Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   03-01-14 07:23

Have Your Say: Best Mirrorless Interchangeable Lens Camera of 2013 - Olympus OM-D E-M1

[beer]

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   03-01-14 09:50

И още малко да добавя:
Best Gear of 2013: The results are in!
[beer]
[smilie24]



Публикацията е редактирана (03-01-14 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: cvetanvas   
Дата:   03-01-14 11:31

Здравейте,

Възможно ли е по напредналите, да споделят с нас удачни
до настройки на апарата,моя лично е с фабричните.
Не ме разбирайте погрешно,губя време в четене на инструкцията,чета и по форуми и се опитвам да настроя правилно апарата,проблема е че нямам идея дали го правя правилно и го върнах на фабричните настройки.
Също така обмисля купуването на светкавица,и се колебая между(olympus fl 300 r,и olympus fl 600 r)
Снимам чисто любителски,оправдани ли са парите за по голямата....
Предварително благодаря на отговорилите[beer]

Позрави

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: victory13   
Дата:   03-01-14 12:06

За съжаление съм срещал готови настройки за различни теми за снимане само за Никон /за Канон не съм търсил, може и те да имат!/
Примерно за Никон д90 са тези: http://www.outthereimages.com/images/D90_Setup_Guide.pdf
, като може да се модифицира за конкретни цели. Има за всички модели такива карти.
Най-лесно е да си намерите аналогичните настройки на вашия апарат, да си направите една ексел таблица, и да се потрудите леко и приятно до достигане на задоволството на самостоятелно постигнатия краен резултат [beer]
Успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   03-01-14 12:36

няма кой знае какви тайни, изключи шумоподтискането и намали шарпнеса на -2, контрастна крива на "нормал" и си готов

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   03-01-14 13:17

Sharpness -> -2
Contrast -> -2(Ако ти трябва лека нaстройка на контраста по-добре ползвай корекция на кривата - Highlight & Shadow Adjust - има бутон за това)
NoiseFilter -> -2

Намали големината на фокусните точки на минималната възможна.

Задай си най-използваните функции на отделни бутони(препрограмират се). Например аз винаги използвам един бутон за превключване JPEG <-> RAW+JPEG.
Аз ползвам FL36R(в момента мисля не се предлага). Аз бих се спрял от изброените 2 модела на FL600R.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (03-01-14 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: mihajlov2   
Дата:   03-01-14 14:12

Ето примерни настройки /От руския Олимпус форум и при това за по-старо тяло - Е-PL1. Все пак ми се струва, че в голяма степен са използваеми и за Е-М1/

Цък:

Дано да можеш да се оправиш с руския...


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: cvetanvas   
Дата:   03-01-14 14:39

Благодаря за отговорите,със сигурност ще са ми полезни,надявам се и на други.И понеже съм от София,с радост бих почерпил по бира(реална) на помогналите.
Ако някои иска да тества 12-40 или 25мм 1.4 за да реши дали му е необходим,насреща съм.С друго незнам какво бих бил полезен в темата.

Поздрави[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   03-01-14 14:40

бих ти показал това онова, ако докато пристигна в столицата не си ги разучил сам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: cvetanvas   
Дата:   03-01-14 18:55

Serjy,със сигурност ще има какво да науча от вас.
Ще се радвам да се видим,когато сте в София[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   03-01-14 19:15

Това, което съм нагласил при мен като бутони е:
FN1 - центриране на автофокусната точка
FN2 - избор на баланс на бяло

От бутоните до обектива при средния и безименния пръст:
горният - избор на исо
долният - magnify

Лостчето при AEL/AFL бутона на втори режим минава на ръчен фокус

На 12-40 ф2.8 съм задал L-Fn да е също magnify - и на E-M1-то и на E-PM2-то.

При А и S режим задната врътка ми е компенсация на експозицията, а на М - отпред бленда, отзад скорост

На А и S режим задавам да ползвам авто исо, а на М - без авто исо. Ограничил съм авто исото до 2500 и винаги да гони минимална скорост от 1/250" докато може да вдига исо. Стане ли още по-тъмно, вече може да сваля скоростта без да вдига исото повече. Това със скоростта се задава от настройката: Menu - Custom menu - F custom - slow limit.

Настроил съм си iAuto режима на врътката да ми включва MySet 1 режима, който съм нагласил за HDR - задал съм най-често срещаните за мен стойности за експозиция, режим на снимане, без стабилизаия и т.н., за да не се занимавам всеки път да превключвам всичко.

За острота, контраст, сатурация и т.н. не съм се занимавал. Аз снимам само в RAW и си обработвам от нулата кадрите.

Ако с нещо друго мога да помогна - супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   03-01-14 19:45

снимам основно в джипег, дори почнах и голяма част от пейзажите да снимам така. все пак, да не оставя празни надежди в колегите, че знам някакви тайни настройки, не е така! като цяло е това което писах в горния си коментар.
+
ауто исото ми е на 2000.
ауто бял баланс с -1 или -2 на червеното в зависимост от сцената.
джипег на 7.7мп че е по малък файла
... и така [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   05-01-14 10:24

The Olympus OM-D E-M1, TOP Camera of the Year 2013

" ... The E-M1 wins the old-fashioned way: by being so good. "

[beer]



Публикацията е редактирана (05-01-14 10:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Stenlius   
Дата:   05-01-14 11:38

Някой тествал ли е ETTR технологията на Pekka Potka[smilie3] с E-M1, на M5 има полза в някои ситуации, ползвам чат пат, особено видимо е откъм шума?

ETTR

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   05-01-14 14:33

Аз нерядко си позволявам да експонирам по-светло без да позволя да изгори нещо. Да, това намалява шума - винаги в по-светлите тонове има по-малко шум, от колкото в сенките и на това се базира този подход. Той е валиден за всички снимки.

За намаляване на шума до кристално гладък кадър понякога ползвам и друг подход:

Шумът от два поредни еднакви кадъра винаги е различен и когато се смесят, той намалява значително. Дори само два кадъра да се направят примерно на 3200 исо от статив и се смесят във фотошоп като вторият кадър е с прозрачност (opacity) на 50%, шумът ще намалее подобно на кадър на 1600 исо.

Подходът е следният - всеки пореден еднакъв кадър се слага на слой над първия. Какъвто е поредният номер на слоя, на толкова се дели 100% opacity - основният слой (най-долният) остава на 100%, вторият слой (100/2) на 50%, третият на 33%, четвъртият на 25,... 20, 16, 14, 12, 11, 10.

По този начин смесвайки 10 кадъра на 3200 исо намалих шума на финалната снимка до идентичен с кадър на 200 исо.

Вярно, приложимостта на подхода е доста ограничена, но има ситуации, в които влиза от полза.

1. Ако искам кадър на 200 исо да мине без шумоподтискане и да е кристално чист - 4-5 кадъра от статив на неподвижна сцена вършат работа.

2. Снимки, на които е нужно да се ползва много високо исо например защото светкавицата не е достатъчно силна, но искаме да няма шум. Например в този случай съжалих, че не проявих търпение и да наснимам 7-8 кадъра:


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pqmj5157.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vqim7102.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/gsjg8108.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/cjny5038.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/132/1388358003_STSO0383.jpg




Публикацията е редактирана (05-01-14 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: hotsnail   
Дата:   05-01-14 14:45

@BotsRevenge това сигурен ли си, че го няма като функция на фотоапарата? На сонитата го има от доста време - прави 5-6 кадъра и ги сглабя, дори да са от ръка ги намества. Не екато исо 200 снимка от статив ама спокойно на много тъмно се снимат статични сцени от ръка.

Иначе симбон предлагаше един софтуер дето прави подобни щуротии - Photoacute

http://www.photoacute.com/


Може да е полезно

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   05-01-14 14:52

Ами аз го нямам това в апарата. На ръка си го правя във фотошоп.

Иначе програмата, която споделяш, звучи интересна. Ще я видя. Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   05-01-14 15:03

>>BotsRevenge:На А и S режим задавам да ползвам авто исо, а на М - без авто исо. Ограничил съм авто исото до 2500 и винаги да гони минимална скорост от 1/250" докато може да вдига исо. Стане ли още по-тъмно, вече може да сваля скоростта без да вдига исото повече. Това със скоростта се задава от настройката: Menu - Custom menu - F custom - slow limit.

BotsRevenge, има една особеност при ползването на slow limit с авто исо. Тази скорост не винаги се приема от апарата. Апарата взема по-голямата скорост от зададената в slow limit и тази пресметната по формулата 1/(2*FL).

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   05-01-14 15:07

Да, забелязал съм го. Не ми е проблем. Иначе по-често си следва моята настройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   05-01-14 15:14

Аз понеже се изкушавам да снимам на по ниско исо поради активираната IS и често го усещам. Апарата не отчита включването на IS и смята твърдо по тази формула. Според мен IS трябва може да влияе на скоростта, при която се вдига исо-то(при авто исо).

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   05-01-14 17:22

Пробвах това Photoacute. Стана ми интересно дали наистина може да изтиска повече детайл от няколко кадъра - на една проба ми се стори по-добре, а на друга не видях никаква полза.

След super-resolution файлът от E-M1 и E-PM2 файловете стават по 64 мегапиксела. Сравних ги с интерполиран единичен RAW - на места изглежда по-добре леко, на други няма грам разлика. Сравних и със смален 64мп файл до 16 мп - пак същата работа.

Не съм впечатлен, а се надявах да изкара повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   08-01-14 16:07

За феновете на супер свeтлите стъкла може би ще е интересно:
Тестче на LEICA 42.5 f1.2

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   09-01-14 06:21

... и малко кадри с Nocticron 1.2/42.5mm - DPReview

Добър, голям, с подобаваща цена. [smilie5]

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   11-01-14 08:19

First Impressions: Panasonic 42.5mm f1.2 (Micro Four Thirds)


"This lens is stupid sharp, and the bokeh is nothing short of glorious. "

И кадрите са добре!

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   15-01-14 10:36

Cameralabs завършиха ревю-то си за Е-М1:
http://cameralabs.com/reviews/Olympus_OMD_EM1/

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »