Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Завой наляво
Автор: asahi   
Дата:   14-07-16 15:53

Въобще не са разхвърляни. Пътна полиция дава предписания, Общината решава кое как заедно със експертите си, Пътна сигнализация произвежда и реди знаци. За да се появи някъде пътен знак има разпореждане на общината.

Изречения от типа "мен през 1981-ва ме учиха..." означава едно - тъп съм да прочета закона и затова си карам по старо му. То затова в закона си пише - отменя еди-кой си, влиза в сила от еди-кога си.

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: 798099   
Дата:   14-07-16 16:06

Като казвам "разхвърляни" имам предвид, че на практика всеки се оправдава с другия, за да не си върши работата.

И днес на бул. "Цариградско шосе си стояха знаците, указващи, че се извършва ремонт и МПС трябва да преминат в лявата лента, а на практика ремонтът беше именно там, тоест, необходимо е престрояване в дясната.

Хайде веднъж остави теорията и погледни какво се случва в реалността!

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: asahi   
Дата:   14-07-16 16:08

Няма нужда от оправдания - отговорността се носи от Общината. Ако тръгнеш да съдиш някого кое дело ще допуснат - срещу КАТ, срещу Пътна сигнализация или срещу Общината?

Айде остави заяждането, за останалото съвети няма да ти давам.

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: 798099   
Дата:   14-07-16 16:16

Не се заяждам, този път наистина не!

Мога да ти дам десетки примери, когато съм спирал пред полицейска кола, за да ги информирам за нередност и отговорът винаги и бил:"Това не е наша работа". Като звънна в СО, за да кажа, че някъде на възлово кръстовище не работят светофарите, отговарят по същия начин. Е, какво да ми е мнението тогава, а? Като ще вършат едно общо дело, да се координират помежду си а не да ми отговарят: звъннете тук, звъннете там. Не съм телефонист, в края на краищата.

Като звъннеш на 112 и кажеш, че някъде има пожар, не ти пращат КАТ, нали?



Публикацията е редактирана (14-07-16 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: moto12   
Дата:   14-07-16 16:20

:) пак опираме до инструкторите, "моите деца ги учат..." нали така. Доколкото знам има две школи за инструктори, в Сливен и в Ямбол. А какво ги учат там само те си знаят. А темите тук и там, няма да решат нищо, освен някой да обиди друг.
Да вземат да им направят едни тестове на инструкторите с подставени кандидат шофьори и ще се решат доста проблеми.

пс. Ще снимам изкуствени мигли, някой ако е снимал такива и има нещо особено което се сеща, може да ми сподели. За да се впиша във фото форума все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: ombre   
Дата:   14-07-16 16:35

Явка,аз регулировчика го знам,все пак съм професионален шофьор от23 години,обаче пак прочети запитването ми какъв сигнал дава полицай с вдиганата лява ръка?

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: 798099   
Дата:   14-07-16 17:26

Ама нали пуснах линка?!

Там, под фигурата на готината полицайка си пише: Регулировчикът е застанал с лява или дясна ръка изпъната право нагоре и друга ръка спусната плътно до тялото (с лице към вас, с гръб към вас или с рамо).

Внимание спри! Предстои смяна на сигнала на регулировчика. Преминаването ви, във всички посоки, е забранено.
:

И сред полицаите има левичари, все пак![smilie18] [beer]

Или пак нещо не съм разбрал?[smilie2]



Публикацията е редактирана (14-07-16 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: colorphoto   
Дата:   14-07-16 18:26

Този форум за какво беше?

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: 798099   
Дата:   14-07-16 19:39

Като питаш, да ти отговоря. ФФ е форум за фотография. И според уредниците на форума си има отделни рубрики (подфоруми). Един от тях е "форум", в който хората (защото и най-големите професионалисти са в крайна сметка хора) споделят мнения за теми, които са не толкова фотографски, а общочовешки.

Ако си мислиш, че темите, които засягат движението по улиците и пътищата не касаят твоето възвишено его, моля да ни простиш.

Ние сме хора, които ходим пеша, караме велосипеди, караме коли и изобщо, съществуваме в реалния живот такъв, какъвто е!

Ти какво, Господ Бог ли си?



Публикацията е редактирана (14-07-16 19:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: 798099   
Дата:   14-07-16 19:48

И още. След като твърдиш, че нямаш книжка, защо се буташ там, където нямаш място, а? Все едно, аз да нямам фотоапарат и никога да не съм имал, ама да давам акъл на хората, които имат.

Я...

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: ombre   
Дата:   14-07-16 19:59

Явка това за книжката за мен ли се отнася? Иначе едно време регулировчика вдигаше само дясната ръка, ако не ме лъже паметта де.

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: 798099   
Дата:   14-07-16 20:13

Баце, не е за теб, естествено. Предназначено е за colorphoto, дето няма книжка, ама " да си каже неговото".

Много се нервя на такива! Особено на онези, които не знаят и не помнят, защото няма откъде нито едното, нито другото. Ама си имат мнение по въпроса, без да знаят кой точно е въпросът.

Аз помня доста отдавна. От времето, когато на кръстовището на "Руски" и "Раковски" имаше едно шарено подиумче, на което стоеше един мустакат милиционер и регулирайки кпъстовището го правеше по начин, който конкурираше представленията в близките театри (Националния, този на армията, "Сълза и смях" и 199), взети заедно.



Публикацията е редактирана (14-07-16 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: asahi   
Дата:   15-07-16 00:33

написа:

> Не се заяждам, този път наистина
> не!
>
> Мога да ти дам десетки примери,
> когато съм спирал пред полицейска
> кола, за да ги информирам за
> нередност и отговорът винаги и
> бил:"Това не е наша работа". Като
> звънна в СО, за да кажа, че някъде
> на възлово кръстовище не работят
> светофарите, отговарят по същия
> начин. Е, какво да ми е мнението
> тогава, а? Като ще вършат едно общо
> дело, да се координират помежду си
> а не да ми отговарят: звъннете тук,
> звъннете там. Не съм телефонист, в
> края на краищата.
>
> Като звъннеш на 112 и кажеш, че
> някъде има пожар, не ти пращат КАТ,
> нали?
>

>
> Публикацията е редактирана (14-07-16
> 16:21)

За трайни проблеми по пътя н есе звъни, а се пише. До Общината.
За неработеща светофарна уредба можеш да звъннеш на 112.
На полицията можеш да дадеш сигнал за престъпление. Какво си мислиш, че ще направи полицаят от патрулката с твоя устен сигнал? Най-лесното - нищо. Че и никой няма как да го подведе под отговорност, защото няма доказателство.

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: dzd   
Дата:   15-07-16 21:31

https://avtoizpit.com/listovki[/url

Тук може да си опресните знанията, преди да пишете.
Има значение да ли завивате в еднопосочен или в двупосочен път.
Правете разлика м/у пътна лента и пътно платно.


Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: victory13   
Дата:   16-07-16 10:41

Тази тема е за кръстовището в Бургас, където хващате "софийското" от "малко търновското" [cool]
Винаги някой се опитва да свие от ляво в най-дясно, или от дясно в ляво...

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: JohnyWalker   
Дата:   18-07-16 15:57

Въпросът е зададен подвеждащо и никой не го забеляза. Казва се "учебна кола в най-лява лента, прави ляв завой и веднага преминава в най-дясна". Защо трябва на многолентов път да преминава в най-дясната? Ако излизаме от презумцията, че е бавно движещ се автомобил то тогава, какво прави в най-лява лента при завиване, би следвало да се намира в най-дясната възможна за завиване на ляво, тогава няма да "сече" никого. End of story.

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-07-16 16:19

Не е длъжен в населено място, само защото е бавен, да е в най-дясна лента.Нали се разбрахме,че в населено място няма бързи и бавни ленти,може да си кара и завива от която иска от обозначените за движение в съответната посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: imitev   
Дата:   18-07-16 16:38

Напротив - длъжен е да се намира в най-дясната свободна лента, независимо с каква скорост кара.

Обаче тук става дума за нещо съвсем друго:


Няма как да завие от дясната лента преди кръстовището и не може да се шмугне веднага в дясната лента след като завие...

Реално, ако само една лента завива, няма никакъв проблем да се включи в която и да е лента след завоя, защото няма да пречи на никого.

А и първият въпрос от темата е за 4 ленти в посока, като двете леви завиват на ляво.

И в него какво търси учебен автомобил в най-лява лента при така поставен казус, аз не мога да разбера...



Публикацията е редактирана (18-07-16 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Завой наляво
Автор: JohnyWalker   
Дата:   18-07-16 16:45

Не съм казал "длъжен", а казах "Ако излизаме от презумцията, че е бавно движещ се".
Казах също така, че въпросът е зададен подвеждащо, не може хем да е в най-лява лента, хем инструкторът да го кара да сече в най-дясна.

И защо изобщо е тази тема, след като щом вземете caugh-caugh-купите-caugh книжка забравяте правилника и си карате като араби в пустиня. И преди да почнете да се засягате, ще кажа че няма шофьор дето да не е нарушавал правилника поне веднъж, освен ако не е карал изобщо. [smilie7]

Може въпросът да се зададе и по следния начин: Ако след завой на ляво, се окажа в насрещното на магистралата, в коя лента трябва да продължа да карам: в изпреварващата; в аварийната; да направя веднага обратен завой; да си скъсам сам книжката и да засиля колата в канавката?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »