Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 12:02

Много съм огорчен и обиден от отношението на Сватбена агенция Еми, гр. Пловдив, не съм предполагал, че може да има такова грозно поведение! Вижте сами кореспонденцията ни във Фейсбук, тя е публично достояние!

https://www.facebook.com/dimiphotoplovdiv/


Снимката Juuuuuump..., не мога да дам директен линк към нея, форума не го приема.

Обидите и заплахите на лични съобщения са още повече, ще ви ги спестя, засега...[beer]

 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: realnoncho   
Дата:   08-08-16 12:10

Нищо не разбрах аз от тая тема...
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 12:23

Прочети постовете под снимката Juuuuuump... в линка, който съм постнал горе, въпросната агенция ме обвинява най-нагло, че съм откраднал снимка от техен фотограф. По-надолу става ясно че двете снимки са абсолютно различни, ама госпожата си знае нейното и продължава да обижда [smilie5]

П.П. ...за да се четат постовете в линка , трябва да имате регистрация във Фейсбук.[beer]



Публикацията е редактирана (08-08-16 12:24)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: emo99   
Дата:   08-08-16 12:24

dimidumi - и Вие ли бяхте нает за тази сватба? Агенция Еми [smilie23]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Kalimas   
Дата:   08-08-16 12:24

Не ми се разхожда из всичките им снимки и теми докато намеря спорът. Ако може да сложиш принтскрийн ли, копи пейст ли...
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: quazimodo   
Дата:   08-08-16 12:25

А бе аз разбрах, ама ще се направя, че не съм[smilie5]!
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 12:26

emo99 написа:

> dimidumi - и Вие ли бяхте нает за тази
> сватба? Агенция Еми [smilie23]

Това какво значение има, тази агенция ми оспорва право на авторство и обижда най-нагло!
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 12:27

И да не е бил нает, какво? Снимките са напълно различни, да не говорим, че тази на агенцията е омазана жестоко и не е улучен точния момент :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: emo99   
Дата:   08-08-16 12:29

Има значение дали сте бил официално поканен.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 12:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 12:32

Какво значи "официално поканен"? Познат на младоженците, които са му разрешили/помолили да направи някой друг паралелен кадър, отделно наетия фотограф - води ли се за "официално поканен"?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 12:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 12:33

Ето това е чудесна възможност да се разреши този казус съобразно законите на Република България. [beer]

Ще бъде интересно за всички съфорумци...петък започва от понеделник [smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (08-08-16 12:35)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: emo99   
Дата:   08-08-16 12:36

Не е етично (освен ако наетият фотограф е позволил) други фотографи да правят снимки.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 12:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: ecobo   
Дата:   08-08-16 12:40

Няма лоша реклама! :-)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Kalimas   
Дата:   08-08-16 12:42

Открих снимката и спора. И ако не си получил разрешение от младоженците да снимаш и да я качиш в интернет (в спора гледам не си дал отговор на въпроса), това ще е доста грубо и неетично от твоя страна.
Та моля, преди всичко кажи - получи ли разрешение да снимаш на тяхната сватба и да ги качваш в интернет?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: petrov88   
Дата:   08-08-16 12:50

Kalimas e прав, но все пак спорът тръгва от оспорване на авторството на снимката и чак после се заговаря кой бил канен и кой не.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 12:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: DiyanP.   
Дата:   08-08-16 12:57

Брато, не се занимавай с тези смешници, то се вижда, че искат да се заяждат с теб! :) И качеството и обработката на твоята снимка е на по-високо ниво, от тази на другия фотограф! :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Kalimas   
Дата:   08-08-16 12:58

Ами авторството на снимката не започвали с разрешението на модела? Това не са една тумба туристи при снимка на Александър Невски да речем, а си е много личен момент.



Публикацията е редактирана (08-08-16 13:00)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: emo99   
Дата:   08-08-16 13:03

Kalimas - младоженците или техни близки може да разрешат и на други да снимат. За тях е добре да имат повече снимки, но няма да е етично спрямо наетите фотографи.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 13:05

Аз нещо не мога да схвана...Как може да се оспорва авторството на дадена снимка, когато автора е на лице и може да докаже с отигиналните материали, че снимката е негова...и какво общо има с това дали е бил поканен или не за основен фотограф? Аз ако съм на сватба и си извадя телефона и направя по-добра снимка от официалния фотогораф, публикувам я и някой ще ми каже, че нямам авторски права над снимката, която лично съм заснел и обработил след това??? Що за безумие е това???
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 13:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: catandgoddess   
Дата:   08-08-16 13:10

Малко встрани от темата, ако един фотограф избере място, режисира снимка и подреди хората, а друг просто щракне до него това как се регулира от закона за авторско право.

А по темата, снимката е глупаво клише с неясно послание и Дими, изчакай да ти се извинят ако заслужаваш извинение или се извини ти ако така е редно и я махай от там. Имаш доста по-добри неща.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 13:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: petrov88   
Дата:   08-08-16 13:11

Bo, абе има логика. Да речем фотографът си ги е подредил така, дал е идеята и е намерил мястото, подготвил е всичко и изведнъж някой идва и наготово.
Но пък ако се разгледа като улична фотография е малко по- различно май

П.П виждам, че catandgoddess ме е изпреварила



Публикацията е редактирана (08-08-16 13:13)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: roburt48   
Дата:   08-08-16 13:12

Съвсем естествено е, ако не е бил поканен от никого да го охулят [smilie5] Аз, ако знам, че на моята сватба има само един фотограф и видя снимка от сватбата си някъде из нета с друг автор ще си помисля, че я е крал ;) Напълно логично, не мислите ли !!! Разликите в качеството са без значение в случая...Важното е поканен ли е бил, или не :)...Ако се е прокраднал м/у храсталаците по своя воля и без покана - проблема си е само негов :) !!
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Kalimas   
Дата:   08-08-16 13:16

Снимката е негова и е авторска, но ще има право да я ползва, само ако има разрешение от младоженците. Пък да не говорим, че в момента я ползва с рекламна цел, сиреч - с комерсиална цел.
Ако са му разрешили - добре, ако не - това е неетично и в пряко нарушение на правата на хората. Това е папаращина, и аз никога не бих наел или препоръчал такъв човек да снима каквото и да било.
Снимал съм на сватби на познати като хоби и винаги съм гледал да не се вра в ръцете на фоторафа. Никога не снимам и не се вра на официалните им сесии. А снимките накрая ги пращам на тях, ако те качат нещо в нета, качат, ако не - не. Това си е тяхно решение. За ползване и показване на снимки - винаги съм искал разрешение от хората.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 13:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 13:26

Не не, аз ви разбирам напълно! Въпроса е че това, което оспорва агенцията е авторството на снимката, което не може да бъде оспорено! Автора е ясен и има оригиналните кадри. Идеята ми е, че са си избрали грешно нещо, за което да се захванат! Нищо не съм казал за етиката или правото на изпилзване без позволение!
Това на прима виста без да съм отварял линка, без да съм видял снимката и без да съм юрист и запознат със закона за авторското право! И пак - не виждам как някой ще ме спре да снимам или качвам снимка, която аз самия съм заснел, та тая агенция да не притежава младоженците??
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 13:34

Ама кой каза, че е без знанието или съгласието на младоженците!?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 13:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 13:35

Що си измисляте истории не мога да разбера? [smilie23]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: realnoncho   
Дата:   08-08-16 13:36

И цялата тема е за нещо, дето не можеш да го видиш, ако нямаш шитбук. Значи от моя гледна точка няма проблеми [beer]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 13:40

Нончо [smilie24]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: bg2014   
Дата:   08-08-16 13:46

Made in BG!
Едните твърдят едно, другите друго и спорят в ефир пред всички.
Интересна закачка се е получила. В съда няма да издържи въпросът "бил ли си поканен". Снимките се снимат и без покана. Да ги продаваш обаче е друго. Да си ги пускаш в собствена ФБ група за да покажеш възможностите си на фотограф не нарушава никакви права.
Все едно да снимам футболен мач от балкона си и да ме обвинят, че не съм бил поканен на мача.
Ако някой обвини автора, че е нямал право да снима положението става трагично. Аз не вярвам в това, но ...made in BG. Всичко е възможно.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 13:51

Да не говорим, че автора търпи обиди и заплахи от въпросната агенция! Такова дело за клевета и заплахи може да им спретне, че да се чудят в коя сфера на бизнеса да поемат [smilie3]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: tziko   
Дата:   08-08-16 13:51

Автор: catandgoddess
Дата: 08-08-16 13:10

Малко встрани от темата, ако един фотограф избере място, режисира снимка и подреди хората, а друг просто щракне до него това как се регулира от закона за авторско право.


Точно в 10ката е въпроса!

И аз мисля, че автора на темата няма право да публикува подобно нещо(поне не и морално, защото законово може и да има), въпреки, че снимката е в пъти по-добра от тази на наетите.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 13:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 13:54

Ама чакайте малко - оспорва се авторството на самия кадър, а не на нещо друго. За мен въпроса е приключен, след като видях и другия кадър - наистина са различни, а факта, че агенцията е публикувала по-лошия от дата кадъра говори, че те не притежават спорния... и мое би точно тук идва другия момент - някой публикува по-добри снимки от наетия фотограф, а сесията може и да не е платена все още [smile]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: emo99   
Дата:   08-08-16 13:54

bg2014 - грешиш. Ако не съм ти дал писмено разрешение не може да ме снимаш. Нито да качваш снимката където и да било. Ако искаш прочети закона за авторското право.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 13:57

emo99: когато ходиш на сватба, даваш ли изрично съгласие? А ако снимаш официално сватба, взимаш ли поименно разрешение от всеки един гост и участник в сесията?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: bg2014   
Дата:   08-08-16 13:57

Ако си на публично място не важи.
Ако мога да те видя от някъде (папараците) пак не важи.
Не ми се чете закон, който хората прилагат от години.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 13:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 13:58

Няма нарушение - има си членове за тези случаи :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 14:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: ivababy   
Дата:   08-08-16 14:10

Заяждането за авторство ,вероятно е само претекст, предполагам че проблема на агенцията е друг. Снимката на автора е в пъти по-добра и младоженците я имат, а "фотографа" на агенцията се е издънил яко и те си искат парите обратно.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: asahi   
Дата:   08-08-16 14:16

Сватбата е частно мероприятие. Който не е поканен да снима не бива да снима, още по-малко да публикува, и то с рекламна цел. Не говорим за авторски права, а за правото на личен живот на хората, нарушено от този папарак. Можем и за морал да говорим, ако има морален опонент в разговора.

Не съм чел кореспонденцията от линка. Агенцията няма право да оспорва авторството, но заедно с младоженците може да оспорва акта на самото заснемане и публикуване.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 14:18

За това съм напълно съгласен, но не правото за снимане, а самата снимка се оспорва. Именно затова не смятам, че има някакъв проблем :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: vkk1   
Дата:   08-08-16 14:25

баси, от всичко това аз виждам само две ужасни снимки ...
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 14:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 14:45

Абе Боби ти като снимаш сватби и някой от гостите снима с телефон или дори с дслр, т.е. натрапва се в бизнеса ти, ти какво правиш? Биеш го през ръцете да не снима ли или го изкарваш отвън с белезници? Айде стига глупости! Да, не е приятно като ти се врат по снимките всякакви снимачи, ама да си забранил на някой да не качва снимки заснети от него от събитие на което ти си официалния готограф?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: victory13   
Дата:   08-08-16 14:48

Тезата на авторът на темата е силно укорима... за съжаление не и у нас.

Законът не може да обхване всяка житейска ситуация, но едва ли се нуждаете от закон, за да ползвате вилица, лъжица, нож и китайски пръчици по време на ядене ...[smilie23]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: baraba   
Дата:   08-08-16 14:48

Автор: Nikolas666
Дата: 08-08-16 13:53

bg2014,
много характерно за българите и изобщо южняшко тип мислене - всичко е позволено (нищо, че не е) стига да не ме хванат.

Иди и снимай сватба в "бяла" държава без покана, и ще видиш, след колко време ще даваш обяснения в полицията.

Има си писани правила, не е нужно да се открива топлата вода.
Кой, какво си мисли, че е позволено, е негов проблем, какво е, съгласно законите, е друго нещо.

==================================================

николас, голям философ си се извъдил бе, като сме толкова черна страна и като толкова ти харесват белите държави, що не идеш там да живееш ами се мъчиш тукаи философстваш у черения свят/форум/?!?
айде молим не казвай какво е по белия свят, тук не е черния! кои му не харесва нашия свят, границите са отворени бегай към белото и не бъди такъв философ къде какво е
голем си разбирач [smilie10]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: baraba   
Дата:   08-08-16 14:51

Автор: Nikolas666
Дата: 08-08-16 13:32

Простичко казано, бива да се чете от време на време.
Не можеш да снимаш всеки, когото ти си решиш, без негово разрешение.

КРБ

Чл. 32 ал. 2 Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
=========================
айде сега ходи осъди банките и охранителните фирми че ме записват като си вървя по тротоара [smilie18]

щом са на улицата всеки може да снима без разрешение, улиците и парковете са обществени места на които не се иска разрешение да снимаш

абе тия закони ги четете как дявола чете евангилето бе[smilie10]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: bg2014   
Дата:   08-08-16 14:52

За морални права и задължения е съвсем друго да се говори.
За колегиални отношения също, ОБАЧЕ по време на снимките къде са били поканения фотограф (основния), както и организаторите. Те са допуснали снимането от двама фотографи, а е възможно да са го искали и предизвикали.
Спорът е единствено като колеги и дори не виждам спор.
Тук нещата вероятно опират до конкуренция. Все пак е добра тема. Поучителна.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 14:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 14:53

Ти би ли отишъл на частно събитие без да си поканен и да снимаш непознати хора? Аз лично от чувство за самосъхранение не бих и опитал!
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 14:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 14:54

baraba: сега цитирай и за събитията (или това "освен в предвидените от закона случаи" от твоя цитат), като си тръгнал с цитатите... че така с извадки доста манипулативно :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 14:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 14:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 14:59

Nikolas666: няколко пъти го казвам, но... виж какво са писали под снимката - нещата опират до самата снимка, а недо събитие :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: bg2014   
Дата:   08-08-16 15:03

Колега baraba, няма до сега случай някой да е снимал нещо на публично място (дори да са младоженци и сватбари) и после да дава обяснения в полицията. На някой много му се иска вероятно да има забрани, но не става.
Публично място - снимаш свободно. Да комерсиализираш обаче тези снимки - това е друго.
Ако не ти харесва да те снимат на публично място - не ходи там.
Свободата е свобода именно заради това, да се чувстваш свободен.
В БГ само се опитват да ограничат тези права. Ясно е защо- заради мутренското минало на много фигури, заради сивия бизнес на същите, заради опасността да те открият онези на които си вредил и т.н. Свободата се отвоюва, защитава и отстоява.
Ако не вярваш- ела на публично място. Ще те снимам и ме дай под съд. Да видим кой е прав.
По твоята логика - само един сервитьор да не е дал съгласие за снимане и сватбените снимки стават подсъдни.
Все още не разбирам робското мислене вкл. и в тази тема. Поканен ли си или не? Ами видял съм, заснел съм, публикувал съм.
Да не би да ме съдят дето съм снимал чужденците по границата без да ги питам, или митничарите дето са по границата. Свобода е тук, не е Турция.
В тази свобода има и морал, и етика, и колегиалност. Който ги има - добре, който ги няма - става за резил.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 15:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: tziko   
Дата:   08-08-16 15:09

Автор: bg2014
Дата: 08-08-16 15:03

...Ами видял съм, заснел съм, публикувал съм...


Добре, би ли заснел режисиран кадър от друг фотограф, на публично място и да го публикуваш като твой?

Ако някой от фотографите, които снимат голи каки, са ОК с това, моля да ми споделят локацията за следващата сесия мерси!



Публикацията е редактирана (08-08-16 15:15)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: DStefanov   
Дата:   08-08-16 15:10

На мен пък заглавието на снимката "Juuuuummmmppp", ми е малко тривиално и скучно. Друго си е, ако беше "Кой не скача е червен........". [beer]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: DStefanov   
Дата:   08-08-16 15:14

БОБИ...имам в предвид червените рокли на момите?!?! [smilie5]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 15:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 15:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: HP   
Дата:   08-08-16 15:40

Публично обвинение в кражба-казуса е интересен. В случая се доказва, че обвинението е безпочвено. Всякакви други интерпретации кой е бил поканен, кой е официален фотограф не са предмет на обвинението.
Има достатъчно материал за среща в съда и аз лично бих съдил въпросната сватбена агенция /или там каквото се води/ просто за спорта и доброто име. Не може всеки да плямпа каквото си иска и където си иска, тоест може, стига да не плюе по някого.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: bg2014   
Дата:   08-08-16 15:55

tziko napisa:
...Ами видял съм, заснел съм, публикувал съм...

Добре, би ли заснел режисиран кадър от друг фотограф, на публично място и да го публикуваш като твой?

Ако някой от фотографите, които снимат голи каки, са ОК с това, моля да ми споделят локацията за следващата сесия мерси!


Аз не бих снимал заради достойнството си. Но други снимат.
Ако каката е на полето - защо да не я снимаш и ти? Стига да си "перде".
Снимането е едно, публикуването е друго, а продажбата или преотстъпването на правата е съвсем различно и трето. И всичко опира до човека.



Публикацията е редактирана (08-08-16 15:56)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 16:04

Ето ви още материал, това е на лични съобщения, да се посмеете малко [beer]
Сватбена Агенция Еми Преглед на профила
Действия
09:12
You are responding to Сватбена Агенция's comment: "Моля да я свалите от вашият албум!"
Dimi Photo Plovdiv
Убеден съм, че Франки Воща не е направил тази снимка и не е негова! Аз лично съм я снимал, обработил и качил, не подвеждайте потребителите на Фейсбук, не говори добре за вас!
Изпратено от Dimi Plovdiv
Сватбена Агенция Еми
Бихте ли цитирали кои са младоженците , на коя дата беше сватбата и къде се състоя . Сватбата беше изцяло организирана от моята агенция и няма как ти да си я снимал.
Имам и видео материал, който доказва това.
Хайде докажи със снимки от ритуала, а не от тези, които Франки е постнал в интернет.
Не бъди нагъл и свали снимката, не ние заблуждаваме потребителите, а ти най-безкруполно лъжеш.
Очакваме извинение!
Dimi Photo Plovdiv
Аз няма какво да доказвам и за какво да се извинявам, докажете ми вие , че Франки Воща може да е направил тази снимка, дайте ми линк към негова такава.
Сватбена Агенция Еми
Абе, спри да лъжеш и докажи че ти си снимал.
Какъв АВТОР си!
Лъжиц и плагиат
Dimi Photo Plovdiv
Доказателства се представят пред определени институции в република България.
Как не ви е срам така да се държите, очаквам извинение за нанесените обиди!
Не съм видял все още същата снимка направена от Франки Воща
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 16:06

...и още...форума не ми дава възможност да го пейстна наведнъж [beer]

Сватбена Агенция Еми
Влез му в профила
FB -той има два, във фотографският ще видиш всички снимки от тази сватба.
Dimi Photo Plovdiv
Не ме интересуват никакви други снимки, става въпрос за тази, покажете ми я!
...и тъй като няма да можете, любезно ви моля да спрете да ме обиждате и да се извините публично!
Сватбена Агенция Еми
Точно там я има , виж добре!
Сватбена Агенция Еми
Франки, пътува от морето, като дойде ще ти прати.
Dimi Photo Plovdiv
Няма да може да ми изпрати същата снимка, тази аз съм я снимал! Тази кореспонденция е публична и ще я прочетат хиляди хора, както снимката (7721 достигнати души)
...все още очаквам публично извинение!
Сватбена Агенция Еми
Ама ти прекали с наглостта !
Защо не ми отговориш на въпросите?
Ама публично ако може!
Само с клишета не става
Dimi Photo Plovdiv
Аз също зададох въпроси за авторското право върху тази снимка! Нанесохте ми сериозни морални и други щети, апелирам да ми се извините публично!
Сватбена Агенция Еми
Ти на нас, защото ние ще докажем ,че снимката е наша!
Почакай!
Dimi Photo Plovdiv
Очаквам вашите доказателства!
Сватбена Агенция Еми
А вашите?
Dimi Photo Plovdiv
Аз не обвинявам, не нападам и не обиждам никой. Нанесохте ми сериозни морални и други щети, апелирам да ми се извините публично!
Изпратено от Dimi Plovdiv
Сватбена Агенция Еми
Не, напротив вие обидихте Франки, че не може да направи такава снимка.тоест публично го обявихте за некъдърен.
Аз и той не сме ви обидили, искаме истината за снимката да излезе наяве.
Dimi Photo Plovdiv
Интересни заключения правите, аз не съм казвал подобно нещо, вие го казвате. Обидите , които отправихте към мен са много сериозни и са публично достояние!
...
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 16:09

Странно ми е , че тази агенция още продължава да твърди, че тази снимка е на нейния фотограф, и ми поства вече и линкове да им гледам снимките...а те са толкова различни! [beer]



Публикацията е редактирана (09-08-16 11:07)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 16:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: tziko   
Дата:   08-08-16 16:14

dimidumi,
То е ясно, че ТОЧНО този кадър ти си го правил.

Въпроса е: Имаш ли МОРАЛНОТО право да снимаш режисирана от друг сцена и да публикуваш?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: boboric   
Дата:   08-08-16 16:21

А това с показване на личната кореспонденция е като капак за всичко!
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: petrov88   
Дата:   08-08-16 16:28

Тук просто темата се измести. Има ли или не моралното право е едно нещо, на което се набляга тук, но е повече от явно, че идеята на въпросната лелка/ чичо от агенцията е съвсем друга и в случая невярна.
Единственото, за което не се спори обаче е, че въпросния Франки явно издиша.. :D
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: realnoncho   
Дата:   08-08-16 16:29

На мен преди ми снимаха зад гърба и пратиха снимката по агенциите (дори стана снимка на деня в Евронюз). Не може да очаквате морал от репортажни фотографи.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: agop4o   
Дата:   08-08-16 16:33

Честно аз не разбирам на къде се извъртат нещата в един елементарен въпрос.Служителката на фирмата която най вероятно не прави разлика между двата кадъра спори като обезумяла че това е кадър на техния фотограф и е използван без позволение.Ясно и за слепите че това не е кадър на техния фотограф.От там нататък що спорите кой има право да снима този кадър.Пълна лудница и свободно време май[smilie5]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 16:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 16:37

Ами да, дискусията се измести отдавна, вероятно защото повечето не си направиха труда да прочетат спора. Колкото дали е лична кореспонденция - не, не е, понеже е изпляскана направо като коментари под снимката и всеки с регистрация във фейсбук може да я прочете. От това по-публично - здраве да е :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Vanu   
Дата:   08-08-16 16:39

толкова коментари за някаква никаква снимка...
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: eon4e   
Дата:   08-08-16 16:47

Всъщност разгледах снимките и на Фрнаки и на Дими и ако това са единствените фотографи на този свят, бих предпочел Франки (и бих си поискал суровите кадри).
Ясно е, че кадъра, за който се спори е на Дими. Ясно е и че Франки го е нагласил. В случая версията на Дими наистина е по-успешна, но всички на снимката му явно гледат в ляво от него. [smilie5]
Дими, обаче упорито не отговаря дали е присъствал на сватбата като приятел, по работа (явно работи като диджей), или случайно. От тук излиза въпроса, дали младоженците изобщо са му позволили да се рекламира с тази снимка.
От морална гледна точка, според мен, Дими няма право да пуска снимката, защото не той я е аранжирал. Ако освен това няма и разрешението на младоженците, има вероятност да получи и правно наказание за моралната си наглост.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (08-08-16 16:55)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 16:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: MikeDimit   
Дата:   08-08-16 16:58

В резултат от скандала, ако сте официален фотограф дайте на асистента( или някой братчет) плакат с ОГРОМНИ букви - ЧАСТНА ФОТОСЕСИЯ .
На обществено място ще хване дикиш като цъфнат налъмите.
И морала няма нищо общо с казуса. Снимате ли на обществени места това са възможните последствията. Както и да се лепне пияндурник на церемонията, нали? Ако не Ви харесва - бегайте в студио или затворен комплекс. И цитирания параграф не е приложим в случая, което е дискутирано не веднъж и в съда и многократно тук..
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 17:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: vkk1   
Дата:   08-08-16 17:52

това да отидеш на чужда сватба, да издебнеш построен от друг фотограф кадър, да щракнеш зад гърба му и да си туриш снимката в портфолиото е може би едно от най-яките неща, които съм чувал досега [cool]
Дано случаят не е такъв.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 17:54

Явно е Франки, ама какво от това? Нима само той може да снима... Явно не, щом има и по-добри кадри появили се от събитието, освен това едва ли е единствения
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: vkk1   
Дата:   08-08-16 18:02

така де, ама хората по незнайно какви причини са се доверили на Франки, ако искаха друг, щяха да изберат друг [smile]
Едва ли са предполагали, че някой ще снима сватбата им през рамо и ще си сложи снимката в портфолиото [smile]
Абе с две думи, егати цирка.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 18:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: mogila   
Дата:   08-08-16 18:06

Ами да, да видят цирка и други двойки във Фейсбук и да знаят за тяхната сватба: по-добре с няколко любителски снимки от приятели, от колкото циркове от "профи" фотографи. Нали?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 18:09

Абе на никой ли не му се е случвало да снима сватба на приятели отделно от наетия фотограф? И какво - тия снимки не трябва никъде да бъдат показвани, щото не си нает?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 18:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: MixMike   
Дата:   08-08-16 18:24

PhotoBo Случвало ни се е!
НО! Тук не става въпрос за репортаж от сватбата, а за постановъчен кадър на другия фотограф, който се изплагиатстван.
Не става въпрос за снимки от сватбата като цяло, а само за точно определен файл, който си е идея на другия фотограф.
Първо няма право да го публикува с комерсиална цел, и второ е помолен да го свали!
#dumidimiplovdivmainaizvinisebe[smilie23]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Jk.freeman   
Дата:   08-08-16 18:56

Всъщност излиза, че след 103 поста в темата още не знаем кой е кум, кой е сват, кой е на булката брат и кой е главния фотограф, е това на какво прилича.

Към автора на темата: Приятелю ти по каква причина присъства на събитието?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 18:57

Аз не съм видял кадъра, май няма и да го правя... До тук можеше някой да сложи въпросния, както и този на основния фотограф, а автора можеше да даде малко инфо за това как се е получило заснемането, поканен ли е бил, приятел на булката, младоженеца...минавал е случайно от там, питал ли е някой - такива и други въпроси, които вълнува трескаво аудиторията [smilie5]
Това,в което обаче се превърна темата е морално ли е и повечето като светци осъдиха фотографа, а в началото се говореше за право, за законодателство, закони се цитираха, обвинения се изсипаха... И то за какво, за да вземем страна в спора? А спора и обвиненията на агенцията са, че кадъра е откраднат от основния фотограф, което в случая явно не е така и агенцията е в лека заблуда! Същата няма основание да обвинява автора в кражба! Може да го обвинява в това, което се споменава по-горе - плагиатство, неморално и уронващо престижа и репутацията на същата. Но тя го обвинява в различно нещо, а автора се дръвчи точно по тоя параграф, щото многи добре знае, че той е заснел и обработил въпросния кадър и не го е откраднал! Нали? Две различни неща се коментират тука!
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 19:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: tziko   
Дата:   08-08-16 19:16

PhotoBo, може би ако беше видял кадрите, по друг начин щеше да говориш/пишеш.

За мен явно на въпросната агенция освен, че не им се отдава снимането/обработката, не им се отдава и говоренето/общуването и са толкова заблудени, че не знаят как точно се е стигнало до тази ситуация. Дано не съм прав, не искам да ги обидя. Защитавам ги защото смятам, че в случея имат право да подскачат(въпреки, че и те не знаят срещу какво, дали краден кадър или плагиатство).
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: tsvettydjs74   
Дата:   08-08-16 19:40

Разглеждайки кадрите на този Франки, по-скоро напомнят на кадри от "Франкенщайн" [smilie5], то бива синя трева, сини рокли и ризи, виолетови лица и т. н., голям "фотограф", няма що.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Maelstrom   
Дата:   08-08-16 19:53

Спорът е започнат от Сватбена агенция Еми с твърдението, че "Тази снимка е на Frankie Voshta". От профила на въпросния Frankie Voshta се разбира, че същия е фотограф в сватбената агенция. Ако Frankie е направил едната снимка, то няма как да е направил и другата, защото двете снимки не са снимани от едно и също място. Втория фотограф е бил вдясно от Frankie и по-ниско от него. С това авторството на снимките е изяснено. По останалите въпроси се мълчи.
Очакваме продължението...
https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/057.gif


 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: vkk1   
Дата:   08-08-16 19:58

tsvettydjs74, и аз си направих труда да му погледна нещата, верно има големи гафове /вкл и въпросната снимка/, но има и доста идейни и добре изпълнени кадри. Нека не сме толкова крайни все пак.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: klun4o   
Дата:   08-08-16 20:25

Не е ли леко притеснително отсъствието на dimidumi и липсата на отговори от негова страна?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: goldstar   
Дата:   08-08-16 20:30

Може да е на работа и да е втора смяна [smilie18] [beer]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 20:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: koleto.spasov   
Дата:   08-08-16 20:59

Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО
Дата: 08-08-16 18:19

Въпроса е...Кой изпи Бирата


Хижаря!



Публикацията е редактирана (08-08-16 21:00)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: georgioiv   
Дата:   08-08-16 21:25

Тоя Франки ако ми го пратят да ми снима сватбата, ще го очистя после, барабар с агентката му... [smilie18]

А Димито е нахален с претенциите си върху снимка, режисирана от друг и използва случая да се саморекламира, кой знае колко години чака някой да му оспори снимка [smilie5]

За мен и двете снимки не стават, с лек превес на Димито - не става малко по-малко ...

Или накратко - глупав и безпредметен спор...[smile]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Lycan   
Дата:   08-08-16 21:27

FB агента очевидно не е на "ти" с материята и не знае как да постави въпроса. Затова започва напред с рогите. Същото се отнася и за автора на темата [smilie5] Никой не го е карал да снима чужд режисиран кадър!
Да беше свирнал на още двама-трима да щракнат ...все нечия снимка ще е по-добра, но в крайна сметка кадърът си остава на Франки! [smilie7]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Saxon   
Дата:   08-08-16 21:28

Дими няма морално право да публикува снимката, защото я е снимал зад гърба на официалния фоторгаф, който е режисирал всичко.
Обаче снимката си е на Дими и никой не може да го пипне с пръст законово.
Морално е е о***л до ушите и е по-добре да не продължава. Законово си е ОК, снимал е нещо на публично място. Агенцията се държи тъпо и неграмотно. Може да го дискредитира морално с правилните аргументи, а не с глупави твърдения, че снимката не е негова.

Този текст :
"Чл. 32 ал. 2 Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи."

е от конституцията, отнася се за СРС и няма законово изражение за други типове фоторгафия, нито е подплатен в закона за авторско право. Т.е. ако не е вкаран в закон с ясно описани последствия, няма как някой да бъде съден по текст от конституцията.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: emo99   
Дата:   08-08-16 22:08

Към автора на темата имаше въпроси, но той не отговори на тях?! Това също е в негова вреда, но е късно за промяна. Виждам, че е на години и няма как да се промени.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: EvaJor   
Дата:   08-08-16 22:31

А най-добре всички групово или поотделно да посетят психоаналитик(ци) и да слушат внимателно какво ще им препоръча/т.



Всички= агенцията, Дими и Франки, ако последният е взел пари за снимката си

[cool]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: fifata   
Дата:   08-08-16 22:52

Сега погледнах снимката във фейсбук и прочетох и коментарите, а гледа, че и булката и младоженеца вече пишат се оплакват от господина, който случайно е минал от там и без разрешение си прави реклама на техен гръб :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Argo   
Дата:   08-08-16 23:10

тази тема ми прилича на онази дето се оплакваше че и тормозели Готянити мудели [smilie21]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: vkk1   
Дата:   08-08-16 23:15

сега се зачетох и аз по-обстойно в коментарите, и о! ужас, другарката Еми се представя също подобаващо, дали има завършен пети клас тази дама? Страх ме е да си помисля какви хора се занимават с бизнес, услуги, хора. Пловдив е чудо страшно! Събрахме боклука на околията.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: marrio31   
Дата:   08-08-16 23:33

Аз не можах да открия тази сватбарска снимка..имам facebook
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 23:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Myth   
Дата:   09-08-16 01:16

Аре и моите 5 стинки аз и там писах преди малко, снимката е ясно, че е на Дими, ясно е, че агенцията се държи тъпо, за всички е видно, че снимкат на Дими е по-добрата.

Обаче има няколко НО-та, ще започна о по малкото НО, ако Дими все пак няма съгласието на малдоженците и не е бил поканен на самата сватба а съвсем случайно е направил снимката минавайки от там, не много ок и е редно да ги попита може ли да я ползва за портфолиото си, поне на тях дължи извинение, говорим за моралната страна на въпроса.

В коментарите под снимката съм постнал два коментара единият леко се различава от написаното тук, но просто там не съобразих, че в крайна сметка портфолиото на Дими си е употреба с комерсиална цел.

Такаааа второто НО, макар снимката да си е на Дими, не съм много сигурен, че авторските права са негови, ЗАЩОТО идеята, подредбата, режисирането, мястото всичко е подбрано и измислено от официалния фотограф, Дими единствено е натиснал копчето. Та не виждам авторство тук и мисля в закона май това е описано и авторството принадлежи на другия фотограф.

Като цяло Дими не е направил нещо кой знае колко лошо, да неетично е ама де да знам, аз лично ако бях на мястото на отсрещната страна може би не бих издребнял чак толкова, минал снимал някой е жив и здрав да е, може би за това и омаловажам направеното от Дими и го определям, като не кой знае какво.

В крайна сметка Дими да се извини на младоженците и да ги помоли да ползва снимката в портфолиото си, макар при вече възникналата разправия май ще е по-добре да свали снимката от страницата си и толкова.

Освен това да си погледне какво казва закона за случая в който другия фотограф е режисирал снимката а Дими само минал и щракнал. И ако се окаже, че въпреки че той е направил снимката, няма авторски права върху нея, да се извини и на агенцията.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   09-08-16 01:47

Пуснах тази тема, така леко "Да разлаем кучетата", то виж какво излезе, на Олимпиада отива [beer] ...благодаря на Saxon и др. юристи, които се включиха в темата, полезна и поучителна ще бъде за всички. Нещо Бони и др. големи имена в сватбената фотография не се изказват в тази тема, Петър Делийски също, НАПСФВ, има време, ще ви изчакам, петък започва от понеделник [smilie5] [beer]

 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-08-16 01:58

Като чакаш тях защо не пусна темата в страницата на НАПСФВ ? Странно нещо е да очакваш всички да влизат във форума. [smilie11]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dpfoto   
Дата:   09-08-16 02:04

Малииииии, колко сте смешни... Всичко що е поканено на сватба, снима с телефон,таблет,сапунерка,дслр и директно качват във соц. мрежите. За кви разрешения, за кви 5лв. говорите... Едни и същи снобари с едни и същи изказвания от години на сам.... Вие в тоя форум ли живеете... Хахахаха , Смешници.


Пич, изтрий снимката и да не ти пука... За кво си късаш нервите.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: roburt48   
Дата:   09-08-16 02:07

Аз очаквам всеки момент и Бат Бойко или МИНИМУМ Цецо Цветанов да вземат отношение [smilie5] ... В краен случай правосъдния министър, НО като за Дими правосъдния министър ще е обидно някак си [smilie5] [smilie18] ... Боже, боже ...
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   09-08-16 02:13

dpfoto написа:

> Малииииии, колко сте смешни...
> Всичко що е поканено на сватба,
> снима с
> телефон,таблет,сапунерка,дслр и
> директно качват във соц. мрежите.
> За кви разрешения, за кви 5лв.
> говорите... Едни и същи снобари с
> едни и същи изказвания от години
> на сам.... Вие в тоя форум ли
> живеете... Хахахаха , Смешници.
>
>
> Пич, изтрий снимката и да не ти
> пука... За кво си късаш нервите.

Аз не си късам нервите колега, забавлявам се, много яко [smilie5] [beer] и други покрай мен се забавляват, купона е мощен, дори не съм предполагал...очаквам още включване, кой кум, кой сват, кой на булката брат! [beer]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: colorphoto   
Дата:   09-08-16 02:18

Абе Дими,не я започна като забава тая тема.....

Че стана забавна - стана!
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   09-08-16 02:23

Да беее , да не очакваш [beer] ...добра дискусия се получи, даже сме още във вторник сутринта [smilie5] [beer]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: baraba   
Дата:   09-08-16 03:02

Автор: Nikolas666

ти ли си въпросния франкли дето снима за агенцията? че все това пръстче слагаш надолу?

или сте гаджета с франкли които снима добре и все нападаш дими?

ставаш смешен бе човек, не си най-важния у ФФ , обикновен юзър си, приеми го [smilie7]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: baraba   
Дата:   09-08-16 03:26

Автор: dpfoto
Дата: 09-08-16 02:04

Малииииии, колко сте смешни... Всичко що е поканено на сватба, снима с телефон,таблет,сапунерка,дслр и директно качват във соц. мрежите. За кви разрешения, за кви 5лв. говорите... Едни и същи снобари с едни и същи изказвания от години на сам.... Вие в тоя форум ли живеете... Хахахаха , Смешници.


че според теб що ще снимат като няма да качат снимките в суратя?

морал, ай сектир бе, само моралисти тука, висящи по цял ден пред РС-то безделници , няма кой да ги наеме и ся джафкат ли джафкат, учете се да снимате с морал или без , да има кои да ви наеме да му снимате
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: pepi34   
Дата:   09-08-16 04:37

написа:

> Пуснах тази тема, така леко "Да
> разлаем кучетата", то виж какво
.....................................
Нещо Бони и др. големи
> имена в сватбената фотография не
> се изказват в тази тема, Петър
> Делийски също, НАПСФВ, има време,
> ще ви изчакам.......

Дими, държиш ли известните имена които цитираш да се изкажат наистина по тази тъпа и безмислена тема?

Явно държиш! Случайно попаднах на тази тема и понеже явно те интересува:

Не набърквайте НАПСФВ за щяло и нещяло, където сте решили да си премерите с някого пишките, организацията не е арбитър, това е организация с идеална цел и в устава и много ясно и точно е описано какви са и целите и задачите. Освен това защитава предимно правата на членовете си.

Цитираните известни от теб имена, според мен или се скъсват от работа или са на моренце. И ако не си забелязал отдавна са напуснали ФФ, влизат тук рядко, общуват в групи за професионалисти, избягват да спорят с кибици и лаици.

А сега ще ти кажа моето лично мнение, което няма нищо общо с НАПСФВ.

Та значи - ние в нашата фирма имаме стриктен договор в който е упоменато, че ние сме официално наетите фотографи. По време на сватбеното тържество може да снима всеки, който си е решил, стига да НЕ ни пречи и да не ни навлиза в зоната на действие. По време на режисираната фотосесия, повтарям РЕЖИСИРАНАТА фотосесия не позволяваме на никого да снима, включително на гостите с телефоните. За целта обикновено снимаме на места, на които няма опасност от навлеци, а младоженците са предварително осведомени за начина ни на работа.
Авторското право е твое, безпорно, но от етична гледна точка нямаш право да качваш кадъра без знанието на младоженците. Открито очерняш основния фотограф словестно с думите "той не може да направи такъв кадър(или нещо подобно)", което не е колегиално. Той може да е некадърник, даже да е супер некадърник, младоженците са си го избрали и нямаш право да го очерняш така. По тая логика може на твоя сватба на която ти си нает да попадне Бони или Балевски или половинката ми и трябва въпросните лица да демонстрират колко по-хубави кадри могат да направят от теб, включително да ги пуснат в нета, да ги подарят на младоженците и да те сравнят със земята ли? Още повече самата булка в дискусията заявява, че не ти е дала съгласие да и пускаш снимката в интернет, даже изявява желание да я премахнеш. По нагоре в дискусията имаше цитат "Ако кадъра е предварително режисиран............ и т.н (убеден съм че си го прочел), на кого е авторското право?" - Ами споделено е да ти кажа - може да се запознаеш с казусите на закона. Защото при постановъчни фотографии с участието на екип, модел, стилист и т.н. , авторското право е на целия екип, фотографа просто е част от екипа, изпълнителя натиснал копчето :)От етична гледна точна няма нищо авторско в това да отидеш на място където някой друг е аранжирал нещо и просто да щтракнеш. Точно по тази причина, ако си забелязал когато някой известен прави мастерклас задължава всички участници пускайки си кадрите да упоменат и неговото име. Може би ако ти беше съгласувал всичко с младоженците и беше пуснал кадъра с тяхно знание и знанието и Упоменаването на официалния фотограф нямаше да има никаква драма :). Още повече, че използваш въпросната снимка и с рекламна цел, което пък е съвсем неетично!

Иначе за самия кадър - и двата кадъра са напълно морално остаряли като концепция и напълно безмислени. Нямат никаква емоционална, художествена или каквато и да е стойност! Мястото, което е избрано...... паметната плоча в кадъра кърти направо :)Би ли ми казал някой какво точно илюстрира това тъпо подскачане, какви асоциации предизвиква и какви спомени оставя у участниците в кадъра? Аз на твое място щях да направя един супер кадър, който при определени условия щеше да събере тук голям рейтинг, даже с шанс за 1ва страница. И нямаше да има никаква драма, знаеш ли как? Просто щях да се дръпна 2 метра назад и да вкарам в кадъра и официалния фотограф в процеса на работа, така щеше на всеки да е ясно за кво иде реч и нямаше никой да има претенции. А кадъра щеше да си заслужи името, което си му дал и даже да има вече смисъл от него :)
Също така не разбирам модата набрала скорост преминно в Пловдив да се снимат разни безмислени глупости, да им се дават безмислени имена и с тях да се залива нета впоследствие. Всъщност знам от къде тръгна, от един ваш съгражданин стар фотограф, на когото всички в пространството се смеят, но не желаят да го обидят, защото някога наистина е бил известно име :)

Съжалявам за откровението, убеден съм, че не си доволен от мнението ми, мислех да не го давам, но ТИ явно много държиш и много настояваш, а когато прочета НАПСФВ ставам доста обективен и прям в думите си, без да се интересувам кой колко ми е приятел в мрежата :)

Хубав ден на всички. И ако си нямате работа, не се чудете как да си създадете проблеми за разрешаване :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: localhost   
Дата:   09-08-16 05:37

pepi34: [smilie24]

той иначе dimidumi така и не каза поканен ли е бил? имал ли е договор за снимането на сватбата и т.н.?

Факта, че е направил една снимка не му позволява да я използва за комерсиална цел ако няма договор с младоженците.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   09-08-16 08:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: boboric   
Дата:   09-08-16 08:28

Не знам защо автора си мисли, че тази тема му е от полза? Ако това ти е бизнеса то тази тема яко те закона.
Трябва да си доста нагъл булката да те помоли да не качваш снимката а ти да не и обръщаш внимание.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   09-08-16 09:23

pepi34 написа:

...Авторското право е твое, безпорно...

Благодаря Петър, съгласен съм с повечето от написаното, така трябва да се работи, не зная дали въпросната агенция работи така, имат ли договори, издават ли касов бон, декларират ли доходи...не е моя работа, а на друга агенция [smile] . Проблема е там, че въпросната "агенция" (не тази, която се занимава с приходите) продължава да ми оспорва авторството и отказва да ми се извини, а се забелязва и подстрекаване към лъжесвидетелстване, вие как мислите?



Публикацията е редактирана (09-08-16 09:24)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: radikyokushin   
Дата:   09-08-16 09:25

dimidumi от цялата тема аз лично разбрах само, колко нагъл човек си.
Не само към младоженците и участниците в снимката, които открито и в прав текст са те помолили да я свалиш от портфолиото си.
Не само и към екипа режисирал сцената и реализирал заснемането... на тази така или иначе ужасно изтъркана постановка.
НО и към целия форум, в който пускаш темата и който се опитваш да употребиш като тоалетна хартия, с която да се избършеш от л@...та, с които сам си се омазал до ушите.
СТО пъти те попитаха - ТИ, КАТО КАКЪВ СИ СНИМАЛ ТОЗИ КАДЪР и КАКВИ ПРАВА ИМАШ НАД НЕГО???
Не разбираш ли, че избягвайки упорито отговорите на тези въпроси, вече толкова олекна, че трудно ще получиш подкрепата, за която си дошъл да плачеш тука [smilie23] .

П.П. Мани, ама и Бони и другите големи в бранша да се били изкажели. Ти, добре ли си... !?!?
Най-вероятно както казаха, те въобще и не са видели темата, иначе досега да са те заврели, където ти е мястото, да си ближеш раните.
Ти въобще как си представяш да отидеш на сватба на Бони, да речем, да се завреш на фотосесията му с младоженците и най-необезпокоявано да си щракаш около него, че после и да си качиш снимките в портфолиото...
Аз, те това искам да го видя [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (09-08-16 09:32)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: peter_m   
Дата:   09-08-16 09:27

Aвтора на темата има и други снимки в профила си снимани по същият способ ! Не му е за първи път.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: ivababy   
Дата:   09-08-16 10:09

Темата е за авторство на снимка и други интерпретации са малко неуместни. В страни от темата, тази агенция не само има проблем с фотографите си, а е нагазила здраво в л...та [smile]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Kalimas   
Дата:   09-08-16 10:32

Авторството, ок.
Но аз ако съм на участниците в снимката - от тук едно съдче ( той дими го е споменал ). Че се рекламира и че не им е платил и потърсил разрешение за това. Че вече са му казали да я махне, а не я маха. Че гледанията на страницата му са се вдигнали след рекламата, та и хонорар на моделите не е платил.Трябва да се види дали и общината не може да се привлече в делото[smilie5] ( това е паметник на културата /плочата/ ползван с рекламна цел, а на дали и на тях им е платил [smilie3] ).
И без майтап, мисля че участниците в снимката имат пълното право и ще успеят да го осъдят че ползва снимката за комерсиална цел и е изкарал пари от нея, че я е направил без тяхно разрешение и им нанася морални щети. Да не говорим че скоро осъдиха един за коментари във фацебука, защо дими да не е втория?
И още нещо, вече имам още едно фото в списъка, което като ме питат за сватбен фотограф бих казал - "Само не наемайте... "



Публикацията е редактирана (09-08-16 10:33)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: moto12   
Дата:   09-08-16 11:02

Като страничен наблюдател, без да се занимавам с фотография като професия, поста на Pepi34 и без четене на коментарите под снимката ми става ясно колко ниско пада ДимиДуми.
Не обясни в ролята си на какъв е бил там, защо я използва с цел реклама и т.н. Ако си изкарва хляба с фотография направо си вкара автогол. Даже два, може и да продължи да го прави така като гледам.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-08-16 11:26

Ако авторът на темата си вади хляба със сватбена фотография, тая тема ще нанесе тежък удар по реномето му и не се иска много акъл, да осъзнаеш това.Чиста катастрофа ! [smile]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: colorphoto   
Дата:   09-08-16 12:18

П.Делийски е прав за много от нещата разбира се,но дамичката от агенцията сама се е нахендрила като не е гледала внимателно и като е била агресивна и от там тръгват нещата.....

После същата особа е манипулирала младоженците да бъда възмутени и да искат махане на кадъра,който макар и не особено смислен е поне по-читав от този на титулярния фотограф.

Аз да съм на младоженците си го дръпвам от Дими и му пиша едно браво!

Кой и чий е фотографа касае агенцията,не младоженците.

Друг път да избират по-внимателно,а не да се предоверяват на посредници агенции и техните леваци в случая.

Самият фотограф на агенцията ще понесе най-много негативи,просто понеже е поредното самоуверено момченце,което се бута там,за където още не е дозрял и не се е доучил.

Дими също не е безгрешен по казуса.....

Сега ще започнат едни караници по улиците задето всички,които не снимаме професионално сватби - винаги щракаме яко като срещнем сватба по улици и паркове.

И,за Бога братя - стига сте ги карали да скачат!

Скачането по площади на митинги и по сватби не води до нищо добро - проверено!

Но показва глупостта и на снимащия и на сниманите!



Публикацията е редактирана (09-08-16 12:29)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   09-08-16 12:31

Така е colorphoto, от първия въпрос "Сватбена Агенция Еми Тази снимка е на Frankie Voshta" , обидите и агресията на агенцията тръгват нещата.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Myth   
Дата:   09-08-16 12:38

Официалният фотограф и Агенцията мисля са напълно в правото си да оспорват авторските права върху кадъра:

Съавторство
Чл.8. (1)
Авторското право върху произведение,създадено от две или повече лица,
им принадлежи общо независимо дали произведението е неделимо цяло или се състои
от части,които имат самостоятелно значение.
(2)
За всяко използване на произведението и за преработването му е необходимо
съгласието на всички съавтори. При липса на съгласие между съавторите въпросът
се решава от съда.
(3)
След като е дадено съгласие за използване на произведението по определен
начин или има решение на съда за това,никой от съавторите не може без
основателна причина да се противопостави на следващото му използване по същия
начин.
(4)
Възнагражденията, дължими на съавторите за използване на произведението, се
разпределят помежду им в дялове, определени по съгласие между тях. При липса на
съгласие смята се, че всеки от съавторите има равен дял. При спор дяловете се
определят от съда съобразно приноса на всеки от съавторите.
(5)
Когато произведението, създадено от съавтори, се състои от части със
самостоятелно значение, всеки от съавторите може да разреши самостоятелното
използване на своята част, ако между съавторите не е уговорено друго и това не
пречи на използването на общото произведение.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   09-08-16 12:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: HP   
Дата:   09-08-16 12:44

dimidumi , въпреки че те защитавам по обвинението чия е снимката, ти проявяваш странна избирателност на кой пост да отговаряш.
Гледам, че още не си споделил като какъв се явяваш на тая сватба?
Не че ме интересува, то е ясно, че не си официалния фотограф и агенцията , младоженците и извънземните ако щеш са в абсолютното си право да негодуват, че използваш снимката им без позволение.
Освен, че си нахален да занимаваш форума , си и нагъл да подминаваш въпросите, които те питат същите тия, които ти занимаваш със себе си.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-08-16 12:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   09-08-16 12:56

Myth написа:

> Официалният фотограф и Агенцията
> мисля са напълно в правото си да
> оспорват авторските права върху
> кадъра:
>
> Съавторство
> Чл.8. (1)
...
къде видя съавторство, да не би някой друг да ме е държал за апарата когато съм снимал [smilie5]
...
Чл. 13. (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2011 г., в сила от 25.03.2011 г.) (1) Авторското право върху произведение на изобразителното изкуство или произведение на фотографията, представляващо портретно изображение на друго лице, принадлежи на автора на произведението. За създаване на такова произведение се изисква съгласието на изобразеното лице.
(2) Съгласие по ал. 1 не се изисква, когато:
1. изображението е било направено в хода на обществената дейност на изобразеното лице или на публично или обществено място;
2. изображението на лицето е само детайл в произведение, показващо събрание, шествие или пейзаж;
3. изобразеното лице е получило възнаграждение, за да позира, освен ако между автора и изобразеното лице е било уговорено друго.
(3) За използването на произведение по ал. 1 между автора и изобразеното лице могат да се уговорят условия.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: bajji   
Дата:   09-08-16 12:57

Не виждам какво толкова има да се коментира,автора умишлено избягва да отговори на това което го питаме няколко пъти и избирателно отговаря на удобните постове.Както и да е и булката помоли да свали снимката,в случая тук не оспорваме авторството,а етиката на автора..
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   09-08-16 12:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: victory13   
Дата:   09-08-16 13:00

Етика?!... На този автор?!

За съжаление се превърна в един огромен знаменател...[smilie23]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Myth   
Дата:   09-08-16 13:03

къде видя съавторство, да не би някой друг да ме е държал за апарата когато съм снимал [smilie5]

Някой друг е режисирал цялата сцена УМИШЛЕНО ЗА ДА НАПРАВИ ТОЗИ КАДЪР, това не е СЛУЧАЙНО ЗАСНЕТ КАДЪР.

Този кадър който ти си направил Е ПО ЧУЖДА ИДЕЯ, без която ТОЙ ИЗОБЩО НИКОГА НЯМАШЕ ДА СЕ ОСЪЩЕСТВИ.

Никой не е натиснал копчето но някой друг ти е подредил кадъра за да го направиш.

Същото щеше да е ако е специална фотосесия (каквато в случая е) фотографа си реди сцената слага си апарата на статив обаче разбираш ли ти отиваш и натискаш копчето, няма нищо авторско в това.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Myth   
Дата:   09-08-16 13:04

И аз бях склонен да те защитя, просто защото от агенцията в началото бяха много груби и наистина конкретния спор беше за друго, но няма как да защитя подобно нагло държание от твоя страна.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: uri64   
Дата:   09-08-16 13:32

и двете страни се държат крайно неадекватно...вече на драгият зрител му е все тая кой прав, кой крив....
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   09-08-16 13:32

myth написа:

> къде видя съавторство, да не би
> някой друг да ме е държал за
> апарата когато съм снимал [smilie5]

>
> Някой друг е режисирал цялата
> сцена УМИШЛЕНО ЗА ДА НАПРАВИ ТОЗИ
> КАДЪР, това не е СЛУЧАЙНО ЗАСНЕТ
> КАДЪР.
>
> Този кадър който ти си направил Е
> ПО ЧУЖДА ИДЕЯ, без която ТОЙ ИЗОБЩО
> НИКОГА НЯМАШЕ ДА СЕ ОСЪЩЕСТВИ.

...ама и ти започна да ги нареждаш едни [smile]

Чл. 4. Не са обект на авторското право:
1. (доп. - ДВ, бр. 21 от 2014 г.) нормативни и индивидуални актове на държавни органи за управление, актовете на съдилищата, както и официалните им преводи;
2. идеи и концепции;
3. фолклорни творби;
4. новини, факти, сведения и данни.

не се излагай , моля те, знам че подръжници на "агенцията" непрекъснато пишат и наливат масло в огъня, ама истината е една и на разумните хора е ясна. Преди малко разбрах от моя приятелка, че въпросната "агентка" всъщност е майка на този Франки Воща, така че ми става ясно, защо нададе тъкъв вой , [smile] ...обаче не може да различи две снимки една от друга.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: pepi34   
Дата:   09-08-16 13:33

dimidumi избирателно четеш коментара ми! Да в началото изказвам мнение, относно авторството ти на кадъра, но впоследствие написах, че авторството е споделено. А и не знам защо се опираш само на постовете, които те защитават, всъщност нито аз нито който и да било тук във форума не може да се пише експерт (макар да е достатъчно компетентен), без да има диплома и Юридическо образование.
После и ти имаш агенция освен, че си ДЖ и ако имате нещо с тази колежка да се препирате там, ......... ми никой не ви пречи всъщност :). Спориш относно термини, а много добре виждаш, че дамата нито е запозната, нито се изразява правилно. Вземете се съберете накрая с тая агенция и тоя фотограф (горкия, не знам кой му е казал, че става за сватбен фотограф, но това е друга тема!), пийте по една бира и приключвайте тая тъпня :). А като искаш да си оригинален и като искаш авторство, аз да те питам - Защо не се дръпна 2 метра назад и защо не направи кадъра убиец, твоя си кадър, този дето щеше да разкаже за цялата ситуация, а реши да доказваш, че можеш да направиш чуждия кадър по-добре :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   09-08-16 13:36

Петър и аз това и предложих, даже щях да я черпя, ама тя не та не, снимката била на Франки, даже навива младоженците да лъжесвидетелстват, грозна работа. Спирам да пиша. [beer]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Myth   
Дата:   09-08-16 13:39

[smilie24]
 

 Авторът е затворил собствената си тема.