Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: georgioiv   
Дата:   27-11-16 20:22

не са Краси, реално моя air умря със сиерата... след инсталация на чисто тръгна нормално. Но аз не съм мерило, защото моя air бе с много малък SSD и може при мен там да е бил проблема...

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: Lycan   
Дата:   27-11-16 23:55


Автор: hose
Дата: 26-11-16 11:12
...
за протокола - още бях на пумата
...


Под секрет [smilie5] Пумата беше една-две години след 2000, бай е-миле!

Сега прочетох, че мака бил 2011 ..в същото изречение е пак "цд-то с пумата"..
Проблеми дебнат отвсякъде човек който не е в час и сам той никога няма вина за неволите си


Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: hose   
Дата:   28-11-16 01:22

HTML - как превеждаш Mountain lion?!

иначе - моят пристигна с Snow Leopard, нямам идея какви са били предходните...

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: lamerko   
Дата:   28-11-16 01:40

Държа на мнението си, че това не е операционна система. За съжаление истерията в щатите по "ай"-шитните довежда до факт-а, че кадърен софтуер, писан от "трети страни", е наличен само за МакОС(Х) и съм принуден да държа една старичка машина с Йосемити (ако не се бъркам) и докато работи - нямам никакво намерение да ъпдейтвам каквото и да било и да си "създавам нерви", както викаше един познат [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-11-16 01:40)

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: Murnau   
Дата:   28-11-16 02:17

аз съм си на Snow Leopard - най-хубавото, което съм виждал досега от apple като ОС...

Ел Капитан го пробвах, става, ама предпочитам snow leopard все пак

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: Murnau   
Дата:   28-11-16 02:18

от 2000 г съм на Mac [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: Lycan   
Дата:   28-11-16 03:46

Хи хи, джизъс си ти :) аз от тигъра натам..

@Хосе, пуми да искаш:

Public Beta: Kodiak
10.0: Cheetah
10.1: Puma
10.2: Jaguar
10.3: Panther
10.4: Tiger
10.5: Leopard
10.6: Snow Leopard
---------------------bye-bye Rosetta, ОС Х умря заедно с PPC
10.7: Lion
10.8: Mountain Lion
10.9: Mavericks
10.10: Yosemite
10.11: El Capitan
10.12: Sierra

Copland '94та, OS 8, Classic 9.. помните ли преходите?
http://freedupthoughts.com/2015/07/retrograde-mac-os-9-to-os-x-the-next-big-step.html



@леймърко
wiki/MacOS_version_history#/media/File:Unix_history
Уиндолс 95 тръгна тържествено без бъгове през '97ма и дълго време гледахме това



Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: lamerko   
Дата:   28-11-16 11:49

HTML: 97-ма ОК, но сега? Ами колкото и да е тъжно - от Windows 7 насам съм нямал абсолютно никакви грижи с няколко машини под Windows - нито троянци/вируси, нито сини екрани, сривове и т.н. Ако трябва да съм честен - Windows 2k нямаше аналог по стабилност на работа. Но нека все пак да не бъда техен адвокат - напоследък започнаха да ме дразнят с политиката си. В интерс на истината има други ОС :)

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: e-mil   
Дата:   28-11-16 12:46

Автор: HTML
Дата: 27-11-16 23:55
Автор: hose
Дата: 26-11-16 11:12
...
за протокола - още бях на пумата
...
Под секрет [smilie5] Пумата беше една-две години след 2000, бай е-миле!
Сега прочетох, че мака бил 2011 ..в същото изречение е пак "цд-то с пумата".."


Ми то е ОС, а ти говориш за съоръжение, демек за хардуера, а той си е написал какъв е. Под секрет [smilie5] първия i7 излезе 2008-2009 год.
А с каква ОС го е шофирал си е лично негова работа.

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: hose   
Дата:   28-11-16 12:54

Murnau - според мен пък Mountain lion е зенита в ОС-овете... преди години имах челен сблъсък и с Маверикса и се върнах, сега като гледам пак ще се върна...

сега - признавам че има нови неща, които са добри и удобни, но аз лично нито ползвам ай клоуда, нито адоб клауда за да синквам разни файлове, които иначе не можеш да извадиш от шибаното устройство... ;) нито разните такива неща... единствено ми липсва че старото сафари почва да забива и да не отваря някои страници, и някои нови програми не се инсталират... абе шитня отвсякъде... всъщност... ни напред ни назад е положението...

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: Lycan   
Дата:   28-11-16 13:49

пума е несъвместима с интел е-миле!
затова мислех, че се гъбарка

проблем е човек да се замрази във времето, напр. кон сега се гледа трудно :(

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: m.djorov   
Дата:   28-11-16 14:23

Явно се карате заради загуба в превода. Пума === Puma, Mountain lion.
И всеки от двамата май има предвид различна версия.



Публикацията е редактирана (28-11-16 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: picklenose   
Дата:   28-11-16 15:54

Аз също съм с Про 2011 - i7,16 RAM i 256 SSD. Ъпгрейдвам го по старомодния начин от стор-а и от 3 версии на сам съм няма проблеми. Включително и сиерата си тръгна от 1вия път и нямам никакви ленти,засечки и т.н...

Както каза някой - карма, аура... каквото и да е. Същото може да се случи с всякакъв хардуер/софтуер.

Иди на църка и може да се оправи [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   28-11-16 18:04

Като ви чета неволите, колеги, мога да кажа само едно :

iСиктир !!!

На предната страничка имаше една много показателна картинка с две кафенца - Coffee и iCoffee - демек едни и същи лайна, само дето едните са в пъти по-скъпи от другите.

Аман от криворазбран престиж с тия iPaid-устройства ...

Нищо лошо към колегите, просто политиката на Ябълката не ме кефи - ама то и вие трябваше да си знаете - за тия пари даже не ви я дават цяла, а вече нахапана... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: imitev   
Дата:   28-11-16 19:24

Последния пост е абс. безсмислено да го пишеш - iFan нито ще те разберат, нито ще се съгласят с теб...

Кой каквото му е кеф - това да си ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: Krassy   
Дата:   28-11-16 20:05

Имам едни дискове, които искам да си ги направя архивни....
Имам една дикинг станция за ХДД, с УСБ...
Вързвам я на Mac-a и сега чуденката ми е следната - какъв вид формат да направя за най-читаво съхранение на данните [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: Jebediah   
Дата:   28-11-16 20:28

Когато от Адобе си изкарат л@йната за лАЙнукс и без много галимации успея да докарам същото quality и контрол на звука като на мака, тоагава бих з@ебал MacOS-a, до тогава не виждам никакъв еквивалент.
Да не говорим за че от към security и компоненти(не говоря за модела процесори и тн, имам предвид качествените чипове, ресистори, РСВ, дори и пластмасата използване под клавиатурата е в пъти по-качествена от който и да е лаптоп около 2к, за дисплея да не говорим - няма аналог)

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: s_l   
Дата:   28-11-16 22:29

@Krassy - виж инфото за ExFat.
Ще имаш достъп и от двете платформи, освен това е модерна фат и няма ограничения по размер. Има и някои благини, като например старае се да не фрагментира и така..

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: s_l   
Дата:   28-11-16 22:37

А да.. ако решиш да форматираш с ExFat, ползвай windows disk management, а не Мак инструманта. Не е казано че прави винаги проблем, но една беля по-малко. Другото специфично - има NAS устройства, които не поддържат (по подразбиране) този формат, както и стари ОС версии.

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: hose   
Дата:   29-11-16 00:15

за съжаление вече може да се приеме това твърдение - че и двете са същите л*****…

но преди далеч не беше така - 2011 когато за първи път се докоснах до епъл системите бях удивен колко добре и безпроблемно работят… и осъзнах колко години съм се мъчил… е… за съжаление това дойде вече и тук…

ентропията нараства - втори принцип на термодинамиката - всяка система се стреми към хаос - хаоса е най-устойчивото равновесие…


а за това че не може да се замразиш във времето - още снимам на лента - питаш ли ме как е… [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: Murnau   
Дата:   29-11-16 00:16

ntfs
и инсталиране на paragon на уиндоус компа

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: hose   
Дата:   29-11-16 00:33

аз съм така, но с инсталиран парагон на мака…

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-11-16 04:48

Автор: Murnau
Дата: 29-11-16 00:16

ntfs
и инсталиране на paragon на уиндоус компа


Дрън-дрън! Уиндоус поддържа NTFS и никакъв допълнителен софтуер не е нужен.

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: lamerko   
Дата:   29-11-16 05:14

Абе да! Сигурен ли си, че Уиндоус поддържа NTFS [smilie18]

Малко по-сериозно - ако все пак приемем, че NTFS е файловата система на, с която работи Уиндоус, то предполагам чуденките са как да се достъпи такъв дял от друга ОС. По принцип има драйвер за Дарвин на Ейпъл, но е твърде опасен за използване, понеже е зарязан преди доста време. Разни платени драйвери като тези на Paragon (има ги от поне 13-15 години) са стабилизирани, но ако се ползват за достъп до действаща система с Уиндоус - има шанс да счупят нещо, ако се натряскат на криптирани области. За достъп до NAS хранища - добре е да се използват Cloud NAS или NAS с някаква мрежова файлова система, например NFS или CIFS.

Отговори на това съобщение
 Re: macOS Siera... RIP apple...
Автор: s_l   
Дата:   29-11-16 09:51

Може да не се изразих правилно. Нямам предвид да извадиш диска от кутията и да го пъхнеш в NAS-a.. Имах предвид да го свържеш по USB или друг интерфейс към NAS. Т.е. става дума за файловата система на Външен диск, а не НАС. Например аз имам няколко диска и НАС. Когато ми е нужно просто закачам който ми е необходим към него и получавам достъп (мрежови) до ресурса си.
И в този ред на мисли - споменах, че ExFat - съвременна фат със светло бъдеще е единствената фат която оперира без рестрикции и излишно бавене между двете ОС. Нека спомена пак, че ExFat се поддържа от самата операционна система и не е нужна инсталация на допълнителен" софтуер. Изискването е OC да не е прастара / някои устройства не поддържат тази ФАТ, за това е добре да се види към какво ще се свързва въпросният диск.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »