Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Ужасен фронт фокус, какво да правя?
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   19-09-16 13:51

Една мисъл ми се завърта из главата.. Като сравняваш с другите обективи, те с вградени двигатели ли са, или пак си ползват мотора в тялото. Питам защото попаднах преди време на някакъв форум, в който човек се оплакваше че имал проблем с един обектив. Когато предходното фокусиране е било близо обектива не успявал да фокусира, когато е било на далече нямал проблеми. Всички почнаха да му говорят за сензори, за калибровки.. А човека си откри сам проблема, оказа се че имал някакво боклуче в леглото за вала (отвертката) на обектива, и в едната посока явно успявала да изтърве. [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (19-09-16 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Ужасен фронт фокус, какво да правя?
Автор: horrible   
Дата:   19-09-16 14:05

От личен (челен опит): Д90 и 80-200 push pull... огромен фронт фокус, причина: апарата е с фронт фокус и обектива също, получава се мазалото :) Няма спасение, няма корекция, продаваш едно от двете. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ужасен фронт фокус, какво да правя?
Автор: horrible   
Дата:   19-09-16 14:11

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1773791&t=1773363&phorum_uriauth=

Ето я моята тема за същия проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Ужасен фронт фокус, какво да правя?
Автор: vkk1   
Дата:   19-09-16 14:36

Baron_barbaron, това е интересна отправна точка, с мотор е другия, с който тествам.
horrible, погледнах темата ти, все едно аз съм я писал и снимките аз съм ги правил :) Същите проблеми са и при мен.
bepa, това ще е от голяма помощ, ако може да стане, ще бъда много задължен.

Отговори на това съобщение
 Re: Ужасен фронт фокус, какво да правя?
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   19-09-16 14:58

То реално погледнато дори и другите да са пак безмоторни, в конкретния случай проблема е бил в обектива, но е бил много лесно отстраним :) Жалко че не мога да намеря сега къде го четох.. Имаше описани и други ситуации, със сходни симптоми.. Но аз конкретно това запомних.



Публикацията е редактирана (19-09-16 15:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Ужасен фронт фокус, какво да правя?
Автор: bepa   
Дата:   19-09-16 17:24

Ще тестваме на моето тяло и отделно на обектив с мотор и без, за да видим дали издиша при еднакви условия

Отговори на това съобщение
 Re: Ужасен фронт фокус, какво да правя?
Автор: hose   
Дата:   20-09-16 00:03

vkk1 - това което не искаш да осъзнаеш го коментирахме вече и в другата тема - проблема НЕ е в обектива, Никон официално са дали обяснение на проблема, не виждам защо продължаваш да се мъчиш и да упорстваш… малко ми звучи като онзи виц за жабата… не мога да те разбера…

също не става дума за обектива тип "помпа", а за модела който го описват с "двата ринга" - поне това се обсъждаше тогава, и въобще темата там е изчерпана с примери и тн…

все тая де, като искаш чупи си техниката, твоя си е, ама за какво е целия този инат не разбирам

същото май важи и за horrible



Публикацията е редактирана (20-09-16 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Ужасен фронт фокус, какво да правя?
Автор: vkk1   
Дата:   20-09-16 05:00

hose, тогава коментирахме, че има проблем само на минималната фокусна дистанция. При мен обаче го има на всякакви дължини, затова го мъча.

Отговори на това съобщение
 Re: Ужасен фронт фокус, какво да правя?
Автор: horrible   
Дата:   20-09-16 08:32

Hose... аз съм разпродал всички никонско, смених системата с канон и си свиркам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ужасен фронт фокус, какво да правя?
Автор: gchokov   
Дата:   20-09-16 12:03

horrible На кой му пука бе пич? Щото Canon са цъфнали и те..

Отговори на това съобщение
 Re: Ужасен фронт фокус, какво да правя?
Автор: horrible   
Дата:   20-09-16 13:14

gchokov, все ми се струва, че коментара е насочен към hose, не виждам ти за чий го коментираш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »