Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: factor.bg   
Дата:   23-01-16 19:54

Epson L805 е наследникът на най-популярния мастиленостуен фотопринтер принтер в България - Epson L800. Новостите са Wi-Fi връзка, не се въвеждат кодове за мастилата при допълване, няма кранче за спиране на притока на мастило при транспортиране на зареден принтер. Повече подробности тук - www.factor.bg

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: VladX   
Дата:   24-01-16 07:29

Бих следял темата с интерес, но за сега няма други коментари.
Нека попитам все пак. Как стоят нещата с разходите по консумативите. L800 му се носеше слава за доста икономичен принтер.
Другото, което ме интересува е, каква е цената на мастилата за този принтер и цената на хартията от 9/13 до А4? В сайта не можах да намеря цените на консумативите.
Имам нужда от фото принтер и мисля да отнеса един Л805.



Публикацията е редактирана (24-01-16 08:39)

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: mitakabs   
Дата:   24-01-16 09:29

VladX - принтера е същия като 800, с вкаран wifi дефакто!

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-01-16 11:02

Което си е удобство [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: mihajlov2   
Дата:   24-01-16 15:01

Ако нямаш място за принтер при компютъра с калибриран и профилиран монитор, Wi Fi е най-доброто решение.
Аз имам следния въпрос:
Не се въвеждат кодове за мастилата при първоначално пълнене и при допълване. В принтерския драйвър и в Епсън Статус Монитор /или както там се казваше/ вече не се показва графична информация за степента на запълване на резервоарите с мастила. При цъкване върху бутона за ниво на мастилата в принтерсдксия драйвър, статус мониторът вика: погледнете резервоарите с мастило, за да добиете визуална представа колко мастило остава. В ръководството за употреба пише, че допълването с мастило става, когато нивото на мастилото достигне до долната гранична линия /с триъгълниче/ на резервоарчето. Освен това пише, че ако не успееш да събереш цялото съдържание на бутилката с мастило в резервоара, да я запушиш и запазиш за доливане по-късно.
Та въпросът ми е: при такова положение с нивото на мастилата принтерът ще започне ли да дава зор, че дадено мастило е на свършване /както при L800/, а реално до долното ниво на мастилото в резервоарчето да има още доста мастило? И второ - има ли опасност потребителят да е долял мастило, а при почти пълен резервоар принтерът да реши, че резервоарът е почти празен и докато не се долее мастило, да блокира работата? Т.е. има ли опасност при използване на оригинални мастила /вече без въвеждане на кодове при доливане/ да се изпадне в подобни ситуации и да е необходимо ресетване на настройките на принтера / с някакви сервизни програми примерно/?


Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: VladX   
Дата:   24-01-16 21:02

mihajlov2, това с тава с разминаването, което се получава, си мисля че се дължи на факта ако доливаш мастило в принтера преди да ти е поискал да му долееш. Също може да се получи, ако принтера поиска мастило, но ти му откажеш и продължиш да печатиш и му долееш по-късно. Принтера реално не знае колко с колко мастило разполага. Там нещата се синхронизират със софтуер. Идеята е че щом си поиска мастило, му сипваш, колкото си иска.
В работата имаме няколко Л800 и точно това се случва ако не му долееш на време. Аз не се занимавам с принт и нямам много наблюдения, но това са ми казвали колеги.
А защо смяташ, че ако монитора ти не е калибриран WI-FI-я те спасява. Не ги разбирам много тия работи и не мисля че монитора ми е калибриран правилно. Всъщност никога не е калибриран!

Аз имам интерес и към Л810. Като качество, разход и параметри, същия ли е като Л800/805?
Просто Л800 с дисплей, USB и слот за SD. Аз не съм много убеден че WI-FI ми трябва. Нямам лаптоп, а настолен компютър/работна станция. Ако е възможно безжична връзка с компютъра и принтера, няма да го мисля. Отнасям един Л805 тия дни.
Проста нещата не ги чаткам особено.



Публикацията е редактирана (24-01-16 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: victory13   
Дата:   24-01-16 21:04

Явно няма да дава зор на нищо, защото оставя контрола в потребителя, да си следи за мастилата. Което не е лошо [cool]

А за благината да не говори, удобство си е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: mihajlov2   
Дата:   24-01-16 22:00

WiFi е удобство, когато искаш да разположиш принтера някъде в съседна стая/килер/таван/мазе/на съседен етаж, [smilie18] а не при компютъра.
WiFi не те спасява от нищо, свързано с настройките за печат. И с WiFi, и без WiFi, ако държиш на правилни цветове, трябва да си калибрираш монитора и да го профилираш. А за принтера - трябва да ползваш най-малкото ICC профили за конкретните видове фотохартия, които ползваш, които са за конкретния модел принтер с оригинални мастила. И трябва да печаташ от Лайтрум или Фотошоп, с управление на цветовете от програмата, а не от принтерския драйвър.

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: anatas   
Дата:   24-01-16 22:12

Хубаво става дума, че трябва да се печата от Фотошоп, с управление на цветовете от програмата, обаче в новите версии няма такава възможност. От Адобе препоръчват за тази цел да си изтеглиш Adobe Color Printer Utility, което работи само с TIFF и няма никакви опции. Шашнах се - не знам какво става с Адобе, ама явно хич не им пука за клиентите им.


Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: mihajlov2   
Дата:   24-01-16 22:34

Доколкото имам представа от духова музика, Adobe Color Printer Utility служи единствено и само за профилиране на принтери и за нищо друго. В самия Фотошоп си има достатъчно опции за печат с управление на цветовете. Не знам какво имаш предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: lamerko   
Дата:   24-01-16 23:38

И в новите версии си има същата опция кой да управлява цветовете - принтера или шопеца... ако за това става въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: iliyanb   
Дата:   24-01-16 23:42

Vladx, не обърквай хората. В никакъв случай на принтера л800 не му се сипва мастило, когато поиска. Това е най-грубата грешка... Мастило му се сипва само, когато ФИЗИЧЕСКИЯТ индикатор покаже, че няма мастило. Тоест когато достигне черта минимум. Какво иска сфтуера няма значение, ама никакво.

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: go4o   
Дата:   25-01-16 10:23

Здравейте,защо моя Л800 печата в зелено,една ЧБ снимка не мога да направя ...........
и го вращах във ФАКТОР с тоя проблем .......и нищо......

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-16 10:34

Един глупав въпрос. Има ли някой принтер от гамата на Епсън дето да става за сравнително рядка домашна употреба. Примерно печат на 20-тина снимки, но само веднъж месечно или дори никакъв печат за 2-3 месеца.

Имам Канон в момента, който се справя с това но яде супер скъпи мастила като за световно за да ми позволи да го използвам рядко.....

Та така де интересно ми е дали с Епсън-а има пиниз да се паркира някак за дълго врмее и след това да няма скъпо чистене [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: victory13   
Дата:   25-01-16 11:20

И двата ми Епсъна дремст докато ми дойде музата... единия близо 4 месеца излара преди 2 години[smilie18]
Никога не са давали ядове [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: iliyanb   
Дата:   25-01-16 11:22

go4o, l800 не е за черно-бяла фотография :) или поне не постига задоволителни резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: vladx   
Дата:   25-01-16 11:53

Да. Л800 не е за печат на черно-бяло, най вероятно и Л805 няма да става за ЧБ. Но сепя, ако печаташ е супер :)

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: mihajlov2   
Дата:   25-01-16 11:59

Ммм, аз не бих рискувал дълги паузи с който и да е мастиленоструен принтер... По принцип, като си купуваш такъв принтер, по презумпция би следвало да печаташ по нещичко сравнително редовно. Хайде да не е всеки ден, но все пак веднъж на седмица примерно/поне според личното ми мнение, което може да е грешно[beer] /
Освен това реших да направя няколко дребни сметки, какво ще се получи, ако си маниакално точен и спазваш всички изисквания на производителя за тези принтери на Епсън с резервоарчета с мастило.
За сметките използвам цените на хубава фотохартия Катана 255 гр. - около 50 лв. за 100 листа А4 и на оригинални мастила за принтерите Епсън L8хх/или L1800 - около 19 лв. за 70 мл. шишенце.
1. Мастилата имат срок на годност.
2. Производителят пише, че мастилата запазват свойствата си за 6 месеца, след като бъдат отворени /и наляти в резервоарчетата/.
3. Поне за мен това означава, че за да не се стигне до запушване на дюзи, прочиствания и т.н., би следвало в най-добрия случай за около 6 месеца да се изразходват тези мастила и да се налеят нови /т.е. "свежи"/.
4. При наличие на 420 милилитра мастило /6х70 мл./ и при среден разход около 1 мл. за 1 лист фотохартия А4, най-добре е за около 6 месеца да се отпечатат около 400 и няколко /да речем за по-лесни сметки около 420/ снимки А4.
Т.е. хубаво би било да се отпечатват поне по около 70 снимки А4 месечно. При някакво що-годе равномерно натоварване - през няколко дена - по няколко снимки.
5. При цени на фотохартията - около 50 ст. за 1 лист А4 и около 27 стотинки за мастилото за 1 лист А4, месечният разход на консумативи за принтера излиза около 54 лева. За 6 месеца - около 320 лева.
Т.е. най-грубо казано, за фотопринтер с резервоари за мастило годишно би следвало да заделяш по около 600 лева, за да си винаги с "прясно" мастило плюс необходимото количество хартия естествено. И да печаташ по около 800 снимки А4.
Разбира се, предполагам, че и при по-дълъг период на изразходване на мастилото /примерно до 1 година максимум/ не би трябвало да има фатални последствия за принтера, но все пак...



Публикацията е редактирана (25-01-16 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   25-01-16 12:10

Принтера не става за качествено черно/бяло, защото използва само едно черно мастило. За да направи нюансирането на сивото смесва с други цветове. Зависи от файла, често зеленее или лилавее/червенее. Това толкова пъти е говорено, че чак се чудя, че има хора, които не са го разбрали. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: factor.bg   
Дата:   25-01-16 13:34

Здравейте на всички, ще се опитам да отговоря накратко, моля, ако пропусна нещо, пишете отново:

1. Цена на принтера - 469 лв. с ДДС, допълнително се заплаща цена за доставка с Интерлогистика в размер на 10,20 лева. Изведохме цената за доставка извън цената на принтера, защото на хората, получаващи принтера си от нашия офис, не следва да се начислява доставка.

2. В тази цена влизат принтер, захранващ кабел, приставка за печат на дискове, диск с драйвери, стандартен комплект мастила, 1 Watershield CD диск с профили, каталог с всички медии Katana, 300 листа (3 вида по 100 листа 10/15) фотохартии Katana - Premium Gloss255, Premium Luster 200 и DoubleSide Gloss/matt. Последната хартия е подходяща за двустранен печат, но понеже не е resin-coated, добре е да се изчака да изсъхне и да се изправи напълно, преди да се печата от другата страна.

3. USB кабел се купува отделно.

4. Принтерът се зарежда от наш специалист и се тества след зареждането, като тестовите отпечатъци се изпращат на клиента.

5. В деня на получаване на принтера или следващ ден, наш специалист е на разположение за дистанционна инсталация, през TeamViewer, на драйверите и допълнителния софтуер.

6. Освен инсталацията, клиентът получава и дистанционно обучение.

7. Допълнителни мастила се продават на цвят, не е нужно да са комплект. Цената на една бутилка от 70 мл. мастило е 18,80 лв. с ДДС

8. Нивата на мастилото се следят от оператора и се допълват при нужда. Няма как да стане несъответствие, да се налага ресетване и т.н. Може да се допълва мастило по всяко време, не е нужно да се чака да стигне до долната линия, защото ако се чака и се пропусне този момент, може да влезе въздух в системата и да има проблеми. Отваря се, долива се и се затваря - това е! Без кодове, без ресетване. Вече не трябва да ви е грижа за съответствие на нивото в принтерския резервоат и в драйвера, защото драйверът не се грижи за нивата вече.

9. При продадени стотици принтери от тази серия, до момента не е имало нито един случай на запушване на печатаща глава с мастило. В случаите, когато е имало дефектирали печатащи глави, то е било електрическа или механична повреда.

10. Всички принтери от тази серия - L800 (спрян), L805, L810, L850 и L1800 използват едни и същи мастила, себестойностите на печат са идентични, в порядъка на до 5 стотинки с ДДС за 10/15 или за диск, или до 20 стотинки с ДДС за А4. Тези стойности се калкулирани с изображения с наситени цветове, покриващи цялата площ.

11. Колко често трябва да се печата? Колкото и когато ви е приятно! Принтерът няма да се запуши, дори ако един месец не печатате нищо на него. Не съм видял да има и проблеми, ако зареденото мастило не е изразходвано за повече от 6 месеца, дори и за година. В крайна сметка, има си гаранция, ако има проблем - ние отговаряме.

12. Черно-бял печат - не е силната страна на този принтер. Въпреки това, ако си поиграете с ръчни настройки на драйвера, може да се получат поносими резултати.
Ако искате перфектни резуптати - Epson StylusPhoto R3000, Epson StylusPro 4900 и т.н.

13. Да не забравяме, че това е принтер за около 200 Евро без ДДС - хората, които имат претенции за професионално качество, следва да инвестират в принтер сума, която е поне съизмерима с един хубав обектив или прилично DSLR тяло. Не е коректно, когато използваш фототехника за 10-20000, защото знаеш, че качеството си иска парите, после да редактираш на некалибриран/непрофилиран монитор, дори на лаптоп, да печаташ на най-евтин принтер, с най-евтини мастила, на най-евтината медия, и да се оплакваш, че черно-бялото не е перфектно.

14. Цените на хартиите Katana може да се видят тук: http://factor.bg/katana/FACTORBG_Katana_pricelist_sheets_20150801.pdf

15. В момента има и акция от Epson - ако си регистрирате принтера, ще получите 3-годишна гаранция! Внимание - това важи само за хора, които не го ползват за бизнес, а само за лични нужди!

16. Ако възникне проблем, ние сме на ваше разположение - трима сервизни специалисти, сертифицирани от Epson, оборотни принтери, безплатни ICC профили за медии Katana, безплатна консултация и техническа поддръжка по телефон, мейл и с TeamViewer.

След годините работа с L800, ние сме уверени, че инвестицията в принтер от тази серия ще бъде отличен начин да спечелите пари, като печатате качествени снимки, на конкурентни цени, без да се занимавате с всички грижи, съпътстващи химическите минилабове, без да зависите от външни фирми за печат, навсякъде и по всяко време, когато фотографските ви ангажименти го изискват.
Ако пък сте фотограф-любител, тези принтери ще ви донесат огромното удоволствие да печатате перфектно, бързо и в разнообразни формати, без да мислите за цената на консумативите.
При всички случаи, независимо комерсиално или персонално използвате принтера, ще си върнете онова забравено удоволствие от момента, когато виждате как фотографията ви се материализира.


Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: lamerko   
Дата:   25-01-16 14:54

Възможно ли е драйвера за L805 да бъде подкаран на L800 и да не мислим мастилата?

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: dimidumi   
Дата:   25-01-16 16:04

Epson се развиват в правилната посока, чакаме модела Epson L1800 – А3+ да притежава това което го има в L805 т.е. печат на CD & WI-FI...на разумна цена [smile] [beer]

П.П. Уместно ли е [smile] да попитам в тази тема, ще има ли скоро L1805 – А3+...и ако го пуснете на промоция за 949 лв. ...от мен каса Асеновградски мавруд, на промоция [smilie5]



Публикацията е редактирана (25-01-16 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: victory13   
Дата:   25-01-16 17:01

Всичко туй и сега го има [cool] ... в 1500вв... и с тез мастила [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: factor.bg   
Дата:   25-01-16 17:18

До петък сме на обучение в Германия за новите солвентни принтери на Epson. Като се върнем ще направим тестовете:
- дали L800 може да работи с драйвера на L805
- дали има някаква разлика в качеството на печат на L800 и L805 визуално (защото на теория не трябва да има).
Наздраве с по една истинска бира! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: EPSON L805 е наследникът на L800
Автор: lamerko   
Дата:   25-01-16 18:22

Мерси [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »