Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: schiele   
Дата:   13-07-16 22:11

според статистиката, 70% от смъртните случаи на пешеходци са се случили именно на пешеходна пътека. С други думи, по безопасно е да Не се пресича на пешеходна пътека!

Когато се наближи пешеходна пътека, шофьора е длъжен да:
1.увеличи скоростта
2.намали скоростта

на какво отстояние от пешеходна пътека може да се паркира:
1.на пешеходната пътека
2.непосредствено до нея
3.най-малко 3 метра

на втория въпрос май никой не знае отговора, така се паркира около пеш пътека, че човек трябва да излезе на пътя за да се огледа. а това може да е фатално!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: pstoev   
Дата:   13-07-16 22:22

Бг шофьора гледа на пешеходеца като на дивеч, който трябва да се блъска, свирка, псува. Няма грам уважение към човешкия живот..В другите държави всички пресичат където има падне, но няма свиркане, псуване, неуважение...
Но изглежда това е нормално, защото всяка община мисли преди всичко за шофьорите а не за пешеходците. Пример са новите светофари в София, на голям булевард са програмирани на 2-3 секунди. На последната крачка светва червено. Кой пенсионер ще го мине за това време, редовно виждам баби и дядовци по средата на платното, щото там ги е хванал светофара!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: rexpitbul   
Дата:   14-07-16 00:10

Относно велосипедистите.
Не само за безопасност на останалите пешеходци по пешеходната пътека , но и за безопасност на самите велосипедисти е необходимо да не са върху велосипедите си. Карайки автомобил с 40 км/ч на доста пешеходни пътеки няма видимост около тях, гледаш че няма пешеходци покрай пътеката и си продължаваш, но велосипеда е доста по-бърз и профучава по пешеходната пътека с висока скорост без да си го видял и очаквал, че може да се появи. Ей такива ситуации са ме стресирали и за това може би по закон велосипедиста на пешеходна пътека трябва да е пеша.



Публикацията е редактирана (14-07-16 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-07-16 02:23

"...може би по закон велосипедиста на пешеходна пътека трябва да е пеша."

Точно такъв е законът. Задължени са да слязат от колелата и да ги бутат на зебрата

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Антивик   
Дата:   14-07-16 07:43

Докът беше другата тема за шОфЕрите и таралясниците си мълчах що немам кола и книжка, а закона съм го учил и съм държал изпит преди повече от 30 години, но тук се заговори за пешеходците и ме дръпнахте за езика, да си кажа казваницата.
Като всичко в страната и по пътищата /а може би и най вече/ си е пълна цигания и двоен, а и троен аршин[smilie9] .
За едни правилата не важат /що карат черни джипове 4х4/, даже си позволяват да слезнат от колата и да раздават сами правосъдие.
За други закона важи в степен според вкараната в документите банкнота.
За контрол и санкции по пътищата па да не говорим. Съгласен съм, че шофЕр нарушил предимство на пешеходец /където го има/, требе да се очеластри много яко, че следващия път 10 пъти да се размисли какви ще ги върши. Обаче по същия начин трябва да се челастрят и пешеходците /независимо млада кифла или дърт инвалид/ ако не пресичат къде им е мястото.
Изобщо анархията е пълна, кола ми излита на пешеходна пътека "зебра" и при червен/за нея/ светофар, пешеходците си се мотат с телефони на ушите и хич не гледат ни къде вървят ни как. Мотористите и велосипедистите са и те едни китки....
И така ще бъде докато всеки се опитва да тълкува закона, както му е угодно, а не да го спазва. Имаше една сентенция "Лош закон, но закон!" и закона е точно за да се спазва, както и решението на съда или да се обжалва или да се изпълнява.
А че има и недомислици си ги има, примерно на времето се беше заговорило пешеходец да дава знак, че ще пресича на зебра с вдигната вертикално ръка, а сега умника де го мислеше това да ми обясни, как инвалид с бастун в едната и торба с багаж в другата ръка, ще дава сигнал. Или па малко дете де още не осъзнава какво, що и как, само е научено от мама и тати, че трябва да пресича на зебрата.
Та затова ако си ги има правилата и законите и се спазват от всички ми се чини, че и движението ще се улесни, и произшествията ще намалеят.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Binjo_o   
Дата:   14-07-16 08:06

Не е само безопасно за преминаващите, ами така категорично се разбира че велоколоездача иска да пресече. Иначе си кара, и изведнъж пресича, на което никой не би могъл да спре.

антивик, ного просто, не е нужно да си носи табелка с надпис- ПРЕСИЧАМ.
Просто спира на пещ. пътечка, оглежда се много значително и ако не първата кола, втора му дава предимство- винаги. Това е и начина за безопасно пресичане и според закона, очевидно.
НЕ знам защо повечето пешеходещи си мислят че всичко трябва да им се случва мигновенно, като връхлиташ камион, и забравят че те също могат да са от другата страна.
Но както казах българина освен че е тъпо говедо, има свойството да имитира цивилизация, и точно за това повечето спират като видят че някой иска да пресича. Белким някой ги види колко са културни. Еле пък, ако е с по голички крака...

[smile]



Публикацията е редактирана (14-07-16 08:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Антивик   
Дата:   14-07-16 08:46

Амиии с те туй последното не съм съгласен, седял съм и съм се оглеждал, и никой не се сеща, че ще пресичам и трябва да спре, докато не набие човек главата и тръгне с рогите напред, шофЕрите си мислят, че и пътека, и път, и свят е техен, че няма други участници освен тях. За това, че във всички градове в България максималната скорост е ограничена на около 40-50км. в час, колко народ се сеща, а колко от моторизираните средства я спазват...., че даже ако някой тръгне да я спазва /обикновено учебните автомобили или новобранци водачи/, другите почват да им свиркат и псуват, че задръствали движението.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   14-07-16 08:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 09:32


От някой, който е достатъчно малоумен да тръгне да изпреварва на ляв завой без видимост, какво очаквате да прави в града??? Да дава път на пешеходците? Няма да стане.

Когато ходих последно в щатите преди година, пред един магазин искаха някакви хора да пресичат. Аз отдалеч намалявам, намалявам, намалявам и накрая спрях на пътеката. Гледах ги доста странно защото бях доста далече и имаха място и време да минат, но докато не спрях не пресякоха...

Тук, не стига че минават както им падне, ами даже не благоволяват да се огледат глупаците... Освен това съм виждал как демонстративно гледат на другата страна. Все едно има значение накъде гледаш докато те блъскат. Тотална глупост!

Аз като пресичам се оглеждам по 2 пъти в посока, за да съм сигурен че ще мина.

Както пешеходците, така и шофьорите сме еднакви малоумници в тази държавица с малко, но за сметка на това изключително просто население [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Антивик   
Дата:   14-07-16 09:39

И точно в момента когато се оглеждам двойно и тройно в посоката, някаква кукумявка решава, че не е спряла където и трябва или па и се иска и дава мръсна газ на задена, право към пешеходната пътека и в посока противоположна на движението, а ако ме беше отнесла на пътеката/зебра, аз предимно на такива пресичам/, кой щеше да е виновен....сигурно аз, че съм гледал в другата посока...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 09:56

Това предполагам е някаква измислена ситуация, която измисляш в момента за да става лаф.

Едно е да те блъсне кола челно с 60 км/ч, друго кола движеща се на заден ход с 15... И колко често ще ти се случи такова нещо? Освен това ще я видя че дава назад...

Трябва да се има предвид и че доста често ми се случва, докато преднамерено карам бавно с 2 км/ч назад за да паркирам, някакви идиоти да притичват зад колата, даже преди няколко дни една леля ми чука на капака и ми вика ти не гледаш ли като паркираш. Аз гледам, ама ти лельо ми застана със засилка 2 метра преди да спра на мястото. И аз спрях колкото бързо можах, само че 1 метър си е притеснително разстояние. Питам я - ти не виждаш ли че паркирам лека полека тук - а тя ми се зъби - трябвало да гледам повече, да съм по-внимателен един вид. Значи аз да гледам, а тя не. Ходи си по тротоара и хоп на платното. Това не е ли дебилно??? Другия път може да не съм аз да паркирам бавно, може да е оня идиот, който изпреварва на ляв завой без видимост... И лелята ще е в болницата, а онзи глобен. Да ама селтика ще си плати глобата и ще продължи да кара, докато лелята ще се влачи с потрошени кокали с години и никога няма да се оправи и това защото не внимава.

То даже на село ако гледаш крави пак трябва да се внимава - говеда са си, може да те бастисат ако не се оглеждаш...

Както по-горе писах - и едните и другите са маскари и не ги вълнуват нито правилници, нито безопасност, защото са оперирани от мисъл.

И да добавя нещо - преди години пред детската градина чакам да пресека за да оставя дъщеря ми. Минават разни коли там 10-20 бр. - никой не спира. Минава и едно БМВ, което също не спира и паркира след пътеката. Слиза пич с детенце, застава до мен и започва да псува шофьорите, че не спират. Чакай малко - нали самият той преди 30 секунди също не спря?!?

Това ако не е пример за малоумие, не знам какво е...



Публикацията е редактирана (14-07-16 10:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Антивик   
Дата:   14-07-16 10:06

НЕ, не е измислена и не я измислям в момента, а си е ситуация с мен от преди няколко деня. На път с 2 ленти за движение с по 2 платна във всяка посока и аз какво съм виновен, че около пътеката на тротоара има нацвъкани магазини, а кокошката ги пропуснала и решава да даде на заден. Па и мен като пешеходец ми е безразлично дали ще ме фраснат с 15 или със 60 километра в час. Аз съм бил дисциплиниран и съм спазил правилата за движение, следователно не би трябвало да бъда блъскан ако се бях юрнал някъде насред платното и да прескачам разделителни огради и мантинели, тогава моля, виновен съм и няма да дигам патардия, но в случая съм на пешеходна пътека, а и кокошката, на пук на всички правила се движи срещу движението.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: lamerko   
Дата:   14-07-16 10:09

Наистина ли ти е безразлично дали ще ти счупят някой кокал или сантарите ще те събират от 30-на метрова площ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Антивик   
Дата:   14-07-16 10:17

Наистина ми е безразлично, мре се 1 път. Или ще ме вкарат в гробищата и ще се отърва от болежките или шофера ще ми плати операциите, че и в панделата може да полежи.
Па и като че тия зад воланите усещат кога на човек не му пука и се е прежалил.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   14-07-16 10:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Антивик   
Дата:   14-07-16 10:22

Не! Защото винаги си пресичам къде требе и според закона и правилника. Значи някой ще си се почерни сам, що се прави на джигит и кара като луд. По-горе го писах, първо си погледнете правилника и ограничението на скоростта, в населено място то е 50км/ч., а с колко се движат колите....[smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   14-07-16 10:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 10:30

Антивик - точно ти си типичен пример за участник в движението, който си търси правата на всяка ЦЕНА. Това не е нещо, дето ти е завещано и си е твое при всички положения. Пешеходната пътека не ти гарантира безопасност. Кокалите са си твои, а малоумната патка си е малоумна патка и даже и да я набиеш, едва ли ще разбере защо. А аз не твърдя, че е права - не е. Но трябва да се внимава повече и от двете страни.

Както на водача знак Б3 "Път с предимство" не му гарантира безпроблемно преминаване. Трябва да се гледа, да се мисли, да си гъвкав. Участието в движението е динамичен процес.

Все едно аз с колата да си търся предимството пред натоварен камион, който не успява (по една или друга причина) да ми го даде. А аз да виждам че ще ме удари, но въпреки това да навляза в кръстовището защото имам предимство... Няма ли да е малоумно от моя страна?

Колко пешеходци съм виждал блъснати на 4 лентов път, когато автобус спира в дясна лента да пусне пешеходците, а колите в лява лента не спират (защото са глупаци и не могат да осъзнаят, че щом автобуса спира на пътеката по нея ще минат хора), а автобуса им крие пресичащите, които също са глупаци и не се сещат, че има още ленти и те няма да ги видят. Съответно разчитайки сляпо на предимството си пресичат и колите ги отнасят.

Кажи сега - не са ли глупаци и двата вида участници в движението - едните глупаци предимство, другите глупаци без?

От 24 години карам в БГ, имам към 850 хил. км и съм внимателен шофьор. Що годе спазвам ограниченията, давам предимство на всички, не си търся моето на всяка цена. Да чукна на дърво имам 2 леки произшествия (веднъж обрах един москвич на паркинга докато давах назад, втория път не успях да спра зад една самара, защото спря по-рано на светофара и не можах да мина покрай нея).

Толкова случки имам, че никой не може да ме убеди, че не сме глупаци като участници в движението в тази държава...

Не може на извънградски път да излезеш от селото и да се включиш без да се огледаш и без да спираш в главния път. Не може да се изпреварва без видимост. Не може да се дава газ докато си изпреварван от някого.

А ти се надяваш, че тези хора ща ти дадат предимство и ще те пазят на пътеката?!?! Лоша работа...


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Антивик   
Дата:   14-07-16 10:31

И кое ми е различното...., че съм за спазване на закон и правилник, че си пресичам на пътека и не ми пука дъл ще ме фраснат, че малко от малко знам закона и правилника и се дразня когато се нарушава....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 10:35


Мен ме е страх като пресичам и затова се оглеждам като сурикат, а теб??

Ако толкова много ти омръзнал живота има и други варианти, не само да се тикаш нарочно под гумите, че не е и ясно дали ще те убият или ще се мъчиш дълго време?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: lamerko   
Дата:   14-07-16 10:35

Антивик: от 20-на години не съм чел правилника, но съм сигурен, че и в днешния го има. А именно - пешеходеца е ДЛЪЖЕН да се пази. Просто за неголо лично добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-07-16 10:37

Разбира се,че е виновен шорьорът.Пешеходците са по-уязвимата страна, а и не са длъжни да знаят правилника за движение.Лиценз за пешеходец няма :) Спирам им дори, когато пресичат грешно.Гледам все пак да не застраша останалите автомобилисти :)

Имам три коли-нисан микра, тя е на жена ми, но и аз често я карам. Едно меганско комби и един джип ранглер с 33 инчови гуми. Когато съм с микрата, понякога си мисля,че искат да ме убият нарочно, с комбито- мааалко по-добре, изкачвам няколко степени от "презрян педал с малолитражка, който заслужава болезнена и унизителна гибел" до " бастун, който кара като пенсионер". Като изляза с джипа обаче изглежда се превръщам в "мутра с влияние на източно европейски олигарх" и чудо, никой вече не иска да ме бастиства, ругаейки грубо майка ми или евентуалната ми сексуална ориентация.Даже ми се подмазват понякога [smilie18]

Българинът е странен човек

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Антивик   
Дата:   14-07-16 10:37

imitev,
прав си че си ги търся на всяка цена, и по-горе го писах, че ако се спазва каквото и както трябва всичко ще е и по-лесно и с по-малко произшествия. Обаче някои си мислят че пътя е само техен /без значение моторизиран или пешак/ и затова казах, че требе и по-як контрол и наказания, обаче при нас .... ни едното ни другото.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Антивик   
Дата:   14-07-16 10:42

lamerko,
прочети хубавичко какви съм ги писал, не съм казал, че не се оглеждам. Говоря за ситуации кога съм тръгнал на пътеката и някой малоумник до последно не отпуска газта, не намаля скоростта и набива "кучките" в последния момент, когат на някой/някоя му скимнало в последния момент да даде на заден що пропуснала магазина. И какво ... да тръгна да се страхувам за щяло и нещяло..., аз съм си спазил каквото зависи от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 10:44

[beer]

Човек трябва да се съобразява с обстановката. Като си в Рим - правиш като римляните. Тук е така. В Индия е още по-зле. В Англия и Германия примерно е по-добре.

Но тук е ТАКА!

Ако ти се живее - внимаваш, ако не ти пука - не внимаваш.

Една приятелка в Англия я блъсна кола, докато пресичала тичайки да хване автобуса. Така че и там няма 100% гаранция че ще ти се размине невниманието... Лежа по болници и т.н. и така и не и се оправи ключицата и сега е крива...



Публикацията е редактирана (14-07-16 10:50)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »