Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: hristol83   
Дата:   02-10-16 21:33

Ще се постараем овече значи и ще ида да си наема някой по хубав обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: hristol83   
Дата:   02-10-16 21:40


https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/yyve2579.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1475433424_2016_07_19_1192b.jpg



Ето тук след сериозно изостряне на малък екран ми харесва но когато е разпъна и се размазва а е правена от статив със дпопълнителен спусък.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: kiten   
Дата:   02-10-16 22:11

Защо никой не обясни за АА филтъра и за лоу пас на човека. Тука само се чешат езици!
[smilie22]
Кhristol83 -канона го отпиши като марка, ако искаш да спиш спокойно- по-отгоре ти го казаха с половин уста.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: Pavlov   
Дата:   02-10-16 22:14

Относно тази снимка ...
Това е графика на остротата на обектива на 18 мм, в зависимост от блендата:


https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/rruw3273.JPG


http://picbg.net/u/29353/40576/846892.jpg



Както виждаш, най-голяма стойност има в интервала 5.6-8. Снимай на такива бленди. За пейзаж - f/8, за по-дълбок DOF. На f/16, на която е снимката, остротата вече е намалена, заради дифракцията.
Ако си затворил умишлено, за да получиш по-ниска скорост и да "размажеш" водата - ползвай неутрален филтър.
И обработката може да е по-добра. Виждам доста хроматични аберации, а те лесно се махат.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: hristol83   
Дата:   02-10-16 22:27

Добре е таблицата аз си мислех че до f16 е добре. Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: hristol83   
Дата:   02-10-16 22:50

kiten искаш да кажеш да че филтъра скапва остротата.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: hristol83   
Дата:   02-10-16 22:57

Аз лоу пас филтъра на канон го знам добре и даже съм го махал на един 300Д. Сега е с обикновенно стъкло и снима RI от ръка. Знаех за пентакс K1 че е със софтуерен но за никона не знаех че са изкарали без.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: Pavlov   
Дата:   02-10-16 23:17

Не го мисли засега лоу пас филтъра, не той ти е проблемът.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: petrov88   
Дата:   02-10-16 23:23

Безогледалка е за теб :)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: aldygreen   
Дата:   02-10-16 23:56

Pavlov написа:

> Относно тази снимка ...
> Това е графика на остротата на
> обектива на 18 мм, в зависимост от
> блендата:

Държа да уточня, че показаната на графиката острота е с камера Canon EOS 50D, точно с най-гадната матрица, почти същата като на 500D.
hristol83 Нищо не си казал за начина, по който са правени и обработвани снимките. Но щом се вижда хроматична аберация, вероятно не снимаш в RAW. Ако все пак снимаш в RAW, изчисти хроматичната аберация и ще видиш доста по-добра рязкост и детайл. Отделно трябва да настроиш шумоподтискането на минимум, което за ISO 100 въобще няма да ти е проблем за шума.

[shtrak]



Публикацията е редактирана (02-10-16 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: roburt48   
Дата:   03-10-16 00:53

Аз ще се намеся тук.... може би тъпо !!! По принцип винаги, когато гледам теми във форума гледам и снимките на автора.... и техния рейтинг ! И винаги ми изниква един и същи въпрос ... Защо аджаба всички няблягат на техническата страна на въпроса ??? Коя камера какво може ?? Кой обектив какво може ??? Каква е автофокусната система, разни пийкинги, анджаклами всякакви ... термини всякакви ... бек фокуси, фронт фокуси... аберации .... и всякакви чудесии ... ?? Защо никой не пита за композиця, например ??? Или как от минимум кадър да "измъкне" максимум усещане ??? Аз до момента съм снимал само с "ентри левъл" камери ...пък все си мисля, че нещата ми се харесват ...... на простолюдието, може би ..знам ли ?? Хора - техниката не е всичко !! Шумахер беше във Ферари 5 години и им прави колата ! .... и я направи ! Ама тук ... Шумахери няма ! Нека слезем малко на земята, по която ходим :)... Успех

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: aldygreen   
Дата:   03-10-16 01:22

В профила ми в момента има 6 картинки, правени с 500D, 2 със сапунерка и 1 с филмов апарат. Не мисля, че им личи.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: hristol83   
Дата:   03-10-16 07:09

Аз одавна разбрах че от мен фотограф не става. Не се бутам. Питането ми е чисто техническо относно техниката и начина на ползването и.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: gbrain   
Дата:   03-10-16 07:39

Ако ти харесва да правиш нещо и виждаш смисъл за себе си, значи ставаш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: Kalimas   
Дата:   03-10-16 11:21

Мойте 5ст.[smilie5]

Ако искаш детайл, ще трябва да се насочиш към по-добра матрица.
Иначе казано нещо от сорта на 80D, D7200, 7D или ФФ. Не знам за пентакс и безогледалките.
Ще трябва да видиш и как ти се държат старите ръчнофокусни обективи с тялото което ще си избереш.
500D е добър за начално ниво, а за някой хора става и за всичко. Но щом си почнал да виждаш недостатъци и да те ограничава, значи имаш нужда поне от следващото ниво. Повярвай, появи ли се едно ограничение с ръчкането и снимането ще намериш и други.

Мен лично ме дразни ниския детайл при по-високо ИСО (от 800 и нагоре, на 3200 направо е плачевно). Което ми пречи в по-сумрачни и тъмни ситуации. Иска повече обработка, но и тя си има граници.
Да не говорим, че много от обективите са близки по детайл на ф5.6-8 и разликата ще си дойде от тялото. За да изстискаш максимума от наличните ръчно фокусни, също ще е нужна по-добра матрица.

Въпроса е какво целиш, защото кеф цена няма [smilie5]. Аз вече съм почнал спестовната кампания за следващото тяло, но гледам да изстискам максимума от 500D-то, преди да се охарча.[smile]

Може да пробваш да наемеш, заемеш от познат тялото което искаш и да експериментираш. После сравни снимките (може даже да ги извадиш и на хартия, в размера който ползваш най-често) и ако разликата в детайла не те впечатлява или не я виждаш - не бързай със смяната.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: ss_sgp   
Дата:   03-10-16 11:26

Ако целта е максимален размер/детайл ще трябва да минеш на по-голям формат. Колкото по-голям, толкова по-добре :-)
В тези мисли: с първото 5D и 17-40 ще имаш качествен скок без да разпродаваш апартаменти.



Публикацията е редактирана (03-10-16 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: Pavlov   
Дата:   03-10-16 12:03

Kalimas, не съм съгласен с разсъжденията ти.
Което и тяло да вземе авторът на темата, от изброените от теб, ако снима по същия начин, резултатът ще е същия. Нека на D7200 например да сложи Nikkor 18-55VR, да снима на бленда 16, да обработи кофти, и пак ще се получи мацаница. Имам D7100, ползвал съм го с 18-105VR, знам за какво говоря. Снимал съм и с Canon 70D със 17-85 IS. Собственикът му се оплакваше, че са му пробутали гаден обектив. Като видя моите снимки, ми каза: "Брей, не знаех, че апаратът ми може да снима толкова хубаво" [smile]
Матрицата на 500D може да търпи критика като динамичен обхват или шум, но детайл може да извади. Ако не вярваш, ще дръпна някой .CR2 файл от нета, и ще ти демонстрирам.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: bg2014   
Дата:   03-10-16 12:23

Колега hristol83 , не знам какво гледаш и какво виждаш, но вероятно ти е от монитора. Аз гледам твоята снимка (морския пеизаж) и всичко си е наред. Има си детайл, вичко се вижда (освен далечните възвишения заради маранята), всяко камъче може да се преброи и т.н. Гледам я на монитора с най-голямата възможна големина (по-голяма от монитора) и разтягане НЯМА.
Възможно е да може още да изкараш от сенките, но едва ли е нужно. Виждам дори малките вълнички в ограденото с камъни място. Но пък също е възможно да нямам изграден поглед на знаещ или да не съм добре с очите, но .. едва ли, така че мисля няма нужда от смяна нито на системата, нито на тялото, нито на обектива. Но това си е мой поглед и мнение. Поздрави и успех!
А може би търсиш нещо различно от написаното?
[shtrak]



Публикацията е редактирана (03-10-16 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: hristol83   
Дата:   03-10-16 13:00

Благодаря за всичко ще пробвам първо да снимам н а бленда до 8 явно този обектив е силен там не знам защо съм решил че до 16 е остър. Все още не съм тръгнал да сменям нищо просто се замислих по въпроса и реших да поразпитам. Получих доста добри отговори и съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: aldygreen   
Дата:   03-10-16 13:31

Не си казал дали снимаш в RAW.


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: gbrain   
Дата:   03-10-16 13:45

Оф, сега видях екзифа, снимал си на ф16, сигурно е от там. Пробвай на ф8.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: hristol83   
Дата:   03-10-16 13:51

Снимам в raw пейзажите. На този съм пропуснал да му оправя аберациите.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: aldygreen   
Дата:   03-10-16 14:22

Ами значи проблемът ти е ясен - не снимай на бленда 16. Дори и на 8 остротата леко спада. Пробвай 6.3 и 7.1, според конкретната картинка и фокусно разстояние.
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: chukov   
Дата:   03-10-16 14:45

Всъщност за къде Ви е необходим този важен детайл?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   03-10-16 14:52

В 99% от случаите детайлът на снимката е важен тогава, когато на самата снимка няма нищо. Ако е безинтересна идейно/композиционно/цветово - тогава се започва едно разпъване и броене на пиксели. Някой от вас да е изпитвал небходимост да търси детайл в снимките на Бресон, Адамс, Доано, Брасаи? Защо ви е да губите въздействието от снимката, търсейки детайли? За принт - разбирам, но иначе наистина ми е непонятно.
Все още говорим за изкуство, надявам се, а не занаятчийство. В този смисъл за мен търсенето на детайли на всяка цена е като да отидеш в Райксмузеум и да гледаш Нощната стража от 5 см., за да търсиш несъвършена линия, излязла от ръката на Рембранд. [smilie10]



Публикацията е редактирана (03-10-16 14:55)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »