Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: Krassy   
Дата:   27-11-16 19:52

Изобщо не съм съгласен с мнението на Деков [smilie7]
Не виждам истински аргументи...
Смяната на обективи не спъва творческият процес [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: uri64   
Дата:   27-11-16 22:12

Два фулфрейма са си два фулфрейма и това си е...на мястото на автора не бих продал нищо от обективите и бих взел 2-ри ФФ пък ако ще и д610 да е (съвсем нелошо телце междудругото).

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: Daniel_P   
Дата:   27-11-16 22:30

Продаваш всичко и отиваш на фото обиколка на Исландия с телефона :D

Да кажа и аз въпреки, че си говорихме малко вчера на лични по въпроса с шайзе политиката не я изчерпахме :D
Не подкрепям мненията по горе, че трябва да махнеш 20-ката и че не е подходяща за мероприятия! Първо е отличен обектив, второ е добро решение за комбинация хоби и да влиза в употреба и за платеното ти хоби! Отличен за пейзажи и астро фотография,освен това не е толкова тежък и му се закачат всякакви филтри. Трето спокойно влиза в употреба за групови снимки в затворени пространства, интересни портрети на открито, както и за няколко интериорни снимки от мястото на събитието и четвърто ако махнеш 105-цата, 20-ката единствена от др ти обективи има способността да снима от няколко см и да се получават ставащи макро снимки, качество което не е за подценяване и реално може да я закачиш на няколко пъти за малко но да е продуктивна! Подкрепям мнението да махнеш 50-ката и 105та! 24-70 на 50 се справя отлично и реално само 1.8 губиш но с исото което държи Д750 и факта, че си е скучен обектив няма да ти липсва!
Относно телата ако се снима с твърди, на две тела е много по лесно, иначе се сменя яко! С зумовете и на едно си е ок но, при платени по мероприятия(особено сватба) второто тяло си е задължително ако стане нещо с основното! Тук вече сам трябва да намериш себе си с кой обективи се чувстваш по добре и си по креативен!
20+ 24-70 + 85 и 70-200 идеал петров си! След време ако усетиш, че те влече повече да снимаш с твърди, махаш 24-70 и взимаш един 35 арт и готово! За телата тук съм разколебан малко защото д7200 е отлично тяло найстина, Ма 2х Д750 ще се допълват страхотно особено ако решиш да снимаш основно с твърди! На единия 35 и 20 а на другия 85 и 70-200 да въртиш! [shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (27-11-16 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: nemchev   
Дата:   28-11-16 09:45

За мен лично схемата 2 х Д750, 20мм, 35мм. и 70-200 би ми била идеална. На едното тяло си остава завинтен 70-200, а на другото се въртят останалите. Даже бих заменил 20мм. с нещо по-широко. Примерно един Самянг 14/2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: alex070707   
Дата:   28-11-16 10:08

Абсолютно индивидуално е....аз на твое място бих направил нещо съвсем различно от повечето предложения досега, на мен буквално всички обективи, които биха ми трябвали са 16-35, 35мм 1.4, 85мм 1,4, 70-200 2.8 и 2 ФФ тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: vkk1   
Дата:   28-11-16 10:12

И аз мисля като nemchev, ако аз трябваше да избирам, бих взел два фул фрейма + един широк, Самянга или примерно Токина 16-28, Tamron 24-70/2.8 или само 35 1.8 /което чувстваш по-удобно/ и 70-200 2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: Krassy   
Дата:   28-11-16 10:28

Кроп като Д7200 или Д500 дава великолепна творческа активност в ресторанта, когато трябва да се снима динамично с избор на фокусна зона по целият кадър, без да се налага грешно прекадриране [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-11-16 14:47

Доста интересни отговори, ама и схеми... Явно не съм само аз във филма [smilie25]
Сега за второто тяло - по-скоро е плюс, отколкото минус. То всъщност минуси няма, даже и да не си изкарва прехраната човек с фотография наличието на второ тяло си е сигурна опция, дори един път в годината да снима събитие за пари. Не е ли така? Да не говорим, че човек може да има и други членове от семейството, които са запалени по фотографията, може да се ползва рационално.

Ще разбия и коментирам няколко мнения по-надолу:

colorphoto: Боби,105-ицата и 50-сетицата веднага бих ги продал - имаш тези дължини на вариотата - 50 е много скучна визия а 105 с много ограничено приложение.
20-тицата също не е удобна за мероприятия - махаш я.

Взимаш някакво широко варио за по-добра оперативност - Тамрона бих купил.

85 можеш да си го оставиш.

За второ тяло - само ако ще снимаш често сватби - Д-610,може и на старо.


Съгласен съм, и най-вече пак казвам не намирам реално приложение на 105-цата. Това беше и идеята ми преди една година назад, писали сме си по въпроса с теб Пепи, просто тогава нямах още 70-200/2.8. Това за 20-ката категорично отказвам да го приема. Страхотен обектив е, Бони е показвал кадри колко интересна визия излиза при употребата на 20-ката точно на сватби! Иначе кой Тамрон препоръчваш? 15-30 ли?
За 85 [smilie24]
Имах Д610, знаеш. Въобще не е в схемата МИ! Или ще е Д7200 или Д750. Това е!

demiman: На твое място кроп никога не бих си купил [smile] С парите от 20 и 105 точно ще си купиш едно 610 ... щом правиш схеми [smilie7]

Очуден съм от отговора ти, честно! За 20-ката написах моите съображения, очаквах да ме надъхаш за D500 по-скоро! Да не си върнал твоя, какво не ти допада?

dekov: Второ тяло се ползва за да има по-малко смени на обективи, абсурдно е да са кропка и фулфрейм.
Благодаря за мнението, обмислям го в момента, имаш опит, който да предадеш на такива като мен - новаците, просто още не съм сигурен по лесния или трудния път ще го осъзная! [beer]

kvakioh: 50/1.8 G се забравя, то се покрива от 24-70-те. 20/1.8G aКо се разкара, ще е голяма грешка, то няма аналог. 105 макрото- също.
Две ФФ, ако са еднакви, най-добре.
20, 24-70, 70-200 си е комплекта. и 85мм.


105-макрото също да се разкара или смяташ, че ще е голяма грешка също [smilie10]
За останалото съм напълно съгласен!

Krassy: 35 и 85 с Д750 и Д7200 ... реално имаш 35, 50, 85 и 130 [smilie5]
сладко [beer]


И с това съм съгласен, от там изхождам първоначално. Краси, ти си със същата комбинация от тела, нали?

uri64: Два фулфрейма са си два фулфрейма и това си е...на мястото на автора не бих продал нищо от обективите и бих взел 2-ри ФФ пък ако ще и д610 да е (съвсем нелошо телце междудругото).

Имал съм го, съвсем не бях щастлив от разположението на фокусните му точки, за това и го махнах, Д7200 в това отношение го превъзхожда, даже май по всичко го превъзхожда, като изключим, че е кроп, друг минус няма. Иначе няма как да оставя всичко както си е, по финансови причини. Просто не мога да си позволя второ тяло, без да се лиша от някоИ от изброените обективи, за това по схемата на изключването започвам от най-малко използваните.

Daniel_P - Дани, благодаря за разбирането и това, че все ми влизаш в положение, особено като ме грабне вълната на желана промяна, колкото и безсмислено и разхвърляно да звуча. My Brother from another Mother [beer] [shtrak]

nemchev: За мен лично схемата 2 х Д750, 20мм, 35мм. и 70-200 би ми била идеална. На едното тяло си остава завинтен 70-200, а на другото се въртят останалите. Даже бих заменил 20мм. с нещо по-широко. Примерно един Самянг 14/2.8.

Схемата ти е добра, не знам умишлено ли си изпуснал 85-цата. Това със Самянга не ми е оферта, на ръчен фокус мразя да снимам, а ако трябва да го включа за събития, хептен не става и ако махна 20-ката излиза, че най-широкия обекитв за групови снимки и общ план ще е 35мм [smilie2]

alex070707: ...аз на твое място бих направил нещо съвсем различно от повечето предложения досега, на мен буквално всички обективи, които биха ми трябвали са 16-35, 35мм 1.4, 85мм 1,4, 70-200 2.8 и 2 ФФ тела.

Става сякаш, само дето бюджета не е неограничен, а продажбата на на всички мои твърди тела няма да ми позволи покупката на Д750, 16-35, 35/1.4 и 85/1.4 [smilie6]


Спирам до тук, че поста стана много дълъг, но пък синтезирах много мнения в него ;) Очаквам обратна връзка, благодаря, че писахте и на лични!



Публикацията е редактирана (28-11-16 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: demiman   
Дата:   28-11-16 15:34

Да го върна викаш [smilie18] [smilie18] [smilie18] Просто написах какво бих направил на твое място имайки предвид пътя дето си поел ... а за кеф ти пожелавам още толкоз неща и нищо да не продаваш ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: iavorianev   
Дата:   28-11-16 15:35

Добре де Боби,защо не опростиш нещата - 2хД750 и 24-70 + 70-200. То в тоя ред на мисли винаги ще ти липсва все някой от обективите които имаш... Да, 85цата е портретчик,ама все си мисля че 70-200 може достойно да я замести. Ако аз съм с 2 тела,то бих направил точно тая комбинация. Така си улесняваш живота при едно динамично репортажно снимане,където да сменяш обективи си е напрежение. Виж,ако си на планирана сесия, можеш да си останеш и само с 70-200. Тогава бих добавил някой 200/2 :)



Публикацията е редактирана (28-11-16 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: kvakioh   
Дата:   28-11-16 15:47

ЗА събитийно винаги са били топ 14-24, 24-70 и 70-200. 2-те ФФ са си ок, само липсва широко, което в определени случаи може да се замени само с 20/1.8. За портретните 85 и 105 макрото дори, пак не е голяма файдата да се махат, защото има случаи за тях доста.
Комбинации от твърдаци 20, 35, 50 и 85/105 също са възможни, според сутиациите. Аз съм за 2-те тела да са ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: dekov   
Дата:   28-11-16 20:13

Още един път за кропката и фулфрейма:
Обективите предлагат различен зрителен ъгъл и когато имаш две системи няма да почваш да правиш разни сметки с кой обектив и камера какво ще виждаш.
Термина "Кроп фактор" се въведе в зората на цифровата фотография, когато Фотографите имаха изградени навици с какъв обектив какъв зрителен ъгъл имаш и вече с по-малките сензори по-лесно да си представят какъв обектив е нужен за определена ситуация.


Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-11-16 00:59

Добре, а какво ще кажете за реалната употреба на светлосилни обективи (f/1.4, 1.8) на най-отворена бленда при събития? Не е ли по-ползутворно да се употребяват при кропа заради по-големия доф?

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: kvakioh   
Дата:   29-11-16 01:12

1.4/1.8 на кроп, 2.8 на ФФ...Има ги налични на 2.8, значи телата да са ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-11-16 03:15

Е как, налични са и 1.8 (за сега), не е ли по-добре да им използвам потенциала, вместо да си купувам скъпи светлосилни стъкла, и да затварям блендата за да имам фокус при фф [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: nemchev   
Дата:   29-11-16 09:39

1,8 + доброто ИСО на Д750 не би трябвало да ти създават ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: demiman   
Дата:   29-11-16 12:10

Към автора ... за да видим представите ти за сватба кажи със сегашната техника кои два обектива ще вземеш ... само 2 [smilie7]



Публикацията е редактирана (29-11-16 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: samurai2   
Дата:   29-11-16 12:29

Според мен,като заснеме определен брои тържества сам ще разбере какво му е нужно защото всеки фотограф си снима по негов си начин и различна техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-11-16 12:37

хахаха трики куесчън, деми [smilie25]
Нека да помисля... Предвид малкия ми опит сигурно бих заложил на най-сигурното:
Вариант 1. 24-70/2.8 и 70-200/2.8
Вариант 2. 24-70/2.8 и 85/1.8

Знам, че с коя да е от комбинациите ще се справя, тук сватбите не са като нашите - мудни, скучни и няма много изненади...те даже на първия танц на младоженците понякога не пляскат [smilie2]

Ами ти? Ама не ми казвай, че не снимаш сватби [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: demiman   
Дата:   29-11-16 12:47

Никога не съм снимал [smilie21] но е ясно, че за да не се изпускат моменти 24-70 си е задължителен [smilie3] виж за "мудните" моменти и спокойни следсватбени екстри може и 2 раници да влачиш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-11-16 12:51

Не ми отговори на въпроса [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: demiman   
Дата:   29-11-16 12:56

Аз ще взема 24-70 и 50 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-11-16 13:03

Аз в тая комбинация изкарах последната сватба, но така се случи, а при конкретно зададен въпрос реших да съм по-универсален, особено в първия вариант.

Аз да ви кажа, вече съм на крачка да взема кропа D7200, a още не съм продал 105-цата, но и това ще стане. Викам да опитам, а и смятам на всеки е ясно, че с по-големия доф при кроп ще ми е по-лесно за събития. Ако ли не ще го правя учебно тяло на половинката да се учи и тя да снима, макар, че ползва безогледалка успешно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: Daniel_P   
Дата:   29-11-16 14:12

Ей пак искаш да минеш тънко :D напънииии за д750 :D Обаче ся чета ви тука двамата с demiman, че ако тря да вземете само два обектива единия ще е 24-70, а аз цяла сутрин се чудя дали да не го продам след нова година и да добавя някой лев и да си взема второ Д750 :D Ся ма карате да се чудя още повече :D Но пък последните ми две събития ги искарах основно с 35 арт и 85 1.8 и като цяло съм доволен, но ако не се сменят обективите, а са на 2 тела ще е супер! [smilie25] Боби покрай твойта краста ще изгоря и аз :D[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: gbrain   
Дата:   29-11-16 15:35

Д7200 учебна... [smilie18] Ще заснемеш света с него и ще се чудеш отде толкоз пауър в таз машинка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »