Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Кой искаше много точки?
Автор: boxer   
Дата:   15-08-16 00:31

Ето как

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: colorphoto   
Дата:   15-08-16 05:27

УжасТ.....

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: boxer   
Дата:   15-08-16 17:22

Ужас, ама виж в най-големите сайтове за фотография, National Geographic

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-16 17:46

е това чукане чаках

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   15-08-16 23:20

Едно време от негатива излизаше това което си настроил !
Дали вече не е време да се разделят обработените от не обработените фотографии ? Не заради друго ,но как начинаещите фотографи няма да се отчаят от една яко обработена снимка ,която не могат да постигнат с това което имат в ръцете си ,а не в компютъра си !? Или да се означава : ,, обработена ,, или ,,комерсиална ,, или да е друга категория . Обработени и натурални !

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: uri64   
Дата:   15-08-16 23:46

LUBOMIRHRISTOV написа:

> Едно време от негатива излизаше
> това което си настроил !


Стига с тези легенди...излизало е така, за този, на когото не му се е занимавало в тъмната стаичка или не е имал възможност по една или друга причина...


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/1405251380_obrabotka.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: Hotoshop   
Дата:   15-08-16 23:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   16-08-16 00:15

uri64 - Не са легенди ,щото съм любител фотограф ! Ходих на кръжок в пионерския дом даже ! После по финансови причини родителите ми ме отказаха! На комсомолска бригада получих СМЕНА 8М ! Има тема пусната по-долу със снимки ! Не знам да ли са обработвани ! После си купих АГАТ от ОНД /остатъка от СССР/ който беше кроп ! От 36 кадъра филм правеше минимум 72 а при добро старание 78-80 ! Снимките се правеха в студио ! Не всеки можеше да има лаборатория и всяка снимка струваше точно 23 ст !!! Билета за градския транспорт беше 6 ст /давам го за сравнение /



Публикацията е редактирана (16-08-16 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: roburt48   
Дата:   16-08-16 00:41

Аз предлагам директно да се върнем във времената, когато даже и стинки е нямало ! И фото даже... и ток ! При мамутите [smilie5] Може и Т-рекс евентуално ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   16-08-16 00:46

С каква ли програма са си обработвали рисунките в пещерите ?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-08-16 00:55

В днешното цифрово време човек дори да не обработва кадрите си след заснемането, то преди това софтуера на смата камера го прави в един или друг смисъл. Иначе ми харесва идеята за раздели обрботена инеобработена фотография, стига да се дефинира кое какво е, притеснява ме само, че в необработения раздел ще или прекалено малко добри и заслужаващи кадри или просто ще се използва за разтоварване на картите памет от мнозина...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   16-08-16 01:22

Ми нали и сега някой свалят по пет ,други по една ! Да има дефиниция кое какво е и да си продължат правилата ! Тогава може и да не се гласува толкова много за обработени кадри ,щото ще си ги гледат само майсторите и няма да се чудят пък други дали са обработвани или не кадрите преди да гласуват за тях .

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: uri64   
Дата:   16-08-16 01:55

Какво значение има дали даден кадър е обработван, ако е добър или пък, че даден кадър е необработван, ако е лош???

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: roburt48   
Дата:   16-08-16 10:50

Както в изобразителното изкуство има стотици техники, така и във фотографията (мое мнение). Поне според мен, ако човек има някакъв талант би правил хубави кадри по всякакви начини, а и би ползвал програми за обработка за да станат нещата му още по-добри :) Ако "автора" няма талант, колкото и техничарски умения да има и да познава софтуери за всякаква обработка... едва ли ще сътвори нещо стойностно [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: levileo   
Дата:   16-08-16 21:50

Всичко отново опира до собствената съвест... Допустима обработка според мен е лека корекция на - светло-тъмно на целия кадър, без селекции и можеби малко контраста и белия баланс ако има нужда. Иначе какъв е смисъла снимка от камера за 1000+ лв да се ръчка с ефекти на безплатен лайтрум или фотошоп?!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: petrov88   
Дата:   16-08-16 21:52

На мен ми е чудно как някой ще претендира за авторство над кадър, който е почти автоматично обработен до неузнаваемост от въпросната програма.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: biso   
Дата:   16-08-16 21:59

Автор: petrov88
Дата: 16-08-16 21:52

На мен ми е чудно как някой ще претендира за авторство над кадър, който е почти автоматично обработен до неузнаваемост от въпросната програма.. :)


.... пази боже .... тя програмата не обработва сама кадъра и ..... няма как да има авторство

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: petrov88   
Дата:   16-08-16 22:13

Maлко крайно се изразих де, но все пак идеята ми беше подобна :) Прилича малко на тази portrait pro, която вече наистина само с 1 клик си прави нещицата

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   17-08-16 01:08

roburt48 - Да,в изобразителното изкуство има стотици техники и затова има реалисти,пейзажисти,графици,сюрреалисти абстакционисти и т.н.. Ако изходим от принципа на фотографията би трябвало да има реалисти и обработващи !

levileo - съгласен съм с теб защото при проявяването е възможно лека корекция на - светло-тъмно на целия кадър, без селекции ,а корекцията на контраста и белия баланс пак на целия кадър е като напредък на технологията /защото все пак трябва да го има /

Всъщност тези легендарни стояли в тъмната стаичка и опитващи се да коригират нещо са съвременните коригиращи всичко с програмите! Ми тогава да се наричат на името на програмите които ползват !?
Да не говорим за снимането позволено от програмите ! Снимаш ,,тъмен,, кадър за небето ,снимаш ,,светъл,, кадър за поляната и накрая с програма ги смесваш и имаш перфектен пейзаж,а този дето е впечатлен и щрака ли щрака и не му се получава най-накрая се записва на курсове за да види как става !

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: Komitoff   
Дата:   17-08-16 09:17

Е това вече е прекалено!
Следващата стъпка ще е генериране на пейзаж по GPS координати или известна природна забележителност и параметри.

Примерно Великденски остров, драматичен залез преди буря…. и БАМ - готово.

Интересно дали софтуерните компании ще прибират хонорарите - примерно за календар с пейзажи...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   17-08-16 09:36

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: nsirakov   
Дата:   17-08-16 18:34

свалих програмата, поиграх си малко и .. не смятам, че е нещо, с което човек може да постигне сериозен резултат, особено ако използва сложни кадри с много обекти и равнини.. благодаря, но, не благодаря..



Публикацията е редактирана (17-08-16 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: тьма   
Дата:   17-08-16 19:28

Някой написа, че няма да има ценители на необработени кадри - напротив, давайте, това е най-хубавото, което може да се види, но в последно време изобщо липсва[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: MARLOV   
Дата:   17-08-16 20:14

Значи аз като потребител на фотоуслуга боли ме г*за как се е стигнало до даден кадър -със или бе ШОП , стига снимката да ми харесва.И не ми казвай ,че не разбирам щото съм аматъор! Може да не мога да снимам , но това не значи че не съм естет. И в крайна сметка за кого по дяволите правите своите шедъоври!? За За шепа никому неизвестни критици или за обикновения зрител.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: тьма   
Дата:   17-08-16 20:39

Сираков, Вие добре се справяте с фотошопа, дори понякога прекалявате[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: nsirakov   
Дата:   18-08-16 00:00

КО? НЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: тьма   
Дата:   18-08-16 00:18

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   18-08-16 00:46

Да! Ако се говори или се цели рекламна,търговска или каквато и да е комерсиална цел ,всеки ще е съгласен с всичко ! Но ако говорим за изкуството Фотография ,както се определят някои кадри на някои автори то нещата би трябвало да са означени или разпознаваеми ! не казвам ,че обработените кадри са лоши или не естетични , просто са друг вид кадри ,друго изкуство ! Има художници които рисуват картини или да речем най-вече портрети ,има и такива които по снимка правят рисуван портрет с корекция на някои ,,дефекти,, но тях не ги смятат чак толкова за художници а за ,,хора които могат да рисуват добре,,, или даже за ,, хора които могат да рисуват много добре ,почти превъзходно и от това печелят пари и дори като хора които просто работят това ,, но не и за художници ! Да такъв портрет имаше в повечето къщи от тридесетте години насам та до скоро ,но поне аз не съм виждал такъв
портрет на нито една изложба !

MARLOV - Тук публикуваме кадри не за критиците , а за да се консултираме един с друг или да подобрим уменията си като получим съвети ! Но те тези дето могат да дадат съвет са се самовглъбили в една нирвана и си дават само суперлативи един на друг ,за да не се разсърдят по между си щото съм публикувал нещо ,пък не си ми го коментирал и оценил със злато и остава другите да се оценяваме без да си даваме съвети ! / е как да го направим като не сме майстори в областта !/
А за критиците ,шепата критици, има изложби които да разгледат и да критикуват !
Тук ,поне така смятам , не е място за изложби а само за качване на снимки които колегите ти да могат да разгледат и да коментират ! и евентуално по това да разбереш колко си напреднал или назаднал !



Публикацията е редактирана (18-08-16 01:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: tashkow   
Дата:   18-08-16 16:14

Бил съм копист в НФА и да ви кажа че негативите не се маниполираха е просто смешно един професонален копист може да направи чудеса .

Отговори на това съобщение
 Re: Кой искаше много точки?
Автор: DigitriX   
Дата:   18-08-16 19:45

Напълно съгласен с Юри и Ташков. [beer]
http://arbuzov.livejournal.com/462781.html


А програмата наистина не става, ако кадрите са по-засукани.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »