Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Алтиплано - снимки
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   19-12-16 16:31

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтиплано - снимки
Автор: SoftImage   
Дата:   19-12-16 18:16

itilien [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Чудесни снимки!

Отговори на това съобщение
 Re: Алтиплано - снимки
Автор: SLR   
Дата:   19-12-16 23:59

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтиплано - снимки
Автор: colorphoto   
Дата:   20-12-16 03:57

Браво Иване!
Поредната ти серия красиви пейзажи от далечни места!



Публикацията е редактирана (20-12-16 03:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтиплано - снимки
Автор: SLX   
Дата:   20-12-16 14:32

Отлична фотография, браво Иване.
Иска ми се да разкажеш още за отношението ти към мястото, за чувствата в палатката и зад визьора. За мотивацията за ставане преди изгрев. Още ми се ще да видя индиански личица и стрийт, няма ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Алтиплано - снимки
Автор: itilien   
Дата:   20-12-16 16:13

Благодаря пак на всички :)

SLX - Стрийтът и портретите не са ми особено интересни и изобщо не се опитвам да снимам хора, не се чувствам удобно и затова не ми е приятно да го правя.

А първите въпроси са сложни :) Чувствата в палатката никога не са ми били особено приятни, никога не съм харесвал спането на палатка, особено при ниски температури или лошо време. Приемам го като необходима жертва в името на снимките. Ранното ставане също не ми е присъщо - затова тук в БГ никога не снимам сутрин. Дори в работни дни ставам след 9, да не говорим в почивни, тогава спя до обяд. Когато съм отишъл обаче някъде да снимам, тогава приемам, че се налага да ставам рано, за да използвам по-пълно времето си на мястото. Когато съм в палатката и е студено, ранното ставане е дори по-лесно, защото не трябва да излизаш от топло и удобно легло [smilie18]. В случая обаче от ранното ставане нямаше полза, защото сутрин цветовете не ми харесваха. Ставах, снимах, ама тц... не беше като вечерта. От показаните снимки няма нито една сутрешна, всичките са вечерни. Освен това не е лошо да се отбележи, че тоя път съм прекарал само 4 дни на палатка, останалото време бях в градчето и снимах в района му. Мислех да ходя до повече странични места, но така се стекоха обстоятелствата, че не отидох.

Като цяло духът ми не беше особено висок, до голяма степен заради постоянно слънчевото време. Може би за в бъдеще ще се придържам към места с облачно време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтиплано - снимки
Автор: raffito   
Дата:   20-12-16 16:25

""Като цяло духът ми не беше особено висок, до голяма степен заради постоянно слънчевото време.""

A носеше ли с теб CPL или ND филтър,за да нормализираш обстановката???


Отговори на това съобщение
 Re: Алтиплано - снимки
Автор: itilien   
Дата:   20-12-16 16:37

Какво има да и се нормализира на обстановката? Никакви филтри не могат да компенсират липсата на интересна светлина. НД филтър, ако имаш предвид градиентен вече не ползвам - когато има нужда правя бракетинг - имам по-добър контрол отколкото дава градиентния филтър, особено когато няма подвижни неща в кадъра. А и градиентния филтър при наличие на вятър е противопоказен. След залез, особено ако кадърът не е срещу залеза динамичния обхват на сцената се събира спокойно в обхвата на сензора, че даже и има излишък. Поляризиращ филтър при 24 мм и надолу също не ползвам, особено пък при голо небе, заради нежелания градиент, който се получава. Да не говорим, че когато слънцето ти е в гръб няма полза от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтиплано - снимки
Автор: BXMarkov   
Дата:   22-12-16 17:02

Искрени поздравления за снимките, с умерената обработка си показал майсторски, естествената красота на местата. Композиците също са впечатляващи. Трудно е да се покаже истинската хубост на Алтиплано, но ти си успял, иначе напудрени и сатурирани кадри в нета колкото искаш, а в действителност нещата са много семпли и притежават необясним, магически чар! Току що се връщам от Патагония, ако събера смелост ще покажа нещо, но преобладаващо времето беше силно облачно/мрачно и голямата част от кадрите стоят плоско.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтиплано - снимки
Автор: itilien   
Дата:   22-12-16 17:22

Благодаря много :) Завиждам за Патагония, там ми е останала част от сърцето :) Патагония има голям потенциал в облачно време, но трябва да има водни площи и да се случват пробиви в облачността. А още по-добре е през есента, когато има и разнообразие в цветовете.

Минава ли през Сантяго? Там ми удариха доста сериозен обиск на целия багаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтиплано - снимки
Автор: BXMarkov   
Дата:   22-12-16 17:30

Не, бях изцяло в Аржентинската част, от Ушуая и нагоре до Ел Калафате. Чудесно беше,че нямаше вятър и можеше спокойно да се ходи.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтиплано - снимки
Автор: itilien   
Дата:   22-12-16 17:39

Ходи ли край Фицрой? По мое мнение Торес дел Пайне е по-разнообразно и красиво, отколкото района на Фицрой, но и там е яко.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »