Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   09-08-16 20:17

Срам ме е,срам ме е от dimidumi-умишлено не казвам колега -не ми е колега ,не е и фотограф-щракач е.. 2 дни ни занимава колко е обиден и огорчен,а когато всички почнаха да го критикуват затвори темата защото наблишавало бирено време ,изтри си неудобните постове във феисбук, извини се на света ,че е направил страхотен кадър и всичко се приключи...да ама не.Отварчм тази тема защото искам да му кажа че тук не е феисбук,че много голяма част сме осъзнали,че няма морал и етика-не може да отидеш непоканен на сватба,да ти режисират сцената,ти да щракнеш,да си постнеш снимката при все че агенция,булка ,младоженец и куп гости не искат да им качваш снимката,не е незаконнно,неетично е!Нямам нищо общо с агенцията ,дори в първият момент момата ме подразни ,но после се разбра ,че е от незнание,мисълта ми е след като тя си е преглътнала егото и ти се е извинила -пич погледни си между краката -ако има нещо постъпи като мъж извини се и махни въпросната снимка!Знам какво ще последва просто бях свидетел как се изтриха поне 10 неудобни поста във неговата страница и сега като прочетеш целият спор оставаш с впечатление ,че правият е той,а далеч не е така...

 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-08-16 20:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: HP   
Дата:   09-08-16 20:39

Ще го преживееш, светът се напълни с бастуни-един повече, един по-малко все тая. Не можеш на сила да дадеш-нито интелект, нито чест, нито уважение. Тия неща се придобиват адски трудно и се губят адски бързо.
Морал и чест са думи с кофти значение вече в България, важното е да си в играта и да взимаш някой друг лев.
И мен ме е срам, но спасение няма, за съжаление....
 Re: срам ме е..
Автор: Maelstrom   
Дата:   09-08-16 20:45

O tempora, o mores (в превод: О времена, о нрави!) - възклицание от реч (63 г. пр. н. е.) на римския оратор и политик Марк Тулий Цицерон.
Та, нищо ново под слънцето - хора всякакви. Конкретната случка е доволно неприятна за потърпевшите, но хубавото е, че за мнозина е и неприемлива, не заради закона, а заради морала. Вероятно dimidumi смята, че лоша реклама няма... вдигна се пушилка, привлече внимание... каква ще е цената - тепърва ще 'осребри' труда си.

 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   09-08-16 20:50

"Вижте сами кореспонденцията ни във Фейсбук, тя е публично достояние!"това му е второто изречение от първият пост-добре де как му е публично във личната страница,след като изтрива постове,за мен си е манипулация!
 Re: срам ме е..
Автор: marrio31   
Дата:   09-08-16 20:52

Да,доста нагъл човек,не мога да го разбера,булката иска да махне снимката и той не я маха,тя пък една снимка..Тази снимка се използва с комерсиална цел-реклама,не е редно да се публикува снимка без съгласието на сниманите,не знам дали dimidumi разбира в какво се забърква,но е възможно да има проблеми с хората на снимката.
 Re: срам ме е..
Автор: bogdanov   
Дата:   09-08-16 20:57

...ей, това за онази еднаквата снимка на сватбата ли е?
И мен много ме затрогна казуса. И за това тук ще взема отношение.
Видях ги и двете :) чак авторска не е ни едната, ни другата :) Ама онази на случайният минувач, по-читава беше някак.
Глей ся :) ние по USA модел сме капиталистически свини и морал е дума, която не ни храни. Търсим справедливост. Как да я постигнем, без да нарушаваме нормите на икономическото стъпало. От една страна имаме булка със скапана снимка, от друга по-не скапана снимка на минувач с навици на клептоман. Глей ся как всичко си идва по мястото. Случайният минувач продава снимката на булката и дава 70 процента от сумата на бюрото по сватбени снимки измислило така прекрасният сюжет :)
Така минувача учи своят урок, а и взема нещичко за по-добрият резултат. След което бюрото по сватбена фотография си прави равносметка, че щом случаен минувач прави по-читав кадър от техния, ще трябва или да сменят незабавно техниката си с по-добра, или да наемат случайният минувач, като служител. Е те такива пазарно-икономически казуси ми се въртят в капиталистическата кратуна. ;)
Иначе казано най-е хубаво да се обичаме. Обичаме ли се, ще правим сватби, правим ли сватби ще правим и еднакви снимки, защото не може комшийката да има пък комшията не.
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   09-08-16 21:00

За повечето от нас снимката не е нищо особенно но за хората от събитието снимката е ценна,спомен,емоция,следих коментарите младоженеца,булката гостите са доволни от услугата за която са платили,не е ли това наи важното,не коментираме снимката на основният фотограф ,но нужно ли беше и той да се дискридитира?
 Re: срам ме е..
Автор: graf_rayski   
Дата:   09-08-16 21:01

И аз наскоро открих мои младоженци сред неговите снимки.
Много е добър в това да изскочи от храстите и да ти открадне момента за който ти си вложил толкова труд.
 Re: срам ме е..
Автор: quazimodo   
Дата:   09-08-16 21:04

А бре, няма ли кой да намекне на стартиралия темата, че с нея продължава да прави реклама на уж едва ли не мразения от него ДИМИДУМИ или както се зове анатемосания "колега"?
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   09-08-16 21:09

marrio31 написа:

> Да,доста нагъл човек,не мога да го
> разбера,булката иска да махне
> снимката и той не я маха,тя пък
> една снимка..Тази снимка се
> използва с комерсиална
> цел-реклама,не е редно да се
> публикува снимка без съгласието
> на сниманите,не знам дали dimidumi
> разбира в какво се забърква,но е
> възможно да има проблеми с хората
> на снимката.

Ако не се лъжа историята се развива в Пловдив,добре де я си представете по малък провинциален град -сватба идва някой непоканен почва да снима,поле качва от правен нямаше ли да бъде здравен казус...
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-08-16 21:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: Jk.freeman   
Дата:   09-08-16 21:15

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   09-08-16 21:19

quazimodo написа:

> А бре, няма ли кой да намекне на
> стартиралия темата, че с нея
> продължава да прави реклама на уж
> едва ли не мразения от него
> ДИМИДУМИ или както се зове
> анатемосания "колега"?
Аз каквото имах да му кажа съм му го казал,както му го казаха и няколко човека,но сега не ги виждам постовете,а се включиха доста хора от форума.Като се замисля лудоста има 3 фази:
1-Най лека,само ти си знаеш ,че си луд..
2 И ти знаеш и другите знаят..
3 наи тежката фаза другите знаят,ти не..Мисълта ми е не може 50 човека да му казват ,че проблема е в него а той да не го осъзнава...или не иска..
 Re: срам ме е..
Автор: koleto.spasov   
Дата:   09-08-16 21:20

Ако не се лъжа случката се развива в София,снимаш си сватбичката и идват 25 китайци с едноцифрени тела и бели обективи, всичките с черен колан по карате и почват да снимат .... казваш им да спрат и има здравен казус : имаш 70-200 в г..а. Б..и проблемацитя стана [smilie10]
 Re: срам ме е..
Автор: mmjm   
Дата:   09-08-16 21:23

Особено пък, ако градо па е с „П“ УеУеее жауна му майка. [smilie18]
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-08-16 21:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: mmjm   
Дата:   09-08-16 21:27

Дека у Перник Китайци бре?
 Re: срам ме е..
Автор: bogdanov   
Дата:   09-08-16 21:52

Аз за един приятел да питам ;) Вий на уъркшопите какво снимате бре? Амчи може колегата да се е учил по този начин... (що спирате развитието на колегата?:))) Застанала му сватба, сътбата я поднася :) Да стои ли? Ще снима разбира се, че и песен ша пей... е после и бой ще яде, ама заради един бой засужава ли си да изпусне такъв КАДЪР? :)))
bajji, даже китаец да се роди, пак няма да знае китайски. Ще трябва да го научи! Подобно е и с младоженците. Не е най-важно, че те я харесват. Защото по този принцип се налага субкултурата, като култура. Хората, които създават култура имат задължението да обучават необразованите. Ако отношението към естетиката се плъзне по острието на икономиката, ще се получи онзи резултат, който всеки от нас се срамува да си признае, че допуска след 4 ракии.
Нещата не са толкова прости. За влаците и пътниковете си има цяла пословица, но въпросът е значително по-дълбок.
А именно що е морал и има ли почва той у наще капиталистически нововъведения?
Действайте по капиталистическите принципи!
Нека го вземат на работа- на минималната работна заплата... той няма де да оди, ще тегли заем, после да го уволнят! Те ти справедливост! И наказание. От мъка ще се обеси, а заема ще плащат децата му. Е от това по-голямо наказание за този грях аз не виждам.
Я се осъзнайте бре! За един ТЪП кадър филм направихте!
 Re: срам ме е..
Автор: roburt48   
Дата:   09-08-16 21:55

Що му се връзвате на тоз самопровъзгласил се "месия" ?? Натоварил профила си с една торба техника & more :D.. Човекът просто е болен.. Съжалявам го донякъде. ..



Публикацията е редактирана (09-08-16 22:38)
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-08-16 21:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: bogdanov   
Дата:   09-08-16 21:56

БОБИ-ЛЪВЧЕТО, не беше хубава. (това искаше да кажеш нали?)
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-08-16 21:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: bogdanov   
Дата:   09-08-16 21:58

ако я сравня с другата и на мен, иначе не! :))
 Re: срам ме е..
Автор: Myth   
Дата:   09-08-16 21:59

Оооооооо егати изтрил е всички коментари вкоито го критикувам доста рязко, след първоначалното ми подвеждане и е оставил само първия ми коментар в който съм се подвел и съм го защитил подразнен от първоначалното държание на жената от агенцията. [smilie23] [smilie23] [smilie23] Ми какво да кажа, жалко поведение.

М/у другото тъкмо мислех да пусна подобна тема, добре, че влязох и видях тази.

И пак м/у другото оказва се, че не му е за първи път а май му е практика, защото и друг фотограф си разпозна режисирания кадър. Умишлено не споменавам кой е, той ще пише тук ако реши.

Тъпо много тъпо.
 Re: срам ме е..
Автор: moto12   
Дата:   09-08-16 22:06

Е, следващия път може да случи на "сватбари" [smilie25]
Освен ако не снима от някой храст.
 Re: срам ме е..
Автор: koleto.spasov   
Дата:   09-08-16 22:06

Боби, ето го един от китайците с 1дх мк2 другите 15 човека бяха със съпонерки .... и кво ще биеш хората, че снимат ли?


http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1470769329t.jpg



 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   09-08-16 22:09

roburt48 написа:

> Що му се връзвате на тоз
> самопровъзгласил се "месия" ??
> Натоварил профила си с една торба
> техника & more :D.. Човекът просто е
> болен.. Съжалявам го донякъде. ..
>

>
> Публикацията е редактирана (09-08-16
Вързвам се защото ни манипулира не може да се жалва тук ,че го заплашватват да дава линк където се вижда кореспонденция където е изтрил по голяма част постовете и всеки случайно попаднал остава с впечатление че е правият.Не мисля,че търси реклама ,дори и негативна,нито своите 5 минути слава.Не мисля ,че някой ще се рекламира по този начин,не очакваше такова развитие тук във форума.
 Re: срам ме е..
Автор: vkk1   
Дата:   09-08-16 22:11

Както казах и в предишната тема, това е изумителна наглост, дори и за град като Пловдив, където събрахме боклука на околията на кръст от "Ракуски" до Ардино, през Устина до Медени поляни.
Това е градът, в който се говори на "ти" съвсем официално, в магазини, банки, НАП, данъчно, здравни заведения, за бизнеса не говорим изобщо.
Понеже имам нещастието да съм роден и израснал в Пловдив, мога съвсем отговорно да кажа, че в последните да речем десет години, този град стана сборище на най-големите простаци, глупаци и наглеци накуп, в пъти повече от който и да е друг град в България. Не знам коя земя ги бълва, но всички те идват задължително в Пловдив.
Та мен ме е двойно повече срам от автора на темата, че с тези герои се налага да се разминаваме всеки ден, и за да не се сблъскаме се изисква висш пилотаж.
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   09-08-16 22:12

Myth написа:

> Оооооооо егати изтрил е всички
> коментари вкоито го критикувам
> доста рязко, след първоначалното
> ми подвеждане и е оставил само
> първия ми коментар в който съм се
> подвел и съм го защитил подразнен
> от първоначалното държание на
> жената от агенцията.

Ето това ме подразни,като теб и мен имаше много!!!
 Re: срам ме е..
Автор: Myth   
Дата:   09-08-16 22:13

Ама тъпо мноооого тъпо това да кажеш ето тук публичната дискусия и да затриеш всички неудобни коментари.... първоначално се бях подлъгал, после като осъзнах каква точно е ситуацията... а и държанието му... е всичко изтрито защото неудобно.

Ама колко трябва да си нагъл хората на снимката да ти кажат, че не желаят да бъдат публикувани и ти да казваш ама мен закона ме защитава, гледайте си работата. И му обясняваш, че всъщност той не е баш автор на снимката, щото някой друг му наредил всичко... абе то какво да се говори....

И дори да приемем теоретично, че самата му постъпка не е кой знае какво, то държанието му след като му посочват защо не е прав и не маха снимката при положение, че хората не желаят тя да е публикувана в портфолиото му и да се ползва с комерсиални цели, достачно ясно показва що за човек е. [smilie23] [smilie23] [smilie23]
 Re: срам ме е..
Автор: fotograf123   
Дата:   09-08-16 22:15

Това не е истина ! Форума заприлича на селска джаз дискотека ... да виждате някой от бг фотографите да пишат тук ...

 Re: срам ме е..
Автор: bogdanov   
Дата:   09-08-16 22:16

Абе пиполи, опомнете се! Идеята на кадъра... ПОДСКОЧИЛИ СВАТБАРИ. Виждал съм този сюжет 10 000 пъти минимум. Единственото нещо с което агенцията застават едни гърди напред е офиса който имат и късмета, че именно тези младоженци са отишли и платили на тях. Идеята не е тяхна. Усилието на колегата сътворил кадъра е да ги убеди да го повторят! Опомнете се! Крадеца на кадри е просто случаен минувач без морал. Защо правите от мухата слон? Липса на морал виждам и в крадеца на идеи. Младоженците ли режисираха кадъра? Те ли го поискаха такъв? Или колегата играе същата игра, която играе и крадеца, но за пари...
 Re: срам ме е..
Автор: Murnau   
Дата:   09-08-16 22:16

Бе този е чисто хахо бе, личи си от три километра [smilie10]
 Re: срам ме е..
Автор: bogdanov   
Дата:   09-08-16 22:17

fotograf123, ти бе пич! Или не си бг?
 Re: срам ме е..
Автор: koleto.spasov   
Дата:   09-08-16 22:19

Хора, ако впрягате всеки път толкова усиля при всяка нередност, щеше да заредите с електричество страната :) .. Странно, като питах за хора да ходим на протести никой не се обади, а сега полудяхте [smilie5]
 Re: срам ме е..
Автор: bogdanov   
Дата:   09-08-16 22:20

Едни и същи са и двете страни, няма смисъл да се жалват.
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-08-16 22:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: Myth   
Дата:   09-08-16 22:23

Автор: bogdanov
Дата: 09-08-16 22:16

Абе пиполи, опомнете се! Идеята на кадъра... ПОДСКОЧИЛИ СВАТБАРИ. Виждал съм този сюжет 10 000 пъти минимум. Единственото нещо с което агенцията застават едни гърди напред е офиса който имат и късмета, че именно тези младоженци са отишли и платили на тях. Идеята не е тяхна. Усилието на колегата сътворил кадъра е да ги убеди да го повторят! Опомнете се! Крадеца на кадри е просто случаен минувач без морал. Защо правите от мухата слон? Липса на морал виждам и в крадеца на идеи. Младоженците ли режисираха кадъра? Те ли го поискаха такъв? Или колегата играе същата игра, която играе и крадеца, но за пари...



Идеята на кадъра с подскочилите хора разбира се експлоатирана много пъти, но всеки я реализира по собствен начин, композицията на хората, мястото е подбрано от официалния фотограф, така че... то по тая логика нищо не трябва да се снима защото вече някой го е направил.
Едно е да позлваш клиширана идея и да я реализираш по собствен начин друго да минеш и когато всичко е готво да щракнеш и да преставиш сниката като своя, без никой да попиташ може ли не може ли. А доколкото разбираме май не е толкова случаен минувач, а е практика при димидуми защото и други си разпознават младоженци сред кадрите от портфолиото му. Е това вече е жалко.

Пъ иди като човек и питай "Може ли така и така да направя един два кадъра успоредно с теб (с официалния фотограф) ще ползвам снимките за портфолио и ще спомена, че ти си официалния фотограф".

Е така по човешки ако пита не вярвам всички да му откажат.
 Re: срам ме е..
Автор: koleto.spasov   
Дата:   09-08-16 22:28

Каквато и да е случката, това всичко е излишно. Това са хора тролове, които се радват на това нещо, а сега вия му правите кеф, 3 дена само за него пишете [smilie5]
 Re: срам ме е..
Автор: Myth   
Дата:   09-08-16 22:31

Хич не му правим кеф, както вече bajji просто пича не очакваше такова развитие на нещата, очакваше, че тук ще го подкрепят, да ама не се получи имаше няколко подведени в началото като мен, ама после видяха за какво става въпрос. И естествено си затвори темата.
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-08-16 22:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   09-08-16 22:36

написа:

> Каквато и да е случката, това
> всичко е излишно. Това са хора
> тролове, които се радват на това
> нещо, а сега вия му правите кеф, 3
> дена само за него пишете [smilie5]

Ако се радваше на това нямаше да си затвори темата,по скоро мисли че е направил кадъра на живота си и иска всички да го видят,абе не е нормална цялата история-прокраднал си се снимал си и после питаш булка младоженец и гости кой кадър е по хубав моя или на официалния фотограф..
 Re: срам ме е..
Автор: colorphoto   
Дата:   09-08-16 22:54

Ееее,айде стига вече - чудо голямо станало!

Имало сватба - минал друг снимащ - щракнал и излязъл по-читав кадъра от на щатния снимач.....и к'во толкова?!

Оная от агенцията истерична и алчна - скача на нагличкия Дими грубо защото защитава сина си,който се оказва фирмения пишман-фотограф естествено.

Нашия герой Дими пък иска хем да се похвали с кадъра,хем да се оплаче от ония - ми нормално си играят ролите хората.

А тук идва bajji и така се потриса от зловещата история че го хваща силен срам и цвъква тема за да се отърве от кошмарите и потреса!

После прави експертен анализ на степените на лудост,като забравя да опише собственото си тежко тревожно състояние и цирка продължава.....

Стига се даже до обобщения за всякаквите негодници,които били се сбрали в Пловдива града,породено от пловдивския произход на героите в драмата.

Също така вече повечето професионално снимащи сватби тук започват да се подготвят и физически за безпощадна разправа с потенциални Димидумевци,от които очакват атаки към обектите на занаята им.

Темите по "скандала" дадоха възможност и на форумните проекто-юристи или юристи-хобисти възможност да блеснат с познания по тяхното хоби - правото.

Е,нека не забравяме и форумните моралисти - и те намериха в тези теми благодатна почва за да прокламират висшия си морал и после да заспят с чувство за един достойно завършил ден.



Публикацията е редактирана (09-08-16 23:07)
 Re: срам ме е..
Автор: Myth   
Дата:   09-08-16 23:02

Не е баш тъй, оказва, че Дими редовно си го прави тоя номер, та не минава толкова случайно :) събира за портфолио човека :) оСвен това младоженците не искат той да ползва снимката им в порфолиото си обаче той им показва среден пръст и твърди, че всичко е в реда на нещата е туй е проблема :)
 Re: срам ме е..
Автор: toc   
Дата:   09-08-16 23:09

Амиии, който сам се оклепа и Господ не може да му помогне :)
Не случи човека на форум..., голямо подценяване на интелекта на форумците :)
 Re: срам ме е..
Автор: colorphoto   
Дата:   09-08-16 23:11

А,да Мут, определено си е посъбирал кадри за рекламка юнака,ама какво чудно има в това?

"С чужда пита помен прави"- казва народа - демек това не е модерно явление,а отколешно.



Публикацията е редактирана (09-08-16 23:12)
 Re: срам ме е..
Автор: bogdanov   
Дата:   09-08-16 23:30

colorphoto, прав си (до известна степен).
 Re: срам ме е..
Автор: vkk1   
Дата:   09-08-16 23:31

colorphoto, именно защото всеки си вика "чудо голямо станало" се стига до тези неща и съществуват подобни герои.
Там горе се споменаха "омразните" капиталистически свини, които обаче се съдят за всичко и никак не минава номера с "чудо голямо станало".
 Re: срам ме е..
Автор: colorphoto   
Дата:   10-08-16 01:56

vkk:Викаш да започнат и двете страни да се съдят настървено след толкоз "мъки' дето си причиниха от вчера.....

Да се набутат с много пари зарад таз трагикомедия и двете страни и да си изхабят доста нерви за дълго време напред.....

Ти май си от адвокатското лоби човек.

То е хубаво човек да си търси правата ,ама в горния случай не е резонно - всичките две,че и повече страни са се оцапали сами със своите действия и писания и от евентуални съдебни производства ще спечелят единствено адвокатите и самата съдебна система,но не и персонално някой от спорещите.
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 07:23

написа:

> Ееее,айде стига вече - чудо голямо
> станало!
>
> Имало сватба - минал друг снимащ -
> щракнал и излязъл по-читав кадъра
> от на щатния снимач.....и к'во
> толкова?!
>
> Оная от агенцията истерична и
> алчна - скача на нагличкия Дими
> грубо защото защитава сина
> си,който се оказва фирмения
> пишман-фотограф естествено.
>
> Нашия герой Дими пък иска хем да се
> похвали с кадъра,хем да се оплаче
> от ония - ми нормално си играят
> ролите хората.
>
> А тук идва bajji и така се потриса от
> зловещата история че го хваща
> силен срам и цвъква тема за да се
> отърве от кошмарите и потреса!
>
> После прави експертен анализ на
> степените на лудост,като забравя
> да опише собственото си тежко
> тревожно състояние и цирка
> продължава.....
>
> Стига се даже до обобщения за
> всякаквите негодници,които били
> се сбрали в Пловдива
> града,породено от пловдивския
> произход на героите в драмата.
>
> Също така вече повечето
> професионално снимащи сватби тук
> започват да се подготвят и
> физически за безпощадна разправа
> с потенциални Димидумевци,от
> които очакват атаки към обектите
> на занаята им.
>
> Темите по "скандала" дадоха
> възможност и на форумните
> проекто-юристи или юристи-хобисти
> възможност да блеснат с познания
> по тяхното хоби - правото.
>
> Е,нека не забравяме и форумните
> моралисти - и те намериха в тези
> теми благодатна почва за да
> прокламират висшия си морал и
> после да заспят с чувство за един
> достойно завършил ден.
>

>
> Публикацията е редактирана (09-08-16
> 23:07)

Не сте сериозен,нали?Не ме дразни това,че е минал щракнал дразни ме това,което следва-дава линк на публичен спор във личната си страница,но изтрива неудобните постове.Агенция,булка,младоженец,гости го молят да смъкне снимката-е тя още си стои..А вие проверихте ли за роднинската връзка на щатния фотограф с агентката или вярвате на Дими,защото аз не му вярвам на думичка от написаното.Добре де защо трябва да ги търпим такива,защо да се примиряваме,не вярвам че само с фотографията е така,за мен не е стоиностен човек!

 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-08-16 07:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 08:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-08-16 08:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 08:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: bg2014   
Дата:   10-08-16 08:25

Боже какви теми (тази и другата).
Явно хора без достойнство се опитват да си го набавят от подобни теми.
Още в другата стана ясно - може да се снима всичко на публично място.
Достойнството е онова, което ти казва какво да правиш след това с подобни кадри в подобни ситуации.
Морал... то като няма достойнство защо ти е морал?



Публикацията е редактирана (10-08-16 08:25)
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 08:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: ecobo   
Дата:   10-08-16 08:42

Само едно ще кажа: ако някой ме снима и ме публикува някъде без да ме пита, ще му се стъжни живота.
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 08:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   10-08-16 08:57


https://c2.staticflickr.com/8/7766/28854164756_c29d20342c_o.jpg



мен пък не ме е срам,дори се радвам,че е направил по-хубава снимка от наетият щракач ;)

 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 08:59

Добре де защо когато колега е некоректен в базара се вземат мерки,а когато е некоректен във форума нищо,не е ли редно админите да вземат мерки?
graf_rayski потвърди,че има негови младоженци в снимките на Дими,когато коментарите в ннеговата тена станаха неудобни си затвори темата,когато напишеш нещо неудобно във страницата която е дал за публичен диспут го трие до тук двама човека потвръждаваме ,а съм сигурен че има още които могат да го направят.

 Re: срам ме е..
Автор: MikeDimit   
Дата:   10-08-16 09:01

ecobo
Извинявай пич, ама не разбирам подобна нагласа.
Наистина се опитвам да проумея на каква основание намирайки се на на обществено място човек може да иска не го снимат или да се готви да "стъжниш живота". За мен не е проблем да изтрия коя да е снимка, но през годините ми се е случвало да ми "казват" да изтрия/покажа какво съм снимал с адреналинен глас. Това ми прилича на някакъв бабаитлък безсмислен. Не приемай поста ми като заяждане или лична нападка. Просто е казус , който ми е интересен. Щото ако заснема кадър в който си ти, ама де да знам, че си ти, и го постна нейде да очаквам неприятности. Едно време мутрите ходеха с охрана и антураж и бяха на същия принцип - не ме пипай, че ще ти стъжним живота. Ама за нормален човек дето не си е сложил тениска с лого зачеркнат фотоапарат да е с подобна нагласа...
Може да тълкувам поста неправилно.[beer]

По темата е ясно, че е кокошкарска история раздута до безумие.
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 09:06

написа:

>
> https://c2.staticflickr.com/8/7766/28854164756_c29d20342c_o.jpg

>
>
> мен пък не ме е срам,дори се
> радвам,че е направил по-хубава
> снимка от наетият щракач ;)
>
>

това че снимката е по добра,никой не го оспорва,осповаме събитията след това!Както написах за мен ,за вас снимката няма стойност има захората които участват в събитието-за тях е ценна-за нас -не!

 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-08-16 09:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 09:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-08-16 09:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 09:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: CDman   
Дата:   10-08-16 09:22

Проста работа, що си мислите, че всичко е позволено, щом си на публично място.
Ела ме снимай, ако не искам.


https://www.youtube.com/watch?v=_07bINgfcdw


Нали ? [smilie7]
 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-08-16 09:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: ecobo   
Дата:   10-08-16 09:25

написа:

> ecobo
> Извинявай пич, ама не разбирам
> подобна нагласа.
> Наистина се опитвам да проумея на
> каква основание намирайки се на на
> обществено място човек може да
> иска не го снимат или да се готви
> да "стъжниш живота". За мен не е
> проблем да изтрия коя да е снимка,
> но през годините ми се е случвало
> да ми "казват" да изтрия/покажа
> какво съм снимал с адреналинен
> глас. Това ми прилича на някакъв
> бабаитлък безсмислен. Не приемай
> поста ми като заяждане или лична
> нападка. Просто е казус , който ми е
> интересен. Щото ако заснема кадър
> в който си ти, ама де да знам, че си
> ти, и го постна нейде да очаквам
> неприятности. Едно време мутрите
> ходеха с охрана и антураж и бяха на
> същия принцип - не ме пипай, че ще
> ти стъжним живота. Ама за нормален
> човек дето не си е сложил тениска с
> лого зачеркнат фотоапарат да е с
> подобна нагласа...
> Може да тълкувам поста
> неправилно.[beer]
>
> По темата е ясно, че е кокошкарска
> история раздута до безумие.


"Пич" може да викате на съседа си, малко по-кротко и с малко повече уважение към хора, с които не се познавате лично. Ако обичате!

НЕ МОЖЕ да снимате И ПУБЛИКУВАТЕ разпознаваеми лица на частни лица, независимо къде са заснети! Ограничението не важи единствено за публични личности и/или когато става въпрос за отразяване на новина/събитие с голямо обществено значение.

В случая има и утежняващи обстоятелства - човекът е помолен изрично от младоженците да свали снимката, но той продължава да си я ползва, още повече, че я ползва с комерсиална цел. Един читав адвокат ще го разкатае и този "фотограф" ще плаща такова обезщетение, че ще му се стъжни.
 Re: срам ме е..
Автор: surr3a1   
Дата:   10-08-16 09:52

@ecobo: в такъв случай цялата street фотография е незаконна. Говорите пълни глупости! Мога да снимам който си поискам и да го публикувам, където си поискам, ако не искате - ходете с фередже!

Ако, дойдете при мен и ми кажете с нормални думи, че не ви е приятно - тогава това е напълно различно нещо и бих ви уважил желанието, но да ми кажете, че НЯМАМ право - съжалявам!



Публикацията е редактирана (10-08-16 09:55)
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 09:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: ecobo   
Дата:   10-08-16 10:01

surr3a1 написа:

> @ecobo: в такъв случай цялата street
> фотография е незаконна. Говорите
> пълни глупости! Мога да снимам
> който си поискам и да го
> публикувам, където си поискам, ако
> не искате - ходете с фередже!

Разбира се, че можете. Докато някой Ви осъди. После пак ще можете, но вече няма да искате. [smilie3]

Стрийт фотографията не е незаконна. Незаконно е публикуването на такива снимки. Факт. Пък Вие си мислете каквото искате. В съда съдят според закона, а не според това кой какво си е мислил, предполагал или знаел/незнаел.
 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-08-16 10:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 10:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: Krassy   
Дата:   10-08-16 10:08

Кадърът на щатният фотограф е по-стойностен за младоженците, защото всички гледат в обектива...

П.П.
И ми се струва много неморално когато някой извършва поръчка за заснимане, да се появява втора камера, която да създава потенциална заплаха от разваляне на кадъра..

Ако половината от хората бяха погледнали в другият обектив трагедията щеше да бъде пълна.



Публикацията е редактирана (10-08-16 10:09)
 Re: срам ме е..
Автор: ecobo   
Дата:   10-08-16 10:17

БОБИ-ЛЪВЧЕТО написа:

> божееее ама то и съд ли е имало в
> таз държава.


Има. Може да не вярвате, но 98% от съдиите са нормални, морални и честни хора. Проблемите на правораздавателната система идват основно от прокуратурата и милицията.



Публикацията е редактирана (10-08-16 10:59)
 Re: срам ме е..
Автор: Kalimas   
Дата:   10-08-16 10:18

Да видим - младоженците и участниците в снимката искат да се свали.
Грубостите и обидите ги почва Дими - "...даже имам усещането, че Франки Воща, няма да може да направи такава снимка :)" (Втория му коментар) Ако това не е директна обида към човека, който е режисирал кадъра (пък била то и стара идея) и е изпълнил поръчката на клиентите (та те може да са го наели точно заради цветовете дето прави в неговия кадър, де да ги знаем).
Общо взето, грубо, неетично и незаконно държание на поредния папарак на дребно.

Та направо не ми се мисли, че щом прави това, когато не си го наел, до къде ли може да стигна ако го наемеш...



Публикацията е редактирана (10-08-16 10:19)
 Re: срам ме е..
Автор: petrov88   
Дата:   10-08-16 10:23


https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xaf1/t51.2885-15/s320x320/e15/11356000_1650091025225237_14


:D
 Re: срам ме е..
Автор: Krassy   
Дата:   10-08-16 10:27

Май не обърнахте внимание къде е проблема...

[smilie8]
 Re: срам ме е..
Автор: lamerko   
Дата:   10-08-16 10:28

А, то и проблем ли имало :)
 Re: срам ме е..
Автор: Krassy   
Дата:   10-08-16 10:30

Да, от колегиално естество...

Всичко след него е следствие на комплекси човешки...
 Re: срам ме е..
Автор: surr3a1   
Дата:   10-08-16 10:33

В случая не се заяждам, но какво ще кажете за Папараците в САЩ? Не вярвам някой да им дава разрешение за публикуване на снимките, като добавим и съдебната система там, би трябвало одавна да няма нито един останал... По спомени, за съдебни дела съм чел в случаи, когато се публикуват снимки накърняващи достойнството и т.н.

(сега видях цитата за съда - не е мой, ами на Боби)



Публикацията е редактирана (10-08-16 10:34)
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 10:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: dimidumi   
Дата:   10-08-16 10:46


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1470815091_DSC04199.jpg





Публикацията е редактирана (10-08-16 10:47)
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 10:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: ivailo_radev   
Дата:   10-08-16 10:53

Лошото е, че ги е пуснал тези неща и на други места. В случая визирам сватбения форум. И естествено има само препратка към фейсбук страницата, без обаче да се спомене, че са изтривани коментари. Аз като бъдещ младоженец се радвам изключително много, че съм с друг, доста по-коректен фотограф.

 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 10:58

написа:

>
> https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1470815091_DSC04199.jpg

>
>
>
>
> Публикацията е редактирана (10-08-16
> 10:47)

Ти е....ш ли се с нас?Нали осъзнаваш ,че темата е създадена за да може всеки да си изкаже мнението си ,а не да бъде изтрито!Има ли снимката нещо общо с темата,изобщо имаш ли нещо да кажеш в свое оправдание?
 Re: срам ме е..
Автор: m.djorov   
Дата:   10-08-16 10:59

Ахахаха. И мен ме е делнал от постовете във фейса.. Мижитурка :)
 Re: срам ме е..
Автор: ecobo   
Дата:   10-08-16 11:01

surr3a1 написа:

> В случая не се заяждам, но какво ще
> кажете за Папараците в САЩ? Не
> вярвам някой да им дава разрешение
> за публикуване на снимките, като
> добавим и съдебната система там,
> би трябвало одавна да няма нито
> един останал... По спомени, за
> съдебни дела съм чел в случаи,
> когато се публикуват снимки
> накърняващи достойнството и т.н.

Папараците снимат публични личности.
 Re: срам ме е..
Автор: tziko   
Дата:   10-08-16 11:09

На снимката му във ФБ ми прилича малко на николай бареков (нарочно е с малки букви). Не мога да преценя от кой от двамата ме е срам повече, но за съжаление има и много други, заради които ме срам да се нарека българин и човек.
 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-08-16 11:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: Krassy   
Дата:   10-08-16 11:16

[smilie7]

Аз не допускам друг да снима паралелно с мен...
 Re: срам ме е..
Автор: cTpaHHo   
Дата:   10-08-16 11:35

Тез младежи що скачат на снимката? (сватбената)
Какво олицетворява това?
[smilie11]
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 11:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: cTpaHHo   
Дата:   10-08-16 11:43

Боби, не само че ги гони ами май е хванала единия вече [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 11:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: HP   
Дата:   10-08-16 11:48

Тоя наглец почна открито да се подиграва на целия форум, интересно до къде ще я докара, Пловдив не е като да не е в България.....
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 11:54

написа:

> Тоя наглец почна открито да се
> подиграва на целия форум,
> интересно до къде ще я докара,
> Пловдив не е като да не е в
> България.....

Даа...как ни завърта живота,а вчера търсеше помощ от форума за обида и заплахи...
 Re: срам ме е..
Автор: cTpaHHo   
Дата:   10-08-16 11:54

То па ако се впрягате за тая глупост, какво ли е в личния ви живот :D
Отбелязваме безмислеността на цялата ситуация, кадро, гледаме какво да ни ухили, усмихне, мятаме някой майтап и продължаваме деня с усмивка.
;)
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 11:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: badweather   
Дата:   10-08-16 12:01

Бих искал да попитам, като любител фотограф, ако на публично място се извършва каквато и да е дейност, какво право би имал някой да ме ограничи да снимам?

Абстрахираме се от ситуацията на темата - кой крив кой прав - има съд да прецени.

Разхождам се по улицата и виждам хора, наредени за снимка и някой, който да ги снима. С какво право този човек на публично място би могъл да ми каже да не ги снимам? Не би ли следвало ако една фотосесия е "частна" и "лична" както се твърди, то да има нает частен терен и да не се допускат външни лица да снимат? Разбира се, има и възможност фотографът да е наел дадения терен от общината и изрядно да обозначи и ограничи достъпа до този терен за мероприятието си.

Въпросът ми е чисто правен, т.к. виждайки двете теми, "моралните закони" всеки си ги пише както му е угодно лично на него.

Между другото извращенията в ограничаването на "правата" върху "идеите" е нещо, с което трябва да внимавате когато си го пожелавате, за да не се окаже, че за да направите тази снимка, трябва да се договорите с архитекта, ландшафтния дизайнер, собственика на стъпалата, собственика на храстите и собственика на третата тухла в ляво, както и всичките им наследници, ако елементите влизат в кадъра ви. Такива извращения вече виждаме в някои западноевропейски държави - можем да снимаме кулата, ама без светлините. :)
 Re: срам ме е..
Автор: lamerko   
Дата:   10-08-16 12:06

Ммм "чалга култура"? Тия две думички не бива да се споменават заедно в един текст...
 Re: срам ме е..
Автор: boboric   
Дата:   10-08-16 12:11

написа:

> Бих искал да попитам, като любител
> фотограф, ако на публично място се
> извършва каквато и да е дейност,
> какво право би имал някой да ме
> ограничи да снимам?
>
> Абстрахираме се от ситуацията на
> темата - кой крив кой прав - има съд
> да прецени.
>
> Разхождам се по улицата и виждам
> хора, наредени за снимка и някой,
> който да ги снима. С какво право
> този човек на публично място би
> могъл да ми каже да не ги снимам? Не
> би ли следвало ако една фотосесия
> е "частна" и "лична" както се твърди,
> то да има нает частен терен и да не
> се допускат външни лица да снимат?
> Разбира се, има и възможност
> фотографът да е наел дадения терен
> от общината и изрядно да обозначи
> и ограничи достъпа до този терен
> за мероприятието си.
>
> Въпросът ми е чисто правен, т.к.
> виждайки двете теми, "моралните
> закони" всеки си ги пише както му е
> угодно лично на него.
>
> Между другото извращенията в
> ограничаването на "правата" върху
> "идеите" е нещо, с което трябва да
> внимавате когато си го пожелавате,
> за да не се окаже, че за да
> направите тази снимка, трябва да
> се договорите с архитекта,
> ландшафтния дизайнер, собственика
> на стъпалата, собственика на
> храстите и собственика на третата
> тухла в ляво, както и всичките им
> наследници, ако елементите влизат
> в кадъра ви. Такива извращения
> вече виждаме в някои
> западноевропейски държави - можем
> да снимаме кулата, ама без
> светлините. :)

Никой не може да те спре да снимаш но в момента в който някой от участниците те помоли да не публикуваш снимката смятам че е редно да се съобразиш с мнението му.

Защо се занимавате още с този човек?
Вече доказа че е нещастен човек какво повече да очакваме?
 Re: срам ме е..
Автор: radikyokushin   
Дата:   10-08-16 12:14

Понеже допускам, че темата отново ще се разтегне, като локум в безсмислени коментари, аз предлагам следното нещо.
Ако авторът на темата няма нищо против, нека си спретнем тука една своеобразна анкета "ЗА" и "ПРОТИВ" БАН за dimidumi.

Дали админите, ще вземат под внимание резултатът от тази анкета e отделен въпрос, тъй като добре знам, че всеки форум е частно пространство и само собствениците му могат да определят вътрешните правила на форумния живот.

Но така или иначе, това е специализиран форум и тъй като конкретния казус пряко кореспондира с насочеността на форума смятам, че като негови членове трябва да изразим малко по-категорично отношението си към въпросната персона и действията, и отношението ѝ към членовете на форума, самия форум и най-вече към въпросите свързани с работата на фотографа или видео оператора, касаещи писаните и неписани правила при снимането и най-вече публикуването на фотографски или видео материали.

И тъй като на практика с този си пост правя и предложението за въпросната анкета, смятам и директно да гласувам в нея.
Моят глас е:

[smilie23] БАН за dimidumi [smilie23]

 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-08-16 12:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: cTpaHHo   
Дата:   10-08-16 12:17

Аз оставам без глас.
Не е моя работа да съдя хората.
Дори не ми трябва да споделям мнението си за тях.
Просто наблюдавам.
Бих могъл да споря с право и за двете страни.
Истината е разнопосочна докато не я погледнете поне малко отстрани, без да намисате своята си интерпретация.
 Re: срам ме е..
Автор: roburt48   
Дата:   10-08-16 12:23

БАН
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 12:25

Не виждам какво има да гласуваме,за мен админите отдавна трябваше да се намесят.
 Re: срам ме е..
Автор: lamerko   
Дата:   10-08-16 12:26

Против - системата ще изтрие всичко негови постове, което означава, че темата ще загуби значението си и той само ще спечели от това. По-добре всичко да стои и да се вижда за "бъдещите поколения", ако някой търси отзиви за него :)
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 12:31

написа:

> Против - системата ще изтрие
> всичко негови постове, което
> означава, че темата ще загуби
> значението си и той само ще
> спечели от това. По-добре всичко да
> стои и да се вижда за "бъдещите
> поколения", ако някой търси отзиви
> за него :)

Абсюлютно съм съгласен,но да му се,ограничат правата да публикува,гласува и т.н. иначе всеки ще сметне, че безнаказано може да прави каквото си иска!
 Re: срам ме е..
Автор: lamerko   
Дата:   10-08-16 12:34

До колкото знам се работи по обновяването на платформата - дано да има такава възможност вече :)
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 12:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: radikyokushin   
Дата:   10-08-16 12:35

написа:

> Против - системата ще изтрие
> всичко негови постове, което
> означава, че темата ще загуби
> значението си и той само ще
> спечели от това. По-добре всичко да
> стои и да се вижда за "бъдещите
> поколения", ако някой търси отзиви
> за него :)

Ооо, то пък специално по този проблем - и в неговата тема и тук, едни постове та мани.
 Re: срам ме е..
Автор: lamerko   
Дата:   10-08-16 12:41

В началото го защитавах, понеже много ме подразни начина, по който подходи другата страна. Сега обаче за проявеното отношение и от двете страни е добре да се знае - не бих заложил на никого от двамата да ми снима и паспортна снимка :)
 Re: срам ме е..
Автор: radikyokushin   
Дата:   10-08-16 12:44

Бобче, кефиш ме човек, някои твои постове направо къртят - смея си се сам с глас пред компютъра.
Не може да ти се отрече промяната към добро в поведението ти във форума, ама именно за това и точно ти би трябвало да си се убедил във възпитателната роля на един БАН [smile]
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 12:48

написа:

> В началото го защитавах, понеже
> много ме подразни начина, по който
> подходи другата страна. Сега обаче
> за проявеното отношение и от двете
> страни е добре да се знае - не бих
> заложил на никого от двамата да ми
> снима и паспортна снимка :)
Със всички беше така в началото,но жената се извини още вчера и помоли да смъкне снимката-последва триене на много постове от страна на Дими и извинение към света че е направил страхотен кадър..
 Re: срам ме е..
Автор: hose   
Дата:   10-08-16 12:52

аз ще добавя само едно - дори той да е официалният фотограф, ако младоженците го помолят трябва веднага да свали снимката… това за мен е елементарно адекватно отношение
не всеки иска да го развяват насам натам… същите снимки ги беше постнал и в една моя група във ФБ

останалото въобще няма и да коментирам… има си поговорка "ем насран ем голям"
 Re: срам ме е..
Автор: HP   
Дата:   10-08-16 12:52

Автор: cTpaHHo
Дата: 10-08-16 11:54

То па ако се впрягате за тая глупост, какво ли е в личния ви живот :D
Отбелязваме безмислеността на цялата ситуация, кадро, гледаме какво да ни ухили, усмихне, мятаме някой майтап и продължаваме деня с усмивка.
;)


Именно в това е проблема на обществото ни-нисък критерий за всичко. Животът не е само майтапи, считам, че форумът е за интелигентни хора, които мислят, а не само съществуват.
Не е глупост, един индивид използва форумът в собствената си подлост и накрая се подиграва със всички, които взеха отношение по казуса.
Не е глупост , приятелю, защото той утре ще ти скрои номер в реалния ти живот и няма да му дреме, а ти си гледай с усмивка на нещата. Да, светът не свършва, но това не е оправдание, нито извинение. Искаш да живееш в свят на подлеци и да се усмихваш, така ли? Няма да те уча как да живееш, нито ще ти давам съвети какво и кой да харесваш. Аз не мога да понасям подобен вид поведение, на теб явно ти е весело-жив и здрав.

Колкото до Боби лъвчето - Стоя и се чудя ти какво правиш в този форум? Че имаш свободно време бол е ясно, но защо тук? От фотография не разбираш нищо, нямаш и желание да се научиш. Нищо смислено не съм прочел от теб. Докато си беше обикновен кибик ОК, но сега си на всеки пост мерудия.
Почва да ми липсва определено чистия фотографски форум, това тук стана сборище от айляци.
 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-08-16 12:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 13:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: ivababy   
Дата:   10-08-16 13:25

Еееееее, още ли го дъвчете този казус, на всички ни стана ясно, че за снимане на публично място не се изисква разрешение. Признайте си, кой от вас е този Фраки ли беше, дето всички разбрахме, че не става за тази работа и станаха за смях пред цяла България с некомпетентноста си. Аз ако получа такива снимки от сватбата си, директно си искам парите обратно.

 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 13:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-08-16 13:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 13:39

написа:

> Еееееее, още ли го дъвчете този
> казус, на всички ни стана ясно, че
> за снимане на публично място не се
> изисква разрешение. Признайте си,
> кой от вас е този Фраки ли беше,
> дето всички разбрахме, че не става
> за тази работа и станаха за смях
> пред цяла България с
> некомпетентноста си. Аз ако получа
> такива снимки от сватбата си,
> директно си искам парите обратно.
>


Вие изобщо прочетохте ли всичките постове?
 Re: срам ме е..
Автор: BXMarkov   
Дата:   10-08-16 13:48

Боби, това "ДИМИ-президент" е въпиюща простотия [smilie23]

ivababy, представи си ако фотографът нает и одобрен от булката, не папарак като в случая, публикува снимка от сватбата и в и-пространството, която тя не иска в никакъв случай да се вижда? Ко праим? За да е ясно, примерно си намества бикините през роклята преди церемонията или си опъва чорапогащите?

Всеки има авторско право върху кадъра, който е заснел, но не и права да го публикува както и когато си иска, това зависи от това какво и как е заснел, особено с хора на снимката, които изрично са се възпротивили да се публикува!
 Re: срам ме е..
Автор: cTpaHHo   
Дата:   10-08-16 13:48

HP, за всеки човек станал малко по-добър има човек станал малко по-лош ;)
Тази тема и спор наистина я подминавам с усмивка. Виж, ако става въпрос за здраве и взаимопомощ - намесата веднага би била налице.
Прост това, поне на мен, ми се струва маловажно.
[beer]
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 13:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 13:59

написа:

> еми така е..не съм интелектуалец
> като всичките в форума...така мога
> така се изразявам..важното е че
> вадим кинти [smilie3]
> Автор: cTpaHHo [smilie24]

Е тук си в грешка Боби,изобщо не е важно колко кинти вадиш..



Публикацията е редактирана (10-08-16 13:59)
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 14:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: roburt48   
Дата:   10-08-16 14:04

Темата лекинко се отмества към-ту Боби [smilie5] ...
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 14:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 14:11

написа:

> може и да греша...но за мен това са
> критерии за всичко.
> какво значи добър фотограф или
> музикант или художник или там
> какъвто и да си маистор.
> като не можеш и 5 лв да изкараш
> ..никакъв не си.[beer]
> ми така е

Написах нещо,изтрих го смекчих тона и ти пиша това:
Какво значение има за мен или за другите потребители колко кинти изкарваш-да да си се наложил в бранша да имаш много поръчки ,да си търсен и изкарваш пари е едно а да си добър мениджър е друго..

 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 14:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-08-16 14:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   10-08-16 14:18

Боби, имаш ли идея това на кого е?

http://www.vangoghgallery.com/catalog/image/0612/Starry-Night.jpg



Човекът не е продал и една картина приживе,живял е без никакво признание за труда му. Искаш ли сега да отидеш в Музея за модерни изкуства в Ню Йорк, където се подвизава въпросната картина, и да им кажеш, че вадиш повече кинти от него и си къде по-добър творец? Ебаси критериите, честно...



Публикацията е редактирана (10-08-16 14:19)
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 14:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 14:22

Боби почти всички в този форум са вложили няколко хиляди в техника,някой и в обучение..за някои е хоби ,за други професия-но истината е една -или го имаш или не..
 Re: срам ме е..
Автор: Jk.freeman   
Дата:   10-08-16 14:25

Автор: Nikolas666
Дата: 10-08-16 14:17
Боби,
ти и с 5 лева пак си никой.

Не Ти прави чест да говориш така, пък той какъвто ще да е...нали ми хващаш мисълта?![beer]
 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   10-08-16 14:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 14:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: roburt48   
Дата:   10-08-16 14:30

Аз като за финал ще върна малко нещата в релси - dimidumi . Едва ли някога в живота си се е радвал на подобно внимание .. [smilie18] И то в толкова светкавични срокове !! Със 100%-ва сигурност и сега чете внимателно в тази тема [smilie5] .. За негов ужас (не знам по каква причина) в един момент двете гънки на мозъка му се пресякоха и той прозря, че тотално се е компрометирал с отварянето на темата и тя едва ли ще му донесе очакваните аплаузи :)..и я затвори ! А той баш това си очакваше, според мен [smilie5] .. А тази тук не трябва да е "срам ме е", а "жал ми е" !



Публикацията е редактирана (10-08-16 14:35)
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 14:38

написа:

> Аз като за финал ще върна малко
> нещата в релси - dimidumi . Едва ли
> някога в живота си се е радвал на
> подобно внимание .. [smilie18] И то в
> толкова светкавични срокове !! Със
> 100%-ва сигурност и сега чете
> внимателно в тази тема [smilie5] .. За
> негов ужас (не знам по каква
> причина) в един момент двете гънки
> на мозъка му се пресякоха и той
> прозря, че тотално се е
> компрометирал с отварянето на
> темата и тя едва ли ще му донесе
> очакваните аплаузи :)..и я затвори !
> А той баш това си очакваше, според
> мен [smilie5] .. А тази тук не трябва да
> е "срам ме е", а "жал ми е" !
>

>
> Публикацията е редактирана (10-08-16
> 14:35)

Всеки сам избира средата в която ще се развива и общува,хора които с вс. средства постигат своето има навсякъде.Избрал съм такива около мен да няма...не ми е жал..
 Re: срам ме е..
Автор: uri64   
Дата:   10-08-16 14:39

Напоследък всички теми във форума, без НИКАКВО значение как и защо започват, завършват със- за- и по отношение на Боби Лъвчето :)...Може би само темите за снимки с безогледални камери и телефони са пощадени от тази вездесъщност. Админите могат спокойно да преименуват сайта от ФФорум на БЛ Форум [smilie5]
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: surr3a1   
Дата:   10-08-16 14:47

Боби едва ли е толкова "прост" и "неграмотен", колкото му прави кеф да се прави, защото вижда как му се връзвате!

Зет ми е същият... и една буква да каже - пак ще ме вбеси и затова не спира да говори пълни глупости, просто защото се радва да гледа как се нервирам!
 Re: срам ме е..
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   10-08-16 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: catandgoddess   
Дата:   10-08-16 16:16

Винаги е имало по-добри тролове. Силата им е в това, че са естествени, не се напъват да го измислят[smilie7] [smilie21]

 Re: срам ме е..
Автор: steeens   
Дата:   10-08-16 16:31

Да, на някои даже им се възхищаваха тук. На кой как му мине номера.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]
 Re: срам ме е..
Автор: camelasign   
Дата:   10-08-16 17:17

...един подобен ми снимаше зад гърба при една сватба в Добрич. Оставих го да си щрака, после предупредих младоженците че вероятно ще дойде в ресторанта и ще се мъкне от маса на маса да продава снимки. Дойде, но още на входа го изгониха...Не мога да понасям папараците по сватбите, в София познавам поне петима, които постъпват по същия начин. Правят някакви калпави снимки на излизане от съвета или църквата, копират ги набързо и после се влачат по ресторантите да нахалстват. И сигурно искарват някакви пари, но превръщат професията в помиарщина



Публикацията е редактирана (10-08-16 17:23)
 Re: срам ме е..
Автор: патаран   
Дата:   10-08-16 17:28

На едни такива преди години им нарязаха и 4-те гуми на колата
 Re: срам ме е..
Автор: catandgoddess   
Дата:   10-08-16 18:29

Аз нямам драма с папараците, ако не ми се бъркат. Те в моята работа не се намесват, ако си изтъргуват снимките на гостите - изтъргуват, ако не, не. Какво значение какво продават по масите, някакъв Директен Маркетинг- нали така му казват на уличната търговия :)

ПП: странно, написал съм търгуват с Ъ като Ъгъл и като цъкна на редакция на поста го виждам правилно. В самата тема е с У като Усро например [smilie8]

Оправено :)



Публикацията е редактирана (10-08-16 18:33)
 Re: срам ме е..
Автор: Krassy   
Дата:   10-08-16 19:34

Щом и Ван Гог намесихте... работата определено е сериозна [smilie7]
 Re: срам ме е..
Автор: koleto.spasov   
Дата:   10-08-16 19:43

Който иска ще му дам снимка на скачащи хора, ако смята, че ще му помогне за работата. Тоя е ясен, той щом разчита на тая снимка ..... не знам какво още го коментирате [smilie11]
 Re: срам ме е..
Автор: catandgoddess   
Дата:   10-08-16 19:52

Колето, дай една на мен, че не ги мога, а не ги и снимам как скачат...та ми е пусто и неизчерпателно портфолиото[beer]

Опитвал съм, да не помислиш, че ме мързи, но лоши спомени от тогава и не повтарям [smilie5]



Публикацията е редактирана (10-08-16 19:54)
 Re: срам ме е..
Автор: koleto.spasov   
Дата:   10-08-16 20:09

Мисля, че ти ще успееш да се справиш и без скачащи младоженци [smilie5]
 Re: срам ме е..
Автор: stoikovv666   
Дата:   10-08-16 20:22

E"г"ати снимката и фотографите, че и агенцията. Вие малоумни ли сте бе хора?! еб@си сеира сте сътворили в името на какво?!
 Re: срам ме е..
Автор: vladis   
Дата:   10-08-16 20:25

Хората снимат чужди форми на живот и НЛО, вие за скачащи хора спорите[smilie5]
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 20:41

написа:

> E"г"ати снимката и фотографите, че и
> агенцията. Вие малоумни ли сте бе
> хора?! еб@си сеира сте сътворили в
> името на какво?!
Аз не мога да разбера-като сте равнодушни или за вас няма значение какво е станало що не подмините темата има доста други в които може да драснете един,два реда...
 Re: срам ме е..
Автор: Krassy   
Дата:   10-08-16 21:08

Реално какво е станало?

Тук всеки за различни неща спори и на различна посока си дърпа чергата...
Не, че следя темата де.

Но за мен основен е проблема когато има нает фотограф, друг да снима паралелно с него. Няма значение кой е по-добър и на кой е авторското право... това да не ти е Сафари в Африка [smilie5]
 Re: срам ме е..
Автор: bogdanov   
Дата:   10-08-16 21:22

bajji, не спряхте ли вече с тази работа. Случвало ми се е (особено по баловете) да срещам из паркове и градинки фотографи със смешни похвати и виждания да снимат абитюрентки зад липа и брезичка. Минавайки поздравявам учтиво и гледам да не се обръщам. Защото обърна ли се виждам обвинителни погледи, защото и аз си движа с антуража. Въпрос на слаб морал и абсолютно невежество, както и болни амбиции, неподплатени с реална отговорност, лежат на плещите на въпросният колега клептоман. Хората от бюрото по сватбени фотосесии трябваше да поемат нещата в свои ръце доста отдавна. Не мисля, че някой оправдава постъпката на крадеца, пък и фотографията му далеч не е онова за което той я представя. Тя щеше да бъде авторска само и единствено ако неин автор беше той. По коментарите до сега се разбра, че не е! Това, че е кофти човек също се разбра. Това, че разчита на друг да му измисли кадър, да му построи композиция, да вкара настроение... а той да мине и да каже щрак, не го прави нито по-добър фотограф, нито жертва. Нека си носи кръста. За мен винаги показан от него кадър ще бъде подложен на съмнение. До колко е негов. Сам... абсолютно сам, без твоя или нечия друга помощ, си е сложил петно, което няма лесно да се заличи. Така, че ви предлагам да спрете да му вършите безплатни услуги. Както и на бюрото по сватбена фотография впрочем. Би било много по-лесно решим казуса, ако те бяха направили по-добър кадър. Което всъщност май си е в реда на нещата. Обаче както всичко друго в милата ни татковина... и това (демек качеството) се определя по нивото на минималната работна заплата. Те така се правят пари, но фотография-не! Театър на абсурда. Младоженците - прецакани. Щото не са намерили някой лев повече за читав фотограф. Честито младоженци и ГОР-ЧИ-ВО! Живота след сватбата става много по-сложен. Това е само една тренировка за нервите ви. Изпит за любовта, която изпитвате един към друг. ;) наздраве и горчиво!
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 21:41

Bogdanov-да спра с кое?Темата е за хора,които са наясно със ситуацията,такива които коментираха поведението му и в неговата тема и във страницата му във феисбук.Самият ви пост по горе показва,че не сте от тях-трябва ли лично на вас да ви обяснявам при условие че има 2 теми?
 Re: срам ме е..
Автор: bogdanov   
Дата:   10-08-16 21:53

bajji, ами то един пост над твоя пише бе пич (да спреш с кое) А ти не разбираш. Очакваш от мен, дето не е писал и чел у фейсбука да знам твоят мотив.
Да спреш да правиш безплатна реклама на фотото и на случайният щраклю. Щото може да има сред нас маркетингови стратези, на които им ядеш хляба. Цялата работа е просташка бе пич. Чалгия, разбираш ли? Пошла! Слез на земята! Остави хората да се оправят!
 Re: срам ме е..
Автор: catandgoddess   
Дата:   10-08-16 21:56

Богданов [smilie5] + 1
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 22:04

Bogdanov-а ти прочети ли тези 7 страници пич,неговат тема прочете ли?Разбра ли,че има колега намерил свои младоженци в снимките на щракача,разбра ли че ползва форума за параван и манипулира хората тук-иска подкрепа,отговаря избирателно на удобни постоев,дава линк за публичен чат в лична страница в която трие неудобните постове до тук 3 човека от форума потвърдиха,а бях свидетел как се изтриха поне 10 поста-та кое е наред бе пич и защо трябва да ги търпим такива?
 Re: срам ме е..
Автор: roburt48   
Дата:   10-08-16 22:17

Автор: bajji

Човече, ти изпадна в общ тетаничен гърч !! Всички чели, недочели и полупрочели темата/темите схванаха, че dimidumi е сгафил и то мощно :) Споко бе, човек :)...
 Re: срам ме е..
Автор: lamerko   
Дата:   10-08-16 22:26

[smilie21]
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   10-08-16 22:30

написа:

> Автор: bajji
>
> Човече, ти изпадна в общ тетаничен
> гърч !! Всички чели, недочели и
> полупрочели темата/темите
> схванаха, че dimidumi е сгафил и то
> мощно :) Споко бе, човек :)...
Не мога да си обясня как човек прочел всичко ми задава въпроса "какво толкова е станало",и се говори за реклама-за каква и на кого-агенцията осрана,щатния и щракача и той-но аз тема-обиден и заплашван видях от "колега"от форума.Може да влезе да публикува снимка в тази тема,но не може да обясни какви са му мотивите.Чудно ми е как защитавате такива след като въпроснара снимка още си стои,въпреки изришното желание на булка,младоженец и гости тя да се махне![smilie23]
 Re: срам ме е..
Автор: quazimodo   
Дата:   10-08-16 22:49

НЕма ли кой да затвори тая измислена тема най-накрая, бре[smilie10] [smilie10] [smilie10]???

 Re: срам ме е..
Автор: colorphoto   
Дата:   11-08-16 00:13

Краааайно време е да се затваря!
 Re: срам ме е..
Автор: catandgoddess   
Дата:   11-08-16 00:56

Сигурни ли сте... все нещо може да се добави винаги ?

[smilie5]

 Re: срам ме е..
Автор: colorphoto   
Дата:   11-08-16 01:27

Ооо и то много нещо.....
 Re: срам ме е..
Автор: cTpaHHo   
Дата:   11-08-16 09:29

Като ви гледам правописните грешки ми става ясно що така се проточва темата [smilie25]
трипъл фейспалм [smilie10] [smilie25]
 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   11-08-16 09:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: cTpaHHo   
Дата:   11-08-16 09:32

Ето ви го нагледно.
Истината от различни ъгли

И все пак , продължете да спорите [smilie18]
 Re: срам ме е..
Автор: cTpaHHo   
Дата:   11-08-16 09:40

А на това се казва "пунктоационни" грешки, Никълас [smilie18]
 Re: срам ме е..
Автор: Nikolas666   
Дата:   11-08-16 09:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: срам ме е..
Автор: hEka   
Дата:   11-08-16 14:35

Мен не ме е срам... няма от какво. След като му писах в ФБ темата и двата ми поста бяха изтрити.. Написах просто, че и двамата проявяват абсолютен непрофесионализъм, ако въобще разбират какво означава тази дума....
Лошото в крайна мсетка е, че хората ще продължават да им плащат, за да им заснемат събитията, независимо колко са бездарни или непрофесионални!
 Re: срам ме е..
Автор: bajji   
Дата:   11-08-16 14:54

Затварям темата-а и не виждъм смисъл от нея в съседна тема dimidumi дава мнение за избор на система за 7 к.все едно нищо не се е случило.А вие ще продължавате да се чудите това фотофорум ли е докато има такива"колеги".Лек ден на всички.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.