Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Проверка за фронт/бек фокус
Автор: colorphoto   
Дата:   13-11-16 19:28

Не настройват обективите в Профайлд,а тялото към обектива

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за фронт/бек фокус
Автор: victory13   
Дата:   13-11-16 22:14

Ами ако с твърди обективи е ок тялото, защо изобщо е необходимо да се бъзика [smilie8] заради някакъв тъмен зум...
Което отново вади на преден план "онази" тема на Бони за чистенето на фокусния сензор [cool]
Преди 2 месеца си дадох тялото на Профайлд заради сервизни акции, макар че не бях видял и един от сервизираните проблеми. просто му изтича гаранцията скоро /макар че мисля акцията е и за тела извън гаранция/. Нека да подменят там, щом така са решили, нов затвор кой ти дава без пари [cool] ...
Имам точно един зум, който не е толкова тъмен, и много ме дразнеха безфокусните снимки с него... Закачих го преди 2 дни, и нещото реже като бръснач. Най-вероятно и фокусния сензор е най-малкото почистен, което даде моментален резултат. Корекциите за твърдите обективи са си същите, което ме навежда на мисълта, че фокусния сензор не е сменян и коригиран. Смятам да му обърна внимание скоро лично [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за фронт/бек фокус
Автор: Binjo_o   
Дата:   13-11-16 22:19

Я, аз досега си мислех че настройката се задава от тялото но на практика се изпълнява от самият обектив.
Най просто казано - мръдни повече, мръдни по малко и мотора в тялото/обектива изпълнява.

А когато има запаметена корекция тогава и обектива се записва. Интересно явно тялото се обучава за различни обективи или ? Сериозно ми стана интересно не се ебавам :)



Публикацията е редактирана (13-11-16 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за фронт/бек фокус
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   13-11-16 22:32

Тялото се обучава, ама при D500.
Иначе при останалите тела му даваш компенсация, т.е. колко в повече или по-малко да подаде на мотора, след като фокусира на обект. До преди D500 това става само и единствено по хамалския начин с чартове и да пробваш на ръка различни числа.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за фронт/бек фокус
Автор: Synthy   
Дата:   14-11-16 09:22

Да, Binjo_o, тялото се обучава за различни обективи. Записва кой е обектива и си пази корекциите за него. Д300 може да запише 12 такива къстъм настройки, т.е. за 12 обектива (автофокусни). Има и дифолтна корекция, която важи за тялото по принцип. При Д300 става както Dimitar.Tzankov каза - по хамалският начин с карта и купища измервания.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за фронт/бек фокус
Автор: Synthy   
Дата:   14-11-16 10:58

На мен ми е любопитно, как точно става настройката на обектива, ако той има проблем? Някъде под корпуса има нещо за настройка, или по друг начин го правят?

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за фронт/бек фокус
Автор: Dimitar.tzankov   
Дата:   14-11-16 11:25

Софтуерно, в Setup менюто.
Просто сигнала "мръдни N зъба напред" става "мръдни N+X зъба напред". Или нещо от сорта. X може да е отрицателно число.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за фронт/бек фокус
Автор: Synthy   
Дата:   14-11-16 12:08

Не не, в сервиза казаха, че ако обектива има тези симптоми, за които говоря, те ще го настроят - само обектива, което е различно от напасването на обектив-тяло двойката! Това е различно от опцията, за която говориш. Нея и сам мога да пипна със скалата, но в обектива според мен няма как да човъркам. За това питам - как се настройва само обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за фронт/бек фокус
Автор: colorphoto   
Дата:   15-11-16 18:10

Ами възможността чрез шестограмното винтче в страни от огледалото да се прави корекция на ъгъла на огледалата и чрез вторичното /автофокусно/ огледалце да се променя стойността на автофокуса.

Това е хардуерна възможност от тялото и се използва при моделите без корекция на АФ от менюто,а ако се наложи и при останалите тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка за фронт/бек фокус
Автор: zbonev   
Дата:   15-11-16 20:46

Това не го прави, ако бутнеш огледалото, както ти е писал колегата ще имаш само централна точка, която работи. Този обектив явно има нужда от калибрация без участието на тялото. Иначе аз използвам ДотТюн, което е и принципа да автокалибрацията на новите Д500, Д5; прави се замерване на корекциата на късата и дългата част и се внася усреднена поправка или според предпочитанията на дълго или късо фокусно разстояние. Всякакво бутане на огледалото и трите винта на сензора са решения, които не се правят нормално, само за корекция на фокуса. В сервиза ще ти калибрират обектива, останалото с корекцията от тялото. Успех.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »