Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: io_bs   
Дата:   05-12-16 13:14

> Ако все пак се реши да се вземе Никор 50мм/1,8Г в сравнение
> с 50мм/1,4Г,освен светло силата и че единият е по нов
> модел а другият по стар,друга съществена разлика има ли?

Да, 50-ката на 1,8 има доста по-бърз автофокус и е по-остра на максимална бленда. Този на 1,4 пък има малко по-добър рисунък.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-12-16 18:31

На кропките е тегаво. Аз лично харесвам на ФФ 35/50/85. Но на кроп 35 е много скучен обектив, също и 50 особено ако са на 1.8. Бих си взел 50 1.4 АРТ като единствен обекитв на кроп за портрети. 85 е много дълго освен ако не снимаш навън ,а 35 дори и на 1.4 е доста скучен на кроп. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: alext   
Дата:   05-12-16 20:26

Е защо да е скучен на кроп 35, ако харесваш 50ка на ФФ? Тамън за стрийт, панорама, и групови снимки отива.

ЗА 50ката съм съгласен, защото не е нито достатъчно дълга като 85, нито достътчно къса като за стрийт..поне да е 1.4

За 85 на кроп, ако е 1.4 е супер за навън.



Публикацията е редактирана (05-12-16 20:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-12-16 03:54

Ами късото на кроп е много плоско като визия. [beer]

Отговори на това съобщение
 Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: mikon   
Дата:   17-12-16 03:18

И все пак е много относително,често пъти се налага да се снима в затворени помещения и няма място фотографа да се дръпне назад за да хване желаният кадър.Може би една идея 35мм е по практичен(но не и по добър)от 50мм за кроп,ако се търси портретен обектив като цена и качество от обективите на Никор.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: bogdanov   
Дата:   17-12-16 19:17

35

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-12-16 01:01

35 [smilie23] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: t.marev   
Дата:   18-12-16 01:55

lamerko написа:

> Стига с тази визия - така и няма да
> разбереш една снимка дали е на 35мм
> или 135мм :)

Би ли се обзаложил за това мнение?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: lamerko   
Дата:   18-12-16 02:03

Порови се из темите тук във форума - достатъчно такива има, общо взето никой нищо не познава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: t.marev   
Дата:   18-12-16 02:04

написа:

> Тук имам един портрет на 12 мм:
>
>
> https://s20.postimg.org/oxklo5jrh/DSCF_8088.jpg

>
>
> Не че е нещо особено, просто исках
> да питам само аз ли не виждам криви
> глави? [smilie11]

За съжаление - само ти не виждаш! Защо обаче.....най-вероятно защото не виждаш МНОГО криви глави. Или пък момичето ти е гадже и си го харесваш с такава глава. Другия път смени обектива или направи две крачки назад.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: lamerko   
Дата:   18-12-16 02:13

О, нямах предвид тази снимка (за която имаше дискусия дали въобще е протретна). И не е моя, а също така не познавам нито момичето, нито фотографа, а ти не познаваш мен, затова ще те помоля да не пишеш разни заключения за мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: t.marev   
Дата:   18-12-16 02:36

От неправилно зададения въпрос, съвсем естествено произтекоха съвсем погрешни отговори.
"Портретен" обектив е занаятчийски жаргон. Означава обектив, който е най-удобен за портрети, най-подходящ за портрети или най-често използван за портрети. В ерата от преди "кропките" на лайка формата, нормален е бил 50мм обектив както сега при FF. Обаче при снимки в студио / и не само/ дори и той е бил "широк" тоест е давал леки деформации и при невнимателна работа резултата е калпав. Не забравяйте, че тогава изображението се е виждало след един час в най-добрия случай. Ето защо фотографа се подсигурява с нещо по-дълго. В студиото обаче 135 идва дълъг, няма място. И така се налага 85 мм за портретна студийна работа. 135 мм също е отличен за портрети, но той се налага за "откраднати" непринудени портрети на открито, при репортажи сватби и други.Разбира се, това може да се прави и с по-големи дължини, но там възниква неудобство от размери, цена, висока скорост, привличане на внимание и т.н.т.
Разбира се портрети могат да се правят с всякакви обективи, стига да се познават и спазват определени зависимости, както и всяка снимка може да бъде наречена "портрет" от автора си, а когато се навлезе в обширната арт територия, където често дефекта се нарича ефект - тогава всичко изглежда позволено.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: t.marev   
Дата:   18-12-16 02:41

lamerko написа:

> О, нямах предвид тази снимка (за
> която имаше дискусия дали въобще е
> протретна). И не е моя, а също така
> не познавам нито момичето, нито
> фотографа, а ти не познаваш мен,
> затова ще те помоля да не пишеш
> разни заключения за мен :)



Не е към тебе а към този който я дава за пример.

Споко![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако 85mm f1.8 е портретния обектив на ФФ, това не означава ли, че 50 е за кроп?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-12-16 09:40

Много странна тема.....изчетох само 1-ВА и последна страница

Всички обективи имат смисъл иначе нямаше да ги правят. С повечето да не кажа с всички обективи може да се снима портрет някакъв и да е хубав и без криви глави.

От тук насетне е въпрос какво прави човек. Под 85мм портрет в близък план е фира т.е. 50мм на кроп при много близък план ще има изкривявания понякога неприятни и видими. 75 < 85. Тука 105 или 135 е по-добре. Бюти фотографията се прави класически с макро 105мм

В крупен план т.е. Цял ръст си трябва плитък доф. Плиткия доф идва от бленда и фокусно разстояние. Най-много ми допадат портрети в цял ръст снимани с 200/2, компромисно с 135/1.8, 135/2 е понякога вече малко прекален компромис или 85/1.4 ама пак с мало старание става. Това е за фул фрейм, с кроп още не съм видял хубав портрет цял ръст с добре отделен фон. Може би някое Сони с турбо приставка......

За портрети у дома и кръчмата глава и рамене 50/1.8 на кроп става, 50/1.4 малко по-интересно. Портрети на улицата до кръста 50/1.4 става пак. 85 също става.

85 на кроп или 135 фул фрейм наистина изискват малко по-голямо отстояние от модела и смачкват перспективата......

35мм на фул фрейм т.е. 24мм кроп дават много приятна визия и за непринудени кадри. За трийт или репортаж това е избора по подразбиране. Става както навън така и в помещения. Ако е нещо на бленда 1.8 или 1.4 най-добре. Това май е обектива ако трябва да е само един. С малко съобразителност стават много неща с такъв обектив.

На фул фрейм има и интересни неща като 35/1.4 и 24/1.4 които правят много интересни снимки.

За мен 35 на кроп и 50 фул фрейм са проява на лош вкус. Не че нещо ама много тривиално седи скучно и смотано. Предпочитам нещо дълго или нещо широко. Сега комплекта ми е 24мм и 85мм за фул фрейм и кроп.



Публикацията е редактирана (18-12-16 09:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »