Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: NStoqnov   
Дата:   23-08-16 23:04

На мен като чели са ми доста по-приятни Фотосинтезис. Всеки път когато отида там, чувствам една приятна и ведра атмосфера, която в Павилиона, някак си ... бе не мога да я почувствам.
Не мога да кажа че съм голям клиент и съм си купил много неща. Купувал съм си никон Д60 и Никон Д7100 от Синтезиса и разни аксесоари. Взимал съм и разни неща и от Павилиона.
А пък съм забелязал, че когато синтезиса измислят нещо ново, Павилиона ги копират веднага. Като "седмица на феновете" и други събития, които се случват първо в Синтезиса, после и Павилиона ги копират, което лично на мен ми прави недобро впечатление.
За всеки е различно. Фотосинтезис или Фотопавилион е както Никон и Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: foreigner   
Дата:   23-08-16 23:18

Откакто не рекламират и започнаха да тролят. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: motif   
Дата:   23-08-16 23:49

Хора, тази тема е безсмислена...И двата магазина си имат редовни клиенти....Всеки има възможност да избира от къде да пазарува...Цените са еднакви и за двата магазина, тъй като са препоръчителни от вносителите на определените марки...Въпрос на удобство и персонален избор на всеки е...Важното е да успеем да си вземем нужната техника и да и се наслаждаваме :) Успех с покупките! [beer]

С такива теми само се изнервяме и откланяме от основната идея на този форум, а именно да си говорим за изкуството - фотография :)



Публикацията е редактирана (24-08-16 00:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Pavlov   
Дата:   24-08-16 00:36

Честно казано - откъдето успееш да си купиш [smile] .
Досега няколко пъти се е случвало да отида с парите в Синтезиса, и отношението на продавачите ме е карало да не ги похарча. Докато в Павилиона обратно - карало ме е да им ги дам с желание [smile] .
Но това във Варна, в София не знам как е.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: colorphoto   
Дата:   24-08-16 00:38

Едва ли тази е най-неудачно зададената тема във форума.

Резонно е да попита човек,ако няма личен опит,или познати с опит в тези покупки.

Решил да се презастрахова човека и попитал за по-сигурно.

Грозно е че някои в началото така му се нахвърлиха,а още по-лошо че ги търпят!



Публикацията е редактирана (24-08-16 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: motif   
Дата:   24-08-16 00:39

colorphoto [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Hotoshop   
Дата:   24-08-16 01:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: lamerko   
Дата:   24-08-16 01:10

Хм... само аз ли нямам отстъпки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-08-16 01:47

А ти поиска ли си? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: lamerko   
Дата:   24-08-16 03:17

А... то трябвало и да си искам ли :)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Антивик   
Дата:   24-08-16 07:15

Що всички оценяват двата магазина само от посещение, то е ясно, че най-лесно да се посетят на място и да се сравнят. Има таквизи де пазаруват от тях по мрежата, без да ходят на място. Тогава въпроса може би има резон и в случая съм по-доволен от павилиона. А и друг фактор, Синтезиса ползват куриерските услуги на Спиди, а от Спиди нещо не останах във възторг поне тук, но това па няма общо с Синтезиса и Павилиона.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: agop4o   
Дата:   24-08-16 07:28

Е пък в Пловдив няма такива дилеми.Едно малко павилионче има само.Продавача я те разбере я не.[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Nikolas666   
Дата:   24-08-16 08:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: freestyler   
Дата:   24-08-16 08:59

Може би е важно за избора и кой магазин организира повече и по-разнообразни фотографски събития. Семинари, представяне на нова техника, пленери и тн.

Или ко му трябва на човек, почерпка с едно кафенце?!

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: virosh   
Дата:   24-08-16 09:03

Пазарувам и на двете места като на едното имам отстъпка а на другото не. Както някой беше написал по-горе - това от къде ще купя дадено нещо зависи от това в кой от двата магазина го имат налично и колко спешно ми трябва.
Горното не важи за филмите и химията. Тях си ги взимам от Синтезиса тъй като имат по-богат избор, работят до по-късно и мога да мина да си ги взема лично след работа без да се налага да си счупя краката от бързане.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: tziko   
Дата:   24-08-16 09:30

Написахме книга за похвали и оплаквания [smilie18]
SLU4AENOS? NEMISLA111

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: hristov2256   
Дата:   24-08-16 10:38

Хората са подвеждат по самата обстановка между двата магазина.
Фотосинтезис е прекрасно място, на прекрасна локация и направен с някакъв читав вкус.
За сметка на това обаче без да ми се обижда никой, поне 5,6 пъти ми е идвало да ударя в лицето продавачите в Синтезиса, с изключение на някои кадри. Такива дървета няма никъде просто. Отношението е под всякаква критика.Първо, всеки път се моля някой да ми обърне внимание. Второ, аз давам 8 бона за тяло, а той ми дава тялото, което е на витрината, а преди това 2ма човека разцъкваха пред магазина с него. Трето, мега бавни са, та чак изнервящи, било то с принт или с обслужване. Купувам си таблет за ретуширане, той ми го изпуска на касата, вдига го и го мята в кутията, защото беше изнервен от някого. При въпрос "Какво става?" от моя страна, ми се отговаря "Нищо му няма, не се притеснявайте" Може да съм нацелвал някакви кофти моменти, но са доста и в крайна сметка аз съм клиент и ще ми се лиже гъза, както казват хората, особено като наливаш солидни суми.

Това нещо не съм го срещал в Павильона, нищо, че магазинът им е като бункер и нещата, които организират са предимно, колкото да има и на супер аматьорско ниво. Тези девойки за които говорите преди години - не ми ги хвалете, моля, едно изречение не можах да изговоря с тях, просто защото не знаеха нищо и всеки път си губих времето. Сега нещата са различни и аз лично се кефя да ходя там.

В крайна сметка аз пазарувам от Павильона, тъй като хората са ми по-симпатични.Ако нямат даден продукт и не ми се чака - пия един Аналгин и отивам в Синтезиса... Ако искам арт обстановка, книжка и кафе - отивам в Синтезиса и не си правя труда да говоря с продавачите.

П.С. Малко като хейт излезе тоз пост, ма да си го кажа от моята гледна точка.
= Цените в двата магазина са същите, в Павильона ми дават по-големи отстъпки,ако отстъпка до 5% те устройва разбира се...



Публикацията е редактирана (24-08-16 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: victory13   
Дата:   24-08-16 10:51

Отдавна ползвам макс отстъпка в единия магазин [cool]
Обаче имаше момент, когато в него не броеха Фуджи за фирма за фотоапарати, та ми се наложи да пазаря и от другия... Винаги съм питал за отстъпка там, и винаги са ми давали [smilie18]
Естествено, когато една стока липсва в единия от магазините, и я имя в другия, ползвам този с наличности.
Никога не съм поръчвал доставка от нашите магазини. По приятно ми е да си побъбрим наживо, и макар че нямат кафе, не значи че няма да почерпят [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-08-16 11:00

Еднакви услуги, еднакви стоки, еднакви цени, значи разликите в предпочитанията произтичат от отношението към клиента, т.е. добрия сервиз. Което е доста субективно.Сиреч авторът нека посети и двата дилъра и където се почувства по-обгрижен и ухажван-там да си остави парите. Аз пазарувам и от двата.

Имаше времена, в които, като кажа, че искам да си купя сони, започваха да ме убеждават едните за никон, другите за канон. Така с парите ми в крайна сметка намазваха Адорама, Амазон и B&H. Добре, че тези времена поотминаха. Пък и долърът поскъпна. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: kasad   
Дата:   24-08-16 11:06

Категорично обслужването и работещите във Фотосинтезиса са под всякакво ниво. Веднъж с жената бяхме там и тия юнаци/ в интерес на истината , някои не ги видях повече/ почнаха да правят канадска борба и ние с жената седим сиротни покрай витрината. С изключение на един , двама,другите те отминават като пътен знак и ти седиш и се чудиш да се унижаваш ли да подвикваш на някого да ти обърне внимание. Оставял съммного пари и въвдвата,но не ми ихвалете Павилиона -защото много рядко сладурите там ще станат от столчето си и ще излезат иззад барикадите да ти обяснят пред витрините това или онова. То си е до манаталите. Наш! Български!

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: chovecheto   
Дата:   24-08-16 12:05

Със същият дълбок смисъл би могъл да се зададе въпроса - В МОЛ Сердика или в Дъ Мол да пазарувам?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-08-16 12:13

...и накрая шляяяяп на пазара в Димитровград :)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: sakuraki   
Дата:   24-08-16 12:56

Без лоши чувства аз съм по - доволен от Фотопавилиона, момчетата са оставали 30мин извън работно, за да тествам обектива, който купих от там. Във фотосинтезиса също имам добри наблюдения, но последния път като ми казаха, че д700 няма лайфвю и едното момче ми каза, че AF-D няма да фокусира с това тяло [smilie11] [smilie11] .

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: uri64   
Дата:   24-08-16 13:40

> Със същият дълбок смисъл би могъл
> да се зададе въпроса - В МОЛ
> Сердика или в Дъ Мол да
> пазарувам?[smilie8]
>

В това няма интрига. Сердика е по-добрият мол за пазаруване.

Иначе от гледна точка на човек, движещ се с кола, Синтезиса е кошмар, почти винаги е трудно да се намери място. За за Павилиона може да се паркира поне в мола, но и молът и сградата, в която е Павилиона са малко мрачновати....
В допълнение, около Синтезиса на кълбета се стеле (като мана небесна) една атмосфера на турбо фото-аристократичност, еманираща от кафето и по-специално от градината...някак само като минеш по троара, дори без да трябва да влизаш вътре, почваш да се чустваш облагороден и духовно извисен и на всяка крачка да виждаш фото-сюжети...явно концентрацията на фотографИческо изкувство е невероятно голяма там [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-08-16 15:02

Така, аз да си кажа преди пак някой да е казал за коментарите в началото, сред които е и моят, с който казвам, че темата е за кошчето и това е! Нямам нищо против автора и даже с нищо лично не го обиждам, просто темата е толкова безсмислена, колкото вече няколко човека споменаха ... със сравнителни примери дори! Избора на магазин при еднакви цени и условия е толкова субективен и индивидуален, че даже някой крайно може да се подведе по мнения изказани в нея. Разбира се, може и да е създадена с чисто провокативен характер и да цели да оплюе добре конкуренцията, а българина по подразбиране е склонен да пише негативно по форуми и да се жалва, отколкото да похвали и да благодари! И какво, ако аз съм супер доволен от Синтезиса, нямам отстъпки в Павилиона и мога да се изцвъкам добре заради някой техен служител, определен магазин или онлайн пазаруване? Автора, даже и нов да е и да не знае от къде да пазарува, трябва да е силно ограничен, че да ме послуша мен и няколко интернет типчета, нехаресващи единия или другия магазин по техни си пак казвам субективни лични причини?!? Това да не е плод-зеленчука бе хора? Ако имаше админи, ако имаше... Такава тема нямаше да има! И преди е "нямало"! Амин! [beer]



Публикацията е редактирана (24-08-16 15:06)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »