Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: лоша композиция...?
Автор: kali222   
Дата:   11-10-16 03:52

Аха. Прости за недосетливостта.
Всъщност, не е имало никога конфликт. Просто разговаряхме по въпроси, вълнували хората от векове, при това без особено да допринесем нещо качествено ново към темата, уви...

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   11-10-16 04:13

как, напротив! темата стана интересна, въпросите биха последвали лавинообразно ..отговорите и предположенията също. Само конфликт да търсиш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   11-10-16 04:15

ако искаш договор, на лични.



Публикацията е редактирана (11-10-16 05:13)

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: тьма   
Дата:   11-10-16 07:30

Поздрав към двамата[smile] Дано на лични сте стигнали до компромис относно СДС и композиция[smilie3]


Понякога е трудно да проумееш съдържанието, но формата е великолепна.




тоест улавяла съм се да ми запърхат пеперуди само от една композиция[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: rimohit   
Дата:   11-10-16 09:42

Зарежете правилата...
Ето един пресен приемр , който според мен (почертавам - моето виждане) е небалансиран.
Снимката има хубава светлина и емоция , но това пространство зад майката притиска детето , като направо го подтиска. Пак казвам , че е лично мнение! Пускам снимката , защото иначе само голосовим.

https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1476132961_Ks.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: Nikolas666   
Дата:   11-10-16 09:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: шдфдшд   
Дата:   11-10-16 10:21

Автор: rimohit
Дата: 11-10-16 09:42

Зарежете правилата...
Ето един пресен приемр , който според мен (почертавам - моето виждане) е небалансиран.
Снимката има хубава светлина и емоция , но това пространство зад майката притиска детето , като направо го подтиска. Пак казвам , че е лично мнение! Пускам снимката , защото иначе само голосовим.


..rimohit ...откакто разбрахме, че композицията трябва да служи на идеята , вече не можем да сме сигурни, коя композиция е хубава и коя лоша преди да сме чули , каква е идеята!..
..ся, тука , идеята може и да е била да се попритисне малко детето..възпитателно..[smilie7]
...или пък, може да има страх от открити пространства...

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: шдфдшд   
Дата:   11-10-16 10:26

..друг пример...
https://photo-forum.net/static/site_pics/151/1441462840_15ffefff.jpg


...преди смятах , че тази композиция не ми харесва , обаче вече не съм сигурен...щото не знам , каква е била идеята...

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: rimohit   
Дата:   11-10-16 10:42

Ако идеята не е достигнала до нас , то има две вероятности . Или автора да не е успал да я предаде , или аз (като зрител) да не съм публиката на тази творба.
В картинката , която аз посочих , се абстрахирах и от двете , като възприех , че това е една обмислена студина снимка , на която са подредени моделите , пуснато е осветлението (или настроени светките ) и е заснета емоцията на взаимотоношенията между майка и щерка по един красив начин , за един красив спомен. Споделям какво усещам , като зрител .
Ако кадрирането е самоцелно по този начин , лично на мен ми седи , като да приготвя яйца на очи , настъргеайки кисели краставичи и изсипвайки солницата в тигана. Накрая да опитам манджата и да си кажа "Хм...точно това ми беше идеята , да получа такъв вкус "
Ама дали е вкусно ?
В примера даден от теб нещата ми седят коренно различно. Виж от къде идва светлината и къде е пространството.. Най-малкото това..

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: шдфдшд   
Дата:   11-10-16 10:49

..хм..ако говорим сериозно..сигурно си прав...
..не знам , аз се доверявам на впечатлението си от първата секунда....другото ми е , като да харесваш правилни формули...

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   11-10-16 11:20

rimohit- никакви идеи нямаш!

https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1471875438_DSC00920.jpg





Публикацията е редактирана (11-10-16 11:21)

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: rimohit   
Дата:   11-10-16 11:30

Щом казваш ... Важното е да има здраве[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: шдфдшд   
Дата:   11-10-16 11:41

..и композиция!....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: SameButDifferent   
Дата:   11-10-16 19:06

Аз ще се включа като филолог, а не като специалист по изобразителното изкуство. [smile]

Думата "композиция" означава "поставяне заедно". И тя самата подсказва какво не би било от полза за изображението - дисхармонията или липсата на връзка между отделните елементи. Или както по-горе беше даден пример с бърканите яйца и киселите краставички - наистина не си подхождат много, но пък винаги ще се намери някой, на когото тази комбинация да му хареса. Та така и с композицията - хармоничната или логична връзка между съставните части е в основата, според мен, на добрата композиция.


Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: nyamago   
Дата:   11-10-16 20:47

Много полезно напомняне за значението на думата! [smilie24] Ако нещата в картината (или снимката) не са добре поставени заедно, или ако (пази Боже) изобщо нямат работа заедно -> лоша композиция, пък ако ще да е по всички третини и златни сечения направена.

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: gbrain   
Дата:   11-10-16 20:53

Вижте лицето на момиченцето, все едно е статуя [smilie10]


https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/14/a0/b7/14a0b7a3d9bfb78f11f55eb24d492760.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: bogdanov   
Дата:   11-10-16 21:11

SameButDifferent, превода на думата не я определя в случая, защото сама по себе си тя означава много неща. Под композиция може да се разбере и музикално произведение, и автора на музиката е композитор, в строителството има композитни материали, а бдж влакова композиция. Тук самата дума не дава определение за композиция във фотографията, камоли в живописта, скулптурата или друг вид визуално изкуство.

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: SameButDifferent   
Дата:   11-10-16 21:22

Въпреки че умишлено не исках да правя справка в Уикипедия, за да не ме обвинят ([smilie3]), се наложи след изказването Ви, г-н Богданов. Странно, но определението там се различава от Вашето тълкуване на думата: Composition (visual arts)


Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: шдфдшд   
Дата:   11-10-16 21:52

..да припомня само , че темата е : има ли такова нещо , като лоша композиция и ако да , какъв е нейният характер - обективен или субективен...


Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: шдфдшд   
Дата:   11-10-16 21:58

...или казано иначе - Композиция , правила и тяхното нарушаване...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: bogdanov   
Дата:   11-10-16 23:07

SameButDifferent, нима тълкувах думата някъде?
Странното е господин SameButDifferent, че именно вие се включихте, като филолог заявявайки етимологията и. Всъщност е напълно възможно да се окажете прав разбира се в съотношение слон към муха. И в двата случая става дума за ДНК. Възможно е и вашето тълкувание да ви задоволява на този етап, но точно сега пред вас се открива друга реалност и вие имате възможността да настроите оптиката си на различни честоти. Възползвайте се! Аз лично за буквоедството също имам теория отвъд уикипедия.



Публикацията е редактирана (11-10-16 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: bogdanov   
Дата:   11-10-16 23:27

Чакай, че сега прочетох справката с уикипедия... това ли е композиция според вас? :))))
На мен не ми звучи, като дефиниция. Тази универсална енциклопедия се стреми да ни отнеме правото да се задълбочаваме. В композицията има един много характерен план, в който се режат краката малко над коляното и торса на портретуваният персонаж попада в центъра на пространството. Главата често се елиминира, но пищовите се виждат и в повечето случай блестят :))) Това маниерно композиране се нарича "американски план" . Самообразоването от уикипедия много ми напомня на този план. Така, че правете справки там само за обща култура!

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   12-10-16 02:56

https://i.ytimg.com/vi/FNNMZCvqNoQ/hqdefault.jpg



Cat, The Good, the Bad and the Ugly

B: One, two, three, four, five, six. Six. Perfect number.
A: Huh. Isn't three the perfect number?
B: Mm... yeah. But I've got six more bullets in my gun.



Публикацията е редактирана (12-10-16 03:28)

Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: тьма   
Дата:   12-10-16 07:29

*Композиция* спокойно може да се замени с *форма*, а *идея* със *съдържание*, тогава нещата си идват на място, при това думите са си български изконно[smile]

И литераторите сме учили, че форма и съдържание трябва да вървят ръка за ръка, но ето че например един Вапцаров излиза от рамките на формата, което не му пречи с белите си стихове да бъде гениален поет.

И обратно - при абстракционизма/живопис/ формата е водеща и изобщо не мислиш да търсиш съдържание, ако тя/формата/ засища изцяло нуждите на твоето възприятие. Примерът с Кандинский.


Хубава форма на деня ви, изпълнена със съдържание, разбира се[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: лоша композиция...?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   12-10-16 07:51

Геометрия.
И рамка.
Свободата е свобода, само когато е поставена в рамка.
Това е добрата композиция за мен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »