Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  17  18     всички  напред  последна
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: pumabg   
Дата:   06-01-16 17:57

Мдаа очаквана развръзка на нещата...
Никон винаги са били по добрият избор и като гледам така ще си и остане...
И стига с тия глупости, че кроп матриците се доближавали до фулфреймските... Без значение коя е марката има още много път да извървят...
Предполагам, че и Д500 няма да направи революция в това отношение...
Така или иначе нека са ни честити новите камери! Предвид обективите с които захраниха тежко и горко на останалите... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: iasen2   
Дата:   06-01-16 18:02

момчета, в предната тема май боготворяхте D7200 [smilie5]

мога да се обзаложа че след една година ще почне да навилизат сензори със 15/16 битов АЦП , понеже Phase One го налагат на техните си фотоапарати и скоро ще почнат и на по масовите апарати да го слагат. ( това за мен лично е много по революционно и творческо за последните няколко години )

И тогава ще казвате че този апарат е морално остарял и за нищо не става , хаха

Поспрете се малко да боготворите техниката и се наслаждавайте на снимането :) било то и на домашната си котка :)

Успех !



Публикацията е редактирана (06-01-16 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: pumabg   
Дата:   06-01-16 18:03

................в категория "диви животни" [smilie24] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 19:04

Д-500 изглежда като кроп-камера мечта на рекламите,но закъсня и колкото и шукарии и опции да са му наблъскали ,това не знам дали ще компенсира закъснението.....

Иначе [smilie24]

Виж,Д-5 ми е по-интерсен - първо виждам че е коригиран лошия дизайн на Д-4

И вътре е многообещаващ [smilie24]

Е,който може да си ги позволи ще се кефи известно време докат не излязат още по-супер-дупер иновативни тела.

Всъщност и сегашните тела са достатъчно читави да им се радва човек,че и предишните също могат да изкефят човек - въпрос на цени и използване.

Все-пак това е само техника.....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: georgebg   
Дата:   06-01-16 19:23

е аз не мога точно да си обясня - монитора ми е 10 битов т.е. 1 млрд. цвята, окото ми го дават да вижда докъм 10 млн. цвята, как да гледам този 15/16 битов цвят, че нещо не мога да схвана ...

написа:

> момчета, в предната тема май
> боготворяхте D7200 [smilie5]
>
> мога да се обзаложа че след една
> година ще почне да навилизат
> сензори със 15/16 битов АЦП , понеже
> Phase One го налагат на техните си
> фотоапарати и скоро ще почнат и на
> по масовите апарати да го слагат. (
> това за мен лично е много по
> революционно и творческо за
> последните няколко години )
>
> И тогава ще казвате че този апарат
> е морално остарял и за нищо не
> става , хаха
>
> Поспрете се малко да боготворите
> техниката и се наслаждавайте на
> снимането :) било то и на домашната
> си котка :)
>
> Успех !
>

>
> Публикацията е редактирана (06-01-16
> 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: iasen2   
Дата:   06-01-16 19:42

georgebg , щото си гледаш в твоята паница, затова не можеш да го схванеш. Но това не пречи хората, които са си купили Phase One да го използват. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 19:45

> е аз не мога точно да си обясня -
> монитора ми е 10 битов т.е. 1 млрд.
> цвята, окото ми го дават да вижда
> докъм 10 млн. цвята, как да гледам
> този 15/16 битов цвят, че нещо не мога
> да схвана ...

ооо идеята на 16-битовия цвят е, че може да хване 16 стопа динамичен обхват. А това е нужно при обработката на кадрите.

Примерно ако правиш нощен портрет на приятелката си пред една стрхаотно осветена сграда, но приятелката ти е в сенките, с 16 битовия цвят ще можеш, да я извадиш от сенките, без да излязат разни неприятни артефакти.

Има и други ситуации, които сегашните апарати не покриват добре като динамика. Когато е възможно се снима клин и след това се прави HDR, за да имаш хем най-светлите, хем най-тъмните зони разработени прилично. Обаче тая техника с клина не работи добре за движещи се обекти и там 16-битовия цвят е важен.

16-битов цвят има в доста камери не само PhaseOne. Примерно високия клас видео камери на Сони от доста време насам са 16-битови...малко подозирам че и всички фул фрейми в момента на пазара са 16 битови, но записват само 12 или 14 бита за да има какво да ни продадат догодина....Д810, А7р2 и т.н. позволяват до 4-5 стопа да изстискаш от сенките на РОУ файла. Със 16 битовия цвят щяха да са 6-7 стопа....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: asahi   
Дата:   06-01-16 19:46

Най-накрая и при цифровите камери да се усети, че цената на чиповете с памет отдавна е паднала.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 19:50

> Най-накрая и при цифровите камери
> да се усети, че цената на чиповете
> с памет отдавна е паднала.

Асахи, А6000 на 2 години апарат за 1000 лева има 50 кадъра буфер. Просто никон цакаха с топла биричка клиентите си

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: iasen2   
Дата:   06-01-16 19:51

hotsnail , 16 битов не е цвета, а сигнала идващ от AЦП .
докато стигнем до цвят има още много време да изминем.

Проблема идва от температурния шум в AЦП, който е съизмерим със сигнала при такива малки стойности.

Това го дадох само за пример колко още по съвършен може да бъде един фотоапарат и колко още път има да се извърви.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 19:58

ясене четох едно ревю на phase one-а - хората казаха че на базово исо са бутнали всички слайдери дето има в лайтрум да дигат тъмните тонове и пак картинката е била супер - без бандинг, шум и т.н. Казаха че Адоби трябва да си оправи лайтрума да дава повече място за бутане на сенките!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: iasen2   
Дата:   06-01-16 20:03

hotsnail , брато в това не се и съмнявам , ама трябва да си продам бъбрека , за да си купя такава камера :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   06-01-16 23:52

Много много отдавна не се е случвало да ме развълнува кропка така. Крайно интересно ми е изо сравнението спрямо д750, като излезнат тестовете при ДХО.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-16 00:22

http://imaging.nikon.com/lineup/microsite/d500/


Има си малко сайтче.....

с интересно филмче

а на края има брошурка

http://chsvimg.nikon.com/lineup/microsite/d500/common/pdf/technology-digest.pdf


ПП Има и радио контрол за светкавици с една малка никонска джаджа......



Публикацията е редактирана (07-01-16 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: NNT   
Дата:   07-01-16 01:13

Та, кой разправяше, че нямало да правят ъпгрейд на Д300? [smilie8]

Съвсем логично си го пуснаха - просто досега fps нишата не беше свободна. Нямаше как да пуснат аналог на 7Дмк2 с 10fps, при положение, че флагманът им беше с 11fps.

А, и, между другото, си има и anti-flicker - и за снимки и за видео, докато Д5 има само за видео, което не го разбирам. За ФФ има проблем или?!

Тъкмо се бях отказал от wildlife, ама тая камера ме замисля... вече я мразя. Само дето трябва да я пуснат kit с кола. [smilie5]

Интересно - дали при такъв силен кроп, ще има ъпгрейд на Д750 т.г.?


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: colorphoto   
Дата:   07-01-16 01:48

Аз бях един от пишещите че няма да има наследник на Д-300 през изминалите много години през които се очакваше този наследник.

Закъсняха ли с Д-500,или е имало резки промени в маркетинговите им планове ми е любопитно.

Времето ще покаже дано сме живи и здрави да видим.....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-01-16 04:21

Автор: demiman
Дата: 06-01-16 16:35

Така е, визията няма как да се смени ... [smilie3] но пък е мечтаната кропка ... а тъкмо се бях отказал от втори апарат
[smilie5] [cool]

A така, сипи ми, като дявол с тризъбец ме подбутваш към клада [smilie3]
Тъкмо бях решил да се вслушам в мнението ти, че имам повече от необходимото... Даже се бях навил да се лиша с два, може би дори три от обективите ми, за да взема 70-200/2,8 и да мирясам, ама наистина за последно... И сега с последния коментар, съобразен с параметрите на новия кроп и ....ще ме накараш да скоча сам в казана [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: demiman   
Дата:   07-01-16 08:18

Спокойно, това ще е за идната коледа [smilie3] - тъкмо да улегнат нещата ... и цените [smilie3] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   07-01-16 08:47

NNT написа:

> Тъкмо се бях отказал от wildlife, ама
> тая камера ме замисля... вече я
> мразя. Само дето трябва да я пуснат
> kit с кола. [smilie5]
>
> Интересно - дали при такъв силен
> кроп, ще има ъпгрейд на Д750 т.г.?
>

Реално това е най-евтината pro-grade стабилизирана система която никон някога е пускал -> d500 + 200-500/5.6

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: realnoncho   
Дата:   07-01-16 09:27

ShotlandetsaWildLife,

И аз това си мислех като излезе с 200-500 или 300/4 за по-лека и светла комбинация е много добре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Dimitar.tzankov   
Дата:   07-01-16 10:10

Малко размисли и страсти от Thom Hogan: http://www.dslrbodies.com/newsviews/the-day-after-nikon-d5-d500.html

Превюто на Ken Rockwell беше весело - обясняваше че не го бива и 7D mk2 ще е по-добър (заради фликър схрона при снимане), но после излезе че Д500 го има и се завъртя на 180 градуса в избора

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: jivkojj   
Дата:   07-01-16 10:36

Тоя Thom Hogan като видях как го е писал това, ще помисли човек, че не разглежда фотоапарати, ами видеокамери. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Dimitar.tzankov   
Дата:   07-01-16 10:39

Кефи ме сметката за броя фотони на абсурдно високо ISO (1.5M)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-01-16 10:47

demiman написа:

Спокойно, това ще е за идната коледа [smilie3] - тъкмо да улегнат нещата ... и цените [smilie3] [shtrak]

Имаш право, не е на зор :)
Като цената падне със 700-800$, съвсем друга работа ще бъде.
Някой спомня ли си при анонса на D300s/300 какви бяха цените? Аз си мисля, че серия по-надолу D7xxx, при анонс стартираха за около 1200-1300$ (с кит) и после постепенно падаха до към 1000, ама може и фа греша. Тук цената е завишена драстично, но и с 25-30% да падне после пак се ядва...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Бонд   
Дата:   07-01-16 11:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  17  18     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »