Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: surr3a1   
Дата:   31-08-16 11:58

Можехте да напишете, кой магазин реагира по-адекватно при евентуален проблем, вместо пишете абсолютни простотии!

Ако едните реагират правилно и коректно, а друигте гледат да те преметнат, не е ли това един адекватен отговор на темата?

Има 3 неща, които са важни за всеки магазин:
- цени и наличности
- персонал и обслужване
- рекламации

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: smilen_k   
Дата:   31-08-16 15:42

Процедурата и за двата магазина е еднаква.Взимат го от клиента и го изпращат на сервиза,който е оторизиран от доставчика,това е.След това като се отремонтира всичко тръгва по обратния ред,а ако не може да се оправи и наближава да изтича 30-дневния срок,сервиза издава протокол за замяна и ти дават нов.Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: gbrain   
Дата:   31-08-16 17:17

Това е полезна информация[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: radomarinov   
Дата:   31-08-16 21:05

Авторът на темата няма ли да сподели, кой магазин си избра или въпросът беше за разлайване на кучетата [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: rorus   
Дата:   31-08-16 22:46

Имах проблем с една врътка на Олимпуса (извън гаранция). Във Фотосинтезис вместо просто да ми го вземт и засилят към Чехия за 180+ евро, разпитаха подробно за проблема и ме изпратиха в местния сервиз - Бушона. Проблема беше решен за 4 дни и 60-ина лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: kiten   
Дата:   31-08-16 23:40

И на двата магазина това си е редовна практика. Оставяш им развалената в последствие стока за ремонт и после от сервиза ти казват да си платиш ремонта или да ти я пратят без ремонт по еконт. Въртят сучат от сервиза и накрая става на тяхното. Та половината от стоките им са все едно без гаранция.



Публикацията е редактирана (31-08-16 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: asahi   
Дата:   01-09-16 08:50

Различавай рекламация в гаранционния срок от повреда, получена извън нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-09-16 09:45

По-горе писах, че пазарувам и от двата магазина, ама честно казано, в Павилиона ми е някак по-приятно. Там и без да искам, се сприятелявам с хората. В Павилиона пазарувам още от времето, когато там бяха Нели и Набис. И сега имам няколко приятелчета. А в Синтезиса са учтиви, но малко по-дистанцирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: smilen_k   
Дата:   01-09-16 11:24

Много време съм работил в магазини в които съм бил пряко свързан със гаранционното обслужване и рекламациите.Искам да ви кажа,че 50% от рекламациите са по вина на потребителя,хората масово незнаят как да си използват правилно техниката.Всичко останало се отремонтира или се заменя без проблем, и въпреки това сервизите понякога и те спекулират(много рядко,но го правят), най вече при мобилните устройства.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: kiten   
Дата:   01-09-16 22:49

smilen_k например фотопавилиона продава и на мец и на нисин светкавици и едната ми се развали на първата година а втората на първия месец . От павилиона ми записаха тел.номер за връзка когато е готово да се обадят и в крайна сметка си платих ремонта. Като тия от нисин сервиза се оправдаха че я пращали във Франция и след 3 месеца си платих ремонта който струваше почти половината от цената на самата светкавица. В случая къде стои основния продавач?
Иначе пак от павилиона съм купувал сд карта дрансенд и първия месец се скапа смениха ми я с друга и тя дефекира пак след месец а третата излезе читава работи, но се разлепи и почти се разпадна.



Публикацията е редактирана (01-09-16 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: smilen_k   
Дата:   01-09-16 23:25

Автор: kiten-Не знам твоя случай какъв е,но щом са ти искали пари за ремонта, вариантите са два.Или ти си виновен за повредата на уреда, или в гаранцията има опоменати части,които не се поемат от гаранцията.Но дори и ти да си виновен за повредата,те са длъжни да те информират за това,и ако ти прецениш ,те правят ремонта,ако не ти връщат уреда и се спасяваш(вероятно е да те накарат да си платиш само транспортните разходи).Ако не са на лице двата факта които ти изброих по-нагоре,е трябвало да си потърсиш правата в КЗП,освен ако не си взел техниката на фирма с фактура,тогава гориш.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: kiten   
Дата:   02-09-16 00:05

на гласа от сервиза изрично им казавам, че отремонтираната стока искам да си я получа от павилион. Пазаря с фактура и карта за отстъпка.Заобикалят в случая павилиона а и възможно е да има договорка от този тип на прекарване на клиента. Даже тия от така наречения сервиз нисин ми изпратиха протокол за споразумение демек че са ме прекарали и съм си платил. Повече от два месеца я държаха светката преди да я изпратят в чужбина за ремот и там я оправиха за седмица. Питам къде в случая стои павилиона?

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: smilen_k   
Дата:   02-09-16 14:04

Ако взимаш стоката с фактура,на фирма, тогава гаранцията е една година,а не две.Другото което е,че когато е на фирма не можеш да сезираш и КЗП,тъй като не е в юриздикцията им да защитават юридическите лица.Лошото е че всичко това им е пределно ясно на всички търговци и те въртят на малкия си пръст,защото нищо не ти защитава правата като юридическо лице.Много неприятно,но е факт.Ако беше на физическо лице,тогава нещата стоят по съвсем различен начин.Търговеца е длъжен да приеме уреда за рекламация.В момента в който го приеме те вписва в регистъра за рекламации и ти издава протокол че са го приели за ремонт,съответно пак от тях трябва да си го получиш в 30-дневен срок,ако не се отремонтира в срок ти го заменят или връщат парите.



Публикацията е редактирана (02-09-16 14:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: NStoqnov   
Дата:   03-09-16 19:25

Не съм много сигурен, понеже до сега всичко което съм си купил от Синтезиса, съм получавал 2 години гаранция, а винаги пазарувам с фактура на фирма. Това го знам от момчетата в магазина.
При другите фирми не знам как е. Не съм питал.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Vladibeer   
Дата:   03-09-16 22:25

Взех си наскоро статив от синтезиса и продавач, явно нов служител тръгна да пише гаранцията. Дойде някакъв друг момък и започна да му се кара защо ми пускал гаранция, при положение че клиента не си бил поускал (тоест аз)... Касовият бон е гаранция за две години така или иначе, тъпо ми стана, че се опитаха да въртят бакалски номера.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: ani_im   
Дата:   03-09-16 22:30

Автор: NStoqnov -Чукай на дърво да не ти се разваля техниката през втората година от гаранцията,но все пак ако стане, не бързай да го носиш за сервиз,а първо се свържи със smilen_k и се посъветвай с него,със сигурност ще ти помогне много,поне на мен много ми помогна,за което много му благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: NStoqnov   
Дата:   06-09-16 09:27

Вчера се чух с фотосинтезис и ги попитах колко години гаранция имам след като съм пазарувал с фактура. Казаха ми че имам 2 години гаранция и да не се притеснявам за това. Казаха ми и нещо от сорта че дори и ако е на фирмата и е 1 година гаранцията, те ми поемали втората за тяхна сметка. Не си спомням точно думите на момчето по телефона но беше нещо подобно.
Сега се сещам че веднъж в магазина като се заговорихме, момчето ми каза че Канон давали само 1 година гаранция за продуктите си. Това е без значение дали ще си купих Канон с фактура или не! Една година гаранция [smilie11]
И за дастанат 2 години, Фотосинтезис давали още една година от техния магазин. Ако техниката се развали през втората година, Синтезиса поемали ремонта за тяхна сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: smilen_k   
Дата:   06-09-16 10:11

Така, правилно дават 2 години за физически лица, а за юридически лица там въпроса е много спорен.Естествено че ще ти кажат че гаранцията е две години за всички,НО практиката е съвсем друга, ако проблема е нещо дребно може и да се навият да ти го оправят,а ако е нещо по сериозно ще ти покажат другата страна на закона,РАЗБЕРЕТЕ няма нещо, което да задължи продавача да дава двугодишна гаранция когато сделката е между него и друго юридическо лице.
За да не съм голословен ти давам цитат от текста на Директива 1999/44/ЕО, която въвежда въпросната "двугодишна гаранция".

Цитат
Чл.1 т.2. По смисъла на настоящата директива:
а) потребител означава всяко физическо лице, което при договорите, предмет на настоящата директива, действа за цели, които не са в рамките на неговата професионална или търговска дейност;

Това е цитат от официалния превод на български език. Така навсякъде, където се говори за "потребител" и неговите права, се има предвид "физическо лице, което..."

Това че големите фирми дават една година международна гаранция е вярно и те са много Canon,Apple,HP....останалата една година се поема от продавача,АМА ЗА ФИЗИЧЕСКИ ЛИЦА

Не искам да ангажирам никой с моето мнение,все ми е едно дали ми вярвате или не,не се косете толкова,радвайте се на живота и си ползвайте техниката със здраве,пък ако нещо се случи, ще му мислим тогава.Бих помогнал на всеки с каквото мога[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: asahi   
Дата:   06-09-16 12:29

И в ЗЗП е така. Гаранция между юридически лица се урежда с договор или се указва в писмения договор за продажба, доставка или каквото е там.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: landstar   
Дата:   06-09-16 22:46

Гледай къде има налично, цените са еднакви, персоналът - еднакво любезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: NStoqnov   
Дата:   07-09-16 13:56

Закона може и да е такъв, но явно наистина поемат втората година за тяхна сметка. Не че съм наивен, но някак си, имам им доверие на Синтезиса . Не вярвам да са ме подвели или излъгали и не дай си Боже нещо ми се развали втората година и да ми кажат "ми sorry брат ще си платиш ремонта. Една година имаш"
До сега винаги са ми помагали. Примера с разглобения обектив, който споменах по горе не беше в гаранция, но дори и да беше, гаранцията нямаше да покрие такава повреда. Момчето от магазина го оправи, дори и пари не ми поиска. Усмихна се и ми пожела да правя хубави снимки още дълго време с този обектив :)



Публикацията е редактирана (07-09-16 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: APT   
Дата:   09-09-16 19:11

Видях темата,помислих но реших да не се включвам. Спомних си какво ми се е случило във двата магазина през годините и това ме накара да се включа и мога да кажа следното - ако уважавате себе си, парите и времето си купувайте техниката си само от Германия или Швейцария, нещо до което стигнах бидейки клиент и на двата магазина. Това в случай, че искате по-добро обслужване, по-добри цени, по-добра гаранция. Точка [shtrak]
Магазин в Германия - https://www.calumetphoto.de/ ,и Швейцария https://www.digitec.ch/

Не се занимавайте с нашите търговци ако искте нещо да е както бихте искали да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: m.djorov   
Дата:   10-09-16 09:11

И как точно си поръчваш от швейцарския сайт до тук?

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: agop4o   
Дата:   10-09-16 09:33

И що да си взема човек техника от тези сайтове като техниката е хем по скъпа и не можеш да използваш гаранция като хората[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: m.djorov   
Дата:   10-09-16 10:02

Не е по-скъпа. Поне не всичко. Зависи. Едни неща тук са по-евтини, други за по-скъпи. Но да, ако опре до гаранции, самото разкарване насам натам на нещото си е разход и ако ползваш и нашите пощи - риск.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »