Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: camelasign   
Дата:   08-11-16 00:01

itilien, в моя случай две от снимките ми бяха подписани с авторство агенциите БГНЕС и КРОС. Нещата се промениха само след едно обаждане много, ама много бързо + заплащане...НГ разпространява снимката и носи отговорност (дължи обезщетение) за това. После, ако иска НГ да си съди псевдо авторите за своите разноски. Както и ако някой търгува или купува крадена техника без да знае, че е крадена, от това правото не се интересува. Крадена ли е, крадена е. Разпространена ли е крадена снимка с печалбите от това. Разпространена е. А бай ганьовщина е да се краде и да се търгува с крадени вещи, а не търсенето на правата от страна на автора.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: lamerko   
Дата:   08-11-16 00:20

Абе какъв съд ве хора. На първо място не може да се седи НГ - както вече бе споменато, те са си вързали гащите с декларациите. На второ място - става въпрос за ДЕТСКИ конкурс. Хлапето на снимката изглежда не по-голямо от 12 години, което го прави малолетно, а от там нататък всичко е размито юридически. Вярно, че родителите имат попечителство, но те не са отговорни за всяко нещо, което направи детето им. Включително убийство. Едно подобно дело най-вероятно ще бъде прекратено още на предваителния етап, понеже всъщност няма КОГО да съдиш.

И не забравяйте - става въпрос за деца. Грозна постъпка, може би провокирана или изцяло режисирана от родителите, но за мен е напълно достатъчно наказание отнемането на наградата, което и без това ще доведе до достатъчно голям психически шок.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: pachok   
Дата:   08-11-16 00:47

Karola - не съм те обвинявал в нищо, използвах думата "може", тъй като съм виждал подобни неща - съвместна работа, подпомагане по приятелски или роднински и тн. и не ми се щеше да се хвърлят обвинения за кражба, преди някоя от страните да е изразила официално становището си. Аз лично не одобрявам нито кржбите, нито гласуването за конкурси през фейсбук, нито "екипната" работа, тъй като по този начин се ощетяват останалите участници в подобни мероприятия, но се надявах вътрешно да не е най-лошият възможен вариант, а именно кражба на чуждо произведение.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: e-mil   
Дата:   08-11-16 01:14

Автор: camelasign
Дата: 08-11-16 00:01
"Както и ако някой търгува или купува крадена техника без да знае, че е крадена, от това правото не се интересува. Крадена ли е, крадена е."


Всъщност правото се интересува, а ти отново имаш грешна представа за правото.

Ако купиш крадена вещ без да знаеш, че е крадена тя е твоя. Ако в тригодишен срок собственикът си я познае и я поиска от теб, му я връщаш (или я даваш на полицията да разследва кражбата). Не носиш отговорност, той не те съди и не му дължиш обезщетение... просто я връщаш.
Но ако през тези три години никой не я поиска я придобиваш по давност.

Помниш ли, че наскоро в една тема те посъветвах да прочетеш Закона за собствеността от времето на социализма? Той сега е променен, но още е в сила. Ми вземи пък го прочети най-сетне!

 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: ceco   
Дата:   08-11-16 01:22

Срамна история! Да не повярва човек, че това може да се случи, и то в детски конкурс!?? Единственото позитивно в случая е, че някой тук е забелязал сравнително на време това несъответствие в авторството - резултат на потенциална кражба, и е отворил веднага тази тема, та бързо се изясни случката. Заслужава поздравления авторът на темата, а не упреци, че едва ли не вдигал много шум за нищо ...

В противен случай тази снимка (и нейната малка "авторка") отиваха на следващия, международен етап от конкурса, там вече щеше да е на друго ниво резилът! Не че сега е малък ...

Ех, видите ли, "детска работа", може би (дано да е така), но ако и родителското тяло има пръст в тази работа? Не коментирам правните последици, защото нямам нужната компетентност в тази област.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: CDman   
Дата:   08-11-16 09:33

Като баща на деца на подобна възраст като тази на спечелилата с крадена снимка конкурса апелирам към авторката на снимката да се свърже с родителите и момиченцето и да решат проблема без да го разгласяват повече.

Тези, които са родители ще ме разберат.

 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: h_bio   
Дата:   08-11-16 09:56

Наиситина е добре при този казус, потърпевшия автор, а и всички ние(като възрастни) да сме малко по-снизходителни. Става въпрос за дете. Грешката може би е на родителите, но емоционалните последствия от тази грешка (и раздухването и) са за детето. Може би то чете тук!?

Не искам да си помисля какви емоции и действия могат да предизвикат на тази възраст чувството за вина и постоянното и припомняне.
Това ще е добър урок за нея и без специални действия и без да се въвлича NG И т.н. Все пак става въпрос просто за една снимка и за морални щети и категории. Нека да за пазим морала си.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: peter_m   
Дата:   08-11-16 10:00

морал морал ... взело е пари за кражбата. детето или родителите ...

как щяло да се почувства детето ... а как се чувства, че печели с кражба - сигурно е много щастливо [smilie11]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: penco   
Дата:   08-11-16 10:00

Абсолютно съм убеден, че родител на детето е в основата на шашмата, тъй като е абсурд дете на тази възраст да се интересува от NG, по-скоро баща му. Предвид предполагаемата родителска възраст, определено е и активен FB потребител...
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: h_bio   
Дата:   08-11-16 10:12

Айде стига с тази кражба. Детето вероятно още няма в главати си адекватни представи за категории като авторско право и т.н. То голяма част от пишештите тук ги нямат (или си купувате вискчата музика, филми и софтуер?).
Затова смятам, че това е добър урок за нея и без ненужното натякване. Осъзнавам, че всеки от нас тук взима фотографията насериозно и цени всеки кадър. Въпреки това, най-малък проблем тук има авторът на снимката, защото това е само една снимка. Нищо изключително (нямам предвид фотографски).
Аз бих се свързал с родителите на детете и бих ги попмолил те да се свържат с NG и да изтеглят сниката от конкурса и да върнат награата. Толквоа е просто. Целия този шум тука е просто смешен ( и дано си остане такъв, а не да стане трагичен). Все едно някой е изнесъл милиони в бидони.
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.