Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   18-10-16 23:26

100[beer]
 Re: самоуважение
Автор: Стоев   
Дата:   18-10-16 23:27

А навремето какви снимки с Патки имаше.... [smilie5] [beer]
 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   18-10-16 23:30


https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1150294080.jpg



ДолО Стоев![smilie18] [beer] [beer] [beer]

 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-10-16 23:32

и тригонометрията работеше!

А какви войници имаше .., ливада свободна нямаше!
 Re: самоуважение
Автор: bogdanov   
Дата:   18-10-16 23:37

ааа. Маре, ами хубави снимки показваш, ако бях повярвал на бронза и аз щях да гласувам на тях, ама понеже само златни лаври кича от показаните само една обгласувах. Другите ще изчакат по-удачен звезден миг. Без да знам авторите и без да се обиждат разбира се. Критериите ми са следните: 1. идея (напоследък е тема табу) 2. композиция (добре е да пояснява идеята, която напоследък е тема табу) 3. мащаб (това пък що)4. светлосянка (тотално непозната материя) 4а. контраст (:)) 4б. динамика (това пък какво беше модела в крачка ли?) 5. хармония (за цветен кадър). Такава ми е политиката, че за три от пет давам златен медал от сърце, за четири от пет пиша удивителни и други сърцераздирателни знаци, а за 5 от 5 ходят в любими. Не гласувам със сребро или бронз, защото първо, че е много субективно и второ прекалено егоцентрично. Пък и отговорността е прекалено голяма ако трябваше да използвам и среброто и бронза. Ще трябва и обосновка. Разбира се има и безброй други варианти :)
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   18-10-16 23:47

ми аз преди винаги се обосновавах...ма вече не влизам толкова задълго...
начи по точка 1 - не е задължително да има идея, но и аз й се радвам. ако ме грабне идеята, разбира се.
2 - композиция има рядко :) но па в некои случаи и проста централна композиция може да мине добре.
3 - мащаб...тва и на мен ми се губи :)
4 - контраст...хм...за мен това не винаги е важно - като оценявам, де. светлосянката ми е по-важна. диманика...ми мнооого рядко я има и аз често не мога да я постигна...а се мъча. затва не съм маханджийка и за другите.
5 - цветната хармония...ми ба ли га? понякога предпочитам даже дисхармония...ма понякога :)
ти па кога се извъди такъв доктринер и защо нагласува мачЕто с лошата обработка тогаз? [smilie18]

[smilie8]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-10-16 23:47

.. гвардейска защита [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: bogdanov   
Дата:   18-10-16 23:59

Маре ми щото ми покрива некой стандарти :)
 Re: самоуважение
Автор: papi   
Дата:   19-10-16 00:04

абе те повечето уважение нямат ,пък какво остава за самоуважение...

 Re: самоуважение
Автор: uri64   
Дата:   19-10-16 00:16

абе няма сми....ралтата е FUBER отвсякъде.....
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   19-10-16 00:22

...тази вечер Мара е добра [smilie25] ...давай Мара! [cool] ...
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   19-10-16 00:25

ей на - тоя портрет седи на нам коя си страница и чека некой да го види...а вие тука ми слушате глупостите за зле пипнатите мачки [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] че и им гласувате...

ей на - гласувайте, де:

https://photo-forum.net/i/2016172



https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1476736326_DSC07770.jpg

 Re: самоуважение
Автор: fotograf123   
Дата:   19-10-16 00:39

Мара това ли е линията ти за успех ... ококорено чаве без връзка с фотографа ..

 Re: самоуважение
Автор: colorphoto   
Дата:   19-10-16 00:46

Кадъра с котката е много мърляв и нереален - съгласен съм с Мара!

И във фейса и тук уви на котета,кученца и бебенца подсъзнателно масово кълве народа,особено жените,да ме прощавате за сексизма!

Е,ние пък от другия пол кълвем на цици и прочие.....[smilie3]

Колкото до рейтинг Б - винаги съм бил против подобни разделения и в живота и тук - темата потвърждава това ми мнение,но такова е виждането на създателите и собственици на форума и те си решават - не е фатална драма.

Портрета на момченцето много приятен,пък с връзка със снимащия,или без не е от първа важност!



Публикацията е редактирана (19-10-16 00:49)
 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   19-10-16 00:55

тия експресионистите кви хора са! ... ай дайте по една котка и насам де!
 Re: самоуважение
Автор: colorphoto   
Дата:   19-10-16 01:00

shamelessEyes: Най-накрая те разкрих кой си напушеняко!

Ти си Алф бре!



Публикацията е редактирана (19-10-16 01:05)
 Re: самоуважение
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-10-16 01:10

Това коте ако имаше и цици щеше да удари хилядарката.
 Re: самоуважение
Автор: tonal   
Дата:   19-10-16 01:18

прасето има [smilie6] [smilie6] [smilie5] [smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: colorphoto   
Дата:   19-10-16 01:23

Прасето и неговата вкусна следколедна съдба биха били и са любими образи в ловджийските форуми.

Там обаче рейтинг Б могат да получат само форумците с над 50 убити прасета!

Лесно нема никъде!



Публикацията е редактирана (19-10-16 01:43)
 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   19-10-16 01:55

слагай котето и не се обяснявай, позор!
 Re: самоуважение
Автор: ceco   
Дата:   19-10-16 05:07

Самоуважението не означава ли да имаме и някакви обективни критерии, особено когато сме готови едва ли не да заклеймим нещо?

Та значи, за снимката с въпросното маче - "обработката около долната му част е зле. останалото - прилично що годе ..." - пише мара в първия си пост (което си е вярно де, но касае най-вече фона, а не основния обект).

Но като видях по-горе портретчето с ококореното дете, се ококорих и аз като него: Това ли ви е еталона за добра обработка??? [smilie10] Замазана почти до вид на пластмаса кожа на лицето, че и косата тук-там! И това при детски портрет! А и лицето в един портрет не е ли по-важно от фона около една котка?!

Като цяло, не е толкова лошо портретчето, заслужава според мен точка или две (аз гласувам доста, с целия спектър от възможни гласове, 1 - 2 - 4 точки, колкото заслужава според мен)! По принцип обаче, не гласувам за снимки, рекламирани в разни теми из форума, тъй като това ги поставя в неравностойно положение спрямо останалите (има опасност да сработи "стадното" гласуване и да получат нереален брой гласове), затова ще се въздържа и в този случай! Но такова нещо като "авторът е дотук" не съм си го и помислял за някого, колкото и 'бози' да е пускал, винаги може да извади и някой 'шедьовър', поне за тукашното ниво де. И хората, които гласуват по един път дневно / седмично / месечно или по-рядко, все едно че нобелов лауреат избират, да си помислят колко тежи оценката им на фона на всички останали гласове. И ако не желаят да правят никакви компромиси с високите си художествени критерии, поне да не се учудват защо всеки ден в този или онзи рейтинг нещо не е на ред! [smilie5]

А на хората, пускащи подобни теми - "Недооценени" и пр., бих препоръчал вместо това да отделят същото време за гласуване и най-вече да напишат по някой смислен коментар под снимката - един подобен коментар от уважаван автор ще е полезен (и не само за автора на снимката), а и със сигурност ще й донесе гласовете, които заслужава! [beer]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   19-10-16 09:09

цецо, май ИЗОБЩО не си сфанАл кво приказвам...оф...малко ми иде сложно да обяснявам нещо, дето съм си представяла, че няма как не не бъде разбрано...

"авторът е дотук" - означава, че неговите ггрешки и "вини" приключват с качването на снимката. а твойте интерпретации са грешни :)
детския портрет нема изобщо да защитавам - било е първото фанато и е на светлинни години пред мачката. а обработката...оф, чекай да видя какво ли може да имаш предвид...хм...подозирам, че няма никва обработка на кожата. просто си е от светлината. омазано няма. не съм погледната автора - май си имаше надпис на снимката, ама нищо не мо говори името - нека си каже човекът, ако толкоз много ви бърка в очите подобен портрет...[smilie21]
[smilie21]
 Re: самоуважение
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-16 09:10

Ех , таз Мара .[smile]
Дори и страховитата пума е треперил от нейната оценка , и така изля душата си , че мойто мнение по въпроса направо бе прескочено!
Игнорирано вероятно , както са прескочени едната камара читави снимки , за да гласува нашата форумна МАМА за тия "шедьоври"
Нека авторите не ми се сърдят. Като щракач имам и по лоши кадри , но това не значи , че не виждам косурите.


https://photo-forum.net/static/site_pics/132/1476613257_RGS_4647a.jpg

-Не , че е нещо ужасно , но нали бягахме от клишетата


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1476610994_IMG_2684.JPG

- пак същото , като предната .При положение , че заради честото си висене знам какви снимки са пренебрегнати а МАМА е глсувала за тази. Да не говорим за лошото качество при обработката , как си личат граници на маски и .т.н....
Ааааа , и този шедьовър...

https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1476564899_DSCN2707.JPG

.... Ся ще каже , че на фона на всичко била открива частица нещо си , което я е жегнало и е гласувала. Ми хууу, ами ако всички ги беше жегнало същото и го бяха изплющяли това на първа ....
Да ревем мое ама да гласуваме не... Еми кво се очаква тогава. Те ВСИЧКИТЕ ВЕЛИЧИЯ са на тоя принцип...
Та така за самоуважение...
П.С. Хубаво го каза Ceco..



Публикацията е редактирана (19-10-16 09:13)
 Re: самоуважение
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-10-16 09:37

Пише се "кУсур"!
Иначе горните снимки ме кефят, доколкото мога да ги видя през тИлифона.
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   19-10-16 09:51

АБЕ [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ТИХОМИРЕЕЕЕ, ТИХОМИРЕЕЕ, ТИХОМИРЕЕЕЕ хахаха(дан си помислих, че има нещо общо с "миткооо, митко, миткоо, миткооо")
ти ся се държиш кат че ли са те пропуснали в тъмното [smilie5] [smilie5] [smilie5]
па и не четеЖ...на тия снимки най-вероятно съм писала некоя тройка или четворка, ма кой знае - мое и по-дашна да съм била. а
требе да погледна дали и кат натиснеш "виж автора" го отчита кат гласувано [smilie21]

ми пропускала съм. пропускала съм И читави снимки - мнооо ясно!
аз тука да не съм ОТК?
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена