Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Първо място с крадена снимка?
Автор: camelasign   
Дата:   07-11-16 18:25

http://www.nationalgeographic.bg/?cid=127&article=4998&img=13546#img


https://www.facebook.com/PhotosByMonikaGeorgieva/
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: camelasign   
Дата:   07-11-16 18:31

във фейсбук страницата на Моника Георгиева потърсете по дума "Овеч" 5.10.2014г

в страницата на конкурса I място в категория "На почивка"
Пламена Колева 05.11.2016г
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: pstoev   
Дата:   07-11-16 18:31

дай по-точен линк...
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   07-11-16 18:32

Сигнализирайте на National Geographic,
тук няма какво да направим.[smilie2]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: lamerko   
Дата:   07-11-16 18:34

Тук са призьорите
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: steeens   
Дата:   07-11-16 18:36

Не виждам къде е "крадената" снимка, пробвай пак.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   07-11-16 18:39

https://500px.com/monikageorgieva


Може да видите тук,че снимката е на Моника.



Публикацията е редактирана (07-11-16 18:41)
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: camelasign   
Дата:   07-11-16 18:40

линковете си работят, просто във фейсбук направете сърч на страницата на Моника Георгиева с думата овеч...иначе директен линк става много дълъг и сайта не ми позволява да го публикувам
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: asahi   
Дата:   07-11-16 18:41

Намерихте ли врага? Изобличихте ли го? Това извиси ли ви духовно?
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: samurai2   
Дата:   07-11-16 18:42


толкова сложно да се намери .ето ти steeens

в албум Landscapes
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: steeens   
Дата:   07-11-16 18:43

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/10702066_336792853159038_8996493059528317787_n.jpg?oh=...


 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: steeens   
Дата:   07-11-16 18:46

Еваларка, чесно... за съжаление май автора е прав. Браво Нешанъл, браво Географик...[beer] [beer] [beer]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: pachok   
Дата:   07-11-16 18:47

Ей го линка , една и съща е снимката, ама незнам крал ли е някой и какви са подробностите.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: camelasign   
Дата:   07-11-16 18:47

asahi да се краде е престъпление
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: Pavlov   
Дата:   07-11-16 18:57

Гадост ... [smilie9]
Това е снимката в профила на авторката тук, във Фото форум. Може да се види кога е качена.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: quazimodo   
Дата:   07-11-16 19:01

Какъв е извода - По-добре е да се краде от чужди форуми. По-трудно ще те хванат.[smilie5] [smilie5] [smilie5] !



Публикацията е редактирана (07-11-16 19:02)
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: gbrain   
Дата:   07-11-16 19:04

Интересно, днеска случайно посетих българския НГ сайт и ето пак измама, от малки още, президента няма да ни оправи [smilie5] [smilie5]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: pachok   
Дата:   07-11-16 19:29

Може двете да са приятелки и да действат в комбина :-)
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: gbrain   
Дата:   07-11-16 19:30

Е дано, че се отчайвам вече
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: mmjm   
Дата:   07-11-16 19:34

Не виждам реакция и от авторката на снимката, май алармата ще се окаже много прибързана.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: мара   
Дата:   07-11-16 20:04

Автор: pachok
Дата: 07-11-16 19:29

Може двете да са приятелки и да действат в комбина :-)


и на мен ми мина това през ума първо.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: Pavlov   
Дата:   07-11-16 20:22

pachok написа:
> Може двете да са приятелки и да
> действат в комбина :-)

Е айде стига глупости .... [smilie2]
Авторката е уведомена, писахме и двамата на NG България, чакаме реакция.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: Karola   
Дата:   07-11-16 20:25

Здравейте! Аз съм авторът на въпросната открадната снимка и съм предприела съответните мерки, свързвайки се в National Geographic! В момента чакам тяхното официално становище по темата, изпратила съм им оригиналния кадър. Обвиненията, че съм приятелка с въпросното момиче са повече от нелепи и обидни! Достатъчно потресаващ и обиден за мен бе също фактът, че попадам в тази ситуация!
Приятна вечер!
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: camelasign   
Дата:   07-11-16 20:32

Успех Karola! Няма да затварям темата засега, ако решите да споделите как са се развили събитията.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: mmjm   
Дата:   07-11-16 20:49

Здравейте Karola, съжалявам за неприятната ситуация в която сте попаднали, моля не приемайте изказаната възможност за съвместна творба, като укор или обвинение. В екипната работа няма нищо лошо и обидно, поради факта, че става дума за детски конкурс, не ми се искаше да вярвам, че има нечестна игра, затова изразих подобно предположение. Още веднъж изразявам съжаление, учудване и притеснение, че деца си служат с подобни средства. Желая Ви успех и справедливо разрешаване на ситуацията.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: gbrain   
Дата:   07-11-16 20:50

Автор: Karola
Дата: 07-11-16 20:25

"Обвиненията, че съм приятелка с въпросното момиче са повече от нелепи и обидни!"


Това не са обвинения, pachok се надяваше и е имал вяра в доброто, всичко да е морално, но уви. Въпреки това, начинът, по-който реагирате Карола е малко "нажежен" според мен, може би малко снизходителност няма да е зле[smilie8]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   07-11-16 20:53

Ако има по-тъпо нещо от това да ти откраднат снимка, това е крадеца да спечели първо място с нея, а автора да не е участвал там ...
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: samurai2   
Дата:   07-11-16 20:54

Автор: gbrain [smilie24]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: papadok   
Дата:   07-11-16 21:01

Ама и вие па сте едни... малка е тинейджърката още, неопитна - набрала си банани от форума и я фанаха. Ще порасне - ще се научи да краде безнаказано.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: lucky55   
Дата:   07-11-16 21:08

papadok написа:

> Ще порасне - ще се научи да
> краде безнаказано.

[smilie10]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: Karola   
Дата:   07-11-16 21:16

Смятам, че реагирам повече от спокойно, предвид ситуацията. :) Благодаря за съпричастността.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: camelasign   
Дата:   07-11-16 21:22

Karola...преди всичко, най-напред ви съветвам да говорите с адвокат. Ситуацията е такава, че имате право на голямо парично обезщетение и без съмнение някой ще го плати за да избегне скандала.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   07-11-16 21:29

И кой ще го плати? Във всички конкурси, в общите правила пише, че участващия САМ гарантира авторството на творбата. Така, че ще си измият ръцете с детето, ще му отнемат наградата и всичко ще е дотук от страна на организатора. Вече дали Karola ще задълбае и ще иска нещо повече от детето си е нейно право и желание. Но не знам дали си струва... Мисля, че срама на детето от родители, приятели и т.н. ще е достатъчен. А ако по принцип така си действа и родителите не са я възпитали по друг начин, то тогава... [beer] [beer] [beer]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: Karola   
Дата:   07-11-16 21:31

От National Geographic обявиха, че има подписана декларация за авторство на снимката. По-потресаващото за мен в този случай е, че най-вероятно родителите стоят в основата на цялата тази нелепа кражба. В какъв свят живеем?
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: camelasign   
Дата:   07-11-16 21:33

DidiAndreeva каквото и да пише в условията скандала ще е за сметка на медията, а тя пари има. Ако централата на изданието научи ще има много дърпане на уши и може би уволнения...то това си е направо световен скандал



Публикацията е редактирана (07-11-16 21:33)
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: Krassy   
Дата:   07-11-16 21:33

Нито една медия няма да ти защити интересите [smilie7]
Спора е менду теб и крадеца...
NG само ще чакат резултата [smilie5]
Те не са виновни...
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   07-11-16 21:35

Наистина ли си толкова наивен и си мислиш, че това е единствения такъв случай. Със сигурност на организатора му се е случвало и друг път, затова е и тази декларация, която подписват участващите. Дали ще навреди на имиджа на медията ... всяко чудо за 3 дни, и ПР-ската максима- лоша реклама няма [beer]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: peter_m   
Дата:   07-11-16 21:37

http://www.nationalgeographic.bg/?cid=111&article=4998

май вече не е на първо място ...

Но наградата е връчена - до колкото виждам 300лв + абонамент ...



Публикацията е редактирана (07-11-16 21:40)
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: Krassy   
Дата:   07-11-16 21:44

camelasign, организатора си е вързал гащите 3 пъти ... и тиранти си е сложил [smilie7]

Той не може да лови вещици за всяка една подадена от хилядите снимки.
Проблема е на ощетеният...
Ако крадеца е от България... може да си го отнесе сериозно [smilie7]
Но си е ходене по мъките. И трябва да си търсят авторите правата, аз подкрепям това...

Само споделям, че не е нужно да се заблуждаваме, че щом NG са голяма фирма, ще падне голям келепир от тази ситуация...
Въпроса е по скоро принципен... и финансов, разбира се [smilie6]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   07-11-16 21:50

И имайте предвид, че обвиняемият е под 18 години, което доста ще затрудни съдебния процес [beer] [beer] [beer]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: camelasign   
Дата:   07-11-16 22:06

абе един подходящ адвокат може да направи чудеса, да не говорим какво може да направи един пр специалист преди това...една статия, (която после медиите препечатват) едно участие в радио или телевизия и скандала като снежна топка почва да мачка имиджа
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: мара   
Дата:   07-11-16 22:09

ама, че свинщина...
на снимката, която беше някъде тук, в някой от линковете, карола изглеждаше много малка. щеше ми се да излезе, че е екипна работа...
та не е обида, определено! ...да кажем, че е просто няква форма на умишлена глупост от моя страна. сега ми се ще барем родителите да не са набъркани в тия ла.на, щото е особено гадно, когато получи човек неопровержимо доказателство, че съществува такава линия на възпитание.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: radikyokushin   
Дата:   07-11-16 22:24

camelasign, пишеш пълни глупости!
Първо се замисли, имат ли наистина вина NG, за да ги съди авторката на снимката!?!
Какъв адвокат какви пет лева са ти в главата?!?
Изказванията ти са абсолютна байганьовщина - "...а бе, те може и да не са виновни, но са голяма медия и що да не изкараме пари от тях... Келепир да има!"

[smilie23]

Казуса не е чисто правен заради обстоятелството, че в случая е замесено дете, което прави нещата далеч по-деликатни.
Бих посъветвал авторката на снимката да влезе в контакт с детето, а най-добре с родителите му (тъй като то е непълнолетно и не носи никаква отговорност в случая) и да изяснят ситуацията.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: camelasign   
Дата:   07-11-16 22:33

radikyokushin На теб крали ли са ти снимка? На мен, да. Няколко снимки. 5-6 медии. Ползвали ги с години без да знам. Да ти опиша ли чувството? Знаеш ли какво се случва само като им се обадиш, без адвокат само от първите думи... гашите им треперят. Никога не участвам в подобни конкурси, защото те винаги ощетяват авторите. Получават за няколко стотин лева награди, стотици снимки с които правят каквото си искат без да плащат. Това е експоатация, а в случая и на детски труд. Не ме интересува как ти се струва, но заставам изцяло на страната на автора, който без съмнение е морално ощетен. Адвокатите ще кажат какво и как. Но медията определено не е извършила контрол над авторството, иначе лесно щеше да установи кражбата. А децата имат родители, които трябва да са наясно били ли са там семейно и тази снимка тяхното отроче ли е направило. Би трябвало НГ да искат и някакви декларации от родителите. Аз се съмнявам в честноста на НГ, защото лесно може да се провери с каква камера детето е "направило" снимката и това да е заложено в условията. Не детето е направило достояние за холяди зрители снимката, а НГ и те носят цялата отговорност, включително и ако са използвали подвеждащ договор.



Публикацията е редактирана (07-11-16 22:42)
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: itilien   
Дата:   07-11-16 22:39

На медията не и е работа да контролира автоството. Да не говорим, че е невъзможно да се направи. Затова има декларации направени, за да заявиш автоството си.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: camelasign   
Дата:   07-11-16 22:43

itilien, Чудно защо тогава крадените снимки от интернет ги плаща медията, която ги е публикувала без право, включително и всички съдебни разноски. Скоро имаше тема за това. Медията носи отговорност.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: ecobo   
Дата:   07-11-16 22:44

Само не си мислете, че детето самò е надробило кашата. Родителите са го направили и това е 100% сигурно. А ако въпросната декларация не е подписана от родител/ите, тя няма правна стойност, и контрата остава в НГ.
Изобщо- гнусна история. И то не заради самата кражба, а заради начина по който е направена и заради това, че някой е подвел жестоко това дете.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   07-11-16 22:48

"Автор на изпратените за участие в конкурса фотографиии трябва да бъде детето – участник в конкурса. След определянето на класирането във всяка категория, родителите/настойниците на заелите I, II и III място участници следва да попълнят предоставена от СББ Медиа АД декларация по образец, удостоверяваща авторството върху фотографията на детето – участник, и позволяваща публикуването на фотографията от списания National Geographic KIDS България и National Geographic България, включително в дигиталните версии на изданията, на страницата на конкурса и на www.nationalgeographic.bg , както и на официалните фейсбук страници на сп. National Geographic KIDS България и сп. National Geographic България, и използването й във връзка с провеждането, отразяването и популяризирането на Международния фотографски конкурс на National Geographic. В случай, че родител/настойник не попълни тази декларация, съответната фотография ще бъде извадена от класирането."


Част от правилата на конкурса. НГ са си вързали гащите, както и по-нагоре споменах това не им е прецедент и са се погрижили да нямат правни отношения във връзка с авторството. [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: itilien   
Дата:   07-11-16 23:20

camelasign - двете неща нямат нищо общо. Когато една медия е ползвала снимка без разрешение, то тя си отговаря. Когато обаче на една медия и изпращат снимка, за която авторството е декларирано, то тя не може да отговаря. Със същия успех ако първата медия купи снимка от човек, който декларира, че е негова, но всъщност не е, тогава въпросния човек ще е отговорен, а не медията.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: nyamago   
Дата:   07-11-16 23:58

Прекупвачите на крадени стоки носят ли отговорност? Оправдание ли е, че те самите не са крали? (Не съм юрист, но съм сигурен, че НЕ Е оправдание и носят отговорност).

Ако не са знаели, че стоката е крадена - (а) носят ли отговорност? и (б) как се доказва, че не са знаели? Тук наистина само юрист може надеждно да обясни.

С 'връзването на гащите' с тези декларации за авторство НГ (и медиите изобщо) целт да ДОКАЖАТ, че не са знаели за крадения произход на авторството. И май излиза да са (технически) невинни.

НО:

Ако СЛЕД изобличаването на измамата те все пак публикуват снимката (или друг обект на авторско право - картина, текст и пр.) - стават съучастници и дори направо крадци независимо от предходната кражба. Тогава биха дължали обезщетение и не е лошо оригиалният автор ДА СЛЕДИ дали все пак въпросната снимка няма да се появи някъде по страниците или сайтовете им.
- - -

Иначе НГ носи само 'морална' отговорност, съчетана със загриженост за собствената си репутация. По тази линия могат:

- Да отнемат дадени вече награди (това юридически не са длъжни ако не публикуват наградената снимка, но 'морално' и за репутацията е задължително).

- Да лишат нарушителя от право на участие в бъдещи техни конкурси, за фиксиран срок или завинаги. Пак не са длъжни и пак имат достатъчно мотиви да го направят.

- Да разгласят широко случката в собствените си медийни канали (издания, сайтове и пр.) както и в други медии - за да знаят и други организатори на конкурси самоличността на измамника - нежелан в проявите им (и потенциално блокиран и другаде). Това може нямому да звучи жестоко за едно 'невинно' дете, но да са мислили родителите му. Наказанията не са 'отмъщения', а поука за други в бъдеще.
= = = = =

Като цяло доста жалка история, дори гадна [smilie2]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: camelasign   
Дата:   08-11-16 00:01

itilien, в моя случай две от снимките ми бяха подписани с авторство агенциите БГНЕС и КРОС. Нещата се промениха само след едно обаждане много, ама много бързо + заплащане...НГ разпространява снимката и носи отговорност (дължи обезщетение) за това. После, ако иска НГ да си съди псевдо авторите за своите разноски. Както и ако някой търгува или купува крадена техника без да знае, че е крадена, от това правото не се интересува. Крадена ли е, крадена е. Разпространена ли е крадена снимка с печалбите от това. Разпространена е. А бай ганьовщина е да се краде и да се търгува с крадени вещи, а не търсенето на правата от страна на автора.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: lamerko   
Дата:   08-11-16 00:20

Абе какъв съд ве хора. На първо място не може да се седи НГ - както вече бе споменато, те са си вързали гащите с декларациите. На второ място - става въпрос за ДЕТСКИ конкурс. Хлапето на снимката изглежда не по-голямо от 12 години, което го прави малолетно, а от там нататък всичко е размито юридически. Вярно, че родителите имат попечителство, но те не са отговорни за всяко нещо, което направи детето им. Включително убийство. Едно подобно дело най-вероятно ще бъде прекратено още на предваителния етап, понеже всъщност няма КОГО да съдиш.

И не забравяйте - става въпрос за деца. Грозна постъпка, може би провокирана или изцяло режисирана от родителите, но за мен е напълно достатъчно наказание отнемането на наградата, което и без това ще доведе до достатъчно голям психически шок.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: pachok   
Дата:   08-11-16 00:47

Karola - не съм те обвинявал в нищо, използвах думата "може", тъй като съм виждал подобни неща - съвместна работа, подпомагане по приятелски или роднински и тн. и не ми се щеше да се хвърлят обвинения за кражба, преди някоя от страните да е изразила официално становището си. Аз лично не одобрявам нито кржбите, нито гласуването за конкурси през фейсбук, нито "екипната" работа, тъй като по този начин се ощетяват останалите участници в подобни мероприятия, но се надявах вътрешно да не е най-лошият възможен вариант, а именно кражба на чуждо произведение.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: e-mil   
Дата:   08-11-16 01:14

Автор: camelasign
Дата: 08-11-16 00:01
"Както и ако някой търгува или купува крадена техника без да знае, че е крадена, от това правото не се интересува. Крадена ли е, крадена е."


Всъщност правото се интересува, а ти отново имаш грешна представа за правото.

Ако купиш крадена вещ без да знаеш, че е крадена тя е твоя. Ако в тригодишен срок собственикът си я познае и я поиска от теб, му я връщаш (или я даваш на полицията да разследва кражбата). Не носиш отговорност, той не те съди и не му дължиш обезщетение... просто я връщаш.
Но ако през тези три години никой не я поиска я придобиваш по давност.

Помниш ли, че наскоро в една тема те посъветвах да прочетеш Закона за собствеността от времето на социализма? Той сега е променен, но още е в сила. Ми вземи пък го прочети най-сетне!

 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: ceco   
Дата:   08-11-16 01:22

Срамна история! Да не повярва човек, че това може да се случи, и то в детски конкурс!?? Единственото позитивно в случая е, че някой тук е забелязал сравнително на време това несъответствие в авторството - резултат на потенциална кражба, и е отворил веднага тази тема, та бързо се изясни случката. Заслужава поздравления авторът на темата, а не упреци, че едва ли не вдигал много шум за нищо ...

В противен случай тази снимка (и нейната малка "авторка") отиваха на следващия, международен етап от конкурса, там вече щеше да е на друго ниво резилът! Не че сега е малък ...

Ех, видите ли, "детска работа", може би (дано да е така), но ако и родителското тяло има пръст в тази работа? Не коментирам правните последици, защото нямам нужната компетентност в тази област.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: CDman   
Дата:   08-11-16 09:33

Като баща на деца на подобна възраст като тази на спечелилата с крадена снимка конкурса апелирам към авторката на снимката да се свърже с родителите и момиченцето и да решат проблема без да го разгласяват повече.

Тези, които са родители ще ме разберат.

 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: h_bio   
Дата:   08-11-16 09:56

Наиситина е добре при този казус, потърпевшия автор, а и всички ние(като възрастни) да сме малко по-снизходителни. Става въпрос за дете. Грешката може би е на родителите, но емоционалните последствия от тази грешка (и раздухването и) са за детето. Може би то чете тук!?

Не искам да си помисля какви емоции и действия могат да предизвикат на тази възраст чувството за вина и постоянното и припомняне.
Това ще е добър урок за нея и без специални действия и без да се въвлича NG И т.н. Все пак става въпрос просто за една снимка и за морални щети и категории. Нека да за пазим морала си.
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: peter_m   
Дата:   08-11-16 10:00

морал морал ... взело е пари за кражбата. детето или родителите ...

как щяло да се почувства детето ... а как се чувства, че печели с кражба - сигурно е много щастливо [smilie11]
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: penco   
Дата:   08-11-16 10:00

Абсолютно съм убеден, че родител на детето е в основата на шашмата, тъй като е абсурд дете на тази възраст да се интересува от NG, по-скоро баща му. Предвид предполагаемата родителска възраст, определено е и активен FB потребител...
 Re: Първо място с крадена снимка?
Автор: h_bio   
Дата:   08-11-16 10:12

Айде стига с тази кражба. Детето вероятно още няма в главати си адекватни представи за категории като авторско право и т.н. То голяма част от пишештите тук ги нямат (или си купувате вискчата музика, филми и софтуер?).
Затова смятам, че това е добър урок за нея и без ненужното натякване. Осъзнавам, че всеки от нас тук взима фотографията насериозно и цени всеки кадър. Въпреки това, най-малък проблем тук има авторът на снимката, защото това е само една снимка. Нищо изключително (нямам предвид фотографски).
Аз бих се свързал с родителите на детете и бих ги попмолил те да се свържат с NG и да изтеглят сниката от конкурса и да върнат награата. Толквоа е просто. Целия този шум тука е просто смешен ( и дано си остане такъв, а не да стане трагичен). Все едно някой е изнесъл милиони в бидони.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.