Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Пореден избор на монитор...
Автор: kiten   
Дата:   05-12-16 21:53

За тия пари какво очакваш? Изчакай до м март-април и тогава ще има истинско намаление на цените/ в момента е само фиктивно /или !
Взимай 4к и няма никак да съжеляваш много е добре за обработка на фотоси.
6 битова 4K e по-добре от HD а останалото е до софтуер и видеокарта.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден избор на монитор...
Автор: nsirakov   
Дата:   05-12-16 22:31

от 5 години съм с ДЕл У2412М и лично аз съм пре доволен от качеството... а за съотношението 16:10 е по-добре от 16:9... убедих се в това (поне за работа със фотообработващи програми)

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден избор на монитор...
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-12-16 23:05

Аз се чудих чудих и между U2715H и UP2716D избрах първия и нова видео карта. Втория е по-добър, истинско 8 бита и хардуерна калибрация ама... почти 200лв отгоре, а като ги дам за ново видео ще си позабързам фото и видео обработката и ... така ми дойде.
И за 6 битовите - ами гадничко е :). От друга страна зависи какво се прави, ако се работи за печат определено поне 8 битов дисплей. Ако се работи за уеб където всички гледащи са с по-кофти дисплей мисля, че и sRGB покриващ екран стига. Поне да е IPS, че да няма грижи с ъгъла на гледане. И така... затова и аз избрах по-слабия модел. Ако искаш да видиш обаче какво правиш със снимки и видео - определено wide gamut дисплей си струва парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден избор на монитор...
Автор: didesignbg   
Дата:   06-12-16 00:04

sRGB и 6 бита е горе долу равностойно на 8 бита и adobeRGB от гледна точка плавни преливки. По-скоро въпроса е имаш ли нужда от AdobeRGB.
Напиши си на едно листче кои са ти приоритетите, резолюция, размер, цветно пространство, съотношение на страните. За работа бих предпочел адоубРГБ 24ка 16:10. За вкъщи бих гонил нещо над 27 със сРГБ, и по широкоекранно. Ако ще влизаш в някакви бюджети, иначе колкото повече толкова повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден избор на монитор...
Автор: alext   
Дата:   06-12-16 00:27

Понеже имаше чуденка в една друга тема това adobeRGB след обработка на файла реално каква му е ползата? Принтерите са sRGB профил масово

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден избор на монитор...
Автор: kiten   
Дата:   06-12-16 01:13

[smilie18] и аз да питам каква е ползата от стария геймърски размер 16-10 ? Само не ми казвайте че е подходящ за обработка на снимки - стари лакардии излезли от мухъла. Стандарта отдавна не се произвежда обаче тука се възхалява като панацея.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден избор на монитор...
Автор: mogila   
Дата:   06-12-16 08:00

kiten Явно не обработваш снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден избор на монитор...
Автор: realnoncho   
Дата:   06-12-16 08:20

Нещата с 16:9 и работното пространство се решават много лесно - на мен лентата със задачи ми е отстрани вместо отдолу, повечето фотошопски менюта например също са отстрани и в средата си остава чудесно място за 3:2 снимки. Това важи при достатъчно голям монитор, ако не стига мястото не помагат тънките сметки.

U2715H и UP2716D споменати по-горе са много прилично решение, но съответно за повече пари от това, което се обсъжда в темата. В офиса съм с първия и бях поръчал втория за вкъщи, но дойде дефектен и не можаха да го заменят в срок. Това го пиша просто за да имате едно на ум, че при непрофесионалните монитори може да има повече проблеми отделни бройки и ревизии. Така в крайна сметка си взех друг на подобна цена с малко по-добри възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден избор на монитор...
Автор: didesignbg   
Дата:   06-12-16 09:55

Да на 27ца с 1440 пиксела, наистина не е от значение, но при 24ката не е точно така.
Китния да ходи да обясни на ейзо и нек да спрат да правят 16:10 24ки че са мухлясали.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден избор на монитор...
Автор: petrov88   
Дата:   06-12-16 14:03

Това за съотношението на страните наистина си е повече до личното удобство и всеки сам трябва да си прецени дали има нужда или не. Вярно, че не са много 16x10 моделите, но все пак още си се правят.
И аз не мога да се съглася с kiten, че не са подходящи за обработка на снимки, но пак... всичко е до лично виждане. За мен 16x10 не е мониторa, който търся.
Четох и в чуждите форуми по въпроса за 8 vs 6bit+ frc и там доста се подкрепя тезата, че ако не става въпрос за сериозни рекламни принтове може да се мине и с подобна матрица за обработката.
Както казах не съм фен на втората употреба.
От друга страна има и 8bit предложение, което мога да го натъпча в бюджета- Dell u2515h, но там проблемът е резолюцията- 1440px.
Да, хубаво е и не, защото:
Intel graphics 3000 и ge force 540m.. :) А ми предстои и не малка инвестиция за фото техника (там няма да спамя с теми :D) и новия компютър ще се отложи във времето.



Публикацията е редактирана (06-12-16 14:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден избор на монитор...
Автор: johnny_fx   
Дата:   06-12-16 20:30

Питане за монитори


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »