Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: gbrain   
Дата:   03-10-16 14:56

Прав е... масово сме така

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: Nikolas666   
Дата:   03-10-16 15:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: Kalimas   
Дата:   03-10-16 15:14

@Pavlov - знам какъв детайл може да извади, но си иска светлина и да го държиш под 800 ИСО. Както и да знаеш какво могат обективите с които разполагаш. Но и знам, че ако закача пр.: 55-250 на 7Д2 ще извади максимума от обектива, нещо което 500Д няма как да направи.

@Dobromir_Kalenikov всички стари фотографи са снимали с едни от най-добрите камери (или поне средно ниво) за времето си и са вадили максимума от тях. Защо когато днешната технология ни предлага друг максимум, да не го търсим и да не се възползваме от него?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   03-10-16 15:55

@Kalimas

https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/rnns1759.JPG


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Adams_The_Tetons_and_the_Snake_River.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/xaoz2025.JPG


http://4.bp.blogspot.com/-8Y2Lw4cXMs4/Tm8u8CNIWnI/AAAAAAAAApE/9LqP9pT2Os4/s1600/henri-cartier-bresso



https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/guzq8775.JPG


http://www.buzz-photo.net/wp/wp-content/uploads/2012/04/rd2.jpg



Колко "детайл" има в тези снимки. Имаш ли желание да ги "разпъваш", за да гледаш част от тях и да я изследваш за острота, детайл.
Нямам против техниката, напротив, обожавам да се ровя в характеристики и да правя тестове и сравнения, но тъжната истина си е една - техниката не обуславя качествената фотография - да, някои кадри се постигат само с адекватна техника, но според мен са пренебрежимо малко като количество. За сметка на това пък не малка част от адекватната техника бълва посредствени снимки (като моите, бързам да уточня, че тук хората много обичат да правят най-бързите и лесни сравнения).

Във фотографията идея/послание, композиция, светлина ги няма на стелажите по магазините за техника. Точно както в изобразителното изкуство не четките и боите по магазините правят шедьоври, както в музиката инструментите отстъпват на таланта на използващия ги и т.н. Примери много.

П.С. Как пък не се намери някой да му изправи хоризонта на тоя пусти "урок по каране на велосипед" толкова години [smilie18]



Публикацията е редактирана (03-10-16 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: Pavlov   
Дата:   03-10-16 16:04

@Dobromir_Kalenikov,
Принцпно си прав. Но има различни видове фотография.

Levon Biss

Да вземем ли да му кажем, че детайлността в снимките не е от значение, да не се мъчи горкият?... [smilie5]

Когато човек даде една стабилна сума за фотоапарат, очаква той да отговаря на характеристиките си. Когато този апарат почне да прави по-размазани снимки от някакъв GSM например - собственикът му има проблем.
А когато човек има проблем, можеш да му помогнеш, или да го критикуваш. Изборът е твой.
Но запомни какво си избрал - за следващия път, когато ТИ имаш проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: Nikolas666   
Дата:   03-10-16 16:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: hristol83   
Дата:   03-10-16 16:30

Според мен не е без нзчение качеството. Съгласен съм че идеята на снимката е по важна от качеството но и без него не може. Анзел Адамс за времето си е правел изключително детайлни и качественни снимки. Всички са прави ще поработя с това което имам и ще прочета повече инфо за камерата и обектива така че да извлека максимума от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   03-10-16 16:35

Процентното съдържание в общия обхват на фотографията на продукт / произведение като на гореспоменатия Левон Бис (благодаря за ограмотяването, не го бях чувал), е пренебрежимо малко спрямо останалите ниши, в които творят фотографи (аматьори и любители). Винаги може да се изкара единичен пример, но той не може да описва цялостната картина.
Доколкото разбрах говорим за обща фотография - пейзажи, портрети и т.н. - наистина не виждам нуждата от страхотен детайл тук. Напротив, в битката за клиенти в днешно време детайлите и качествата, които повечето марки предлагат, многократно превъзхождат нуждите и възможностите на 99% от хората, които ги използват. Снимките се гледат на некалибрирани монитори с безброй несъвършенства, печата се рядко, в малък размер, на 100% снимките се гледат предимно от пиксел-пийпъри.

И последно - аз не критикувам, опитвам се да помогна с моя малък, но все пак съществуващ опит. Нямаше да е зле да се вслушвам в хората, които ми казваха подобни неща навремето, може би сега нямаше да имам почти нулев скок в качеството на фотографията си с налети 5+ к лева. Но пък имам много детайлни снимки [smilie5], макар и пак толкова безидейни. Напоследък снимам предимно на лента. Най-харесваните ми кадри на различни места онлайн са точно лентовите, оттам нататък какво да кажа. Детайли, острота...
В общи линии тук повечето хора питат само, за да се донавият да направят това, което така или иначе са решили да направят. Според мен обаче това, в което трябва да се инвестира, са пътувания / семинари / четене / общуване с фотографи (не занаятчии с никове на представители от семейство Котки). Оттам - обективи и нааай-накрая - камери. В противен случай ставаш като мен и снимаш много детайлни снимки на кварталните котки от терасата или на кофите за боклук от офиса. [smilie21]



Публикацията е редактирана (03-10-16 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: ATHOM   
Дата:   03-10-16 16:42

@hristol83

Случайно да помните къде беше фокуса във горепоказания кадър?
Каквато и бленда да ползвате (изключвам бленди като 32, 45 и т.н.), в този кадър няма как всичко да е на фокус.

За тази цел се ползва фокус стакинг, мисля че ако сте англо-говорящ, няма да ви е трудно да намерите статии и видеа, обясняващи въпросната техника.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: gbrain   
Дата:   03-10-16 17:12

Dobromir_Kalenikov [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: Kalimas   
Дата:   03-10-16 17:13

@Dobromir_Kalenikov Както казах, снимани са с максимума за времето си, [smile] сега той е друг и всеки се стреми към него.

Даже помня как някой беше пуснал една снимка, на един от старите фотографи тук (не се сещам кой). Остана доста назад докато не я разкриха на кой точно е.
А снимането на лента винаги е имало плюса на обмислянето на кадрите. Винаги внимаваш къде ще използваш наличните 30-тина пози и следиш настройките и кадрирането, да не оплескаш нещо, че после няма лесно "стакване"[smilie5]. Ако приложиш същата методика към дигиталката, може да получиш и същите резултати. [smilie5]

П.С. За какво да се изправя хоризонта, като няма влияние върху ефекта на кадъра. [smilie5] [beer]


@hristol83 Снимай и забелязвай минусите на техниката. Аз така бях забелязал, че стария 28-135мм най-много ми мазнее около 85-100м и му ги избягвах.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: hristol83   
Дата:   03-10-16 20:20

Dobromir_Kalenikov Съгласен съм с теб отказвам се да сменям. Имам си киев 6с там детайли има колкото щеш + допълнителни появили се по неясен начин. [smilie25] Иначе да смятам да внимавам с блендата явно не е като дъртите обекти които имам те на F16 нямат проблеми. Снимката горе е направена на хиперфокално разстояние (естествено на око)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: stzz   
Дата:   03-10-16 21:27

.........за детайлни снимки - SIGMA!!!

[shtrak] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR canon nikon pentax.
Автор: hristol83   
Дата:   03-10-16 21:47

Ок някой ден.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »