Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: didesignbg   
Дата:   04-12-16 23:11

Буквичката U в процесорите на интел винаги е значела енергоспестяващ.
Повечето от матриците на мониторите под хиляда лева също са 6 битови с добавен FRC.
CMYK и RGB са цветови модели, цветните пространства са подмножества на тези модели.
Когато сравниш обемите на sRGB и SWAP, или FOGRA рязко разбираш че голяма част от синьо-зеленото и не малка от жълто остават извън sRGB. AdobeRGB ти ги връща обратно, или поне повечето, дали ти трябва да ги виждаш, това вече е персонална преценка.
Иначе те и апарати направиха дето сами снимат - маймунката само натиска копчето, но ползата от тях е точно толкова колкото от самокалибриращите се монитори. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: hose   
Дата:   04-12-16 23:44

за толкова пари има и макове в продавалник… те имат много добра вградена опция за калибрация - аз лично някога я правих няколко пъти докато разбера кое как става, след което си запазваш профила и си го ползваш при всяка преинсталация… смея да твърдя че дава доста верно изображение, без разбира се да е 100% - но за да имаш 100% покриване между това което виждаш на екрана и това което се отпечатва трябва да имаш синхронизиране и калибриране на всичко по веригата - компютър - принтер

наскоро имаше лекция за това в синтезиса - има я качена в тубата - в канала им - ако ти се гледа може да я намериш

пари и безсмъртие както пожелаваше един познат някога [smilie18]

даже има и един в базара в момента…



Публикацията е редактирана (04-12-16 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: vkk1   
Дата:   05-12-16 00:29

Аз имам въпросната Тошиба, за която става дума по-горе.
Работи стабилно и тихо, проблеми никога не съм имал с него.
TN матрицата е много кофти, IPS-а обаче им е страхотен.

Отговори на това съобщение
 Re: лаптоп с читав дисплей
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-12-16 01:21

Аз съм с максимално мощен лаптоп за парите си със супер скапан дисплей + външен монитор тънък с IPS(нисък клас разбира се) + клавиатура. Много ми е добре. [beer] Хем съм като на настолен и ми е удобна дистанцията до монитора/клавиатурата хем си имам 2-ри монитор ако искам да си вървят отстрани социалните мрежи.

Решението ми е бюджетно но общата му цена е равна на лаптоп със същия хардуер + хубав монитор(с ограничението на размера на същия).

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »