Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обещетение - как, колко.......и т.н.
Автор: kalynsky   
Дата:   26-10-16 10:28

Имам следният казус:
Давам на фирма да ми рамкира колодиевите стъкла. До тук, добре.
Взимам си рамкираните стъкла и виждам че по крайщата има разядено(разяденото се оказва че е от лепило"капчица"), като предварително съм предупредил, че гърба е с акрилен лак. Сега трябва те да ми ги отлепят аз да ги взема и да ги поправя( ТОВА СА РАЗХОДИ).
Но, при демонтирането на едно от стъклата, работник от фирмата ми чупи едно от стъклата на три парчета.
Според мен трябва да искам да ме обещетят!
Та питането ми е как мога да изчисля колко ми струва този кадър, оставям на страна хонорарите, отделеното време и материалите. Тях мога да ги изчисля!
Очаквам адекватни включвания.
Благодаря
 Re: Обещетение - как, колко.......и т.н.
Автор: e-mil   
Дата:   26-10-16 10:53

Е, как да изчислиш? Ако си продавал ексклузивно можеш да искаш подобна цена по някакъв критерий (същия жанр, същия модел или подобна локация, същата техника на обработка и т.н.)

За самия теб е трудно да намериш обективен начин за изчисляване на художествена стойност, а камо ли да убедиш евентуалния съд. Единствено можеш да покажеш субективната оценка на клиентите. Но не можеш да оцениш родилните мъки вземайки за база друг подобен кадър. Една творба се ражда бързо, а друга я преработваш и преработваш докато постигнеш желания резултат.

 Re: Обещетение - как, колко.......и т.н.
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-10-16 10:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обещетение - как, колко.......и т.н.
Автор: iasen2   
Дата:   26-10-16 11:02

Не искам да те отчайвам, но това, дето го искаш го няма никъде.
Ако искаш гаранции застраховай си стоката. Иначе ще те обезпечат само с консумативите.
Където и да е било в цивилизования свят е така
 Re: Обещетение - как, колко.......и т.н.
Автор: kalynsky   
Дата:   26-10-16 11:18

iasen2....как да го няма никъде??? Нанесли са щета поради некадърност!!! Защо да няма право да ме обезщетят.....хонорари,материали,пропуснати ползи......
 Re: Обещетение - как, колко.......и т.н.
Автор: iasen2   
Дата:   26-10-16 11:37

нито договори си подписал , нито договорка имаш , нито застраховка
Как да стане това ? И как да се изчислят пропуснатите ползи ?
Бъдете малко реалисти.
Договорете се за някаква приемлива компенсация.



Публикацията е редактирана (26-10-16 11:51)
 Re: Обещетение - как, колко.......и т.н.
Автор: damiaven   
Дата:   26-10-16 11:39

По принцип имаш право да ги съдиш за някакво обеЗщетение.
Сключил ли си договор с тях за конкретната поръчка?
Посочил ли си в договора специалните си изисквания?
Имаш ли приемо-предавателни протоколи за всяко събитие?
Най-лесно ще ти е да претендираш за МАТЕРИАЛНИТЕ разходи по конкретната творба
Е, ако някъде имаш предварителен договор за продажба на конкретните повредени неща, и сега купувачът отказва да ги купи поради дефектите, то евентуално някога, някъде, може би ще ти отсъдят някаква по-голяма сума / на базата на съдебна експертиза/- като пропуснати ползи...



Публикацията е редактирана (26-10-16 11:52)
 Re: Обещетение - как, колко.......и т.н.
Автор: kvakioh   
Дата:   26-10-16 11:45

Следвам примера по английски методи при филмово проявяване, качествено барабанно сканиране (скениране може да е) може би и при грешки на принта...
Обяснявам- ако ми прецакат кадър, който искам да се сканира, негатива на лента- дават ми нова лента, и скан на 10-те кадъра от 6х7 без пари. Ако не изкарат качествен принт от негатив 6х7 дават ваучер за 5бр. А4 като компенсация. За рамкиране- не знам точно как е.
Според мен би трябвало да платят или да възстановят материалите загубени и да рамкират още 2-3 неща на ултраниска цена.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.