-12-16 19:47

с 5д2 се работи много по-приятно. При 6д ако снимаш в студио си ограничен на синхронна скорост 1/160, а с китайски синхронизатор най-вероятно на 1/125.
5д2 можеш с едно натискане да избереш фокусна точка.
Общо взето единственото предимство на 6Д е над ИСО 3200.



Публикацията е редактирана (20-12-16 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: S.nikolov   
Дата:   20-12-16 20:00

да не отварям нова тема 6d или 5d mk 3 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   20-12-16 20:52

6D според мен. Толкова ми хареса, че си го купих за второ тяло, което ще ползвам за улични портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Fifata   
Дата:   20-12-16 20:55

6d е ограничен на 1/180-та. 5д-то е 1/200 не е чак такава разлика за студио... аз снимам в студио с 6д и нямам проблеми. Не знам ти какво толкова си снимал, че не ти стига 1/180, а и живеем в такъв свят ме има HSS

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: mixmike   
Дата:   20-12-16 21:19

5д2 е по-добър от 6Д по всички параметри.
Ако не по-добър - поне равен.
Единственото с което 6Д е по-добра оферта, е че трудно можеш да намериш читаво 5д2 в момента, което да не е спукано от снимане за тези години.
Докато 6д-тата се прескачат в базара - коя от коя по-читави оферти.
Ако в момента в магазина сложат едно до друго чисто ново 6Д и чисто ново 5Д2, пак ли ще предпочете 6Д?[smilie11]
Не мисля![smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: catandgoddess   
Дата:   20-12-16 21:35

Аз бих предпочел 6D. Не за да си спорим, така го усещам по-свойски тялото. А и не ме е дънило никога. С 5D 2 съм имал разни преживелици с фокус, но беше отдавна [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: киката   
Дата:   20-12-16 22:18

"5д2 е по-добър от 6Д по всички параметри "

...верно ли и кои са тия параметри [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Omnia   
Дата:   20-12-16 23:09

6d d6

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-12-16 00:14

5д2 има по-добра ергономия. До там :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: шдфдшд   
Дата:   21-12-16 00:17

mixmike , чакаме да разберем параметрите ,по които 5д2 е по-добър от 6Д , моля..

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: S.nikolov   
Дата:   21-12-16 00:23

да не отварям нова тема 6d или 5d mk 3 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: шдфдшд   
Дата:   21-12-16 00:32

Автор: S.nikolov
Дата: 21-12-16 00:23

да не отварям нова тема 6d или 5d mk 3 ?


..ами 6д е изкуствено поосакатен 5d mk3 , на много по-ниска цена...
..ако имаш пари - 5d mk3 , ако нямаш - 6d...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: nalexiev   
Дата:   21-12-16 00:49

Благодаря ти, че ми оправи настроението. И кои са тези параметри, освен, че е доста по-старо тяло и, че е било про тяло ... някога ....?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   21-12-16 09:57

nalexiev автофокус, автофокусни точки, кадри в секунда, ергономия, влаго и прахо защититен ... джойстика ... всичко това е в ползана 5д марк 3, реално 6д има малко по малко шум на голямо исо, незабележими предимства при тъмна среда и при качество на изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Gecata   
Дата:   21-12-16 13:07

Имам ги и работя и с двата. Изборът е 6Д!
- работа на високо ИС
- безкомпромисен бърз фокус на тъмно (даже по-добре от 5д 3, до -2EV за 5д3 срещу до -3EV за 6д)
- по лек
- Wi-Fi !!!
------------------------------------------
- по-малко MP от 5д2
- по ниска синхронна скорост (1/160)
- по ниска максимална скорост (1/4000)
- и не се сещам нещо друго да спъва.....



Публикацията е редактирана (21-12-16 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: zotto   
Дата:   21-12-16 13:57

Аз също работя с двата апарата, Gecata е изчерпал темата, няма какво да добавя.



Публикацията е редактирана (21-12-16 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: lamerko   
Дата:   21-12-16 15:04

LorDDemoniC: за двойката се говори, не за тройката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: mixmike   
Дата:   21-12-16 15:07

за мен пък тоталния deal breaker за 6Д е липсата на фокус селектора и бавната SD-карта vs compact flash. Кадрите/с, ергономията, по масивното тяло, прахо и влагозащитата и т.н. изобщо не ги споменавам.
А "плюсовете" на 6D - високото iso и по-добрия фокус ще подмина с усмивка.
Също ми е интересно, колко от собствениците на 6D преточват кадрите си през wifi, и точно какъв % от тях?
И аз имам тяло с wifi, и досега не съм го пускал да видя дори дали работи[smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: lamerko   
Дата:   21-12-16 15:23

Въпрос на лично мнение. След като не снимам в среда с идеално осветление - да, предпочитам 6Д и мнението съм си го подплатил с покупка на същия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Тед   
Дата:   21-12-16 16:01

Петко, през WIFi на 6д имаш връзка с лаптопа с EOS UTILITY, което е безценно в студио.
Да не говоря за презентация и избор на кадри - вързваш 6д към таблет и клиента си избира кадри за копиране.

През телефон - командваш тялото от разстояние.
Същевремнно разглеждаш мигновено кадри и ги шерваш.
Ако някой ползва Canon Image getaway - принт сървис и др... си е супер....
На 5дмк3 и 5дмк2 това го няма уай файа и е голям минус.
А модулът струва ....прекалено много.

На IV-ия ела да видиш какво е нахакано още да правиш през WiFi-a....уеб сървиси, фейсбуци, цели галерии и т.н...

Вече големите студиа, ако не знаеш как работят, да ти обясня.

Фотографа снима, директно отива на Мака, там седи човек, който селектира и прави основни корекции.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Gecata   
Дата:   21-12-16 17:51

Автор: mixmike
Дата: 21-12-16 15:07
А "плюсовете" на 6D - високото iso и по-добрия фокус ще подмина с усмивка.
Твоята усмивка буди бурен смях приятелю..... ако мога така да се изразя [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: mixmike   
Дата:   21-12-16 17:55

Големите студиа да се оправят както могат.
Аз изразих мнение, какво на мен ми върши работа.
Аз лично съм против и на профи тела да се слагат вградени светкавици и авто режими...ама хората си ги искат.
Снимам само на М и освен автофокус и добра картина от матрицата - друго не ми трябва.
Wifi, таймлапси, панорами, вградени филтри, и прочие шарении за мен лично не са важни.
А е хубаво и като се изтъкват такива предимства - примерно wifi-то...всеки потенциален купувач да си прецени колко точно ще му върши работа. Колко от тук писалите в темата снимат дори 20% от кадрите си през eos utility и показват суровите кадри на клиент на таблет.
Според мен бройката клони към 0[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: mixmike   
Дата:   21-12-16 17:59

Геца, ще го повторя и аз теб...
прегледай си кадрите от последната година и кажи колко % от тях си снимал на iso над 3200-6400, където 6Д било по-добро.
И с колко е по-добро? 1/3 стоп? 2/3? жизненоважно ли е това ако изобщо го има това предимство
А фокуса ако изобщо има някакво предимство - това е само по централна точка и то само на тъмно - може също да си направиш сметка - колко точно кадри снимаш на година в тези условия.
Та затова и казвам че тези "предимства" за мен не са никакви предимства.
От друга страна - фокус селектора, 22-та МП, и бързата compact flash карта ползвам за 100% от снимките...[shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Gecata   
Дата:   21-12-16 18:13

mixmike, точно за това говоря. През последните 6 месеца (долу горе от толкова имам 6д) съм снимал 11 сватби - смятай около 35 000 кадъра. 2/3 от кадрите ми са на Исо от 2500 до 8 000 и съм ги изкарал с 2 комплекта алкални батерии за външната светкавица. Верно , че ползвам и допълнително осветление освен светкавицата, но винаги само като запълващо. Що се отнася до другото ми снимане извън сватбите там предпочитам 5д2, защото смятам , че картинката му е по-добра( такова е личното ми усещане)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: test1011   
Дата:   21-12-16 18:15

като човек снимал и с 3-те тела съответно 5д2,5д3 и 6д ще кажа така:

6д минуси
-бавен следящ AF , въобще не е подходящ за спорт
-пластмасово тяло
-повечето фокусни точки са кофти
-не вади особено остър JPG
-няма бърз бутон за смяна на бял баланс а трябва да се влезе в менюто но почти не ми се е налагало да го сменям рязко понеже снимам само на една стойност келвини

6д плюсове
-страшно точна и централна AF точка, сравнително бързо за моите изисквания
-wi-fi, gps, hdr и т.н. , яко е като снимаш примерно продуктова фотография и покажеш директно снимките на iPad-a
-много леко и компактно тяло, ако снимаш цял ден някой евент и си с малко по-тежък обектив, като сложим и светкавицата.. аз лично смятам това за голям + компактното тяло
-много добри нива на шум , с една идея по-добри нива на шум от 5д3 но с просто око разликата е неосъзаема


5д2 минуси
-по ниско качество на изображенията спрямо 6д
-морално остаряло тяло, дори и да излезе чисто ново 5д2 ще предпочета 6д
-сравнително тежко спрямо 6д

5д2 плюсове
-може би една идея по-добър AF от 6д но това е лично мнение , централната точка не е толкова добра колкото на 6д
-прахо и влагоустойчиво тяло


5д3 минуси
-няма wi-fi, gps и такива неща
-централната АФ точка не е толкова чувствителна колкото на 6д но разликата не е особено голяма - -3EV за 6д и -2EV за 5д3
-по-тежко тяло спрямо 6д

5д3 плюсове
-по-ергономично тяло което е прахо и влаго устойчиво
-по-добра обща АФ система
-2 слота за карти памет както и малко повече входове за кабели за снимащите видео , там не съм много наясно с нещата хаха


като цяло всичко е относително какво ще се снима, аз лично съм избрал 6д заради нивата на шум понеже снимам на тъмно

ако ще снимате бързо движещи се обекти и искате добър АФ и имате пари - 5д3

ако искате качествена картинка но леко орязано тяло и орязан АФ но снимате на тъмно и ползвате само центална АФ точка - 6д

ако нямате пари - 5д2

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Тед   
Дата:   21-12-16 18:15

E, Петко да ти го кажа - в студото 5дмк2 не може да изкара кадър като 6д.
С едни и същи сетинги, обектив, интензитет, реквизит - не става и не става.
Не знам дали камерата и има нещо, но ...не е като на 6д картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Gecata   
Дата:   21-12-16 18:18

Тялото на 6Д не пластмасово, а от магнезиева сплав. Пластмасов е само капакът(горната част на апарата) заради антената на WiFi [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: mixmike   
Дата:   21-12-16 18:32

Що се отнася до другото ми снимане извън сватбите там предпочитам 5д2, защото смятам , че картинката му е по-добра( такова е личното ми усещане)

Така де...и аз така смятам, защото тук не се пита конкретно за сватба. Както и ако снимам спорт, ще предпочета кропка 7Д, вместо 5Д2/6Д
На общо основание 5Д2 е по-доброто тяло.
Ако на някой му трябва wifi, да си вземе 6Д[beer]

ТЕД E, Петко да ти го кажа - в студото 5дмк2 не може да изкара кадър като 6д.

Това пък е толкова субективно, че не си заслужава да го коментираме.

Между другото, ние защо се напъваме да спорим, и да пишем фермани в подобна тема, в която дори автора го мързи да конкретизира въпроса си, а и сигурно отдавна е забравил че е пускал тема[smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Тед   
Дата:   21-12-16 18:59

Не е субективно....очевадна е рзликата....
Не вярвам да твърдиш и че динамиката е =...?!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: chukov   
Дата:   21-12-16 19:42

6-цата е по-доброто тяло определено

изснимал съм много кадри с 5Дмк2, 5Дмк3 и 6
Изключително важно е представянето на централната автофокусна точка, защото 99% от кадрите се правят с прекадриране

Белият баланс изобщо няма значение, че е няма бутон, защото всеки уважаващ себе си фотограф снима отговорно в RAW

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: шдфдшд   
Дата:   21-12-16 20:06

..не забравяйте цената..
..ако не беше 6д , аз и такива като мен ,щяха да си изживеят живота без да пипнат фулфрейм..
..като съотношение цена-възможности/качество, 6д-то смея да сравня с автомат Калашников!...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: D.S   
Дата:   21-12-16 20:30

Аз не виждам какво му е по-доброто на старото 5д. Ергономия ... да да. 6д направо ти ляга в ръката, мен лично петицата винаги ми е била много дървено тяло ( новите не съм ги пипал ). Картинката си е субективно нещо. Там са по-важни обективите и снимащия. Според мен въпроса би бил интересен, ако цените на старооото 5д бяха нормални, ма те още им искат по 2000 лева и си седят в базара и не виждам как за същите пари няма да си вземеш ново тяло

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: test1011   
Дата:   21-12-16 20:52

chukov, снимат в RAW поради единствената причина, че не могат да си настроят белия баланс, това е простата истина, за това снимат в RAW, аз вече почти съм спрял да снимам в RAW , загуба на време и памет, ако можеш да си направиш кадъра в апарата нямаш нужда от RAW , виждам смисъл в RAW единствено когато се снимат имиджови кадри които са около 10-15 на брой не повече и можеш да седиш и да обработваш цял ден RAW-a но за снимане на сватби, кръщенета, спорт и някакъв вид евент предпочитам JPG и за това и не ми се е налагало да ползвам бутон за белия баланс.

П.С. за цените на 5д2.. аз имах едно 5д2 което го дадох за около 700 лева ей така да се отърва от него на около 260к кадъра беше май



Публикацията е редактирана (21-12-16 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: viara123   
Дата:   21-12-16 20:54

Е тука те уби слона с прашка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: mixmike   
Дата:   21-12-16 20:58

снимат в RAW поради единствената причина, че не могат да си настроят белия баланс

Евала майсторе!
[smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: test1011   
Дата:   21-12-16 21:03

Друга причина не виждам, майсторе :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: chukov   
Дата:   21-12-16 21:03

test1011
Ще се престоря, че не съм прочел това, което си написал и то само от добра воля

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: test1011   
Дата:   21-12-16 21:44

А каква ще е лошата воля, че ми е интересно ? Това, че споделям от опит някой неща ли, реалното приложение на RAW не е особено голямо, единствено виждам + най-вече в снимането на пейзажи нищо повече

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: chukov   
Дата:   21-12-16 22:07

За да не спорим излишно искам да ти кажа, че разликата от RAW до JPG е огромна, особено по отношение на динамиката на кадъра. И особено кръщене или сватба да се снимат в JPG е безотговорно. Но не от куртоазия, а по причина загуба на съществено количество информация в кадъра.

Да, може да се уцели JPG-а да е достатъчен. Но много рядко става това, особено в тежки светлинни условия, каквито неизменно съпътстват гореупоменатите събития. Итова е абсолютен факт

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: test1011   
Дата:   21-12-16 23:15

chukov, интересно ми е ти в какви ТЕЖКИ светлинни условия си снимал , като се научиш да работиш с камерата и правилно да си експонираш кадрите и да работиш със светлината по-рядко ще ти се налага да снимаш в RAW , сподели в какви тежки светлинни условия си работил да обменим опит понеже и аз в последно време работя в така меко казано тежки светлинния условия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Gecata   
Дата:   21-12-16 23:37

test1011, брат, явно не си излизал от студио, или снимаш винаги със слънцето в гърба...Апропо, такива са и снимките ти в профила. Да снимаш в jpg вместо в RAW e като си седнал в БМВ, но предпочиташ да те тикат вместо да използваш двигателя на колата си е лично твой избор [smilie3]
Снимай това срещу прозореца в jpg и ела да ми се обадиш.




Публикацията е редактирана (22-12-16 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Doriyan   
Дата:   21-12-16 23:48

Имал съм и 2-та. 6D отвява 5D II, като картинка на всякакво исо и във всяка ситуация и бие 5D III на тъмно. Снимаш само на централна точка почти през цялото време, което е доста гадно, но и 5D II също не се слави с автофокуса си (или поне не се слави с добро). Не се усеща толкова стабилно, но пък е по-леко. Влаго защитата е зле.
Наблюденията са при изснимани поне 200 000 кадъра с 5D II и поне 500 000 с 2 6D-та.



Публикацията е редактирана (21-12-16 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Тед   
Дата:   22-12-16 08:46

След такива писания как да ти се пише въобще във форум. Толкова да е ниско нивото, а отгоре на това и да ти дават съвети по категоричен начин.

Те не знаят, че динамиката в jpg е 7-8, Raw 11-12.
Не знаят, че в Raw имаш повече детайл и тоналности.

Кога е обаче оправдано да снимаш в JPG. Да, оправдано, защото и това го има.
1/ когато незабавно трябва да направиш слайдшоу или да дадеш файла на клиент или печат.
2/ снимаш за уеб, фейсбук - искаш да качиш нещо си ...роу не ти трябва.
3/ картата ти е фраш и има малко пространство - налагало ми се е...
4/ не искаш да процесваш - обикновено снимат в Raw and Jpg - мързи го ведага да процесва.
5/ т.нар. бърст шутинг - за да не пълниш буфера на камерата, а някои камери имат по-голяма скорост в jpg.
6/ при пейзажи, ХДР i t.n. jpg е забранен.

JPG /голям/+Raw заема пространство. А JPG+DPRaw си заема бая място.

Като си с Никон - избягваш да рискуваш в Jpg - там е риск, и то голям. Особено като недоекспонират кадрите си, което е масовка.
Никоните нямат добър процесор, а Digic-a на Канон е много по-добър/ да не кажа най-добрият, че някои ще се обидят/. Никонския jpg просто го има. По едно време и на Сони имаше проблем, но сега не знам как е при тях.



Публикацията е редактирана (22-12-16 08:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: chukov   
Дата:   22-12-16 09:22

test1011 написа:

> chukov, интересно ми е ти в какви
> ТЕЖКИ светлинни условия си снимал

Знаеш ли? Сега като се замисля, ами май в никакви.

Тед, учудвам ти се на ищаха да изпишеш такъв дълъг пост, за да наливаш вода в разсъхната каца.

Какви да бъдат отговорите, като въпросите не са от типа "Има ли RAW предимство пред JPG и защо?" , а са от сорта "Ти пък откъде знаеш? Най-вероятно не можеш и затова снимаш в RAW"

На такива въпроси е безсмислено да се отговаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Gecata   
Дата:   22-12-16 10:21

Аз пък не мога да разбера тоталната липса на усещане за собствените възможности, познания и изяви на аджемийчето, което си мисли, че светът започва от него и свършва някъде около хоризонта до който достига ниския му поглед.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: NNT   
Дата:   22-12-16 11:04

Всеки си дърпа към неговото, та и аз - 80D [smilie5]

80D:
- Повече от стоп DR!
- 45 all x-type аf points (6D само 1)
- Digic 6
- DPAF в live view
- flipping touch screen.
- 100% viewfinder coverage.
- 1/8000 vs 1/4000 на 6D.
- Стерео микрофон
- изход за слушалки
- излиза 1870лв. чисто нов с гаранция, след cash back

6D:
- Близо стоп по-добър на low light
- GPS
- магнезиево тяло(без горната част)
- може да се намери на същата цена, но без гаранция.

В някои случаи full frame е само гъзария [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: milenmarinov   
Дата:   22-12-16 11:58

6D....!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: BXMarkov   
Дата:   22-12-16 17:26

написа: В някои случаи full frame е само гъзария

Хората, които снимат за пари(търсят безкомпромисно качество) не мислят така, ...защо ли?

По темата 6Д категорично дава по-добро изображение спрямо 5Д2, другото са технически подробности.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: test1011   
Дата:   22-12-16 18:57

chukov , щом си баш фотограф и нали снимаш в тежки светлинни условия - покажи един кадър в който имаш повече от 15 светлинни източника на светлина и всеки с различна температура интензитет и т.н. и нека да изключим крушките в хола нали и запалените цигари, барем вземе и тях да сметнеш [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: chukov   
Дата:   22-12-16 19:39

Доволен ли си, че всичко ти е до болка ясно, а ние тънем в невежество? Ами страхотно. Тогава нямаш нужда да учиш нищо. Ти вече знаеш всичко. Остави ни да се мъчим. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Gecata   
Дата:   22-12-16 21:28

Пенка, тестчето е още дете, няма 19 години, но вече е ударил тавана на познанието. Ние няма на какво да го научим . За него просто е вече много късно. Не се хаби. Лапето днес ми скъса профила от лични съобщения и като не му обърнах внимание на глупостите си търси с кого да се заяде малкия комплексар :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: bg2014   
Дата:   22-12-16 22:02

Въпреки, че съм с друга марка винаги ми е интересно да науча нещо и да си попълня знанията. Защото марките са само търговски трикове за нас, а големите марки си помагат взаимно, а не се стрелят.
(Примерът го посочих в друга тема- колко много марки ползват матрици на Сони)
Страхотна тема, ясен фаворит и доста знания за младите. Интересно стана с примерите за RAW и JPEG. Ясно е за RAW, въпреки спора.
Аз като страничен наблюдател научавам много хубави неща между редовете и се питам:
ДАЛИ е възможно да видим по някоя и друга снимка при тежки условия на светлина за визуализация на спора. То за майсторите тежки условия няма, има техника и обективи, подготовка и т.н., но заради поучителния спор да видим снимки. МОЛЯ ви!
Тази е страхотен пример. Възхитителен! Поздравления на автора!


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1482356639_IMG_9756.jpg


Дайте и други примери, моля! За доброто на всички нас и на темата.
Благодаря!



Публикацията е редактирана (22-12-16 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: aldygreen   
Дата:   22-12-16 22:08

Тед написа:

> Те не знаят, че динамиката в jpg е 7-8,
> Raw 11-12
.
> Не знаят, че в Raw имаш повече детайл
> и тоналности.

Това е така и не е така.
Има маса подробности, които не се взимат предвид при такова кратко и категорично твърдение.
В края на краищата се печата от jpg с 8 битов цвят. И той при всички положения е резултат на първичния RAW, но в единия случай обработван от софтуера на апарата с предварително зададените параметри в момента на снимката, и във втория случай, когато RAW се обработва СЛЕД снимката.
Голямата разлика идва при допуснати грешки и при необходимост от по-съществена обработка.
Преди време спрях да снимам без нужда в RAW и имам само полза от това.
А всеки разумен (и грешен [smilie3]) човек в отговорно снимане ще предпочете намаляването на риска.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: IshootPeople   
Дата:   22-12-16 23:44

Автор: BXMarkov
Дата: 22-12-16 17:26

написа: В някои случаи full frame е само гъзария

Хората, които снимат за пари(търсят безкомпромисно качество) не мислят така, ...защо ли?

Пич има Мнооооого професионалисти които снимат с кропка ,пък на теб и на още мнооого хора ако ви покажа два кадъра в един ФФ и един кроп трудно ще познаете .

Сега по темата ,естествено че 6Д е най оптималният вариянт доскоро бях с 1ДСмк2 хай клас тяло на Канон ама старо много повече се кефя сега на 6Дто .Така че 6Д е доста по добре от 5Д

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: nsirakov   
Дата:   23-12-16 10:48

само да добавя... 6Д не е влагозащитен... при един проливен дъжд копчалъците пощуряха и докато не изсъхна апарата бутоните правеха всичко, само не и това, за което са предназначени... но въпреки всичко бих избрал отново 6Д пред 5Дмк2. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: georgioiv   
Дата:   23-12-16 11:08

6D

Основното което много ми харесва в 6D и което много ми липсва в телата които сега имам, е запазването на цвета при високо ИСО. Да, Сони-тата имат по-добра динамика, но след 1600 цвета става погребален, докато на 6Д съм правил тестове на ултра-високо исо, дори ги има тука в темите и цвета си остава. 6 месеца след като го продадох, нямам търпение за марк 2 или ще трябва да си купувам пак марк 1.

RAW срещу JPG ? Риъли ? [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: chukov   
Дата:   23-12-16 11:55

Сирак, в едно влажно време в Родопите 5д мк2 ми изби влагата от вътрешната страна на дисплея ???

А 6-цата с виелица и студ, внесена в засклона, протекла отвсякъде заради конденза - нищо Никаква влага никъде

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-12-16 14:50

6д има доста по-добър сензор от 5д2 дори с малко от 5д3.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: test1011   
Дата:   23-12-16 15:13

6д и 5д3 използват един и същи сензор, разликата им е в големината на самите пиксели, при 6д който е 20МП 35мм сензор пикселите са с една идея по големи от пикселите на 5д3 който е около 22МП 35мм сензор

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: Gecata   
Дата:   23-12-16 15:41

"6д и 5д3 използват един и същи сензор" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: mixmike   
Дата:   23-12-16 15:59

Test-чето да не е новото "лъвче"? [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: шдфдшд   
Дата:   23-12-16 16:15

..не е новото "лъвче" [smile] ...

..test1011 , това което обясняваш прави матриците им различни.... процесорите им са еднакви...затова си се подвел сигурно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: mixmike   
Дата:   23-12-16 16:59

абе аз знам че не е точно той, но по поведение, арогантност, и самочуствие - "аз знам всичко"...си е точно 1:1

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D или 5D mark 2
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-12-16 17:39

Сензорите на 5д2 и 6д нямат нищо общо. Ама нищо :)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »