Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: photoforce   
Дата:   19-09-16 20:15

Здравейте! Не баш фото тема - но пък навярно много от нас се завират по чукарите, кърлежи - навсякъде - а аз като силно притеснен, че може би я имам, трескаво търся инфо и откривам (доказано), че то в нета е абсолютно объркващо; но не само - а и пекарите объркват още повече. Някой има ли опит?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: colorphoto   
Дата:   19-09-16 20:17

За диагноза търси дипломирани медици,не разчитай на мрежата много.

Ходи ли на специалист?



Публикацията е редактирана (19-09-16 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: imitev   
Дата:   19-09-16 20:20


На приятел майка му беше лепнала. 100% трябва да ходиш на специалист.

А и лаймската болест не се лекува - носиш си я със себе си...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: sherbit   
Дата:   19-09-16 20:30

Антибиотик и си ок. В напреднали фази е опасна болест ... иди но отиди на лекар. Глупаво е да се допитваш тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: марвес   
Дата:   19-09-16 20:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: steeens   
Дата:   19-09-16 20:37

Кърлеж вадил ли си от теб? Но щом имаш притеснения, наистина отиди на лекар, макар и там стана тото дали ще попаднеш на точния....

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: bg2014   
Дата:   19-09-16 20:42

Какви симптоми имате?
Имаш ли температура, болки в мускулите? Зачервяване около мястото на ухапване? Сърбежа не се брои. Хванеш ли я навреме се лекува.
Какви са ви съмненията за да се притеснявате?
Може не само от кърлеж, но и от комар да се хване.
Трябва да се знае следното: Заразяването се осъществява при смачкване на кърлежа и допир на заразената кръв до рана или роговицата на окото. Затова не мачкайте кърлежа. Извадете го или идете при доктор. Ако започнете да опитвате вадене с олио, с горещина да нагрявате кърлежа и подобни бабини методи вероятността от заразяване нараства. Слава Богу до сега не съм имал проблеми въпреки многото кърлежи с които съм имал вземане/даване. Темата е много актуална.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: lucky55   
Дата:   19-09-16 20:52

photoforce написа:

> Здравейте! Не баш фото тема - но пък
> навярно много от нас се завират по
> чукарите, кърлежи - навсякъде - а аз
> като силно притеснен, че може би я
> имам,

Повечето кърлежи не са заразени, така че при единично ухапване, вероятността да се хване лаймска болест по принцип е малка. Разбира се, за твое успокоение, а и за да си 100 % сигурен, е най-добре да се изследваш.
Лекува се успешно със Зинат - антибиотик.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: тьма   
Дата:   19-09-16 20:52





Публикацията е редактирана (20-09-16 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: victory13   
Дата:   19-09-16 20:56

Човек, много те моля, отиди на лекар, и на изследване!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-09-16 20:59

Страха от лекарите в днешно време е по-голям от към болестите.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: victory13   
Дата:   19-09-16 21:03

Не знам за какъв страх става дума... това убива!

Приятел си отиде, а бившия ми ръководител едвам го спасиха във Военно-медицинския институт, или каквото е там военна болница...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: victory13   
Дата:   19-09-16 21:04

Да допълня, че от един момент нататък това не се "кара"...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: asahi   
Дата:   19-09-16 21:19

Как ли сме оцеляли?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: kukumichin   
Дата:   19-09-16 22:16

С писане по форумите - така сме от каменната ера

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-09-16 22:38

Повечето кърлежи в България СА носители на лаймска болест. Лекува се в началото с макролиди (не се лекува със зинат). Нелекувана си отшумява като първоначални симптоми.В последствие (след години) обаче идва симптоматика на нарушена невромоторика и паркинсоноподобен тремор. Задължително отиди при джипито си и сподели притесненията си. Оттам нататък той си знае работата и ще те насочи при съответния специалист.



Публикацията е редактирана (19-09-16 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: photoforce   
Дата:   20-09-16 00:35

Като съвет ми дават комбинация от три - доксициклин, зинат и азитрокс.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: lamerko   
Дата:   20-09-16 00:41

Съвет? Странна работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-09-16 00:44

Заеби, някои хора си заслужават естествения подбор !

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: mmjm   
Дата:   20-09-16 00:46

Ако е за съвет, отиди в Поморие на кални бани, да свикваш с пръстта!
По-сериозно - прочети, какво ти е писал fast_eyebrow, би трябвало да сме се събрали интелигентни, образовани хора, отнасяйте се като такива със здравето си! Това не е важно само за вас, а и за близките ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: asahi   
Дата:   20-09-16 01:13

Чъй Норис я е прекарал два пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: mmjm   
Дата:   20-09-16 01:49

Но в последния епизод на „непобедимите“ ще се бори неуспешно единствено с артрита.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: photoforce   
Дата:   20-09-16 01:56

Направих си изследвания на две места в един и същ ден. Резултатите от двете са напълно различни. Консултирах се със 7 лекаря до момента. Информацията и становищата им са напълно различни и често съвета им бе "почакай още два месеца и пак се изследвай" при наличие на еритема мигранс и гранични стойности за ИгМ тела в теста при националния институт по заразни и паразитни болести плюс леки мускулни болки.

Затова питам тук, защото ви чувствам като голямо семейство, а лекарите ни са спорт тото.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: AndreyIst   
Дата:   20-09-16 02:13

Уважаеми фотографи, начетох се на глупостите, затова и ще подходя професионално.

В София има национална референтна лаборатория по лаймска болест, която се занимава САМО с лаймска болест. Иди в НЦЗПБ - София и потърси професор Ива Христова. Кажи, че съм я препоръчал /казвам се Андрей Чорбанов, падам се доцент по имунология/. Болестта е много сериозна и от нея се умира.

Не слушай скепнтични мнения, в гробищата е пълно със скептици.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: Konstantinov   
Дата:   20-09-16 02:50

Ако сте под 28 години и имате изтръпване на крайници,влачене на крак или затруднения в говора или двойно виждане или някаква депресия преди години направете си снимка на мозъка -съмнение за множествена склероза.Пиша го защото симптомите са еднакви с МС ,ако човек е по млад.За МС преди години не се ядяха неща с калций-сирене ,мляко и се правеха огромни количества метилпреднизолон.
Аз имам такива изтръпвания ,но съм над 50 годишен и при мен е от диабетен полневрид, и от дискова болест на шията и кръста.
Аз ходя точно в горната лаборатория в близост до паметника Левски за мои близки роднини и всеки път се надявам да е лаймска болест .Преди 5-6 години имаха списък със болниците с които работят по здравна каса.Нещата са сложни и не са еднозначни,аз съм машинен инженер и при най-малко отлонение бракувам изделията.В медицината нещата са милиони пъти по сложни,примерно за близката ми ми дадоха вероятност за мс около 90 процента при последното изследване в МА.Направи се ямр и това е.



Публикацията е редактирана (20-09-16 03:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: FAQ   
Дата:   20-09-16 10:05

Преди години бях попаднал в този филм. Цял живот съм имал кучета, ходя по поляни и гори, но кърлеж не бях хващал. И в този случай кърлеж не видях, но имаше характерното пръстеновидно зачервяване. Като прочетох до какво води лаймската болест и направо се психирах. Взеха ми кръв за изследване, но трябваше да чакам няколко дни за резултат. Според приятел лекар, това било ухапване от паяк. По мое настояване ми посочи антибиотик.
От изследването се оказа, че нямам лаймска болест, но антибиотикът ми разказа играта! Повече от месец не можех да си оправя стомаха след това.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: El_Fuego   
Дата:   20-09-16 10:11

AndreyIst написа:

> Уважаеми фотографи, начетох се на
> глупостите, затова и ще подходя
> професионално.
>
> В София има национална референтна
> лаборатория по лаймска болест,
> която се занимава САМО с лаймска
> болест. Иди в НЦЗПБ - София и
> потърси професор Ива Христова.
> Кажи, че съм я препоръчал /казвам
> се Андрей Чорбанов, падам се
> доцент по имунология/. Болестта е
> много сериозна и от нея се умира.
>
> Не слушай скепнтични мнения, в
> гробищата е пълно със скептици.

И ти си се поизхвърлил...
Лабораторията не се занимава само с Лаймска болест, защото е НРЛ Кърлежово/векторно преносими инфекции, листерии и лептоспири . "НРЛ" иде да рече "национална референтна лаборатория", сиреч последната инстанция по въпроса.

Не е необходимо да се ходи и със специални препоръки - досега не са върнали никого. Изследванията обаче се заплащат, защото НЦЗПБ не работи с НЗОК.

Иначе господата фотографи може да продължават със съчиненията по въпроса за диагностика, лечение, вадене на кърлеж и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: photoforce   
Дата:   20-09-16 11:42

Моето съмнение за Лаймска идва от ухапване т кърлеж и последваща поява на типичното петно (еритема мигранс) в двуседмичен период. Не от други симптоми.

Доктор Христова, с нея говорих преди, говорих и отново днес. Според нея всички се оправят, ако правят каквото им кажат и навреме. Каза, че нейното стаовище е да се изкара курс с доксициклин на стада (не българския) поне 15 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: m.djorov   
Дата:   20-09-16 12:19

Ми прецени си дали си струва да вземеш антибиотици без да ти има нещо, с риск да се продрискаш както казаха горе за месец, два (макар, че взимането на пробиотици) по средата на два приема на антибиотик може би ще избегне или поне намали ефекта от това, или да чакаш на 50:50 има ли ти нещо или не при спорни резултати и ако не дай си Боже има нещо, дали ще се овладее на време или .... късата клечка.
То вярно взимането на антибиотици така на зула хич не го одобрявам аз самия, но имаш някакви симптоми(петното) и спорни лаб. резултати.
Сам си решаваш, друг вместо теб не може да реши.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: photoforce   
Дата:   20-09-16 12:27

Именно. Аз така ги оцених нещата и започнах доксициклин на СТАДА. Но някой източници в интернет твърдят, че не винагк е достатъчен. Дори тук имаше мнения са Зинат и Азитрокс..

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: AndreyIst   
Дата:   20-09-16 12:29

El_Fuego, някакъв проблем имаш братче, с мен от последните години. Не зная откъде е, ама на някакъв комплекс ми замирисва. Когато дойде въппроса за насекоми и паразити - ще се обърна към теб.

Да, наистина никой никога не го връщат, но висенето в онзи коридор не е най-приятното нещо, та затова. Ти дойде в НЦЗПБ доста години след мен, така че вероятно имаш идея кой откога познавам там.

С Ива сме провели доста разговори, защото и дисертацията и беше на тази тема и и измервах пробите. Не се чувствай задължен да ме репликираш на всяка дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: bg2014   
Дата:   20-09-16 13:03


Колега El Fuego. нито каза нещо ново, нито добави нещо към темата (освен , че се заплаща). Обаче успя да създадеш конфронтация с единственото до тук професионално мнение на колегата AndreyIst.
Смяташ ли това за нормално?
И успя да обидиш другите колеги с думите:

Иначе господата фотографи може да продължават със съчиненията по въпроса за диагностика, лечение, вадене на кърлеж и т.н.

Това не са съчинения. Това е споделяне на личен опит, кой какъвто е натрупал. Жалко!

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: тьма   
Дата:   20-09-16 13:23





Публикацията е редактирана (20-09-16 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: asahi   
Дата:   20-09-16 13:45

А бе вие нормални ли сте да се лекувате по интернет, че и да давате съвети, за които не носите никаква отговорност? Това да не ви е акумулаторната батерия за светкавицата, дето струва 5 лева парчето и всеки има експертно мнение?

Лекарят, дето е учил 6 години и продължава да учи, взима решение чак след като направи преглед, види изследвания, ако се наложи и иска помощ от по-компетентен колега. Подписва се под назначеното лечение и носи отговорност пред пациента и закона.

Ако трябва да си ремонтирате фотоапарата, автомобила или телефона при кварталния самозванец ли ще отидете или при доказан специалист?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: imitev   
Дата:   20-09-16 13:58


Гъза си е техен...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: h_bio   
Дата:   20-09-16 14:02

Андрей го е писал по-горе - Проф. Христова в НЦЗПБ. Иначе в медицинския фолклор е популярно мнението ( а и има известни основания), че два доксициклина още като видиш кърлежа си е добра профилактика.


Редактирах се за да не звучи твърде цинично, както отбеляза авторът на темата. Понякога забравям, че не всички разбират нашия хумор. Стискам палци тестовете да са отрицателни и всичко да е наред![smilie24]



Публикацията е редактирана (20-09-16 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: photoforce   
Дата:   20-09-16 14:57

Ще се доверя на доктор Христова. А вие не пишете толкова много за гробищата с лека ръка, защото в интернет пише на много места, че:

-Инфекцията на лаймска болест се пренася предимно от кърлежи тип, които са много малки по размер, често с размер на върха на карфица

-Може често кърлежа изобщо да не бъде забелязан

-Първи и втори стадии може да протекат при до 70% процента от хората без никакви симптоми

-5 до 20 години след това да започне трети стадии "изневиделица" и да е късно.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: catandgoddess   
Дата:   20-09-16 15:02

photoforce: дано е фалшива тревога и действай както ти подсказва отвътре. Късмет[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: BXMarkov   
Дата:   20-09-16 15:13

Хайде затваряйте я тази тема, каквото полезно имаше в нея се написа.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: photoforce   
Дата:   20-09-16 15:36

Да се затвори. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: BXMarkov   
Дата:   20-09-16 15:48

photoforce, моля не приемай коментара ми лично, давам си сметка за колко сериозни неща става дума. Става въпрос,че се изчерпа. Относно затварянето, ти можеш като автор да го направиш. Стискам палци и се моля всичко да бъде ОК за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: mitpis   
Дата:   20-09-16 16:19

В много ранен стадий Зинат наистина лекува, знам го от личен опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: steeens   
Дата:   20-09-16 17:10

photoforce, не затваряй още темата...Изчакай да направиш изследванията и кажи резултата и тогава я затваряй...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: kvakioh   
Дата:   20-09-16 17:14

[smilie23]
Най-тъжната тема изобщо в целия форум!!![smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: тьма   
Дата:   20-09-16 17:45





Публикацията е редактирана (20-09-16 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: steeens   
Дата:   20-09-16 18:26

тьма, може ли да не си мерудия към всяка манджа? Ще успееш ли да се справиш и да не даваш съвети за всичко?
Темата ме интересува и бих искал да знам резултата от изследванията...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: sherbit   
Дата:   20-09-16 19:11

На старата ми работа имаше един олд скул доктор. Бях се разхождал из Странджа и хванах 4 кърлежа наведнъж. Извади ми ги мазен доктор в спешното в Царево по 10 кинта бройката :)(по ценоразпис). Като споделих със служебния, той беше категоричен и изпих една опаковка широкоспектърен антибиотик. Не бях пил антибиотик от казармата, а пикнята ми не се беше оцветявала от детство :). Отцелях....

В Североизточна България от където е sherbit са "находищата" на подобни гадни болести. Около Шумен има периодични случаи на Кримска треска, тя е много по-смъртоносна. Знам че някога работниците в Шуменско работещи на полето са ги имунизирали срещу нея. Нещо като Ебола била, но какво ли знам аз прост инженер. И то много прост както казваха в един филм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: photoforce   
Дата:   20-09-16 19:22

Аз съм окей да се води темата, мога да я затворя, ако не е полезна.

Резултатите от изследванията,направени в един и същи ден са:

В Цибалаб - абсолютно отрицателни
В нцзпб - гранични на ИгМ тела - 21.5 при референтна стойност 20 - 24 - гранична.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: imitev   
Дата:   20-09-16 19:41


Че ти си си отрицателен... [beer]

Уф - то пък с този антибиотик нема да стане тази седмица с бирата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: photoforce   
Дата:   20-09-16 19:54

Абе, много коварна се оказва тази инфекция. Може с месеци да не дава положителни резултати всъщност се оказва и няма как да се хване. Имах петно, много прилично на еритема мигранс, което се оказа доста сигурен знак за налична инфекция с борелии.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: sherbit   
Дата:   20-09-16 19:55

На листовката на антибиотика не пише, че неможе да се пие алкохол бе.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: imitev   
Дата:   20-09-16 19:59


Черният дроб си е лично притежание и всеки сам решава как да се отнася с него. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: тьма   
Дата:   20-09-16 20:02

Извинявай, steeens ! Правя го тук, защото си ме блокирал.

Човек трябва да си мълчи, когато познава характера на човека, на когото иска да помогне.


Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: sherbit   
Дата:   20-09-16 20:04

Ми едва ли ще го крият на листовката. Тя е за това. Аматьор! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: steeens   
Дата:   20-09-16 20:15

тьма, сети се защо те блокирах. Може да мразиш мерудията, защото си приличате? Темата е полезна и трябва да не се затваря, а ти вече прекаляваш доста, щом успя и мен да издразниш. Ще те отблокирам само ако искаш да пишеш в мои теми, няма какво да се обясняваме на лични...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: тьма   
Дата:   20-09-16 21:35

Поздрав!


Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: Батко   
Дата:   20-09-16 22:37

Да споделя моята история:

Миналата година, пролетта ходих на открито на 2 места: Западния парк на Р.Д. и на Витоша по едни ливади над Герман. Това няма толкова значение, но след около седмица забелязах огромно петно на кръста / гърба. Не съм забелязал нещо да ме сърби или да имам кърлеж, но петното си беше там и беше същото като това ( снимка от интернет ):

http://www.drdancheva.com/uploads/com_article/gallery/2e5a0321e261d719b7417d836c2a293d2b4df117.jpg


Казах си голяма работа, нещо ме е ухапало, ще мине и ще замине, моите близки настояваха да ида на лекар : речено - сторено. Отидох във въпросния център по заразни и паразитни болести, но петното беше почти изчезнало, казах какво що, взеха ми кръв, след няколко дена резултатите бяха готови - оказа се, че съм близо до граничните стойности и не може да се прецени дали съм болен. за да е правилно заключението от изследването, трябва да се иде след 2-4 седмици, след ухапването - не съм много сигурен колко точно, но ако се отиде твърде рано, резултатите няма да покажат нищо. Реших да по-нататък. Какво се случи междувременно. Там където беше центъра на петното, започна да ме боли зверски, някъде по средата в тялото. Постоянна, ужасна болка. Почнах да вземам нурофен за начало и болката намаляваше за 2-3 часа колкото да дремна, рабира се тръгнах по спешните: Пирогов, Александровска ... на всякъде лекарите ми казват, дай да видим петното, казвам няма го вече, не това не може да е от петното, ако ще и да е лаймска болест. Ходих на хирург, невролог, уролог, вирусолог и не знам още какви логове. Всички отричаха да има нещо общо. Правиха ми всякакви скенери, рентгени - не и не, нищо ти няма, вземи тия хапчета, вземи ония, изчакай, не е лаймска болест. Това се развива за около седмица, през която няма сън от болка, накрая пиех течен аналгин за да мога да спя. Реших да сменя спешните с личната лекарка, отидох, разказах ѝ, тя ме прати при д-р Радева в "Свети Иван Рилски". Личната направи някакви врътки за да ми запази час, защото Радева май е само 2 дена в седмицата по 2 часа. Отидох в кабинета, разказах ѝ и о чудо! Каза, да, това е лаймска болест и макар и рядко се проявява и както в твоя случай. Изписа ми доксициклин ( американския - по-скъп е ), разбира се и пробиотик да не се подр...на. Каза ще го вземаш 32 дена ! Конски дози по 3 пъти на ден. Още след 1-ия, 2-ия прием и ми олекна, за около седмица болката напълно изчезна. После си направих изследвания - всичко беше ок, но пък и нямах изследвания, които да покажат, че съм болен.

Мои изводи:
На 5 лекаря, един се пада кадърен и разбиращ ( поне по моята статистика ).
Лаймската болест е сериозно заболяване и трябва да се подходи сериозно към него.

Ето какво направи тази болест с Гого от Тоника:
http://frognews.bg/news_40908/Greshna-diagnoza-sasipala-Gogo-ot-Tonika/


При него не е имало болки в началото, но всъщност май това е по-лошия вариант на развитие на болестта - масовия. Минава без никакви симптоми, освен петното.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: jingov   
Дата:   20-09-16 22:47

Всичко по горе изписано в едни пост - AndreyIst - [smilie24] .


Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: nsirakov   
Дата:   20-09-16 23:07

аз като дипломиран лекар тихичко ще си седя в ъгъла и няма да давам акъли....

Но оставам втрещено изумен... от това което чета...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: sherbit   
Дата:   20-09-16 23:07

Всички теми са такива, включително фотографските.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: SLR   
Дата:   20-09-16 23:11

Батко , не е проблема че на 5 лекаря един се пада кадърен и разбиращ, а че на 50 лекаря един се задълбочава, дали ти е правилна диагнозата, или не е. [smilie2]

Така човек може да си отиде от обикновенно недоглеждане, а не от незнание[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: bg2014   
Дата:   20-09-16 23:53

Много може да се изпише за самодиагностиката и за съвременните лекари.
1. Самодиагностиката е следствие от съвременната медицина. А тя (медицината) е наравно с всеки бизнес и всяка фирма. Сега лекарите са повече търговци и чиновници заради здравната ни система, която ги постави в такова зависимо положение.
Моля без конфронтация с лекари!
Аз ви уважавам истински и съм ви благодарен за всяка дейност по моето тяло. Дори в момента имам конци на стъпалото от интервенция за изваждане на чуждо тяло (стъкла) от стъпалото. Така, че пиша горното съпричастен с всеки достоен и горд доктор. С уважение към вас!
2. Съвременните лекари са принудени да изписват определени лекарства ОДОБРЕНИ за ползване от здравната каса. И това се стимулира по точно определен ценоразпис от търговците на тези лекарства. Отново без конфликти, моля! Неоспорими факти пиша.
3. Интернет позволява обмен на личен опит и това води до по-добри резултати, когато се наложи да се ползват услуги на лекарите.
Да не вкарвам и различните здравни пътеки, по едната се разходих и аз с пръстов отпечатък миналата седмица.
Така, че не роптайте против подобна тема. Тя е полезна на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаймска болест-някой карал ли я е?
Автор: MR_GO   
Дата:   21-09-16 12:22

Кърлежът ако си го извадил, е било добре да запазиш и да го дадеш за изследване. Ако е приносител ще разбереш и ще започнеш лечение. Мене ме е хапал, но не съм боледувал. Не е задължително да си заразен. Зависи как е изваден кърлежът.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »