Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 15:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: HP   
Дата:   08-08-16 15:40

Публично обвинение в кражба-казуса е интересен. В случая се доказва, че обвинението е безпочвено. Всякакви други интерпретации кой е бил поканен, кой е официален фотограф не са предмет на обвинението.
Има достатъчно материал за среща в съда и аз лично бих съдил въпросната сватбена агенция /или там каквото се води/ просто за спорта и доброто име. Не може всеки да плямпа каквото си иска и където си иска, тоест може, стига да не плюе по някого.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: bg2014   
Дата:   08-08-16 15:55

tziko napisa:
...Ами видял съм, заснел съм, публикувал съм...

Добре, би ли заснел режисиран кадър от друг фотограф, на публично място и да го публикуваш като твой?

Ако някой от фотографите, които снимат голи каки, са ОК с това, моля да ми споделят локацията за следващата сесия мерси!


Аз не бих снимал заради достойнството си. Но други снимат.
Ако каката е на полето - защо да не я снимаш и ти? Стига да си "перде".
Снимането е едно, публикуването е друго, а продажбата или преотстъпването на правата е съвсем различно и трето. И всичко опира до човека.



Публикацията е редактирана (08-08-16 15:56)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 16:04

Ето ви още материал, това е на лични съобщения, да се посмеете малко [beer]
Сватбена Агенция Еми Преглед на профила
Действия
09:12
You are responding to Сватбена Агенция's comment: "Моля да я свалите от вашият албум!"
Dimi Photo Plovdiv
Убеден съм, че Франки Воща не е направил тази снимка и не е негова! Аз лично съм я снимал, обработил и качил, не подвеждайте потребителите на Фейсбук, не говори добре за вас!
Изпратено от Dimi Plovdiv
Сватбена Агенция Еми
Бихте ли цитирали кои са младоженците , на коя дата беше сватбата и къде се състоя . Сватбата беше изцяло организирана от моята агенция и няма как ти да си я снимал.
Имам и видео материал, който доказва това.
Хайде докажи със снимки от ритуала, а не от тези, които Франки е постнал в интернет.
Не бъди нагъл и свали снимката, не ние заблуждаваме потребителите, а ти най-безкруполно лъжеш.
Очакваме извинение!
Dimi Photo Plovdiv
Аз няма какво да доказвам и за какво да се извинявам, докажете ми вие , че Франки Воща може да е направил тази снимка, дайте ми линк към негова такава.
Сватбена Агенция Еми
Абе, спри да лъжеш и докажи че ти си снимал.
Какъв АВТОР си!
Лъжиц и плагиат
Dimi Photo Plovdiv
Доказателства се представят пред определени институции в република България.
Как не ви е срам така да се държите, очаквам извинение за нанесените обиди!
Не съм видял все още същата снимка направена от Франки Воща
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 16:06

...и още...форума не ми дава възможност да го пейстна наведнъж [beer]

Сватбена Агенция Еми
Влез му в профила
FB -той има два, във фотографският ще видиш всички снимки от тази сватба.
Dimi Photo Plovdiv
Не ме интересуват никакви други снимки, става въпрос за тази, покажете ми я!
...и тъй като няма да можете, любезно ви моля да спрете да ме обиждате и да се извините публично!
Сватбена Агенция Еми
Точно там я има , виж добре!
Сватбена Агенция Еми
Франки, пътува от морето, като дойде ще ти прати.
Dimi Photo Plovdiv
Няма да може да ми изпрати същата снимка, тази аз съм я снимал! Тази кореспонденция е публична и ще я прочетат хиляди хора, както снимката (7721 достигнати души)
...все още очаквам публично извинение!
Сватбена Агенция Еми
Ама ти прекали с наглостта !
Защо не ми отговориш на въпросите?
Ама публично ако може!
Само с клишета не става
Dimi Photo Plovdiv
Аз също зададох въпроси за авторското право върху тази снимка! Нанесохте ми сериозни морални и други щети, апелирам да ми се извините публично!
Сватбена Агенция Еми
Ти на нас, защото ние ще докажем ,че снимката е наша!
Почакай!
Dimi Photo Plovdiv
Очаквам вашите доказателства!
Сватбена Агенция Еми
А вашите?
Dimi Photo Plovdiv
Аз не обвинявам, не нападам и не обиждам никой. Нанесохте ми сериозни морални и други щети, апелирам да ми се извините публично!
Изпратено от Dimi Plovdiv
Сватбена Агенция Еми
Не, напротив вие обидихте Франки, че не може да направи такава снимка.тоест публично го обявихте за некъдърен.
Аз и той не сме ви обидили, искаме истината за снимката да излезе наяве.
Dimi Photo Plovdiv
Интересни заключения правите, аз не съм казвал подобно нещо, вие го казвате. Обидите , които отправихте към мен са много сериозни и са публично достояние!
...
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: dimidumi   
Дата:   08-08-16 16:09

Странно ми е , че тази агенция още продължава да твърди, че тази снимка е на нейния фотограф, и ми поства вече и линкове да им гледам снимките...а те са толкова различни! [beer]



Публикацията е редактирана (09-08-16 11:07)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 16:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: tziko   
Дата:   08-08-16 16:14

dimidumi,
То е ясно, че ТОЧНО този кадър ти си го правил.

Въпроса е: Имаш ли МОРАЛНОТО право да снимаш режисирана от друг сцена и да публикуваш?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: boboric   
Дата:   08-08-16 16:21

А това с показване на личната кореспонденция е като капак за всичко!
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: petrov88   
Дата:   08-08-16 16:28

Тук просто темата се измести. Има ли или не моралното право е едно нещо, на което се набляга тук, но е повече от явно, че идеята на въпросната лелка/ чичо от агенцията е съвсем друга и в случая невярна.
Единственото, за което не се спори обаче е, че въпросния Франки явно издиша.. :D
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: realnoncho   
Дата:   08-08-16 16:29

На мен преди ми снимаха зад гърба и пратиха снимката по агенциите (дори стана снимка на деня в Евронюз). Не може да очаквате морал от репортажни фотографи.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: agop4o   
Дата:   08-08-16 16:33

Честно аз не разбирам на къде се извъртат нещата в един елементарен въпрос.Служителката на фирмата която най вероятно не прави разлика между двата кадъра спори като обезумяла че това е кадър на техния фотограф и е използван без позволение.Ясно и за слепите че това не е кадър на техния фотограф.От там нататък що спорите кой има право да снима този кадър.Пълна лудница и свободно време май[smilie5]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 16:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 16:37

Ами да, дискусията се измести отдавна, вероятно защото повечето не си направиха труда да прочетат спора. Колкото дали е лична кореспонденция - не, не е, понеже е изпляскана направо като коментари под снимката и всеки с регистрация във фейсбук може да я прочете. От това по-публично - здраве да е :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Vanu   
Дата:   08-08-16 16:39

толкова коментари за някаква никаква снимка...
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: eon4e   
Дата:   08-08-16 16:47

Всъщност разгледах снимките и на Фрнаки и на Дими и ако това са единствените фотографи на този свят, бих предпочел Франки (и бих си поискал суровите кадри).
Ясно е, че кадъра, за който се спори е на Дими. Ясно е и че Франки го е нагласил. В случая версията на Дими наистина е по-успешна, но всички на снимката му явно гледат в ляво от него. [smilie5]
Дими, обаче упорито не отговаря дали е присъствал на сватбата като приятел, по работа (явно работи като диджей), или случайно. От тук излиза въпроса, дали младоженците изобщо са му позволили да се рекламира с тази снимка.
От морална гледна точка, според мен, Дими няма право да пуска снимката, защото не той я е аранжирал. Ако освен това няма и разрешението на младоженците, има вероятност да получи и правно наказание за моралната си наглост.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (08-08-16 16:55)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 16:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: MikeDimit   
Дата:   08-08-16 16:58

В резултат от скандала, ако сте официален фотограф дайте на асистента( или някой братчет) плакат с ОГРОМНИ букви - ЧАСТНА ФОТОСЕСИЯ .
На обществено място ще хване дикиш като цъфнат налъмите.
И морала няма нищо общо с казуса. Снимате ли на обществени места това са възможните последствията. Както и да се лепне пияндурник на церемонията, нали? Ако не Ви харесва - бегайте в студио или затворен комплекс. И цитирания параграф не е приложим в случая, което е дискутирано не веднъж и в съда и многократно тук..
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 17:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: vkk1   
Дата:   08-08-16 17:52

това да отидеш на чужда сватба, да издебнеш построен от друг фотограф кадър, да щракнеш зад гърба му и да си туриш снимката в портфолиото е може би едно от най-яките неща, които съм чувал досега [cool]
Дано случаят не е такъв.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 17:54

Явно е Франки, ама какво от това? Нима само той може да снима... Явно не, щом има и по-добри кадри появили се от събитието, освен това едва ли е единствения
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: vkk1   
Дата:   08-08-16 18:02

така де, ама хората по незнайно какви причини са се доверили на Франки, ако искаха друг, щяха да изберат друг [smile]
Едва ли са предполагали, че някой ще снима сватбата им през рамо и ще си сложи снимката в портфолиото [smile]
Абе с две думи, егати цирка.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 18:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.