Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  13  14  15  16  17     всички  напред  последна
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   16-07-16 14:59

Тука пак взе да става весело, аз снимам с К1 от два месеца, честичко и бягащи момичета/булки, принципно ми е ок следящия фокуса не бленди 2-2,8, разбира се след адекватни настройки и калибрация на обективите. Определено когато се стъмни доста пада и неговото бързодействие и точност, но говорим за светлина при която вече снимам на 3200-6400 аса. Сингъл фокуса е доста прецизен и точен, там почти няма брак. Дори трудни обективи, като 77 и 43 лимитед се справят доста добре контражурно примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: colorphoto   
Дата:   16-07-16 17:30

Петре,те хубави кадрите,ама на какви бленди са снимани?!

Май доста са позатворени.....

Ф-4 на кроп дава доволно голямо поле на рязкост и не е много показателно за АФ.



Публикацията е редактирана (16-07-16 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: petronix   
Дата:   16-07-16 20:33

Адашче, кадрите си имат екзиф. Аз не съм от тези, дето си трият екзифите нарочно. Тази е на бленда 2.8
https://photo-forum.net/static/forum/2016-07/nikf2923.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1468661203_1000_IGP4329.jpg


Имай впредвид, че е снимано с обектив без мотор 70-200/2,8 с тегло 1,2 кг, т.е. фокусиране през отвертката на тялото

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   16-07-16 22:24

Да, на Ф4 DOF е по-дълбок, спор няма.
Освен това обективите на Ф4, често имат навика да фокусират по-бързо от светлосилните си събратя на 2.8.
Но това не спира юнаците „експерти” от DPReview да се изказват положително, след като тестват с обективи на F4 и обекти движещи се по диагонал срещу тях, без коментар за разликите в настройките [smilie5] .
След всичко изписано, вадейки средноаритметично от ревютата до сега, едно е почти сигурно за мен(дори и DPReview, които критикуват фокуса, го потвърждават) има чувствително подобрение като консистентност, бързина, точност и следене на обекти.

Знаейки какво може К5II и с колко, какво и как е подобрено при К3 и К3II( и наблюдение на развитието през *Ist D, K100d,K10,K20,K7,K5II,K3)….. все си мисля, че при К-1 няма как да е чак пък толкова зле [smilie8] .
Дори и за спорт все ….поне малко трябва да става [smile] (въпреки че това явно не е таргета на камерата)… а спорт снимаха и преди 5-10-15-20 години( а сега си припомнете камерите през 2000—2005, а и 2010 година)[smilie10]


П.П.
Все още не съм пробвал К-1, признавам си.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Myth   
Дата:   16-07-16 23:18

Ами аз пуснах горе примери от ревюто на Бони за istDl не ми се рови да видя дали е модел от 2004 или модел от 2005 но мисля беше 2005г.

Който все пак е видял примерите които съм пуснал от това ревю или който е прочел ревюто може би освен примерите е забелязал и какво е написал Бони, при снимане в СЕРИЯ и следящ фокус след мнооого опити и кадри, НЯМА И ЕДИН ПРОВАЛЕН КАДЪР намирайки това за впечатляващо и това за модел от 2005г.

Сега пробвам от няколко дни един К5 сравнено с К10D то няма какво повече да искам от една камера, като изключим, че малко си поиграх да настроя фокуса с 16-50/2.8 през дебъг менюто, че стойностите които позволява стандартния фокус аджъстмънт не беше достатъчен. И май някъде по-горе написах вече не виждам причини за всичкото това мрънкане в по-стари теми колко кофти бил фокуса на К5... ми кове си моментално и е изключително точен, та какво остава за К1.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   16-07-16 23:50

К5 сравнен с К5 II e с по-бавен и неконсистентен фокус на тъмно(около 0EV и по-малко) и е склонен към поява на фронт/бак фокус при изкуствено осветление, което не е нещо уникално само за пентакс или само за този модел.
Поради тази причина в SAFOX X добавиха дифракционна леща, което комбинирано с -3EV на средната точка доста подобри нещата.
Говорейки за технологично изостанали фокусни системи SAFOX-a още от *istD-to e с 9 кръстовидни сензора, доста съвременни камери нямат толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Myth   
Дата:   17-07-16 02:05

Ами не незнам дали е склонен, но го тествам две вечери и до сега не е объркал фокуса на изкуствено осветление. Но трябва да кажа, че фокуса е достатъчно бърз за всякаква дейност.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: idivanov   
Дата:   18-07-16 10:25

Тук може да се видят сравнителни тестови данна за К-1[shtrak] http://www.dpreview.com/forums/post/58042150[shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Jorro_Z   
Дата:   18-07-16 11:29

Просто в името на забавлението, да припомним еволюцията на "Пентакс не става за нищо!":

1. Твърде много шум в кадъра
2. Твърде много омазан ЖПГ директно от камерата
3. Твърде много мегапиксели (за кратко при появата на К-20; дотогава се смяташе, че 10 МП са пре-пре-пре-достатъчни)
4. Твърде много магента в цветовете
5. Засмукват прах през обектива, който после се вижда от вътре на дисплея
6. Нямат евтина 50-тка
7. Нямат фул-фрейм
8. Нямат обективи
9. Следящия им фокус не става за нищо.

Ако съм пропуснал нещо, моля да бъда извинен, напоследък не ги следя подробно...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: anjsan   
Дата:   18-07-16 11:48

Още трябва да се добави : не може да се снимат сватби,спорт и портрети ... Накрая като съберем всички "не става " ще излезе ,че въобще не може да се снима с Пентакс . Чудно как хората снимат по света и у нас .

Между другото като гледах Siluet23 , който снима животни предимно се убедих , че няма чак такова значение камерата , типа автофокус и т.н. Човека цели птици в полет все едно с каква камера - К5,К3,К1 . Че и уцелва (той да каже с какъв успех по-точно). Така , че тва с лошата автофокусна система ми става все по-смешно , като го видя/чуя . Явно си иска майсторлък и практика ...
Предлагам на заядливковците нова тема : оня "пиксел-миксел" . Ай ,чакаме .[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-07-16 13:24

"Observation 3: D500 rapid fire and AF don't disappoint. Both K-1 and D500 are consistently good, do not skip the beat,but in the end K-1 is able to get closest shot possible still. It tells D500 with its 10 fps is definitely a sports camera, and K-1 with its 4.5 fps can be used well, but with more gaps."

Интересно като го сравняват с кропка, защо не са написали,че в кроп режим К-1 прави 7к./сек. и разликата доста се стопява. [smilie18]

За разнообразие ТУК снимки с роу файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Jorro_Z   
Дата:   18-07-16 13:32

Ей сега попаднах на един.... ъъъъ, неумел човек, който не е прочел все още, че на Пентакс фокуса им не става за нищо, и затова ходи да снима лястовички в полет:

http://www.dpreview.com/forums/thread/4029050


http://www.dpreview.com/forums/thread/4029052



Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   18-07-16 13:37

Забравили сте и:

10. Няма свестен сервиз(сервизът за мен е едно от предимствата на пентакс на местна почва)
11. Няма точен фокус с механичните обективи(отвертката), а и моторът в тялото се уморявал.
12. limited обективите са limited, защото са лимитирани, като възможности.

Всъщност, това за което трябва да мислят пентакс сега май по-скоро е да наваксват с производство и доставки, че май изненадаха сами себе си, да изкарат малко твърди обективи и някой друг олекотен поевтинен зум на Ф4. Е... може би да направят някаква разширена програма за поддръжка и сервиз на протата(или много взискателните любители) с бърза реакция и незабавна подмяна на техниката при технически проблеми.
Това последното се обсъждаше по едно време във форумите, но до къде са стигнали не знам.

А иначе в DPreview, освен мненията под ревюто е интересно да се прочетат и другите дискусии около него, като:

Analysis of Rishi Sanyals claims on competence and scientific approach for the K-1 AF test

Ricoh-Pentax recommendation for K1 specific AF-C tracking settings?

French Magazine Setup is the Answer

…тва на който му е интересно, но да се има предвид, че има и много глупости писани……(все пак е форум). А темите в pentaxforums са безкрайни.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: sayman   
Дата:   03-08-16 13:12

Ето малко тестове (от неделя). Бях си навилата и за това тестовите кадри са на къпини, кутии от боя с дребен шрифтец и други такива хахаа [smilie21]


За сега конвертирах няколко кадъра при които тествах Pixel Shift-a.
Въпреки, че е снимано привечер и от статив умишлено вдигнах ISOто на 6400 за да видя как ще изглежда със и без включена опцията.
Добавих в сравнението и двете камери, които имам под ръка:

Sony a6000 - горе ляво с 16-50
Pentax K5IIs - горе дясно със Sigma 17-70 f2.8-4
Pentax K1 - долу ляво без Pixel Shift с Pentax 24-70 2.8
Pentax K1 - долу дясно с Pixel Shift с Pentax 24-70 2.8
всичките са на f8



https://photo-forum.net/static/forum/2016-08/sdcr3965.JPG


https://img-fotki.yandex.ru/get/59572/324400757.3/0_1624bc_7a44d7f4_XXXL.jpg





Публикацията е редактирана (03-08-16 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: BXMarkov   
Дата:   03-08-16 13:27

Интересно с Pixel Shift в дясната и шумът изчезва в сравнение с лявата, [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   03-08-16 13:41

sayman, много си лош...[beer] [beer] [beer] Но все пак ми реши един проблем, няма да се заглеждам повече по а6000...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   03-08-16 16:25

Теоритично и на практика ако снимаш 4 кадъра с пиксел шифта на исо 100 крайния ти кадър е на исо 4 пъти по-малко :) за това на десния няма шум :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: dimidumi   
Дата:   03-08-16 16:34

За статични кадри да, а за репортаж как става, примерно искам да снимам на 12800 iso без светкавица на f4-f5.6 в не добре осветени помещения ? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: BXMarkov   
Дата:   03-08-16 16:58

dimidumi, според мен въпросът е чисто технически, да се намери решение няколко премествания на матрицата да станат в рамките на части от секундата. В бъдеще може би [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   03-08-16 17:15

С к1 си позволявам 6400 исо на бленди 4 и нямам проблем с картинката. 12800 не става за голям печат по моя вкус. Пробвах и обработвам кадри от д500 (кроп) на никон там макс исото което за мен е приемливо предивд и по малкия като размер файл и сензор е 4000 без светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: sayman   
Дата:   03-08-16 17:32

BXMarkov, да ... шумът както botzy е написал се редуцира около 4 пъти. Както се вижда и от принтскрийна, файла с вкл. опция е и най-малък измежду останалите.

Забравих да допълня, че всички изображения са свалени до 4500 пиксела по дългата страна, а конвевртирането е през лайтруум за А6000 и K5IIs и през Digital Camera Utility за К1. Всичките са чист конверт без да се прилагат профилиили иили да се пипат плъзгачи.

Имам и едно сравнение само на К1 с различни стойности на ISO ot 12800 до 200 000.


Ххаха steeens недей така ... а6000 е чудесна машинка и истински и се кефя. Още не съм видял какво може на 100%, но ме радва много. Зависи за какво я ползваш но не можеш да очкваш от нея резултати като на фул фреим с обектив за 2500лв. Не съжалявам и за минута, че си го взех.


dimidumi не съм тествал репортажно, но не мисля, че ще е удачно. Просто на тази фунция не и е това идеята. Със сигурност обира леки движения и за това Pixel Shift-a има две степени - motion correction-on/off, но въпреки това за репортаж не би трябвало да работи ок. Все пак там движенията са много.
Трябва и да се има предвид, че RAW файла при вкл. опция и в зависимост от ИСО-то и детайлноста на картинката може да достигне размери над 200MB, което за репортаж граничи с безумие.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Emoxide   
Дата:   03-08-16 17:52

Симо направо изби рибата!

С тоя К1 човек ще може за си праска пейзажи дълга експонация по тъмно на ISO1600 без да се притеснява от шум [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: sayman   
Дата:   03-08-16 21:21

Емо, чак сега се сещам че не съм проверил дали има лимит за минимална скорост при Пиксел шифта. Ако няма такава би било чудесно да запечатиш стар трейлс. Тоест да настрои камерата да снима три минути примерно с вкл. опция но изкл. моушън корекшън. Крайния файл би бил с движение на звездите за всъщност общо 12 минути и много чиста картинка.


Другото което се сещам е още по-приложимо. При снимане на пейзажи включващи млечния път ти трябва примерно f2.8 и ISO около 3200р скрост около 8сек. В случая може исото да се вдигне на 6400 и камерата ще направи 4 кадъта по 4 сек или общо 16сек. В крайна сметка изображението ще е аналогично на картинка с ISO около 800 а звездите нямада оставят следи за 16 сек.

Ако обаче в същия момент се включи и Астро Трейсъра възможностоте с играта със скростите и ISO стават още по интересни и вече всичко ще отива към отключване на креативноста на ЗАУ-то [shtrak]



Публикацията е редактирана (03-08-16 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   03-08-16 22:05

Този Пентакс дали работи с Фуджи обективи, че всичките са ми такива и съм изсипал 5 цифри вече за тях?[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   03-08-16 22:41

Саймане всичко това го има с приемри в пентакс форума и хората си печелят конкурси вече с тези снимки. А понеже тук повечето са заети да търсят кусури никой не вижда предимствата на камерата :D. Интересно ми е колко от тук пишещите снимат с камерата, защото аз снимам с нея от април месец и движещите хора са ми е на фокус, и исото ми е чудесно и цветовете са ми ок. И ми е странно как хора правят тестове на тази камера, без да са чели дори опътването. Dpreview тестват следящ фокус със странни натройки, без да ползват меренето на камерата (пентакс мисля бяха първите в света, които започнаха да позлват 86 000 сензор за мерене с цел да подпомага следящия автофокус в K3 и К3II) и разбира се имат катострофален резултат. Да фокуса не е на нивото на D500 (D5 не съм пробвал), но в 80% от случаите не дава по-голям брак от д750/д500. Ако сравним и цената и гаранцията в бг, и някак си трудно някой може да ме убеди, че това е камера, която не става :D

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  13  14  15  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »