Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Помощ
Автор: boqnkov   
Дата:   12-09-16 11:40

Още един глас за сонито! Ако държите на огледално рефлексен и малък избора е един: канон 100д с обектив 24/2.8 или 40/2.8. Аз съм с такъв и ми е огромно удоволствие да си го разнасям с мен навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   12-09-16 13:34

Не съм казала, че държа на опреденен апарат, но искам най-доброто за парите с които разполагам. Вчера ходох до технополис за да разгледам безогледалните и чесно почти всички бяха пък прекалено мънички и се чудих как да ги хвана, само а6000 ми се стори по удобен за хващане, но не разполагам с такива пари.говорих за никон 3200,защото сравнение с моя и доста други е мн лек, а не и мн голям и мислех, че е добър компромис за тези пари.вие се сърдите, че не ви отразявам, но не ми и казвате какво ще получа от предложените от вас модели и какво няма.помолих по горе сами казвате + и - така ще ми помогнете при избора, а не като пуснете просто един коментар с марка и модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: bg2014   
Дата:   12-09-16 13:51

Понеже разбуних заспалите съвети и тема та да ви отговоря на зададените въпроси:
1. Давам съвет от ЛИЧЕН ОПИТ. Не оспорвам чужд съвет.

И защо всичко това ви дразни вас лично?
Какъв опит имате с тези апарати, че толкова ги мразите?



Публикацията е редактирана (12-09-16 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Pavlov   
Дата:   12-09-16 13:51

Автофокусната система на Nikon D3200 не е достатъчно добра, за да снимаш спокойно на слаба светлина. Още повече, че много скоро ще искаш да смениш китовия 18-55VR с някой твърд светлосилен. И това най-вероятно ще е 35/1.8G. Неговият бавен мотор допълнително ще допринесе за пропуски във фокуса.
Ако ще е DSLR, присъединявам се към колегата по-горе за Canon. Някой твърд STM обектив, с тяло от рода на 650D/700D, или ако ти идват големи - 100D, ще е по-удачен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 14:07

@bg2014: фотоапарат, който няма фокус какво точно е, и как което и да е друго качество има значение?

Може би е проблем само на Никон, но нета е пълен с описания как да си проверим апарата дали има проблем с фокуса, следователно не е нещо инцидентно.

Аз опит нямам, не съм притежавал, но поради описания проблем никога няма да си купя подобно изделие.

Идеята ми е, че всеки новопрохождащ член на форума, питащ за нисък/среден клас ДСЛР (в частност Никон), трябва да бъде предупреден, че може да си купи апарат, който не може да фокусира, следователно е боклук!



Публикацията е редактирана (12-09-16 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-16 14:16

От никон д3200 до никон д810 практически няма никаква прилика.Всъщност единственото общо нещо е надписа.Това,че щото в наса купили такива никони, дай да купуваме ниския д3200. Ето това имах предвид,като казах,че се произвеждат нисък клас никни, защото се купуват.З заради бранда.д3200 е чипарски апарат, като за същите пари ще си купиш безогледалка или хай енд сапунер, които ще го бият и блъскат по удобство, предимства и качества много кратно.Въобще да купуваш нещо,само защото е еди коя си марка е късогледо. Утре така ще сложат на някое лайно надпис никон,сони, айфон или самсунг и ще ви го продадат.То не че вече не го и правят,де :)



Публикацията е редактирана (12-09-16 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: mmjm   
Дата:   12-09-16 14:23

Заглавието е неподходящо по ред причини.Формулирай темата така: Нали е подходящо да сменя моя 40Д с Д3200. С тази формулировка никой няма да си мисли, че умираш, а и предполага положителен отговор та спокойно да вземеш това, което си избрала вече.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-09-16 14:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: dtangelov   
Дата:   12-09-16 14:37

При бюджет от 600 лв., по добре да се снима с телефон, но ако към тях се прибавят още толкова (от продажбата на настоящия апарат), препоръчвам
Panasonic Lumix DMC-LX100.
Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: vkk1   
Дата:   12-09-16 14:44

вие се сърдите, че не ви отразявам, но не ми и казвате какво ще получа от предложените от вас модели и какво няма.помолих по горе сами казвате + и -

Егати и потресаващата наглост! Хората изтрещяха тотално!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 14:53

@vkk1: хаха, нали?

@Alexgm:
Госпожо/це, идеята на съветите от колегите е да вземете съответния модел/марка и да отворите Гугъл, след което да започнете да четете спецификации, сравнения и ревюта. Това продължава докато откриете предложен модел, на който недостатъците да са приемливи. През това време ще се изчела толкова много ревюта и мнения, че ще имате идея какво да гледате и за какво да внимавате.

За 600лв и телефон хубав не може да се купи...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   12-09-16 15:36

Благодаря за мненията. От няколко дена се ровя в темите,еми то почти няма няма човек, който да си каже мнението, без да го наложи сякаш е най-компетентното и другите трябва да го приемат ако не се почва 'аз що си губих времето' и се държите подигравателно. То пишман ставаш, че си поискал мнение тук. То или предизвикваш някой скандал или излиза, че си нагла и иска невъзможни неща. А вие големите фотографи, като си купите системите за по 2бона и ставате едни разбирачи.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-09-16 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Bess_bg   
Дата:   12-09-16 15:46

Все още имам 40Д за второ тяло и освен теглото друг недостатък не виждам. Аз не го и не съм го ползвала с китак, а с по-бързо фокусиращи обективи за спорт/деца. Снимала съм успешно шорттрек в Зимния/Славия (където хич не е светло). Разбира се ако размера и теглото са проблем (което за много хора е така) има и много други решения от безогледалните камерки (за телефоните да не говорим :) ).

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: ombre   
Дата:   12-09-16 16:16

Всъщност макар и по различен начин,всеки един пост е публикуван за да ви помогне,все пак пишем вв вашата тема...:),просто не четете избирателно и нямам в предвид различните постове...:).Няколко пъти ви се каза,че за тази сума няма как да стане,дслр-а е тежък,безогледалката е малка,демек нито едното...опцията е да останете с техниката която е налична,обаче защо не погледнете нещо втора ръка?А6000 се намира около 800 лв с китака,не вярвам да е проблем да извадите още 200 лв,двата големи магзина,а и не само те,предлагат и на изплащане.Предполагам сама разбирате,че с толкова ограничен бюджет каквото и да се предложи едвали ще покрие очакванията ви,понеже имам чувството,че очаквате нещо в пъти по качествено от това което ви дава вашия канон.Не казвате и дали ще сменяте стъкла.Разгледайте базара на форума,пълно е с техника.X-1 на фуджи също можете да му обърнете внимание,поне като размер мисля,ще ви пасне една идея по голямо от А6000 и по малко от дслр.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   12-09-16 16:41

Аз точно втора ръка търся.ако е безогмедален ислах да е от по едрите. За обектив искам попринцип още един, но сега пари нямам. Знам, че 600лв са малко, но чак пък нищо за тях

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: dtangelov   
Дата:   12-09-16 17:13

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=79876
Ето едно предложение влизащо в бюджета.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=194
Това е ревюто във ФФ
а бъдеще и един 45/1,8 за портрети за около 400 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: dtangelov   
Дата:   12-09-16 17:30

Линковете не се получиха за това пращам от ново [smile] https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=79876

Това е едно бюджетно решение.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=194

Това е ревюто във ФФ (Не препоръчвам обектива 12-50 поради по големия му размер)
а бъдеще и един 45/1,8 за портрети за около 400 лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: vkk1   
Дата:   12-09-16 18:16

Ето един от "по-едрите" :
http://www.photographyblog.com/reviews/sony_a3000_review/

Същия некс 3, но в по-голяма кутия, за хора, за които "размерът има значение"!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Alexgm   
Дата:   12-09-16 20:39

Гледам на някой тела на пише м5, на някой м5 2, каква е разликата

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: dtangelov   
Дата:   12-09-16 21:14

Е-М 5 м2 е следващата версия. Има няколко подобрения като 5 осна стабилизация, пиикинг и др., но и цената доста надхвърля бюджета който е посочен.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: bg2014   
Дата:   12-09-16 22:25

surr3a1 написа:
@bg2014: фотоапарат, който няма фокус какво точно е, и как което и да е друго качество има значение?

Аз опит нямам, не съм притежавал, но поради описания проблем никога няма да си купя подобно изделие.


Прочето написаното с дебел шрифт. Това визирах в преден пост като казах и ще се повторя:
Странни хора сте тези, които знаете малко, а си мислите, че знаете всичко. Пиши си за твоя опит и не се прави на знаещ в нещо с което нямаш опит.
Колегиален съвет. Аз за Оли и Сони не пиша, въпреки, че имам опит, но е недостатъчен за да се правя на знаещ.
И не се сърдете. Все пак си говорим колегиално и не трябва да се обиждаме или засягаме. Просто да споделим това-онова и да се усмихнем накрая.
[beer]



Публикацията е редактирана (12-09-16 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: surr3a1   
Дата:   13-09-16 09:34

@bg2014: не става въпрос за сърдене, колега, а по-скоро е разочарование. Бях готов да си купя Никон и едва ли не в последния момент прочетох за тези проблеми.
Как да направя покупка, когато апаратът може да има проблеми с фокуса, и то с някои обективи? На сервизи не вярвам, а и да си купя нещо и да го пращам към сервиз - не ми е мечта.
Ще го кажа и по друг начин: точно по този проблем, наистина не бих искал да пиша от личен опит.

Поздрави и хубав ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: Nikolas666   
Дата:   13-09-16 09:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ
Автор: vkk1   
Дата:   13-09-16 10:11

Ако мислиш, че Никон имат проблеми с фокуса, питай някой с канон и 50 1.8 [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »