Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   29-11-16 15:37

Боби,аз отдавна разбрах че искаш да си поиграеш с Д-7200.[smilie3]

Просто трябва да си начешеш крастата.....

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: uri64   
Дата:   29-11-16 18:03

Абе вземи едно по-свястно ФФ тяло за второ...винаги можеш да го превключиш на кроп режим ако е толкова зор...виж обратното няма как да стане...ако ще е кроп поне да е д500...не е хубаво да се правят компромиси с тези работи...

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   30-11-16 03:30

За втори Д-750,или Д-500 става тежко с финансите.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-11-16 05:52

Отиде той коня в реката ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: uri64   
Дата:   30-11-16 10:01

Да бе то е ясно, че ако някога бъдат открити вечния двигател, безплатния обяд, получаването на злато от живак и на боя от пръдня ще е от българин, така че нека да продължаваме да опитваме...Както казваше навремето един асистент по физикохимия "според теорията на вероятностите не е невъзможно това да стане, просто трябва цялото човечество да гледа непрекъснато в продължение на сто хиляди години и ще го види да се случва поне веднъж" [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: gbrain   
Дата:   30-11-16 11:10

Какво си купи, похвали се?![smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   30-11-16 15:29

Юри64: Тук не е драмата толкова за парите по моему - ако се снима плътно и редовно мероприятия за заплащане парите ще се избият и няма да е страшно.

Въпроса е за начало с какво да започне Боби - после може да ги смени джаджите ако се завъртят нещата.

Ама Боби иска да си поиграе хем с фулфрейм - хем с яка кропка с фокусни точки по целия кадър и безгрешен АФ,пък за съжаление такъв апарат още не е произведен,а ползването на кропка и фулфрейм едновременно само главобол и усложнения ще му донесе по моему.

Като почне да менка скоростно апаратите и пред очите му ще се появяват ту фокусните точки по целия визьор,ту скупчените в средата точки на фулфрейма и това ,както и разликите във визията между фф и крип само нерви ще му докарат.

Ще се чуди кое стъкло на кое тяло да сложи,предвид че на едното ще има по-центрирани фокус-точки,на другото по-широка аф зона.

Та или два кропа,или два фулфрейма за бързодействие при сватби мисля аз.



Публикацията е редактирана (30-11-16 15:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   30-11-16 15:36

Боби,аз покрай Д-610 посвикнах да ги докарвам долу-горе на фокус даже и цели фигури само с централната АФ зона.

Що не пробваш известно време да се упражняваш снимайки само с централна точка да видиш че не е невъзможно да се докарат на фокус хората.

Предвид че при динамични мероприятия често нямаш физическо време да сменяш АФ точките.

Той и Чуков така писа по-нагоре,а той снима отдавна такива жанрове.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-11-16 16:02

Вариант е да се разкарат 20 и 50мм, и да се намери евтино понеже е в Uk една Сигма 20-40/2.8 и нещата заспиват. Не бих обаче заменил нито един твърд с варио...Макар че Сигмата е екстра на ФФ.
20-40/2.8, 85/1.8, 70-200/2.8. Може би така. Аз съм снимал малко събития, но съм карал с 20-40/2.8 и 80-200/2.8 и беше напълно достатъчно за всичко. Тъмно, и с доста по-стара техника от изказаната.



Публикацията е редактирана (30-11-16 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   30-11-16 16:06

Kvakioh: Сигмата 20-40/2.8 мен напоследък ме е заинтерсувала,както и подобни широки бюджетни вариота да си купя.

До сега не съм снимал с по-широко варио от 24мм и ще се радвам да ми дадете препоръки за бюджетни такива стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-11-16 16:10

Ми само това е стъклото, или някакви прескъпи и светли ръчни...Ако искате, може да се пробва в София към Коледа, имам и за Никкон и за Канон, доста добри бройки са. ЗА съжаление не знам как ще се държи на автофокус Никонската версия и по-нови ФФ тела, защото отдавна нямам тяло Никон, макар че понякога го заемам на приятели. Но е остър, и не криви.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   30-11-16 16:15

Ми аз съм с Д-610 и бих пробвал как ще се разбират.

Благодаря за включването![smile]

Ръчни не ползвам - снимам динамични нережисирани сцени по улици и на закрито.

За Тамрона 17-35/2,8-4 се интерсувам също от информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-11-16 16:19

ЗА динамични и автофокуса на 20-40 ще е трудно, фокусира бавно, няма тих мотор. За 17-35/2.8-4 Тамроните 82 и 77мм филтри може само лошо да се каже- проблемна механика, тънки и късащи се лентови кабели, запиращи моторчета на HSM и рингове и много, много други. Отделно, че трудно се поправят, защото са от по-старата генерация обективи. И те не са голяма работа при фокусиране, само малко по-тихи са от 20-40. 5 такива бройки минати, по различни линии, 3 сервизирани, 2 за кофата като механика и станаха само ръчни...Отделно, че са мацаница на 17мм по краищата. Е, 77мм е маалко по-добре.



Публикацията е редактирана (30-11-16 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: krist   
Дата:   30-11-16 16:33

Е, чак пък само това да е стъклото...? Никор 18-35G също не е за пренебрегване, ако не се търси светло варио. Моят по острота почти няма разлика със Сигма 24/1.4 А в центъра, а в ъглите е пренебрежимо малко по-зле. Само на кривене отстъпва на Сигмата, може би малко и на винетиране, но пък при насрещна светлина май се справя по-добре и е много лек.

Иначе тия схеми на PhotoBo са ми познати, и D7200 ми става все по-симпатичен за второ тяло. Не разбирам каква толкова би била драмата, ако едното тяло е ФФ, а другото - кроп..


Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-11-16 16:59

Това с 20-40/2.8 е вариант да, наистина не знам как ще е на D750, ако някой има опит може да сподели, въпреки че не съм много сигурен при условие, чр имам качествено варио като 24-70/2.8. Но да с 20-40 би отпаднала нуждата от смяната на 20 обектива. Иначе да си кажа за сега ги виждам така нещата:

D750 + 24-70/2.8 за основен + 20/1.8
D7200 + 70-200/2.8 за основен и 85/1.8

В този вариант 50 и 105 ще отпаднат просто.
За кеф/хоби ще си снимам с D750 и 20/1.8 и 85/1.8 пейзаж и портрети.

Друг вариант ми е след време и 24-70 да отпадне и да го заменя с една сигма арт 35/1.4 и тогава нещата да станат така:
D750 + 35/1.4 + 85/1.8
D7200 + 70-200/2.8 и така нещата съвсем ще се изчистят, но до тогава много време ще мине и сигурно D7200 ще бъде заменено с друго D750 или съвременен еквивалент.


Иначе поръчах едно D7200 да видим що за стока е [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   30-11-16 17:07

Благодаря за споделените впечатления!

Има и Тамрон 19-35/3.5-4.5 като най-бюджетен.....[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-11-16 17:09

colorphoto: 18-35mm f/3.5-4.5D IF-ED е решението, стига с тия евтинии, кривотии и мазнотии. С едно тяло 24Мписк ще се разбере точно колко Не струват тия престари обективи...
Или Сигмата 20-40/2.8. Има вариант и за твърдия Сигма 20/1.8, но оттам понякога се чуват за проблемни бройки...20-40/2.8 се намира точно 5-6 пъти в повече за Никон и струва доста евтино понякога. Както казах, бих го предоставил за проба. Кой знае, може и да го продам накрая, и без това само на Fuji го слагам с адаптор понякога...



Публикацията е редактирана (30-11-16 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: colorphoto   
Дата:   30-11-16 17:16

Боби - ти,брат съвсем се помеша с тези комбинации!

Д-750 с 24-70 ОК,ама според мен с 20мм/1.8 ВЪОБЩЕ не е смислена комбинация.

А Д-7200 с 70-200/2,8 - къде отиваш при кропка да слагаш дълго варио за сватби и мероприятия и да ти става блендата от 2,8 на над 4,a вариото ти ще е чак от 105мм та до ненужните в жанра 300мм![smilie10]

Как да ти е вариант да отпада 24-70/2,8,като това е ОСНОВЕН обектив за сватби и мероприятия![smilie5]

Просто ме шашкаш с подобни идеи човек!

После пък искаш със Сигма 1,4 да си играеш - пък дофа на 1,4 не ми се чини че много хора ще харесат за сватби и мероприятия да са аут от фокус.

И пак искаш да слагаш на кропка 70-200/2.8 и то за мероприятия - къде ще снимаш и кого на такива разстояния се чудя!

Пак ти пиша - ти не правиш обосновани планове за бизнес,а планираш как да с и оправдаеш покупката и играта с различни джаджи за кеф.!

Това с най-приятелско чувство ти го пиша!



Публикацията е редактирана (30-11-16 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: Deyvid   
Дата:   30-11-16 17:19

Здравей Боби, колко малък е света :D В ИКЕА сме се засичали с теб :))
Не знам колко ще е "инвестиция" от колкото набутвация - но на мен ми се струва удобен вариант -
D750 = 70-200 2.8 + 105 macro (Заради ограниченото приложение)
Nikon D7200 - 18-35 1.8 Sigma Art + 50мм 1.8 или 85 1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-11-16 17:19

Понякога човек минава през доста евтини неща или недотам подходящи, за да стигне до истината.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: Krassy   
Дата:   30-11-16 17:25

Ще се изненадаш колко добре се държи D7200, няма да останеш разочарован...

Не можеш да го сравняваш директно с D750 като картинка, защото фулфрейма дава онази мазна плътност, която кропката я няма, но това не е болка, ако знаеш кога и как да снимаш.

Моят вариант е точно такъв, да сложа на 7200 една 18-35/1.8, ОБАЧЕ... търся съответната бройка... Пробвал съм само една и то за кратко и беше супер, но като отидох да я тествам обстойно, беше продадена.... изчаках втора. С втората бройка нещата бяха малко зле... нямаше консистентен фокус и нищо не можеше да я накара да снимам еднакво добре! А е баси якото стъкло, на нивото на много твърди обективи е... и е 1.8 .... приказка, на кроп-а заспива идеално.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-11-16 17:39

18-35/1.8 и 50-100/1.8 са вече класика при кроп и комбинация от Сигма. Непобедимо, само да има добър и точен фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: Krassy   
Дата:   30-11-16 18:28

Да, ето как снима кроп до едно от "най-добрите" ФФ тела side by side както се казва, без претенции за перфектен тест...

https://www.dropbox.com/sh/r8aypn6sdpafnru/AAA8Ty2V5Gl0PzR5_QF4DEVWa?dl=0


Нарочно съм го сложил в кавички да се знае, че имам предвид изображение при средно исо и домашна, ламбена ситуация...
За мен Д750 е ако мога така да го нарека - чудесен кур в скъсани гащи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: gbrain   
Дата:   30-11-16 18:42

Добър избор, Боби. Д7200 кърти и разцепва[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правя едни схеми...дайте малко акъл :)
Автор: demiman   
Дата:   30-11-16 19:06

Кроп със 70-200 [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »