Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: camelasign   
Дата:   28-10-16 19:15

iasen2 На колко години си? Не мисля, че си по-възрастен или по-опитен от мен за ми говориш с този тон. Едно от нещата на които учеха чавдарчета и пионери е уважение. Май си пропуснал тези уроци
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: h_bio   
Дата:   28-10-16 19:15

Не искам вобще да влизам в дискусия по поставената тук демаркационна линия.
Искам само да помоля camelasign да ми обясни КОЙ ни "лъже и граби вече 27 години", понеже твърдението е негово, и кой обсеби икономиката ни, създаде пирамидите и фалира банките (ерго ограби българина).

Все ми се чини, че са едни хора, които са продукт на "онова славно време" ...и в прекия и преносния смисъл на думата.
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: camelasign   
Дата:   28-10-16 19:18

h_bio, вече ти отговориха с използването на определението "свобода". Всички "бизнесмени" големи, малки и по-големи с които съм имал контакт в България, са се кефили точно на тая "свобода" Свобода да си крият печалбите и данъците и да са над закона. Всички те се определяха като антикомунисти и тъпчеха работниците си до нивото на безправни добичета. Като ги гледа човек, просто няма как да не стане комунист...
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: iasen2   
Дата:   28-10-16 19:20

на 42 години съм
Единия ми дядо е убит от комунистите, взето му е всичко
На другия ми дядо е национализирана фабриката.
Видял съм края на режима и целия преход.
Това стига ли ти

Болни, жалки, завистливи човечета . ......
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: itilien   
Дата:   28-10-16 19:22

"А червената и синята връзка се носеха с гордост."

То затова един обикаляше по класовете да прави списък кой е без връзка, толкова се гордееха с нея. Как пък един не остана да я носи с гордост след промените... А учителките изведнъж почнаха да се обиждат като им викат "другарко".

camelasign ти имаш фундаментално грешно разбиране за един куп неща, включително частната собственост. Частната собственост не може просто така да бъде отнемана щото някой бил буржоа или фабрикант. Когато живееш на място, където собствеността ти може да бъде отнета по всяко време ей така, това отнема инициативността ти. Защо му е на някого да работи и да се усъвършенства, когато трудът му може да бъде отнет ей така? Ето това е основната причина, поради която тоя строй не просъществува и поради която сега сме на това дередже. Той отнемаше инициативата от хората и ги правеше лениви търтеи, влачещи се по партийното течение.
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: h_bio   
Дата:   28-10-16 19:22

"Автор: camelasign
Дата: 28-10-16 19:18

h_bio, вече ти отговориха с използването на определението "свобода". Всички "бизнесмени" големи, малки и по-големи с които съм имал контакт в България, са се кефили точно на тая "свобода" Свобода да си крият печалбите и данъците и да са над закона. Всички те се определяха като антикомунисти и тъпчеха работниците си до нивото на безправни добичета. Като ги гледа човек, просто няма как да не стане комунист..."


Чеснтно ли [smilie5]

Така или иначе не ми отговори на въпроса.



Публикацията е редактирана (28-10-16 19:23)
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: camelasign   
Дата:   28-10-16 19:25

Значи си бил на 15 когато се е сменила системата. Не си видял много, но това не е толкова важно. Фабрики са се национализирали, за да няма експлоатация и работа по 14 часа на ден. Наскоро няколко кандидати за президенти, се съгласиха, че в България няма нито един милионер, който съвсем честно да е постигнал богатсвото си. Тези, които аз познавам не са постигнали честно и 20% от парите си честно. Преди 9 септември е било същото. Не бих се гордял с дядо фабрикант, нито има за какво да ти завиждам. По-скоро е обратното
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: iasen2   
Дата:   28-10-16 19:27

В реалния живот нямам досег с такива комунистчета, не знам защо по форумите се пръкват, от де се вземат не знам .

camelasign , изобщо няма да чета глупостите ти , ти си болен, пии си хапчетата

Лека от мен



Публикацията е редактирана (28-10-16 19:28)
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: itilien   
Дата:   28-10-16 19:31

"Фабрики са се национализирали, за да няма експлоатация и работа по 14 часа на ден."

По-голяма глупост трудно може да се измисли. Просто не знам колко заблуден трябва да си, че да помислиш подобно нещо.

А в другата тема Емил ти цитира кога е въдедена 5 дневната работна седмица и 8 часовия работен ден в западните държави. Що на тях не са им национализирали фабриките? Дали пък няма далеч по-нормални и умни методи за тая цел? като браншови организации и закони например?

"Свобода да си крият печалбите и данъците и да са над закона." - това не е свобода, а беззаконие. Не бъркай понятията. Беззаконието не царува защото има демокрация, а защото няма.
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: camelasign   
Дата:   28-10-16 19:36

itilien това не е вярно. няма законово твърдо въведен 8 часов работен ден и пет дневна работна седмица. има препоръчителни фунции, които могат да се нарушават от всеки работодател, ако каже че бизнеса му зависи от това. така е и в момента у нас.
това ти го казвам от опит на човек работил за няколко западни компании...И понеже темата за кино, виж филма на Чаплин "Модерни времена" от 1936г и прецени дали има или няма експлоатация



Публикацията е редактирана (28-10-16 19:56)
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: burningice   
Дата:   28-10-16 19:55

camelasign , вземаха от бедняците и презадоволяваха "активните" и ако някой кажеше нещо против партията, му се случваше в Белене синдрома на Сашо сладура.
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: Konstantinov   
Дата:   28-10-16 19:57

Действителността е винаги по интересна,имам братовчед и е бил на 6 години когато в 6 часа сутринта , милицията нахлува в жилището им и арестува майка му по обвинение на семейство бръснари които са настатанени от властите в апартамента и че купува храна от черна борса-целта е да и се вземе жилишето срещу сега НДК.Братовчед ми е задължен да присъства на делото и съдията му обаснява колко добре ще бъде за него майка му да я пратят в Белене-това го е запомнил и му е направило силно впечатление.
В крайна сметка леля отива в Белене ,а братовчеда го гледат дядо ми и баба ми.Леля е зъболекар и отива в Германия 1960 да работи ,след няколко години братовчед ми печели стипендия и също заминава и се жени в Германия.Апартамента не успяват да го вземат ,дядо ми прави донесение със "свидетели "че семейството бръснари говорят против сесе сере и червената чума и ги изселват от София,апартаментът е даден под наем.
Сега на всички е ясно как леля след като е лежала в Белене я пускат да работи в Берлин,имам и роднина дизайнер който е лежал в централен софийски 60-те години, също че бил нелоялен и после 70-те години го пускат да прави изложби в щатите и япония и като се върна ми каза че имал откупки за около 80х долара.



Публикацията е редактирана (28-10-16 20:11)
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: camelasign   
Дата:   28-10-16 19:58

Също не е вярно. Аз съм казвал много неща против определени хора в ДКМС и нищо не ми се е случвало. А бедни просто нямаше преди 89г.
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: тьма   
Дата:   28-10-16 20:08

Струва ми се, че много от писалите в темата не са били дори родени в онова време. [smilie3]

 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: burningice   
Дата:   28-10-16 20:11

"Човек за човека е брат, разбра ли бе гад!" Р.Р.
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: bg2014   
Дата:   28-10-16 23:53

gorbi написа:
bg2014: ти си пълен демагог... [smilie5] Гледай филма и помисли дали искаш да се върне това време. И тогава си пиши безмислиците.


И къде прочете, че искам ДА СЕ ВЪРНЕ онова време? Ти си пълен лъжец. Казваш лъжа и я приписваш на друг. Не става.
Аз казах (повтарям за теб), че всяко поколение всяка, епоха има хубави неща, които трябва да се вземат. И сегашното време има лоши неща, които трябва да се изкоренят. Какво не разбра?
И най-важното - ДА НЯМА ОМРАЗА. Просто е, ама за интелигентни и свободни хора. Дано сега си ме разбрал?
Наричай ме както искаш. Просто така те опознавам и не се обиждам. Нали има свобода на словото. Свободен си. Едни ползват свободата за глупост и омраза, други за позитивни мисли.
 Re: В лъчите на слънцето - филмова тема за социалисти/комунисти
Автор: Admin   
Дата:   29-10-16 00:12

Всяка тема независимо свързана с фотографията или не, която поражда политически спорове и препирни, и още повече в предизборен период, ще бъде спирана.

Практиката е показала, че в този форум и да не си фотограф, ще се научиш рано или късно като общувах във форума, но и 10 години препирни не променят политически възгледи на повечето хора, които дежурно спорят за това.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена