Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Черен петък 2016?
Автор: rlk   
Дата:   20-11-16 07:40

Черен петък е за хора, как да кажа, баламурници. За толкова години само два пъти съм ходил по нощите и то по нареждане на половинката, за да зяпа по-скоро женски боклуци, дори не толкова и да купува. Онлайн не е по-голяма разликата. Много шум само. Винаги каквото съм купувал или съм имал нужда, съм го взимал по друго време, на по-добра цена, без да се "бия" с никой за нещото.

Например последно 2хHDD HGST 4GB NAS по $135/бр. за да си допълня.

В§Н например само пишат, че има намаление, но цените са си същите през останалото време или поне на повечето неща и които се търсят или си заслужават. Например Канон 24-70 искам да си взема, че моя толкова се е износил вътре, че при зумване пръстена не стига до края на 24 или 70-то мм. Но цената не му е мръднала от 100 години, а само ако Канон имат рибейт или нещо подобно ( имам вече три принтера PRO 100 от разните им промоции, двата са в кашоните още ).


Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: vkk1   
Дата:   20-11-16 08:18

"Субсидиите са вредни за икономиката на една страна и са неефективни"

Ами да затворим тогава културата, киното, образованието, здравеопазването, земеделието ...

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: alek200   
Дата:   21-11-16 14:57

А бе тия луди ли са как ще патентоват "черен петък" това кой го позволява това е световен термин ...
Вие сериозно ли говорите?

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: tziko   
Дата:   21-11-16 15:52

Автор: alek200
Дата: 21-11-16 14:57

А бе тия луди ли са как ще патентоват "черен петък" това кой го позволява това е световен термин ...
Вие сериозно ли говорите?



И на мен ми е интересно това. Аз мога ли да патентовам думата "разпродажба" и всички, които правят такава, да ми плащат патентно право за да я залепят на витрините си?

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: alek200   
Дата:   21-11-16 15:57

@tziko

Много добра идея. Още утре ще патентовам думите.
Добре, дам, е*гати, е*ал съм го, добро утро, довиждане, как си, мерси и чао и ще стана богат ахахаа.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: viara123   
Дата:   21-11-16 16:31

Особено с "добро утро" и "довиждане" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: Reader_BG   
Дата:   21-11-16 16:50

И на добро утро ще измислят разновидност в случай, че се наложи. [smile] Както на черния петък:

http://themall.bg/wp-content/uploads/2016/11/blackfriday-slider-171116-bg-1-1024x540.jpg

(макар, че някой адвокат ако реши сигурно може да ги захапе дори за адреса на линка, който е така изписан, че търсачките на Гугъл да ги откриват именно по патентования текст [smile] )

Някой май се интересуваше за Румъния дали е патентовано това? Обикновено, за да се патентова нещо в държава от ЕС се прави проверка дали някоя от другите страни това вече не е запазено. Затова им се е наложило да чакат близо 1.5 год. докато го получат, но пък и никой от големите търговци не се е усетил навремето да го оспори! Преди време на мен ми се наложи да работя с човек от ведомството имено във връзка с един патент и знам, че има хора, които патентоват първо в друга страна от ЕС (понеже става по-бързо), след което го превеждат и тук - в България, отколкото обратното. Не съм в течение на последните промени и дали единния патент за ЕС е вече факт (най-вече разходите по преводи и валидации), но за патентоване на такова словосъчетание не бях чувал, хм, интересно. Определено успяха да изненадат някои от другите търговци.



Публикацията е редактирана (21-11-16 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: steeens   
Дата:   21-11-16 17:41

Черен Петър, ще има в другите магазини, спокойно.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: hose   
Дата:   24-11-16 20:13

и след толкова писане - нещо фотографско ще има ли намалено утре?!

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   24-11-16 20:37

Утре ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-11-16 21:06

Така, ако жената позволи и излезе на изгодна цена мисля да взема едно D7200 за второ тяло... Може ли някой от хората пазаруващи от Англия да дадът читав сайт за фото техника, в който да кажем празнуват Черния Петък както си трябва [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: e-mil   
Дата:   24-11-16 21:53

Автор: tziko
Дата: 21-11-16 15:52
"Аз мога ли да патентовам думата "разпродажба" и всички, които правят такава, да ми плащат патентно право за да я залепят на витрините си?"


Тц! Не можеш, защото думата "разпродажба" отдавна е станала обичайна в говоримия език и Законът за марките забранява такава регистрация. Емаг са успели, защото, когато са подали заявка изразът "Черен петък" още не беше станал толкова популярен.

Но дори и думата да е друга, пак си е голяма играчка да патентоваш марката така, че да важи за всички. Марките не се регистрират със всеобхватно покритие, а за конкретни класове на стоки и услуги по Международния класификатор. И не важат вечно, а трябва ежегодно да ги подновяваш. Примерно Емаг регистрира "Черен петък" само за клас 35, който покрива тяхната търговия.
Тоест регистрацията не важи за абсолютно всички бизнеси, както погрешно се смята.

Затова Булбанк също регистрира "Черен петък" - техните услуги са в друг клас. А освен финанси, извън клас 35 попадат бои, мебели, осветление, играчки, спортни стоки, кръчми, кафенета, финанси, недвижими имоти, ремонти от всякакъв вид, медицина, адвокати, телекоми, транспорт, образование, развлечения... абе много са.
Примерно фотографските услуги са в клас 41 и патентът на Емаг не ги обхваща.

На сайта на патетното ведомство има списък на класовете - Международна класификация на стоките и услугите за регистрация на марки.


Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: chukov   
Дата:   24-11-16 22:35

Какво значи "Ако жената позволи?"

Вие питате ли си жените?

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: catandgoddess   
Дата:   24-11-16 22:41

Питаме[smilie3]

Няма такава стока, пък макар и с отстъпка, дето да си струва цената [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: tziko   
Дата:   24-11-16 22:46

e-mil, изчерпателен както винаги, благодаря за което. [thankyou]

Успех на всички утре![shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-11-16 23:59

Чуков, как няма да ги питаме? Нали ако не питаме ще спим с техниката птвън на терасата, а тераса нямам... Тоя номер, че всяко тяло или обектив е под 100лв. при моята вече не върви [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: pdimitrov   
Дата:   25-11-16 01:39

В немския Амазон има Canon 10-18mm за 177€, цял ден :)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: марвес   
Дата:   25-11-16 06:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: venciwideo   
Дата:   25-11-16 06:33

хубу де... какво толкова да пуснете един

линк

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: h_bio   
Дата:   25-11-16 09:13

Пеераси са. Как може нещо да се изчерпи докато ти е в количката? Начи те си прецакват клиентите, които искат да купят повече артикули на един път.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: марвес   
Дата:   25-11-16 09:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: Capolavoro   
Дата:   25-11-16 09:49

Знаещи повече от мен съфорумци, ако някъде видите евтина светкавица за Nikon D3100, по възможност с малки размери, моля дайте ми линк.
Нужно ми е да заместя вградената, като не търся кой знае какво надграждане в качеството, по-скоро евтина алтернатива на скъпия ремонт, който ми се налага да правя.



Публикацията е редактирана (25-11-16 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: krist   
Дата:   25-11-16 09:50

Да подновя въпроса на PhotoBo: D7200 някъде да го виждате изгодно?

Иначе, тия от Емаг, що не вземат да патентоват само думата "петък", че гле'й някакви наглеци взели и написали "Големият петък" и пак ги прецакали, горките! Даже всички дни от седмицата да патентоват, и думичката "уикенд" също! Нема такава държава (като се дистанцирам от оня, дето популяризира въпросния израз)...

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: Riel   
Дата:   25-11-16 10:02

Canon EF 70-300DO IS - за 500GBP от parkcameras.com

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък 2016?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-11-16 12:27

И от този петък файдата клони към абсолютната нула...сиреч с отрицателна стойност...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Абе както каза един колега някъде по-горе в темата - черния петък си е за баламурниците...ай наздраве. Аз ще пия едно к'во да е за 50ката дето я намалили с 30лв, обаче я нямаааа
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »