Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: asahi   
Дата:   14-07-16 15:58

Първо Златно правило за малки деца - преди да пресечеш стъпваш с двете крачета на бордюра. Едно до друго. После се оглеждаш, преценяваш, сигнализираш и там каквото ще правиш.

Второ Златно правило за малки деца - при пресичане вървиш със същата скорост, с която вървиш по тротоара. Не се дърпаш, не бягаш до отсрещния тротоар, не се влачиш след майка си.

И Общо Златно правило за всички участници в движението - трябва да имаш предвидимо поведение на пътя. На всички да е ясно какво ще правиш в следващия момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: 798099   
Дата:   14-07-16 16:11

Така е, но това не го пише в закона. Това се ВЪЗПИТАВА! А във възпитанието участват не само родителите, а и обществото, представлявано от учителите и служителите на Пътна полиция. Да не говорим, че е пълно с какви ли не НПО, които освен да протестират и дават изявления по медиите, не съм чул, нито видял да са сътворили нещо реално.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 16:21


Ще позволите да се намеся - във Възпитанието участват ПРЕДИМНО родителите. Останалите имат само помощна роля. Не може да чакаш НПО, медиите, учителите или полицаите да ти възпитават детето...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: 798099   
Дата:   14-07-16 16:26

Не съм казал нещо различно. Но след като от една възраст нагоре, детето ти е по-дълго време в училище, отколкото с родителите си, редно е и тази институция да има някакво отношение по въпроса. Което отношение да не се изчерпва само с поставянето на ограда и "легнали полицаи".

Изобщо, тази тема ми е "болна", точно защото съм родител. Не само "водач на МПС".

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: ombre   
Дата:   14-07-16 16:28

Фаста е прав, на зебра пешеходеца е с предимство винаги,а при завой, пака пешеходеца е с предимство,без значение има ли пешеходна или не,поне така ни учеха едно време,мислената линия м/у 2 тротоара е пешеходна,това само при положение,че колата завива,а за зебрата е категорично,шофера спира и пуска хората да си вървят,правят изкл.само такива дето имат от 2м.книжка и си мислят ,че всичко им е ясно.
Аз казах.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 16:32

На въпроса "Какво ще направите, ако видите малко зелено човече?"

Отговорили така:

60% - оставям пиенето!

30% - почвам да пия!

9% - отивам на психиатър!

И само едно малко момиченце казало:

- Ще пресека улицата!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: 798099   
Дата:   14-07-16 17:56

Баце, да внесем едно уточнение за "мислената линия". Вярно е, но само в кръстовище! Правилният термин е "по мисленото продължение на тротоара"[beer]

Преди малко, прибирайки се от работа, една кака отиваше да си пълни вода от чешмите пред Централна баня и, вървейки по платното срещу движението(!!!) най-нагло си пресече по диагонал там, където реши, че Й е най-удобно.

За завоя си абсЕлютно прав, ама не знам имаш ли идея колко малко водачи на МПС го знаят?



Публикацията е редактирана (14-07-16 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: антивик   
Дата:   14-07-16 18:01

asahi написа:

> Антиви, гледам нещо асоциално го даваш. В смисъл не желаеш да се съобразяваш с правилата в социуса, а си държиш на предимствата, дадени ти в законните. Това не е добре нито за теб, нито за мен. Затова те моля: Когато решиш да пресичаш вдигни лявата си ръка напред. Аз ще я видя, ще намаля скоростта и ще ти присветна с фаровете. Ако трябва ще спра. После, ако искаш, ми кимни или помахай за благодарност. И аз ще вдигна дланта си от кормилото. Така и двамата ще си доставим удоволствие от културното общуване. На теб няма да ти се изтъркат ставите, на мен няма да ми се изтъркат спирачките.
> Съгласен ли си?
[smilie10] [smilie8] [smilie11]
Алейййй!!! То чукча писател не читател. Абре, некъде по в началото го писах кат съм инвалид с патерици или па бастун и нося в другата ръка багаж /примерно кат днес 10 кила латекс/, коя ръка аджиба требе да дигна, че да ме видиш, че ще пресичам при положение, че съм баш на зебрата???[smilie11] [smilie2]
Да не говорим за някое лапе около 10-те години....



Публикацията е редактирана (14-07-16 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: антивик   
Дата:   14-07-16 18:14

Тъй като гледам може да се бистри до безкрай, кой крив, кой прав.
imitev , до някъде си прав за самосъхранението, но само до някъде[smilie3] , щот ние не сме дивеч в Африка и да се оглеждаме постоянно за хищници, то затова аслъ са измислени и законите, зада внесът някакъв ред.
И в този ред на мисли да запитам някой юрист или такъв де е свързан с правото и юстицийте, закона и конституцията абсолютна категория ли са или тълкувателна? Щот мен все ми се струва, че са абсолютна, но тук у нас са докараи до тълкуване и плащане. И винаги се тълкуват баш тези точки де не оттърват на някого.
Не помня вече колко пъти попитах с каква скорост се движат МПС-тата в населените места, да питам ли къде и как спират или паркират, а че на двойна непрекъсната директно въртят в обратната посока и минават в другите платна, че не им пука къде е спирка и къде не е и пак я превръщат в стоянка и паркинг. За случайте на движение в насрещното на магистралите дъли да се сещам.
Не казвам, че и пешеходците са по-стока и затова винаги съм казвал, че водача не трябва да носи отговорност ако смота някой де е тръгнал като овца там де няма пътеки и де е интензивно движението. Но па и пешеходеца трябва да си държи на правото кога е зебра пред интензивно движение и множество коли, с или без знак той си е в предимството да пресече.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: colorphoto   
Дата:   14-07-16 18:29

Вече всеки е шофьор.

С изключение на мен.

Стана ми любопитно,има ли тук и други като мен,дето не са изкарвали книжка?

Или ги е срам да се обозначат.....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 18:47


Антивик - ми ходете си като индийски крави, той Свети Петър ще ви даде безплатен вход за рая.

Аз през това време ще се оглеждам за "хищници"...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: антивик   
Дата:   15-07-16 05:53

colorphoto,
ами аз съм от тази порода, никога не съм имал книжка и кола.



Публикацията е редактирана (15-07-16 05:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: asahi   
Дата:   15-07-16 09:27

написа:
...
> [smilie10] [smilie8] [smilie11]
> Алейййй!!! То чукча писател не
> читател. Абре, некъде по в началото
> го писах кат съм инвалид с
> патерици или па бастун и нося в
> другата ръка багаж /примерно кат
> днес 10 кила латекс/, коя ръка
> аджиба требе да дигна, че да ме
> видиш, че ще пресичам при
> положение, че съм баш на
> зебрата???[smilie11] [smilie2]
> Да не говорим за някое лапе около
> 10-те години....

Абе ти май нямаш за цел да пресечеш безопасно. Даже май изобщо нямаш за цел да пресичаш. По-скоро искаш да си център на внимание със своето недоволство. Иначе не мога да разбера отказа ти от подадената от мен ръка.

Хубавото е, че инвалидът с патерица или бастун е имал време да премисли приоритетите си и да намери начин да пресича безопасно. Видът му е достатъчен, за да спра аз и болшинството от другите водачи.

Хубавото е, че едва ли ще си родител на десетгодишното детенце. Неговият родител ще го научи как да пресича.

И последно - това, което ти предложих, съм го правил и с куче. Намалих, мигнах му с фаровете и то пресече. Не ме поздрави, не го поздравих, но ми стана хубаво, че интелектът в природата победи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-07-16 10:19

Един приятел, американец ми беше на гости преди време и докато се разхождахме ме пита "Защо пешеходците при вас пресичат на бегом?" [smilie18]
Ако има възможност да прочете тая дискусия тук, шса гръмни сигурно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: papi   
Дата:   15-07-16 11:51

ами може би защото повечето закъсняват за работа [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-07-16 11:54

Или бягат за здравето си. Буквално :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: asahi   
Дата:   15-07-16 16:28

Защото си мислят, че са по-бързи от автомобилите.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: colorphoto   
Дата:   15-07-16 17:56

антивик: [smilie24] Досега сме само двама без книжки май.....

Не е срамно да се признае.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-07-16 18:03

Бягат инстинктивно, сработва инстинктът за самосъхранение. И си мисля сега,че ако в битието си, на човек често му се налага да подтичва или направо да бяга, за да опази анатомичната си или физиологичната си функционалност нормална, сиреч здравето и живота (но не за спорта), при нещо толкова банално, като пресичане на улица, то той не живее в нормално общество. Ако някой ме убеди в противното, ще съм доволен.Честно! :)
Досега не съм видял пешеходци да подтичват, напр. в Англия, щатите, Португалия, че съм изпадал в състояние на педестриация в тези държави и затова знам.



Публикацията е редактирана (15-07-16 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: mmjm   
Дата:   15-07-16 19:24


http://www.superdemotivator.ru/dem/demotivatory_637/2.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: 798099   
Дата:   15-07-16 19:27

Тъпо!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: mmjm   
Дата:   15-07-16 22:01

Тъпо, ама вярно и за нашата губерня, а и с поправките, които се обсъждат, пешеходецът става 100% дивеч, ставаме първата страна в която пешеходецът няма да има предимство на пешеходна пътека.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: stoikovv666   
Дата:   16-07-16 00:21

Не мога да разбера шофьорите в България, всички бързат и никой не спазва ограниченията. Нагледах се също на изпреварвания. От година на година става по зле.

Пътувах от София до В.Търново, ужас, три пъти спрях да пропусна колоната която предизвиквах зад мен, а се движех с 20к над максимално разрешената[smilie10] Дори автобусите в населени места не спазват ограниченията.

Плачем за камери, това е решението на проблема. [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-07-16 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   16-07-16 09:37

А моите наблюдения са че става по-добра ситуацията с всяка година. Все по-малко са идиотите...

Естествен подбор...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: ombre   
Дата:   16-07-16 19:14

Явка,надявам се да го знаят всички дето имат тескерата.Спомена се по горе ,че щеима дискусия за това,дали пешеходците да имат предимство на зебрата,е то ,ако там нямат къде,и как може в цял сват да е такъв закона,ние толкова години да учим курсистите на този закон и сега да го махнат евентуално.По голяма простотия няма накъде и не вярвам това да се случи,въпреки,че от бг тиквениците всичко може да се очаква,пример е ЦСКА,и сега УЕФА започва разследване как,защо и т.н.,че нап изгуби 14млн лв,даде всичко на гришата,който пък е следствен.Та в този ред на мисли не ме учудва и да го приемат.Онзи ден карам след един дето беше май с швейцарска регистрация/не помня/,на зебрата пешеходец аз спирам на 1м.от нея,а нашия закова поне 4-5м от зебрата,отзад веднага клаксон,че могло и тир да се нареди,но пича си изчака културно и тръгна като бял човек,без да оставя грайферите на асфалта.Това е разликата м/у нас и истинските европейци,освен на картата и в мисленото са такива.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »