Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно SDXC карта
Автор: lucky55   
Дата:   27-11-16 12:28

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: lucky55   
Дата:   27-11-16 12:28

Здравейте,

Пред закупуване съм на втора SDXC карта. В момента съм с ето тази .

Та чуденката ми е дали да си взема отново такава, или ето тази . Както се вижда, скоростта на записване на първата е 60 МВ/s, докато на втората я дават 85 МВ/s.

С Panasonic FZ200 съм. Когато снимам в най-бързия burst режим, времената за пълно изпразване на буфера към картата са следните:

Снимане в JPG – апаратът прави 12 кадъра за 1 секунда, след което са необходими 9 секунди за пълно изпразване на буфера, преди да могат да се направят още 12 кадъра. Ако не се изчакат тези 9 секунди, пак може да се снима, но броят кадри няма да достигне 12, което разбира се е ясно, тъй буферът още не се е изпразнил напълно.

Снимане в RAW + JPG – апаратът прави 11 кадъра за 1 секунда, след което са необходими 26 секунди за пълно изпразване на буфера.

Снимане само в RAW - апаратът прави 11 кадъра за 1 секунда, след което са необходими 13 секунди за пълно изпразване на буфера. Опцията за снимане само в RAW не я използвам, но все пак и за този случай отчетох времето.

Когато снимам в RAW + JPG, сумарният обем на създадените 2 файла е около 19 – 20 МВ. В burst режима това прави 20 МВ по 11 кадъра, или 220 МВ. Тези 220 МВ след това от буфера към картата се разтоварват, както писах по-горе за 26 секунди, което означава, че на картата се записват по 8.5 MB за секунда.[smilie11] , което е много по-малко от регламентираната скорост на записване.

Чудя се, дали това е нещо от картата, или пък просто скоростта на прехвърляне от буфера към картата си е такава? Мога ли все пак да очаквам увеличаване на скоростта на записване на картата в burst режима, aко купя по-бързата карта – 85 MB/s?

Не знам и по принцип доколко тези посочени стойности за скорост на записване на картите са наистина коректни, и дали производителите не послъгват от време на време.

Разликата в цената между двете карти е едни 40 – 50 лв, и не си струва да ги давам, ако нещата ще останат същите.



Публикацията е редактирана (27-11-16 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: realnoncho   
Дата:   27-11-16 12:37

Краткият отговор е, че с този апарат няма да усетиш разлика. Съмнявам се да може да пише с повече от 20-30мб/с - доста по-ниска скорост на запис от тази, която е възможна за картата.



Публикацията е редактирана (27-11-16 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: lord_kik   
Дата:   27-11-16 13:20

Значи бих ти препоръчал Sandisk Extreme Pro,ако тези 64 гб.не са ти жизненоважни и не зависи живота ти от това вземи си Sandisk Extreme Pro SDHC 32gb. U3 максимална скорост на запис до 90mb/s лично тествана.Камерата ти е UHS-I така че ти гарантират минимум 10 мб/с,но колко е максимума не мога да ти кажа.Тази карта с U3 ти гарантира скорост на запис минимум 30мб/с,(но това зависи от камерата),защото и най най най бързата карта да сложиш щом камерата не може няма как.Знай че е малко вероятно камерата ти да позволява запис повече от 90мб/с.и така да си се минал.Картата колкото и парадоксално да звучи я вземи от Емаг гаранция че е истинска цената е много добра,предлага се от Вали и доставката ти е безплатна.



Публикацията е редактирана (27-11-16 13:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: mmjm   
Дата:   27-11-16 13:39

Да беше писал „постът има продуктово позициониране“.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: NNT   
Дата:   27-11-16 13:51

Взимай най-бързата възможна за твоя апaрат.
SDXC, UHS-I, U3
Дори и да е overkill, е по-добре, отколкото обратното. А и един ден като смениш тялото, няма да купуваш нова карта за него. Future proof-ни се :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: kvakioh   
Дата:   27-11-16 15:29

Няма голям смисъл от смяната...Бързината не е съществена при този апарат и писането.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: hose   
Дата:   27-11-16 15:51

аз продавам една sandisk 32gb extreme, ползвана веднъж, ако случайно те интересува, сори за рекламата

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: lord_kik   
Дата:   27-11-16 16:08

mmjm нали затова е форум да се споделя информация кой,от къде,на каква цена и т.н. Когато някой пита или има нужда от помощ съответно получава (понякога)адекватен отговор.Не ви знам какви са ви проблемите с този онлайн магазин,но аз лично съм си купувал 3 неща(две мемори карти и обектив) от там и съм доволен.Цените масово са завишени на много продукти,но никой на никой не е опрял пистолет в челото и го кара да поръчва точно от там.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: mmjm   
Дата:   27-11-16 20:55

Да, затова е форумът. В случая имах предвид, че Sandisk действително са сред най-добрите карти, поради това и най-често фалшифицирани, а Емаг в никакъв случай не са гарант за произход и качество. Подмятането беще конкретно за емаг. Към автора, споделям мнението на NNT, взимай най-бързата и си свиркай. Предпочитаните от мен марки са Lexarq, Sandisk и Samsung.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: lamerko   
Дата:   28-11-16 00:41

Емаг в случая е само посредник (както и в повечето напоследък обяви) - lord_kik е уточнил коректно, че търговеца е Вали, които са официален дистрибутор на доста марки. Относно избора на карти - и аз съм на този етап, след като чух доста лоши неща за Лексар 1000х/2000х, се насочих къ Самсунг Про или Sandisk Extreme Pro, макар и двете да са UHS-I, а ще е хубаво да взема UHS-II.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: lord_kik   
Дата:   28-11-16 07:57

lamerkoне се залъгвай по uhs 2 аз направих тази глупост и сега съм с Lexar и единствено като + мога да кажа че има по-бърза скорост на сваляне(130-140мб/с) за да ползваш пълноценно скоростите на uhs2 трябва и устройството да поддържа този стандарт,а засега са много малко които поддържат.Така че е добре и uhs1.За трансфер към PC трябва и хубав карт четец,аз ползвам Kingston mobilite G4 и мога да кажа че е супер,единственото ограничение е че можеш само SD и microSD да чете.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: lamerko   
Дата:   28-11-16 11:41

lord_kik: там е работата, че новата играчка, която съм поръчал и чакам, е специфицирана по UHS-II. Естествено съм наясно, че за да се постигне някаква скотост, това зависи и от двете страни, но поне на теория би трябвало да е ОК. Обаче единствените uhs2-ки, които намерих за приемливи цени бяха въпросните Лексар 1000х, които едно на страна, че са по-бавни на запис от Самсунг uhs1 (но по-евтини), а от друга - отзивите ме отказаха да си пробвам късмета с тях. За Самсунг не виждам лоша дума, но чувам, че някои устройства отказват да пишат 4к видео на тях, въпреки, че на скорост са си ОК. В документацията на грачката, която съм си харесал, присъстват само sandisk extreme pro uhs2 и Lexar 2000x uhs2, но засега не бих си взел толкова скъпи карти.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   28-11-16 11:57

Не се притеснявай за Самсунгите, имам такива и Fuji X-T2 пише на тях 4к без проблем :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: lamerko   
Дата:   28-11-16 12:01

SteliyanStoyanov: самсунзи ще са значи :)

Отговори на това съобщение
 Въпрос относно SDXC карта
Автор: mikon   
Дата:   28-11-16 22:38

И преди всичко е хубаво да има гаранция една карта памет.Не че това ще възвърне повредените файлове,но поне да не се потъне допълнително финансово.Вид някаква утеха...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: lucky55   
Дата:   29-11-16 18:13

Както писах в началото на темата, имах колебания между две конкретни карти, но след прочетеното все пак ще обмисля и други варианти преди да реша окончателно.

Благодаря за полезните мнения![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: ATHOM   
Дата:   29-11-16 18:25

@lamerko, не само Т2-ката има полза от бързите карти.

Мерил съм и с Т1 - разликата е много много сериозна.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно SDXC карта
Автор: lamerko   
Дата:   29-11-16 19:29

Това е много добре... че е масова практика да скопяват слотовете - слагаш бързи карти (и скъпи), а ефекта е... :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »