Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ремонт на вградена светквациа на Никон (къде?)
Автор: Capolavoro   
Дата:   31-10-16 16:26

Привет,

Днес установих, че вградената светкавица на D3100 не светка. Препоръчайте ми надежден и бърз сервиз.
Актуален ли е Зентекс, че откривам стари теми и работи ли с Никон?

Поздрави
 Re: Ремонт на вградена светквациа на Никон (къде?)
Автор: colorphoto   
Дата:   31-10-16 16:29

Какъв Зентекс за Никон,като си има сервиз на вносителя - Профайлд на бул. България.

Там Петър ще ти я смени изгорялата пуричка.
 Re: Ремонт на вградена светквациа на Никон (къде?)
Автор: Capolavoro   
Дата:   24-11-16 11:40

Благодаря за напътствието. Изпратих апарата до София и ми казаха, че има изгоряла платка като ремонтът ще ми струва 190 лв [smilie10]
В момента се чудя дали не е по-разумно да купя нисък клас външна светкавица?
Бих оценил всякакви съвети и информация за конкретни модели, които са в разумен ценови диапазон имайки предвид, че не снимам професионално и вградената винаги ми е била достатъчна.
 Re: Ремонт на вградена светквациа на Никон (къде?)
Автор: Synthy   
Дата:   24-11-16 11:51

Ще трябва да я мъкнеш винаги с теб. От друга страна пък, на мен лично вградената никога не ми е трябвала и не съм я ползвал. Прецени си, дали имаш проблем да носиш външната. Ако нямаш - мятай се на някоя никонска.
 Re: Ремонт на вградена светквациа на Никон (къде?)
Автор: tziko   
Дата:   24-11-16 12:01

Вземи си една SB-500, малка и компактна... няма да се сетиш за вградената след това.
 Re: Ремонт на вградена светквациа на Никон (къде?)
Автор: ararat   
Дата:   24-11-16 17:37

Не забравяй да питаш в сервиза какво точно управлява изгорялата платка, да не се окаже че управлява работата И на външната светкавица...
 Re: Ремонт на вградена светквациа на Никон (къде?)
Автор: ilcoin   
Дата:   24-11-16 21:21

Да, мъдро е последното мнение [smilie3]

Има и китайски разни, също вършели работа разправят. Имам приятел който си купи такава преди време, добре работи и не се е оплакал. Ползва се любителски ...
 Re: Ремонт на вградена светквациа на Никон (къде?)
Автор: Capolavoro   
Дата:   25-11-16 10:57

Казаха, че мога да ползвам външна. Godox ThinkLite TT560 подходяща ли е D3100 + kit 18-55?
 Re: Ремонт на вградена светквациа на Никон (къде?)
Автор: Synthy   
Дата:   25-11-16 12:19

Ако е около 100лв - става. Аз лично не бих ползвал различна от никонска. Има достатъчно евтини външни светкавици на Никон, за да търсиш от друг производител.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.