Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: dimitrovnz   
Дата:   18-12-16 16:06

И аз съм с този TP-Link WDR3600 гигабитов LAN. 2 лаптопа, 2 телевизора единият е с кабел, 1 десктоп с кабел 1 NAS устройство, 2 смарт контакта, 2 таблета и минимум 2 телефона. Сега видях историята не е рестартиран 66 дена, предишното рестартиране е било най вероятно заради спряло захранване. Двубандов 2,4 и 5Ghz съответно и 2 мрежи + мрежа за гости на която може да задаваш скорости на сваляне и качване. На 5 Ghz HD video върви без проблем. Не виждам какво повече може да се желае за една домашна мрежа. Има и приложение за управление през Андроид и IOS вярно само базови настройки но върши работа.



Публикацията е редактирана (18-12-16 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: m.djorov   
Дата:   18-12-16 22:51

текст Отделно четох, че почти всички рутери от серията nighthawk май те бяха на тп линк им хванали кофти бъг в софтуера. Та... внимавайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   18-12-16 23:37

Аз лично от скоро полвам http://xiaomi-mi.com/mi-wifi/xiaomi-mi-wifi-router-3-white/ и съм доволен евтиничък, няма много лампички, тази отпред може да се спира :) има доста гъвкавост и какви ли не глезотийки ако се управлява през акаунт в Xiaomi който се прави само с мейл.. Може да му се закача диск, сиреч става на нетуърк сторидж :) И всичко това ако се ползва фърмуеър 2,10,25! С по новите версии пак всичко си работи но няма английски ! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: riddick   
Дата:   19-12-16 01:38

http://alink4.com/ubiquiti-devices-c-332.html
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: Moonchild   
Дата:   19-12-16 14:40

Totolink.

ползвам ей това:
http://totolink.bg/product:A6004NS


препоръчаха ми го като рутер за сериозно натоварване и откакто го ползвам, никога не съм имал проблем с него. Към него има вързани 4 лаптопа, 2 телефона, 1 телевизор, 1 медия плейър, един NAS и един WWW/FTP/DNS сървър.
А, и 2 климатика, хаха :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: Dessisslawa   
Дата:   19-12-16 14:46

TP-Link са страшен боклук. Смяната на фърмуера не помага особено. Само удължава агонията.



Публикацията е редактирана (19-12-16 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: virosh   
Дата:   19-12-16 16:03

Аз бих препоръчал ето този модел на MikroTik - RB951G-2HnD. За цената си е просто перфектен.
С него съм вече от две години и мога да кажа че не съм имал никакви проблеми.
Малко е тегаво настройването му в началото, но един път като го направиш и не ти се налага да пипаш повече. Има си ъпдейти на сигурността и то доста редовни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: gbdesign   
Дата:   19-12-16 16:15

Ако не искаш да ти забива и да има добър сигнал в зашумена среда /жилищен блок/, Apple Airport Express. Много съм доволен, по отношение на стабилност и качество на връзка. Отделно поддържа и 5Ghz /802.11ac/ стандарт. Цена: ~210 лв. Ако искаш да имаш практически всички мрежови възможности, които съществуват и се ползват - Mikrotik RourerBoard. Примерно модел RB951Ui-2HnD. Радиото му е малко по-зле от на ейпъла, но иначе е перфектен. Цена: ~110лв. Не поддържа 802.11ac. За 100 лв. отгоре можеш да вземеш 962UiGS-5HacT2HnT, който има такава поддръжка. Тези предложения са ако се интересуваш от наистина качествени решения, без голямо изхвърляне в цената. За много повече пари има малко по-добри устройства, като качество на радиото. Разните марки Tp-link, D-Link, Asus са долнопробна ширпотреба. Евтините модели на Tp-link са страхотни, заради ниската цена и приличната работа. Linksys на времето ги купи Cisco за да попречи на развитието им и защото заплашваха да завземат една определена печеливша ниша от пазара. След като ги държаха 10-тина години, все пак ги продадоха и вече не са част от Cisco, но не са и нещо особено, като техника. Хубавите им модели са над 500 лв. и имат доста ограничена функционалност. UniFi на Ubiquiti са добри, като устройство, но са по-сложни за настройка и обикновено се ползват само за AP. Не си спомням, но май и въобще нямаха рутиране и NAT като възможности във фърмуера им.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: imitev   
Дата:   19-12-16 18:47

Всички рутери работят, докато не ти се наложи да прехвърляш дебели файлове между два вифи клиента във вътрешната мрежа.

Процесорчето на евтините рутери трудно се справя с големия трафик и започват да се замотват.

При точене от интернет обикновено няма проблем.

http://www.tp-link.com/us/products/details/cat-5506_TL-WR841ND.html


Горещо го препоръчвам - работи почти 2 години без забележки. Рестартиран е нарочно 2-3 пъти. Струва 30 лева.

Има невероятен обхват - за справка преди бях с бизнес серията на линксис VRW200


В пъти по зле за 250те лева, които струваше - и като обхват и като скорост на прехвърляне. То не бяха ъпдейти, настройки, канали... А и картата в компютъра ми беше пак линксис...

54 мегабита никога не е можел да ми направи до компютъра - 24-48...

Сега с тп-линка и USB карта на AlfaNetwork си държи 150 мегабита без да има припадъци в скоростта. Между два клиента във вътрешната мрежа безжично си държи скорост без да забива.

И това за 30 лева. Като се скапе - просто ще го изхвърля без да ме е яд и ще си купя същото "дърво"...

Сложил съм и на познати такива - ами работят си...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: sherbit   
Дата:   20-12-16 15:37

imitev имам такъв от 6-7 години. Флашнат с DDWRT разкошен е.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: uzsree   
Дата:   20-12-16 17:30

Аз съм сложил на 4 места TP-Link WR841N, с различни ревизии и всичките работят безотказно. Два са с Openwrt два са със заводксия софтуер и всичките са пушка. За парите си нямат конкуренция. За домашни цели се ползват, не знам как са при голям натоварване. Чувал съм, че при 20+ клиенти по WiFi сгъват, но те не са правени за това де..

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: imitev   
Дата:   20-12-16 17:39

sherbit имаш предвид тп-линк-а предполагам?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: sherbit   
Дата:   20-12-16 17:58

Същия модел. Настроил на рестарт в малките часове.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: imitev   
Дата:   20-12-16 21:38

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »