Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: asahi   
Дата:   08-08-16 14:16

Сватбата е частно мероприятие. Който не е поканен да снима не бива да снима, още по-малко да публикува, и то с рекламна цел. Не говорим за авторски права, а за правото на личен живот на хората, нарушено от този папарак. Можем и за морал да говорим, ако има морален опонент в разговора.

Не съм чел кореспонденцията от линка. Агенцията няма право да оспорва авторството, но заедно с младоженците може да оспорва акта на самото заснемане и публикуване.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 14:18

За това съм напълно съгласен, но не правото за снимане, а самата снимка се оспорва. Именно затова не смятам, че има някакъв проблем :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: vkk1   
Дата:   08-08-16 14:25

баси, от всичко това аз виждам само две ужасни снимки ...
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 14:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 14:45

Абе Боби ти като снимаш сватби и някой от гостите снима с телефон или дори с дслр, т.е. натрапва се в бизнеса ти, ти какво правиш? Биеш го през ръцете да не снима ли или го изкарваш отвън с белезници? Айде стига глупости! Да, не е приятно като ти се врат по снимките всякакви снимачи, ама да си забранил на някой да не качва снимки заснети от него от събитие на което ти си официалния готограф?
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: victory13   
Дата:   08-08-16 14:48

Тезата на авторът на темата е силно укорима... за съжаление не и у нас.

Законът не може да обхване всяка житейска ситуация, но едва ли се нуждаете от закон, за да ползвате вилица, лъжица, нож и китайски пръчици по време на ядене ...[smilie23]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: baraba   
Дата:   08-08-16 14:48

Автор: Nikolas666
Дата: 08-08-16 13:53

bg2014,
много характерно за българите и изобщо южняшко тип мислене - всичко е позволено (нищо, че не е) стига да не ме хванат.

Иди и снимай сватба в "бяла" държава без покана, и ще видиш, след колко време ще даваш обяснения в полицията.

Има си писани правила, не е нужно да се открива топлата вода.
Кой, какво си мисли, че е позволено, е негов проблем, какво е, съгласно законите, е друго нещо.

==================================================

николас, голям философ си се извъдил бе, като сме толкова черна страна и като толкова ти харесват белите държави, що не идеш там да живееш ами се мъчиш тукаи философстваш у черения свят/форум/?!?
айде молим не казвай какво е по белия свят, тук не е черния! кои му не харесва нашия свят, границите са отворени бегай към белото и не бъди такъв философ къде какво е
голем си разбирач [smilie10]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: baraba   
Дата:   08-08-16 14:51

Автор: Nikolas666
Дата: 08-08-16 13:32

Простичко казано, бива да се чете от време на време.
Не можеш да снимаш всеки, когото ти си решиш, без негово разрешение.

КРБ

Чл. 32 ал. 2 Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
=========================
айде сега ходи осъди банките и охранителните фирми че ме записват като си вървя по тротоара [smilie18]

щом са на улицата всеки може да снима без разрешение, улиците и парковете са обществени места на които не се иска разрешение да снимаш

абе тия закони ги четете как дявола чете евангилето бе[smilie10]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: bg2014   
Дата:   08-08-16 14:52

За морални права и задължения е съвсем друго да се говори.
За колегиални отношения също, ОБАЧЕ по време на снимките къде са били поканения фотограф (основния), както и организаторите. Те са допуснали снимането от двама фотографи, а е възможно да са го искали и предизвикали.
Спорът е единствено като колеги и дори не виждам спор.
Тук нещата вероятно опират до конкуренция. Все пак е добра тема. Поучителна.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 14:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-08-16 14:53

Ти би ли отишъл на частно събитие без да си поканен и да снимаш непознати хора? Аз лично от чувство за самосъхранение не бих и опитал!
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 14:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 14:54

baraba: сега цитирай и за събитията (или това "освен в предвидените от закона случаи" от твоя цитат), като си тръгнал с цитатите... че така с извадки доста манипулативно :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 14:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 14:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: lamerko   
Дата:   08-08-16 14:59

Nikolas666: няколко пъти го казвам, но... виж какво са писали под снимката - нещата опират до самата снимка, а недо събитие :)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: bg2014   
Дата:   08-08-16 15:03

Колега baraba, няма до сега случай някой да е снимал нещо на публично място (дори да са младоженци и сватбари) и после да дава обяснения в полицията. На някой много му се иска вероятно да има забрани, но не става.
Публично място - снимаш свободно. Да комерсиализираш обаче тези снимки - това е друго.
Ако не ти харесва да те снимат на публично място - не ходи там.
Свободата е свобода именно заради това, да се чувстваш свободен.
В БГ само се опитват да ограничат тези права. Ясно е защо- заради мутренското минало на много фигури, заради сивия бизнес на същите, заради опасността да те открият онези на които си вредил и т.н. Свободата се отвоюва, защитава и отстоява.
Ако не вярваш- ела на публично място. Ще те снимам и ме дай под съд. Да видим кой е прав.
По твоята логика - само един сервитьор да не е дал съгласие за снимане и сватбените снимки стават подсъдни.
Все още не разбирам робското мислене вкл. и в тази тема. Поканен ли си или не? Ами видял съм, заснел съм, публикувал съм.
Да не би да ме съдят дето съм снимал чужденците по границата без да ги питам, или митничарите дето са по границата. Свобода е тук, не е Турция.
В тази свобода има и морал, и етика, и колегиалност. Който ги има - добре, който ги няма - става за резил.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 15:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: tziko   
Дата:   08-08-16 15:09

Автор: bg2014
Дата: 08-08-16 15:03

...Ами видял съм, заснел съм, публикувал съм...


Добре, би ли заснел режисиран кадър от друг фотограф, на публично място и да го публикуваш като твой?

Ако някой от фотографите, които снимат голи каки, са ОК с това, моля да ми споделят локацията за следващата сесия мерси!



Публикацията е редактирана (08-08-16 15:15)
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: DStefanov   
Дата:   08-08-16 15:10

На мен пък заглавието на снимката "Juuuuummmmppp", ми е малко тривиално и скучно. Друго си е, ако беше "Кой не скача е червен........". [beer]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: DStefanov   
Дата:   08-08-16 15:14

БОБИ...имам в предвид червените рокли на момите?!?! [smilie5]
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   08-08-16 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Обиди и заплахи от Сватбена агенция Еми, Пловдив, оспорва авторство
Автор: Nikolas666   
Дата:   08-08-16 15:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.