Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Lumix TZ55 не фокусира винаги
Автор: Synthy   
Дата:   03-11-16 06:38

Привет,
сдобих се с Panasonic TZ55. Проблема му е (поне според мен си е проблем), че като е на макс широк обектив много рядко успява да фокусира. Съвсем леко обаче зумна ли - вече фокусира както трябва. На Макс зуум отново най-често не фокусира, и това е основно при една фокусна зона. При 21 повечето пъти няма проблем, но там също съм се случва да не уцели фокуса. При видео заснемане фокуса си работи нормално (поне засега). Това поведение според мен не е нормално. В кадрите има контрастни зони за да успее да фокусира. Мога ли да направя нещо за да се оправи положението, или да търся сервиз? И ако трябва да ходи до сервиза - кой е той?

П.С.
Апарата не е гаранционен.

 Re: Lumix TZ55 не фокусира винаги
Автор: марвес   
Дата:   03-11-16 07:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Lumix TZ55 не фокусира винаги
Автор: Synthy   
Дата:   03-11-16 09:29

ЛАС сервиз, ПАН сервиз и Бушона отпадат като вариант. Прекалено много негативни отзиви има за тях. Някои от тях лично съм ползвал и добавям своето мнение към тях.
Лично на мен ми прилича на софтуерен проблем, защото в останалият диапазон, не описан по-горе фокуса си е чудесен, както и при видеото.
 Re: Lumix TZ55 не фокусира винаги
Автор: crocodile   
Дата:   03-11-16 10:00

Тези апарати не се ремонтират лесно и и ремонта може да излезе колкото апарата. Не очаквай и чудеса с фокуса в този клас апарати.
Нормално е при апаратите с голям зум от този тип да имат по трудно фокусиране на широко и дълго , особенно в дългия край.
Имал съм LX3 , LX5 и с тях проблеми не съм имал но те имат по качествена и светла оптика и по малък диапазон на обекива.
Със FZ 35 имах проблеми с бавния фокус в дългия край , за това и се отказах от суперзумове .
 Re: Lumix TZ55 не фокусира винаги
Автор: iasen2   
Дата:   03-11-16 10:09

Изписва ли грешки на дисплея ?
 Re: Lumix TZ55 не фокусира винаги
Автор: Synthy   
Дата:   03-11-16 10:47

Не, грешка не изписва. Просто казва, че не може да фокусира (червената пунктирана рамка, с обяснения 0.5mm - ~).

Това със супер зумовете не го знаех. Досега не съм имал повече от 6х и не съм се сблъсквал с подобно нещо.
 Re: Lumix TZ55 не фокусира винаги
Автор: steeens   
Дата:   03-11-16 11:26

Според мен нищо му няма на апарата. Това си е нормално поведение, за подобни апарати. Току що направих няколко теста с две ФЗ-тки. Положението е подобно, въпреки по-добрите обективи. Ползвай си апарата с кеф и не търси кусури, ще ги намериш винаги...Понякога даже и апарата да не успее да фокусира, в зависимост от обекта който снимаш, може да стане читава снимка...
Пробвай като е на една фокусна зона и я насочиш в контрастен обект в кадъра какво се получава. Ако и тогава не ще да фокусира, тогава може и да има някакъв проблем.
 Re: Lumix TZ55 не фокусира винаги
Автор: Synthy   
Дата:   03-11-16 13:05

Като я насоча зоната в контрастен обект, ако е на мин. зуум не фокусира. Малко да зуумна (все още показва х1.0) и вече започва да фокусира, но пак понякога не иска. На 1.1 вече и нагоре няма проблем. Сега видях, че има нова версия на фърмуера. Ще го ъпдейтна, пък може и да се оправи. Продължавам да си мисля, че е софтуерен проблем.

Edit: Софтуерен проблем 100%. Току що ъпдейтнах софтуера и всичко си дойде на мястото [cool]. Благодаря на всички за насоките [beer]
Сега остава и да снимам с апаратчето [shtrak]



Публикацията е редактирана (03-11-16 13:14)
 Re: Lumix TZ55 не фокусира винаги
Автор: steeens   
Дата:   03-11-16 15:31

[smilie24] [beer] [beer] [beer] [shtrak] Браво! Желая ти много и добри снимки![shtrak]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.